PDA

Pogledaj cijelu verziju : ''ubojica iphone-a..google predstavio pametni mobitel



Viper33
07-01-2010, 21:52
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... g-300.html (http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1240839/G-Day-Google-unveil-iPhone-killer-Nexus-One--online-price-tag-300.html)

eto sad neam puno komentara..vec sta mislite o ovome? :roll:

Aral
07-01-2010, 22:02
Sve najbolje. Vidjet ćemo u praksi.

Karlo_from_Bjelovar
07-01-2010, 22:04
mogli su se malo vise potrudit oko samog dizajna mobitela... jer ova plastika, barem na slikama, izgleda fakat jeftino, i bas je nekakve socijalne nijanse sive boje... IMHO

Nodakim
07-01-2010, 22:06
Loš dizajn koji ne konkurira iPhone,a samo najavljivanje nečega kao iPhone killer totalno ubija ikakvu kompetentnost.Nedostatak multi toucha se ikako osjeti,ali hej to nije važno...
Izgled se prodaje,a tu je Google već popustio...

Nee Joe
07-01-2010, 22:12
iPhone je podbacio u mnogim stvarima za koje se očekivalo da će biti kralj u njima. Ako Google-čudo bude dobro u vezi interneta te ne bude imalo problema sa aplikacijama pojedinim te skupoćom, definitivno će tako nadmašiti iPhone... opet nam samo preostaje čekati.

Yakuzas
07-01-2010, 22:13
Jedino kaj ima jacu kameru (za koju mi se stvarno fucka, mislim da sam ukupno 5 slika mobom napravio), a i ta kamera strsi iz pozadine moba sto je :thumbs1:

Nodakim
07-01-2010, 22:14
iPhone je podbacio u mnogim stvarima za koje se očekivalo da će biti kralj u njima.SAko Google-čudo bude dobro u vezi interneta te ne bude imalo problema sa aplikacijama pojedinim te skupoćom, definitivno će tako nadmašiti iPhone... opet nam samo preostaje čekati.


Kao npr.?
iPhone je doslovno bez mana ako se pobrinete o njemu...

Aral
07-01-2010, 22:20
Upravo to. Do danas nije izašao mobitel koji bi bio iphone killer. Mnogi su se tako zvali, mnogi imaju bolje specifikacije. Ali upotrebljivost i lakoća korištenja iphone...takav mobitel se još nije rodio.

A kaj se tiče nexusa, vidjet ćemo. Ako izostavimo izgled, softverski bi ovo mogao biti stvarno dobar mobitel. Naravno, tu moramo računat kakav ste tip korisnika i šta očekujete od mobitela.

Kalhant
08-01-2010, 04:13
Zasto na slici gdje se usporeduje specifikacije iphone-a i nexus-a pise da iphone ima 1000 MHz procesor kad svi znaju da mu je proc 600MHz?

Kao npr.?
iPhone je doslovno bez mana ako se pobrinete o njemu...

Ne promjenjivost baterije. Po meni najveca glupost koju je apple mogao smisliti.

Nodakim
08-01-2010, 04:40
Može se promijeniti makar nema baš neke potrebe za to inače...

Aral
08-01-2010, 10:34
Nešto više o samom mobitelu

The first Google phone Nexus One is now available in UK and US (http://www.gsmarena.com/the_first_google_phone_nexus_one_is_now_available_ in_uk_and_us-news-1356.php)

"It's got a Teflon-coated body..."

A evo i dva reviewa:

klik1 (http://www.nexusoneblog.com/blog/2010/1/2/nexus-one-review.html)
klik2 (http://www.engadget.com/2010/01/04/nexus-one-review/)

Durin
08-01-2010, 13:53
Zna li se kada to čudo dolazi u našu zemljicu Hrvatsku?

vjever_masni
08-01-2010, 15:38
ovaj nexus pwna :D

Nodakim
08-01-2010, 15:50
Nešto više o samom mobitelu

The first Google phone Nexus One is now available in UK and US (http://www.gsmarena.com/the_first_google_phone_nexus_one_is_now_available_ in_uk_and_us-news-1356.php)

"It's got a Teflon-coated body..."

