PDA

Pogledaj cijelu verziju : KONZOLE vs PC



Nee Joe
10-01-2010, 14:03
Iako je ovo pretežito PC gaming forum, logično je gdje ima i gaminga ima i konzola. Uz to primjetio sam mnogo svađa oko toga što je bolje i zašto je bolje, te što sve ne. Otvorio sam ovu temu u želji da se napokon izjasnite što vam je bolje i zašto vam je upravo to bolje, ili su vam podjednako dobre platforme. Ali jedini uvjet je da odgovori stvarno budu iskreni, a ne tipa "bolji mi je PC, PC je najzakon, konzole su za onu stvar, živio PC", nego prave, iskrene odgovore i racionalna objašnjenja i razloge (ne one tipa Ivo Sanader razloge :D ). Evo, ja ću biti iskren. Iako volim PC i PC gaming, malo sam privrženiji konzolama. Zašto? Najvjerojatnije je razlog taj što, otkad sam navršio 6 godina, dobio sam svoju prvu konzolu (PS) i otada se često bavim konzolitisom, iako sam i na PC-u aktivan od svoje 7. godine i svog prvog kupljenog broja PCP-a. Uvijek sam smatrao konzole profitabilnije i namijenjene igranju puno bolje nego PC, ali često se držim PC-a zbog njegovih mnogih prednosti u gamingu, tipa kao što su modevi, patchevi, izuzetno dostupan downloadable content i lakša podrška za online igranje. Iako volim PC, konzolama ću uvijek nekako biti privrženiji. Izjasnite se!

Xero
10-01-2010, 14:10
Ovo neće dobro završit.
Uglavnom draži mi je PC jer skoro stalno igram RPG igre , a njih ima puno više na PC-u (i puno su kvalitetnije na PC-u) , a i na konzolama nemaš p0rn :wink:

Nee Joe
10-01-2010, 14:13
Kak nemaš??? A Playboy Masnion?? Lula 3D? :D...

Arbiter of Change
10-01-2010, 14:17
Konzole, naravno. Gaming im je svrha, jel'te. :eyebrows:

Jopax
10-01-2010, 14:19
Arby razočarao si me
PC, konzole nemaju paint ni PS ni tonu drugih stvari, a kad budu to imale onda će već biti PC-evi

Arbiter of Change
10-01-2010, 14:20
Pitanje je bilo "Koja platofrma je bolja za gaming?", ne koja je sveukupno superiornija platforma. :)

Raz
10-01-2010, 14:23
Konzole.

1) Nema muke sa trzanjem igara kao što je to slučaj na PC-u zbog slabe konfe te bacanja para na nadograđivanje
2) Igranje u fotelji sa joystickom je mnogo ugodnije
3) Više igara za co-op (igranje sa društvom uz piće i grickalice > igre preko neta)
4) MGS, Killzone, Tenchu, Final Fantasy, God of War, Spyro, Crash...

...

Chappi
10-01-2010, 14:23
Iako su konzole stvorene za gaming ipak se moram odlučit za PC.PC ima sve...možeš se igrat,crtat,pisat,stvarat ma sve...Spojim jedan gampad u PC i evo i konzole,jedino što fali su par ekskluzivnih naslova za konzolu koje nemogu na komp...Tako da PC ,ali jedino što nevalja je to da ako se misliš pošteno igrat moraš i nadograđivat komp a na to potrošiš koliko 3000,4000 kn u 4-5 godina a to je cijena jedne konzole koja traje toliko...

@Raz,dovuci fotelju do kompa i evoga...Ko što sam i reko kupi gamepad,i imas konzolu.

hansi
10-01-2010, 14:27
1. modevi, 2. patchevi, 3. izuzetno dostupan downloadable content i 4. lakša podrška za online igranje.
1. Dobro, to nema.
2. Patcheva ima isto kao i na kompovima.
3. Ima i toga.
4. Ne, definitivno ne.

Nije baš par eksluzivnih igara za konzolu. PS3 ima preko 50 ekskluziva, a jedno 40 se isplati odigrat.

