PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned



hansi
08-01-2010, 18:15
Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned je nadolazeca akcijska role-playing igra trenutacno pod developmentom Propaganda Games i izdavacem Disney Interactive Studios za Xbox 360, PlayStation 3 i PC. Igra je smjestena u otvoren svijet Kariba gdje igrac preuzima ulogu mladog pirata koji svojim pothvatima treba steci reputaciju.
Igra pocinje likom sa unaprijed odredenim izgledom i osobnoscu, da bi kasnije igrac svojim postupcima oblikovao karakter i izgled lika.
Igra daje mogucnost igracu da odredi kako ce svijet vidjeti njegovog lika; hoce li ga se bojati ili pak postovati. Istrazivanje ce biti smjesteno i na moru i na kopnu.
Borbe ce se odvijati u stvarnom vremenu i bit ce moguce modificirati oruzja (u kojoj mjeri, to jos ostaje za vidjeti). U igri ce isto tako biti moguce sklapati saveze sa nacijama ovisno o zajednickim interesima. Spominju se i pomorske bitke, no u ovako ranoj fazi razvoja igre nista deteljnije nije poznato.
Ocekuje se predstavljanje na E3 sajmu, a izlazak je predviden za 3. kvartal ove godine.
Mene nekako podsjeca na piratski Fable, a ako sve ispadne onako kako prestavljaju ima potencijala da bude odlicna igra. Iako je smjestena u svijet Pirata s Kariba, nema veze s filmom jer se dogada prije njegove radnje.

LINK (http://xbox360.ign.com/articles/986/986415p1.html)

Chupacabra
08-01-2010, 18:36
Zvuči OK, al samo čekaj kad ti se Grim javi he he he...


YO HO HO AND A BOTTLE A' RUM!

Tsaя
08-01-2010, 18:42
Bas volim takve igre. Jedva cekam da dođe, vidim biti će dosta mogućnosti i zanimljivosti, a i grafika lijepo izgleda.

Aral
08-01-2010, 20:05
Zašto ne, možda ispadne dobro. Pirate igre su mi baš ok.

Raz
08-01-2010, 20:10
Nadam se da će biti nešto poput bethesdinih pirates of the caribbean, ako bude igram 100%.

Aral
08-01-2010, 20:12
Nadam se da će biti nešto poput bethesdinih pirates of the caribbean, ako bude igram 100%.
Tak je, baš to.

Grim
08-01-2010, 20:38
Izgleda zanimljivo, screenshotovi izgledaju prekrasno, nadam se da će ispasti dobra igra.

Najviše me zanima ta moralnost, želim da bude izbora raznesi brod/keelhaulaj preživjele, ili siluj zarobljenicu/pusti je,
da igra izgleda što realnije, želim da u igri budu izbori poput keelhaulanja ili hodanja po dasci.

Nadam se da će ispunit bar neka moja očekivanja, i duboko se nadam, duboko, da će biti što više teška,
što manje ličiti Fableu (pičkasta Fable like pirate igra, samo mi još to treba), i da se što više pridržava pirate loreu.

I normalno, najvažnije je da u igri bude ruma.

str1k3r
08-01-2010, 20:46
Ako hoćeš realizam onda ćeš hodanje po dasci morati ostaviti u najbližoj luci, jer je to samo plod mašte i fikcije; drugim riječima - nema povijesnog zapisa da je to ikada prakticirano. :)

Grim
08-01-2010, 20:51
Većina pirata su bile neobrazovane budale tako da nisu mogli pisati, tako da povijesnih zapisa od njih sigurno neće naći, a oni koji su možda i bili zaintersirani za piratske običaje, te provodili vrijeme među njima da bi ih mogli proučiti i nešto naučiti o njima, brzo su završili Davy Jones'sovom Lockeru.
Tako da, nikada se nezna, da sam živio u to doba, vrlo vjerojatno je da bi se sjetio toga i da bih to iskušao na nekome. :D

str1k3r
08-01-2010, 20:54
Većina prvog dočasnika Zvijezdane Flote su bile neobrazovane budale tako da nisu mogli pisati, tako da povijesnih zapisa od njih sigurno neće naći...
:D


Au contraire, Henry Morgan je bio guverner Jamajke. ^^

Grim
08-01-2010, 20:56
Većina prvog dočasnika Zvijezdane Flote su bile neobrazovane budale tako da nisu mogli pisati,

Au contraire, Henry morgan je bio guverner Jamajke. ^^
E da, zaboravih ovo dodati u post:

The earliest known use of the phrase is the later half of the 18th century. Some writers in the 20th century speculatedSthat walking the plank may be a myth created by cinema; however, the phrase "walking the plank" is recorded in English writer Francis Grose's "Dictionary of the Vulgar Tongue",[1]Swhich was published in 1788S(first published in 1785).

http://en.wikipedia.org/wiki/Walking_the_plank

To je quote iz wiki.