A evo i dva reviewa:

klik1 (http://www.nexusoneblog.com/blog/2010/1/2/nexus-one-review.html)
klik2 (http://www.engadget.com/2010/01/04/nexus-one-review/)

Teflon :P

W3DR4N
08-01-2010, 16:59
Nažalost, propasti će kao i svaki drugi pokušaj koji iz starta počinje kao "iphone killer".
Apple je daleko sposobnija tvrtka s ekstemno sposobnim i ambicioznim menadžmentom. Kad su predstavljali iPhone, nisu nikog određenog ciljali za "kill", već jednostavno cijelo high end tržište mobilne telefonije.
Ne treba ni spomenuti da su to i više nego uspjeli, no čak i dalje. Već tri godine vuče Nokiu, Samsung, SE, LG i specijalizirane smartphone firme za nos, poput HTC-a i RIM-a. Tri godine firme bezuspješno nude razne modele, brutalnih karakteristika na papiru, napredne operativne sisteme, ekrane visokih rezolucija, kamere u rangu kompaktnih fotoaparata. Tržište to puši, no na kraju se razočara. Niti jedan se ni do pola nije približio genijalnoj jednostavnosti upravljanja, opsežnosti i mogućnostima.

I dok Nokia ima propali OVI store, RIM ima propali Blackberry World, a Microsoft ima tek toliko funkcionalni Marketplace, popularnost App Storea raste bolesnom eksponencijalnom. Prije godine i devet mjeseci, App store je pušten u rad s inicijalnih 500 aplikacija. Danas ih ima više od 120 000, u svim sferama djelatnosti. Prvu milijardu kupnji su napravili za godinu dana, drugu za šest mjeseci, i za samo tri su probili još milijardu. Analitičari predviđaju da će milijarda preuzimanja biti svaki mjesec kad Apple predstavi novi telefon i planirani tablet. Developeri za igre, velike face poput EA i Activisiona formiraju cijele pogone specijalizirane za iPhone, jer je kao igraća platforma zastupljeniji, pogodniji i bolji od hendheld konzola poput Nintendo DS-a i Sony PSP-a.

Aral
08-01-2010, 17:03
Da, to je u samoj suštini iphone. Jučer sam baš na njemu igrao Assassins Creed i Wolfenstein3D, nemoram ni spominjat kako bolesno izgleda. O ostalim stvarima da i ne pričam. Sve se bojim kaj će bit kad apple najavi nasljednika iphonea.

Nexus One će svakako bit dobar mob al teško da će bit iphone killer, čak ni ime poput googlea mu neće pomoći. Al ipak, pobrat će svoj dio tržišta.

Elraxery
09-01-2010, 21:56
Svi se kao brinu " konzole postaju sve naprednije kompovi će počet propadat i konzole će počet vladat bla bla bla " (ja znam da je ovo samo bullshit i nema teorije da se nešto takvo dogodi)
Ali biti će smiješno kad to bude izgledalo "mobiteli postaju sve napredniji kompovi i konzole će počet propadat a mobiteli će počet vladat bla bla bla " XD XD

Ontopic: vidio sam taj googlov mob još prije negdje na internetu i dalje mislim da naspram iPhona ima trashi look i da ne govorim o tome da kada usporedimo broj aplikacija za iPhone i taj googlov on definitivno faila.
P.S. mrzim kad se neki proizvod hvali kao "killer" nekog drugog, istina je to da su njegovi proizvođaći samo ljubomorni te da vole puno srat ( ko kad neki MMO izađe pa svi govore EVOO WOW KILLERA hahaha moš mislit)
ORIGINAL JE UVIJEK ONAJ NAJBOLJI SVI KOJI SERU DA SU NJEGOVI KILLERI SU SAMO KOPIJE KOJE SU UZELE ORIGINAL ZA PRIMJER I POKUŠAVAJU GA KOPIRAT ALI TAKO DA IM ISPADNE BOLJE (što uspije rijetkima) ZATO TO NIKAD NEMOJTE SLUŠAT
Moje skromno mišljenje :) :) no had feelings

Nodakim
09-01-2010, 21:58
Luka evo ti 1 jer me ne slušaš!!!1

W3DR4N
14-01-2010, 14:54
Nexus One je neslavno propao.