Aral
10-01-2010, 14:32
Pa, ako ćemo iskreno, globalno gledajući su naravno konzole. Osobno mi je pak draži picek.

Nee Joe
10-01-2010, 14:37
Iako su konzole stvorene za gaming ipak se moram odlučit za PC.PC ima sve...možeš se igrat,crtat,pisat,stvarat ma sve...Spojim jedan gampad u PC i evo i konzole,jedino što fali su par ekskluzivnih naslova za konzolu koje nemogu na komp...Tako da PC ,ali jedino što nevalja je to da ako se misliš pošteno igrat moraš i nadograđivat komp a na to potrošiš koliko 3000,4000 kn u 4-5 godina a to je cijena jedne konzole koja traje toliko...

@Raz,dovuci fotelju do kompa i evoga...Ko što sam i reko kupi gamepad,i imas konzolu.

Iako sam konzolitičar, moram se složit sa Chappijem u vezi svega... ali opet, konzola je meni omiljena stvar :D

Aral
10-01-2010, 14:42
Da, ali je naglasak na igranje. Znači, nije bitno crtanje, pisanje, i slične pizdarije. A ak i spojiš gamepad na komp opet kao da imaš konzolu. Uz nedostatak 80% prebolesnih igara koje su console only.

Tak da ono, čisti gaming...samo konzole. Da se kojim slučajem ti naslovi rade i za pc onda bi to možda bila druga stvar. Al opet, kako god da se igraš svejedno ti je. Spoji gamepad na komp ili miš i tipkovnicu na konzolu...isto sranje.

Nee Joe
10-01-2010, 14:44
U tom je i najveći problem- da nema ekskluziva samo za konzole, one praktički ne bi bile ni potrebne....

Arbiter of Change
10-01-2010, 14:46
Vi, i ostatak gamerske scene, kao da ste zaboravili dane PS1-ce i Nintenda 64, tj. dane kad multiplatforming za PC nije ni postojao.
Tada su rulale ekskluzive, ovo danas je ništa u usporedbi s ondašnjom situacijom. :)

Aral
10-01-2010, 14:53
Bogme da. Ko ja lud tad radio multiplatformske naslove, nitko živ xD

Praetorian
10-01-2010, 15:31
Konzole su definitivno bolje, kupis npr playstation i miran si do izlaska nove verzije, a na pc stalno nest treba nadogradivat, stalno neki errori i sto problema, a i igre su bolje, bolje rade nema stekanja.

Constantine
10-01-2010, 15:56
lol,kakvi jebeni errori?
Inace,tema je stvarno orginalna :thumbs2:

Nee Joe
10-01-2010, 16:35
lol,kakvi jebeni errori?
Inace,tema je stvarno orginalna :thumbs2:

mislim da samo on zna o ćemu se radi :D.... hvala na pohvali :D

Chappi
10-01-2010, 18:39
Lol,svi nesto protiv pc-a...Ljudi ovo je PC Play ne Konzole Play

r0rschach
10-01-2010, 18:45
1) Nema muke sa trzanjem igara kao što je to slučaj na PC-u zbog slabe konfe te bacanja para na nadograđivanje

Assassin's Creed saka ananase na PS3, framerate 15. Kao i pad frameratea u većini igara na njemu i na XB360 zbog neoptimiziranosti samog enginea i nemogućnosti patchanja igara.


2) Igranje u fotelji sa joystickom je mnogo ugodnije

Kupiš si gamepad za PC i igraš.


3) Više igara za co-op (igranje sa društvom uz piće i grickalice > igre preko neta)

Jedina dobra stvar kod konzola.


4) MGS, Killzone, Tenchu, Final Fantasy, God of War, Spyro, Crash...

Emulatori, emulatori. <3

A sad se svi vi consolefagovi vratite pranju palube na Gameplay forum.

Aral
10-01-2010, 18:55
I ostatku ekipe u cijelom svijetu gdje prodaja konzola i naslova za konzole owna pc 90%. Nemojmo se dragi ljudi pravit pametni, forsat pc tamo gdje nemože pobjedit je ravno nuli.