Nemoj da ti sada moram ići skenirat enciklopediju/wateva. :D

str1k3r
08-01-2010, 21:02
Ne moraš mi ništa ići skenirati. ^^
Discovery channel je rekao da piratesi nikada nisu prakticirali takvu metodu. ( Mythbusters <3 )

Grim
08-01-2010, 21:04
Vjerojatnost da nikada nisu to prakticirali je jednaka vjerojatnosti da u hrvatskoj nema korupcije.

Ne vjeruj svemu što vidiš na TV-u. ^^

str1k3r
08-01-2010, 21:09
Moram li ti quotati do beskonačnosti
Q. Did pirates make their prisoners walk the plank?

It makes for great film drama, but pirates didn&#39;t actually do this -- though not because of gentlemanly qualms. In fact, real pirates tended toward even nastier behavior, like gruesome tortures (holding lighted matches to a victim&#39;s eyes was a favorite) or hacking their prisoners to death with swords.

Q. Why, then, do we associate pirates with walking the plank?

We have novelists and playwrights to thank for that. Two beloved British children&#39;s classics in particular -- Robert Louis Stevenson&#39;s novel Treasure Island (1883) and J.M. Barrie&#39;s play Peter Pan (1904) (which he later fashioned into a novel) -- have forever linked pirates to such fictional notions as treasure maps and walking the plank.

But surprisingly, certain characteristics of Long John Silver, Captain Hook and other fictional pirates have some basis in actual history. Pirates did indeed dress in colorful garb, they prized parrots (which could fetch a high price in Europe), and they flew the Jolly Roger flag to intimidate their victims.

Also, gospođa koja je davala odgovore je profesor povijesti.
Cheers^^

Also, vidim da nikada nisi gledao Mythbusterse :(
Niti Discovery :(

Grim
08-01-2010, 21:11
I see no proof here, just word, that are not true.

Ovo je sada kao da mi govoriš da postoji Bog, ja bih ti trebao vjerovati? :D

ScorpiuS
08-01-2010, 21:13
Ja bi volio da tu bude putovanja Karibima sa brodovima kao u Pirates! i da bude vrlo duboko razvijen RPG element u svakom sagmentu.

@Grim: nađi mi pirata koji je prakticirao hodanje na dasci pa da nam on kaže

str1k3r
08-01-2010, 21:16
Ja ti mogu donijeti hrpetinu referenci gdje se spominje da je to fikcija, ti mi i dalje ne bi vjerovao. U tvom slučaju je to kao da gledaš u boga i poričeš njegovo postojanje.

Grim
08-01-2010, 21:17
Ja ti mogu donijeti hrpetinu referenci gdje se spominje da je to fikcija,

I'll be here, waiting. :D

str1k3r
08-01-2010, 21:21
http://www.search.com/reference/Walking_the_plank
http://www.npr.org/templates/story/stor ... Id=5542028 (http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=5542028)
http://blindkat.hegewisch.net/pirates/punish.html#plank

Započeti ćemo sa ovime...

Grim
08-01-2010, 21:29
Svi tvrde isto, da je walking the plank "vjerojatno", i to zato što nema dokaza, se nikada nije prakticirao. Što znači da oni nemogu dokazat da nekad nekom piratu nije došla ideja da to napravi, pa je to napravio. Pošto nema dokaza mi ne možemo točno znati, ti tvrdiš da se nije pratkiciralo, ja tvrdim da se je, ti meni možeš davati svakave linkove, ali na svima će pisati isto, da se vjerojatno nije prakticiralo jer nemaju dokaza za to, tako da se nemože znati, jer hej, možda se nekad i nađe dokaz za to.