A fun faktor je tak i tak svugdje isti, meni je veći gušt iskeširat 2k kuna za novu grafu i onda se divit kak sve lijepo radi. Ah, na što sam potratio mladost xD

rudeboy95
10-01-2010, 18:59
Da biram između nadogradnje PC-a i Xboxa360, definitvno xbox. Zato jer svi moderni RPGovi prelaze na xbox, nema trzanja, nema nadogradnje. Razlog zasto nemam xbox je zato jer mi je dijagonala TV-a jednaka dijagonali monitora. A za xbox i TV ce mi trebat najmanje 6-10 tisuća kn. Tako da bolje da ostanem na PCu kolko mogu.

btw.. jel se moze xbox priključit na monitor?

Xero
10-01-2010, 19:01
A koji su ti to moderni RPGovi na xboxu ? Svi koji izađu na xbox izađu i na PC samo u boljoj verziji.

Aral
10-01-2010, 19:04
Kad smo već kod trzanja, njega ima svugdje pa i na kozolama. Ok, to je riješeno.

A od svih mogućih i nemogućih žanrova kud baš RPG, koji je najmanje zastupljen. I ne, ne mislim tu na varijacija sličnih kvazi rpg-a.

Kid A
10-01-2010, 19:04
Assassin's Creed saka ananase na PS3, framerate 15.
Nisam upoznat s tom cinjenicom a doduse cuo sam neke price da se i GTA4 uzasno vrti na PS3,takodje pad frameratea.

Chappi
10-01-2010, 19:18
Online multiplayer igre su rođene na PC-u.Igre kao Quake i Duke Nukem 3D su stvorile supkulturu koja se još uvijek raste i razvija.Danas možete prijaviti svoj Playstation 2 i igrati do osam ljudi, pa čak i verbalno komunicirati koristeći mikrofon, ali multiplayer igre na konzoli nisu sasvim spremne da konkuriraju pc-u. Iako su konzole bolje od PC-a u nekim aspektima igre, PC pruža najbolje multiplayer iskustvo na raspolaganju.

Why the PC rules:

- More players : PC multiplayer games can host hundreds of gamers simultaneously; there are no Massive Multiplayer console games.

- More connection options : I can connect via the Net to players all over the world, or host a LAN party at my place. Split screens seem intolerable compared to this luxury.

- Less regulation and censorship : PC games tend to have way more gore - more chunks, bigger explosions, more horrifying screams.

- Better graphics : Though consoles generally beat PC's on speed and graphic rendering, higher resolution (TV is only 640x480) and the option of better graphics cards make the PC screen king.

- More games, better games : Console games are made to be simple and exciting - the real in depth games are on the PC.

- MODing : PC gamers can create their own maps using scenario editors, and even create all new games out of their favorite game engines.

- Free Play : Most multiplayer PC games can be played on the Net for free, some games even offer free multiplayer demos.

Aral
10-01-2010, 19:31
Od kad su ove izjave, od prije 20 godina?



Less regulation and censorship : PC games tend to have way more gore - more chunks, bigger explosions, more horrifying screams.

Da, bayonetta, god of war i slični su baš dobar dokaz tome.


Better graphics : Though consoles generally beat PC's on speed and graphic rendering, higher resolution (TV is only 640x480) and the option of better graphics cards make the PC screen king.
Da, danas ne postoje HD televizori i slične ogromna čuda.


More games, better games : Console games are made to be simple and exciting - the real in depth games are on the PC.
To se neki čovjek našao koji je očito postao referenca pa se svi moramo ravnat prema tome. Kao što rekoh, lista od prije 20godina.


Free Play : Most multiplayer PC games can be played on the Net for free, some games even offer free multiplayer demos.
Očito nisu čuli za MW2, Rage i sve naslove koji izlaze i koji će izać a da se ne plaćaju. O WoW-u da ne pričam. Sve je u lovi, sve.

O multiplayeru neću ni pisat, ako se i radi onda se prilagođava za konzole. Jednostavno nema opravdanja, tema je ovak i onak već predaleko otišla. Za 20godina ćemo se raspravljat o gamingu na mobitelima koji to više neće bit. Funny.

Sad samo čekamo Vedrana da se javi :D

Praetorian
10-01-2010, 21:10
lol,kakvi jebeni errori?
Inace,tema je stvarno orginalna :thumbs2:
Directx error, runtime error, nekad problemi sa zvukom, dont send errori, crashanje..................
Da neigram total war preso bi odma na playstation.

Nee Joe
10-01-2010, 21:12
lol,kakvi jebeni errori?
Inace,tema je stvarno orginalna :thumbs2:
Directx error, runtime error, nekad problemi sa zvukom, dont send errori, crashanje..................
Da neigram total war preso bi odma na playstation.

Auh, nemoš tak. Po tebi PC služi samo za RTS-ove. To niet fer.

r0rschach
10-01-2010, 23:29
XBox Live se plaća, a još plaćate i vezu na net.
PS Network se isto tako plaća, te kao i u gornjem slučaju plaćate i vezu na net.
Na PC-u plaćate samo vezu na net.

PS3 has no games.
XB360 redrings everyday.

Enjoy your consoles.

Kid A
10-01-2010, 23:31
E da,sta je taj famozni redring na XBOX-u?

Feanor
10-01-2010, 23:32
Glasah za PC. Zašto? Zato što jedino što sam posjedovao od konzola su bili SNES sa Mariom 4, Killer Instict-om 2, Sim City-em 3000, Fifa World Cupom 94 i prvi Gameboy sa tetrisom i controm C.

EDIT:
E da,sta je taj famozni redring na XBOX-u?

Kad radi lampica svijetli zeleno, kad ti crkne pocme svijetliti crveno. Pošto je lampica u obliku prstena....

rudeboy95
10-01-2010, 23:58
Kad smo već kod trzanja, njega ima svugdje pa i na kozolama. Ok, to je riješeno.

A od svih mogućih i nemogućih žanrova kud baš RPG, koji je najmanje zastupljen. I ne, ne mislim tu na varijacija sličnih kvazi rpg-a.
ma mislio sam na fable 2, fable 3 koji ce izac i imat ce onu tehnologiju koja spaja stvarnost i svijet u xboxu. Nesto Project N neznam. Dao bi život da prenesu fable 3 na pc. sto je nemoguce zbog manjka podrške za hardware. bar mislim.+to sta gotovo svi novi rpgovi koji izadju na komp, izadju i na rpg. Ali, nije uvijek obostrano.

hansi
11-01-2010, 00:49
roršak, baljezgaš gluposti i nemaš pojma. Plaćaš bogme i net na pc-ju. PS3 ima igre bolje, bar meni, nego sve konzole i pc ikad, patcheva ima, online je besplatan, ima odličan gamepad, nije skup, nisu ni igre, po 100-200-300-350 kuna. Ja sam glasao za konzole. Draže su mi, i bolje su mi.
OPET: NE plaća se online na PS3, niti će se ikada plaćati. Plaćati će se samo neke dodatne funkcije koje neće biti potrebne za online igranje, samo za dodatne sadržaje. Plaćaš i DLC-e na PC-ju. Zapravo ne plaćaš ništa, u našoj državi malo tko kupuje originale....

Arbiter of Change
11-01-2010, 00:50
PS Network se isto tako plaća, te kao i u gornjem slučaju plaćate i vezu na net.
PSN se ne plaća... još. :)

I određene konzole (SNES, PS1 i PS2, primarno) su Meka za RPG-ove (ib graphic whores), ne znam odakle to izvlačite da ih nema. Možda su JRPG-ovi (ib Wedran), ali su svejedno RPG-ovi (ne miješate današnje brojke i ponudu u to jer se danas broj RPG-ova smanjio na konzolama i to drastično, čisto zbog promjena u samoj industriji). Ako bi ja zbog nečega istaknuoSkonzole (bar one s kojima sam ja upoznat) onda su to baš RPG-ovi, uz same platformere.