Ali uglavnom, keelhaulanje je puno kulnije od walking the plank (i striker, za prakticiranje ovoga ima fizičkih dokaza :>). Volio bih vidjeti to u igri, vrlo mnogo puno. :D

str1k3r
08-01-2010, 21:30
Ali uglavnom, keelhaulanje je puno kulnije od walking the plank (i striker, za prakticiranje ovoga ima fizičkih dokaza :>).
Ma da!? :)
Also, to je više prakticirala mornarica nego pirati ^^

Grim
08-01-2010, 21:31
Ali uglavnom, keelhaulanje je puno kulnije od walking the plank (i striker, za prakticiranje ovoga ima fizičkih dokaza :>).
Ma da!? :)
Also, to je više prakticirala mornarica nego pirati ^^
Istina, ali i pirati su to prakticirali, jer ono, kome se to nebi svidjelo. :D

str1k3r
08-01-2010, 21:37
Svi tvrde isto, da je walking the plank "vjerojatno", i to zato što nema dokaza, se nikada nije prakticirao.

Vjerojatno?
Svi ovi članci to opovrgavaju, samo se u jednom spominje da je moguće, ali jako nategnuto budući da su piratesi stalno smišljali nove metode mučenja, ovo možda prakticirali.

Grim
08-01-2010, 21:41
Stalno su smišljali nove metode, ali su i walking the plank jednom sigurno probali, ali pošto nije dovoljno zanimljiva, vjerojatno su brzo i odustali, stoga se nigdje nije spominjalo toliko i nema dokaza tako da se nemože sigurno znati. A danas se sve opovrgne ako nema dokaza.

str1k3r
08-01-2010, 21:44
Probali - možda, ali budući da nije učinkovito ( ne zanimljivo ) su odustali. Jednom probati je jako različito od stalno koristiti. ^^

Deadwalker
08-01-2010, 21:45
Sorry decki sto smetam, al o cemu vi? :D

ScorpiuS
08-01-2010, 21:48
Stalno su smišljali nove metode, ali su i walking the plank jednom sigurno probali, ali pošto nije dovoljno zanimljiva, vjerojatno su brzo i odustali, stoga se nigdje nije spominjalo toliko i nema dokaza tako da se nemože sigurno znati. A danas se sve opovrgne ako nema dokaza.
Pa naravno da se treba opovrgnut. Ako nema dokaza nemožeš ništa znat sa signurnošću.

@Deadwalker: razgovaramo o tome dali su gusari koristili hodanje na dasci na svojim žrtvama

rudeboy95
11-01-2010, 21:03
uuu kako mi je drago da sam povirio u ovu temu!!
inace, igrao sam prvi PoTC koji takodjer nema veze sa filmom..bio je odlican, a sad dolazi isti sa boljom grafikom. kad izlazi ovaj SHIT?

Devil Dog
11-01-2010, 21:17
uuu kako mi je drago da sam povirio u ovu temu!!
inace, igrao sam prvi PoTC koji takodjer nema veze sa filmom..bio je odlican, a sad dolazi isti sa boljom grafikom. kad izlazi ovaj SHIT?


Yep, prvi je najbolji, ovi po filmovima su sr*nja, barem za pc

rudeboy95
11-01-2010, 22:01
uuu kako mi je drago da sam povirio u ovu temu!!
inace, igrao sam prvi PoTC koji takodjer nema veze sa filmom..bio je odlican, a sad dolazi isti sa boljom grafikom. kad izlazi ovaj SHIT?


Yep, prvi je najbolji, ovi po filmovima su sr*nja, barem za pc
tako je, jel zna ko kad izlazi??? jedva cekaaaam!!!
edit: aha na wikipediji pise 4 kvartal 2010 kolko sam skuzio da izlazi u NA, znaci u nas negdje prvi, drugi kvartal 2011.

Durin
11-01-2010, 23:46
Izgleda dosta zanimljivo, ali da je radi Akella onda bih bio i sretniji. Ali opet, možda ovo bude super. Grafika je cartoonish, ali ajd.

Devil Dog
14-01-2010, 19:11
Izgleda dosta zanimljivo, ali da je radi Akella onda bih bio i sretniji. Ali opet, možda ovo bude super. Grafika je cartoonish, ali ajd.


I bolje da je "cartoonish", inace, sigurno ne bi bila na razini crysisa, pa bi brzo zastarila

rudeboy95
16-01-2010, 14:52
Izgleda dosta zanimljivo, ali da je radi Akella onda bih bio i sretniji. Ali opet, možda ovo bude super. Grafika je cartoonish, ali ajd.