Ali onda opet, ja sam izgleda old school, danas se sve svodi na 360, PS3 i Wii koji hromi za njima. :)

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 00:52
nije skup, nisu ni igre, po 100-200-300-350 kuna
rofl

Chappi
11-01-2010, 00:59
Na ps 3 sve novije igre su preko 500 kn....

hansi
11-01-2010, 01:00
Da, jesu. Vani narućiš, možda nekad platiš carinu pa te ispadne 20% više, al nećemo sad o tome. U ovoj našoj jadnoj državi su i do 600 kuna. Tko još ovdje kupuje igre?

Kid A
11-01-2010, 01:04
nije skup, nisu ni igre, po 100-200-300-350 kuna
Lako ti je sad dok te mama i tata izdrzavaju,pitao bih te ja da sam zaradjujes za svoj hljeb je li ti 100-200-300-350 kuna jeftino?

W3DR4N
11-01-2010, 01:04
Možda su JRPG-ovi (ib Wedran)

da, anime avanture

r0rschach
11-01-2010, 01:05
PS Network se isto tako plaća, te kao i u gornjem slučaju plaćate i vezu na net.
PSN se ne plaća... još. :)
Onda se ispričavam, nisam bio dobro informiran.


roršak, baljezgaš gluposti i nemaš pojma. Plaćaš bogme i net na pc-ju.


Na PC-u plaćate samo vezu na net.

Pročitaj post detaljno, posakaj krafnu i onda flejmaj.

hansi
11-01-2010, 01:05
Molim? Povuci to i isprićaj se. Kako možeš to reći kada nemaš pojma o ćemu prićaš. Niti meni starci uzdržavaju, niti si ja mogu stalno kupovati takve igre. Dignut ću nekakve pare, nije bitno odakle i kupiti si.

hansi
11-01-2010, 01:08
I ne, normalnom čovjeku koji živi sam i ima prosječnu plaću od 3000-4000 kuna mjesečno 300 kuna svaki mjesec - dva nije puno.

Kid A
11-01-2010, 01:13
Nekako ti ne vjerujem.....ne mogu tacno odrediti zasto.
Iz tvojih prijasnjih postova nisam izvukao zakljucak da si odrastao i zaposlen covjek
Ali nebitno,ne bih jos izabrao stranu....imao sam dosta konzola trenutno sam na PC-u....ne znam sta bih jos rekao

Chappi
11-01-2010, 01:41
I ne, normalnom čovjeku koji živi sam i ima prosječnu plaću od 3000-4000 kuna mjesečno 300 kuna svaki mjesec - dva nije puno.

I ti ćeš igrat jednu igru 2 mjeseca?

Aral
11-01-2010, 07:23
Baš to htio reć, dovoljno je da izađu dva tri malo kvalitetnija naslova koje ono kojim slučajem moraš imat i hop, otiđe ti soma kunića. Lagano nerealno za preživjet ostatak mjeseca.

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 07:36
Da, jesu. Vani narućiš, možda nekad platiš carinu pa te ispadne 20% više, al nećemo sad o tome. U ovoj našoj jadnoj državi su i do 600 kuna. Tko još ovdje kupuje igre?
Na amazonu su PS3 igre bez popusta po 50 funti. Četiristo kuna po komadu. I dalje za 15% više od nove PC igre. Ne znam koju carinu ti plaćaš, ali u ovoj državi je do 500 kuna, a od 1.1. ove godine do 1000, roba koja se ne carini.

W3DR4N
11-01-2010, 08:51
I ne, normalnom čovjeku koji živi sam i ima prosječnu plaću od 3000-4000 kuna mjesečno 300 kuna svaki mjesec - dva nije puno.

I ti ćeš igrat jednu igru 2 mjeseca?

Ja sa svim svojim obavezama igre igram znatno duže od uobičajenog "prosjeka". Recimo, Modern Warfare 2 sam igrao oko tjedan i po-dva singleplayer, a Witcher i Dragon Age se rastegnu na 3-4 mjeseca u najboljem slučaju. Mass Effect 2 mislim završiti do Uskrsa ako bude vremena. Sve navedene imam orginalne, a nisam ni žedan, ni gladan.

Druga je stvar kad radiš recenziju, jer onda power playaš. Tek nekoliko sporednih questova, bez pomnog istraživanja i igranje na normalnoj težini.

hansi
11-01-2010, 09:36
[quote="Hansi Kürsch":son94cgc]Da, jesu. Vani narućiš, možda nekad platiš carinu pa te ispadne 20% više, al nećemo sad o tome. U ovoj našoj jadnoj državi su i do 600 kuna. Tko još ovdje kupuje igre?
Na amazonu su PS3 igre bez popusta po 50 funti. Četiristo kuna po komadu. I dalje za 15% više od nove PC igre. Ne znam koju carinu ti plaćaš, ali u ovoj državi je do 500 kuna, a od 1.1. ove godine do 1000, roba koja se ne carini.[/quote:son94cgc]
HAhahah . Kako bi ti rekao
rofl.
Amazon uopće ne šalje PS3 igre u nas. 400 kuna po komadu je puno. Na vg+ ima odličnih novih igara za 60 kanadskih dolara = 290 kuna. Naprimjer uncharted 2, igra godine je tamo 60 dolara. I ne, rofl. Kakva carina do 1000 kuna. Ako igra pređe cijenu od 160 kuna onda se carini. Iako đubrad od carinika naplati i čunga lunge od 2 kune -.-". Na vg+ ti na paket napišu da je 20 kanadskih dolara, znači, ako te ne zatraže račun, kojeg većinom puta ne traže, ne plaćaš nikakavu carinu. Ida, ne plaća se carina, plaća se pdv i carinske pizde materine. Naplate 20 kuna za otvaranje paketa, s kojim igraju frizbi i onda još izmisli 20 :D .
Naravno da neću igrati jednu igru 2 mjeseca. Doduše, dragon age bi mogao igrati cijelu godinu :) . Za početak ću si iskombinirati nešto igara za 900 kuna, pa ću onda njih prodati, te sa tim novcem kupiti nove, ili te stare direktno zamjeniti za nove.
Malo smo previše u offtopicu, ajmo mi lagano nazad na temu :P

Deadwalker
11-01-2010, 09:41
...

Istina. Ja sam si kupil L4D 2 i jos neke starije naslove koji su bili na akciji na Steamu. Preordal sam si Mass Effect 2 i to bu mi dosta do proljeća. Onda cu si uzet Dragon Age: Origins skupa s ekspanzijom koja stize u 3. mjesecu i s tim sam miran jako dugo. Budem si razmislil jos u vezi C&C 4, ovisno kako ce igra ispast. Sve u svemu, za par naslova godisnje se moze prisparat. Dok se samo sjetim kolko sam zapio prosla 2 tjedna... :(

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 10:38
/kat
Govorim o novim igrama. Na Steamu imaš za par eura igre, ako ćemo tako. Na VG+ nove igre dođu 70 kanadskijeh dolara. Po trenutnom tečaju to je 345 kuna. I, sam kažeš, dodaj PDV na to. Sitnih 425 kuna. Naspram bilo koje PC igre koja je 350 kn. You fail, again.

hansi
11-01-2010, 11:35
Većina ih je 60. PDV se 80% ne plaća.

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 11:40
Nove su 69.99, to je 70. Ali i dalje ti to sve pada u vodu ako za PC u obzir uzmeš Steamove popuste i posebne akcijske ponude :)

hansi
11-01-2010, 11:44
NISU SVE NOVE 70 JEBOTE. Bayonetta je 60, Uncharted 2 je 60, Modern Warfare 2 je 60, god of war collection je 40,
Dobro, nećemo više.
Tebi se više sviđa pc, meni konzole. Svako ima svoje ukuse.
Ode igrat dragon age...

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 12:50
NISU SVE NOVE ALI VEĆINA JE :O :O :O

I daleko od toga da se meni konzole ne sviđaju. Da imam viška novaca imao bih doma i Wii, i Xbox, i PS3.