I bolje da je "cartoonish", inace, sigurno ne bi bila na razini crysisa, pa bi brzo zastarila
tako je. po meni najbolja grafika, ako ubrojite to šta se može igrat na non-gamer kompovima, to šta je jako simpatična, i naravno devovi uštede vrijeme i novac, što znači da će igra sama po sebi košta manje. Sve ovo će natjerat više ljudi da kupi igru, što znači da ce devovi napravit vise nastavaka igre koji će bit jos vise kvalitetni. Znači da cartoony grafikom poboljšavamo kvalitetu igre. :? :D

Durin
16-01-2010, 17:04
Izgleda dosta zanimljivo, ali da je radi Akella onda bih bio i sretniji. Ali opet, možda ovo bude super. Grafika je cartoonish, ali ajd.


I bolje da je "cartoonish", inace, sigurno ne bi bila na razini crysisa, pa bi brzo zastarila

Ne bih rekao. Ja bih još i danas mogao igrati Pirates of the Carribean i grafika bi mi još uvijek izgledala simpatično.

rudeboy95
16-01-2010, 23:43
To je zato jer ti u podsvijesti znas da je to stara igra i da je to bila prilično dobra grafika za to vrijeme i sad mislis da je simpatična.
Inače, zastarjelo =/= nesimpaticno.

Durin
17-01-2010, 12:51
To je zato jer ti u podsvijesti znas da je to stara igra i da je to bila prilično dobra grafika za to vrijeme i sad mislis da je simpatična.
Inače, zastarjelo =/= nesimpaticno.

Ne, recimo meni Doom 1 ima užasnu grafiku koju ne mogu gledati na ekranu dok je sa POTC drugačiji slučaj. A Doom je nekada imao vrhunsku grafiku.

rudeboy95
17-01-2010, 14:06
Bah, ovo moje pravilo vrijedi samo do nekog stupnja užasnosti :) .
Ali na koncu moraš priznat da cartoony grafika neće nikad zastarit i da ima puno prednosti i manje mana.

Aral
17-06-2010, 19:57
Intro Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/intro-gameplay-potc-armada/700328)
Fiery Boss Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/fiery-boss-potc-armada/700330)
Choose Your Destiny Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/choose-your-potc-armada/700318)
Village Battle Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/village-battle-potc-armada/700324)
Finding the Idol Gameplay (http://www.gametrailers.com/video/finding-the-potc-armada/700326)

Grim
17-06-2010, 20:14
Ja mislio on nosi crossbow na leđima, a to prokleto sidro. :pray: :pray:

Raz
17-06-2010, 20:29
Izgleda zabavno. :)

Durin
18-06-2010, 08:23
Izgleda ok, ali ako ne bude kupovanja/prodavanja broda, uplovljavanja u luke u karibima, popunjavanja posade nakon oluje, popravljanja broda, trgovanja i slobodnog šetanja po gradu...tj. ako ovo bude nešto kao Prince of Persia p*irat s kariba, onda mi se neće svidjeti.

brks223
18-06-2010, 09:44
Nadam se da će bit bolji od prošlog djela...(city of abondened ships - mislim da je to zadnji dio) to sam obriso 5min nakon što sam instaliro, baš mi nekak sve fail izgledalo

Kostolomac
18-06-2010, 11:07
City of Abandoned Ships je iz Age of Pirates serijala.

brks223
18-06-2010, 11:15
City of Abandoned Ships je iz Age of Pirates serijala.

Ups :oops: Moj bed :o

W3DR4N
24-06-2010, 02:32
http://propagandagames.go.com/_img/games/PiratesPage_Logo.png

Propaganda Games je predstavio novu gusarsku igru, Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned.
Proizvođač je od Disneya licencirao samo naziv franšize, dok je radnja potpuno osmišljena unutar studija.
Radi se o akcijskom RPG-u koji bi trebao u RPG žanr uvesti frenetični sistem borbe naslova Princ of Persia.

Igra izlazi na jesen.

TEASER
anlau0XKJYw

CINEMATIC TRAILER
p9C6DxagIcI

Sickmanno1
24-06-2010, 02:39
Turok im je suxxo, tak da neznam...

Po filmicima, ono, nista posebno...

Aral
24-06-2010, 06:24
Izgleda tak tak al više čekam onu drugu piratsku igru, koja je više okrenuta akciji, samo neznam kak se zove :(

Aral
15-10-2010, 18:59
Otkazan Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned (http://www.hcl.hr/vijesti-otkazan-pirates-of-the-caribbean-armada-of-the-damned-4915-27.html)
:(

Devil Dog
19-10-2010, 14:17
"...vrlo vjerojatno nece ugledati svjetlo dana." Disney :thumbs1:

rudeboy95
12-11-2010, 18:14
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
Najočekivanija igra od mene!!!
:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(