Xero
11-01-2010, 13:14
Pa da imam novaca i ja bi imo Wii,Xbox, i PS3 , ali bi ih svejedno mrzio.

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 13:28
Ja ih ne mrzim. Wii je valjda najzabavniji komad hardwarea kojeg netko može imati doma, osim ako je žensko.

Aral
11-01-2010, 13:44
To je čist mržnja iz neutemeljenih razloga i zato kaj se pc-aši furaju na to. Isfurano i lejm. I ja bi pokupovao istog trena i xbox360, ps3 i wii, zabava bez granica skupa sa kompom.

Deadwalker
11-01-2010, 13:51
Kada su konzole u pitanju, da imam para odmah bih si kupio PS3 i PSP. Genijalni komadi hardwarea sa hrpu mogucnosti.

Feanor
11-01-2010, 14:12
Jednostavno kad pogledam iskoristivost/isplativost nekako mi pc tu zasjeda na prvo mjesto. Znam da na PS3 i Xboxu360 danas ima mnogo opcija, ali PC je sveobuhvatniji.
Ako se gleda čisto igraći aspekt, onda svaka konzola pere PC naveliko(osim strategija, a FPS-i još nekako i mogu proci).

Maloki
12-01-2010, 01:19
Kakva carina do 1000 kuna. Ako igra pređe cijenu od 160 kuna onda se carini.
Daj mi neki link ili nešto o tome jer ovo je prvi glas da se carini ako igra vrijedi više od 160kn.

hansi
12-01-2010, 01:31
To se svugdje priča, na snagu je stupilo početkom ove godine. IGRE skuplje od 160 kuna se plaćaju, a za ovo ostalo neznam. Evo, potražit ću neki link...
Našah na jednom forumu


Nažalost, tu granicu od 1000kn su stavili samo za putnički promet i ona počinje vrijediti od 01.01.2010.

Nadao sam se da će se to odnostiti i na poštanski promet, međutim, izgleda ništa od toga.

Dogodilo se čak i obratno. Dok je za putnički promet do sada vrijedila ta "granica" od 300kn, za poštanski promet zakonski nije bila postavljena nikakva granica, tako da se po zakonu na svaki paket (čak i ako vrijedi samo 1kn) morala naplaćivati carina i porez na dodanu vrijednost. Međutim, kako se broj paketa dnevno tijekom godina eksponencijalno povećavao, sami carinici su, kako nemaju vremena sve pakete otvarati i cariniti, zaključili da je jednostavnije cariniti samo veće i skuplje pakete, a one manje puštati bez plaćanja.

Međutim, stvari se nakon 01.01.2010. mijenjaju, tada počinje važiti novi carinski pravilnik:

Plaćanja poreza na dodanu vrijednost oslobođen je: uvoz pošiljaka vrijednostido 160,00 kuna poslanih iz inozemstva, uz uvjete propisane carinskim propisima. Oslobođenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode".

Svatko to je imao priliku vidjeti Carinu i Poštu u Branimirovoj mogao se uvjeriti kako je ona organizacijski zaostala u nekim davnim vremenima, kada je kroz nju prolazilo 100 puta manje paketa nego što je danas. Nemaju oni ni vremena ni kapaciteta cariniti svaki paket vrijednosti iznad tih 160 kn. Sve će ostati kao i po starom, što je veći paket, veća je šansa da ga otvore i carine.

Evo još jedan


Sad sam pročitao na RTL teletekstu:
"Vlada je utvrdila da se neće cariniti roba u pošiljkama koje se šalju iz inozemstva izravno primatelju u Hrvatskoj,ako ne prelazi vrijednost od 160 kn."

Ne, nemogu nigdje naći link, ali uglavnom tako je kako je ... :(

Chupacabra
27-01-2010, 13:51
Pc devinitivno.

Assasin`s
29-01-2010, 19:30
Nove igre za konzole je glupost kupovati. Preko oglasa su igre od 50 do 300kn. Uglavnom se cijene kreću između 200kn što i nije tako puno.