U prvom tjednu, Google je prodao samo dvadeset tisuća telefona Nexus One. Za usporedbu, Apple je u prvom tjednju lansiranja treće generacije, iPhone 3G S prodao u milijun i šesto tisuća primjeraka (80 puta veća prodaja), a i kao takav, početak njegove prodaje je bio puno slabiji od prethodne, 3G generacije.

armagedon
14-01-2010, 15:05
ma iPhone je predobar :pray:

Aral
14-01-2010, 15:15
Naravno, nema do iphonea.

armagedon
14-01-2010, 15:29
a već se šuška i o novom iPhoneu koji bi trebao izić u 4mj ove godine :roll:

IGoR_2803
14-01-2010, 15:31
ma iPhone je predobar :pray:

ajde molim te da sa takvim konstruktivnim postovima odšećeš u gmk...

armagedon
14-01-2010, 15:35
ma iPhone je predobar :pray:

ajde molim te da sa takvim konstruktivnim postovima odšećeš u gmk...

a gle, kaj da ti kažem, imam iPhone već 5 mjeseci i samo želim iskazati kako sam zadovoljan njime :D

Aral
14-01-2010, 15:58
Ja sam se imao priliku družit s mobom intenzivno jedno 2 tjedna...mrak od hardveraja i softvera. A kolko tek programa i modularnosti za njega, Apple je napravio pun pogodak s njime.

IGoR_2803
14-01-2010, 16:04
a gle, kaj da ti kažem, imam iPhone već 5 mjeseci i samo želim iskazati kako sam zadovoljan njime :D

onda barem malo argumentiraj... ne moraš review pisati ali barem jednu rečenicu zbog čega je toliko dobar...

armagedon
14-01-2010, 16:09
a gle, kaj da ti kažem, imam iPhone već 5 mjeseci i samo želim iskazati kako sam zadovoljan njime :D

onda barem malo argumentiraj... ne moraš review pisati ali barem jednu rečenicu zbog čega je toliko dobar...

haha, ok :D
a kaj da kazem, imas 3G net brz, mailove pri ruci, safari koji na njemu super radi, ipod, cak je i kamera super iako joj fali blic i trebala je imat vise mpx ali je svejedno super!aplikacija ima puno, eee i ko god ima iphone nek skine need for speed : undercover, preeeej*** je !! :D

osvetnik_sch3l3
14-01-2010, 16:54
Da, to je u samoj suštini iphone. Jučer sam baš na njemu igrao Assassins Creed i Wolfenstein3D, nemoram ni spominjat kako bolesno izgleda. O ostalim stvarima da i ne pričam. Sve se bojim kaj će bit kad apple najavi nasljednika iphonea.

Nexus One će svakako bit dobar mob al teško da će bit iphone killer, čak ni ime poput googlea mu neće pomoći. Al ipak, pobrat će svoj dio tržišta.

kako su kontrole napravljene? iphone nema tipkovnicu ili?

Aral
14-01-2010, 17:08
Drziš palac na improviziranom d-padu i šibaš. Ne sjećam se al mislim i da koristi prednosti auto-rotate senzora. Uglavnom jako dobro složeno.

armagedon
14-01-2010, 17:14
Drziš palac na improviziranom d-padu i šibaš. Ne sjećam se al mislim i da koristi prednosti auto-rotate senzora. Uglavnom jako dobro složeno.

wooow, to bi morao kupit!!!
cijena?

Karlo_from_Bjelovar
14-01-2010, 20:09
a već se šuška i o novom iPhoneu koji bi trebao izić u 4mj ove godine :roll:
???

armagedon
14-01-2010, 20:11
http://www.tportal.hr/tehno/mobiteli/51 ... avnju.html (http://www.tportal.hr/tehno/mobiteli/51280/Novi-iPhone-dolazi-vec-u-travnju.html)

nisam ni kupio ovaj novi, već će novi izać :(

Nee Joe
19-01-2010, 16:48
http://www.metacafe.com/watch/4013046/google_nexus_one/

Izgleda dosta dobro, solidan dizajn i softver...

W3DR4N
19-01-2010, 17:45
Masa ljudi prijavljuje probleme da 3G povezivost uopće ne radi, te da se ekran telefona dekalibrira.
Telefon je epic fail.

cham3leon
19-01-2010, 19:24
Si sretan? :>

Doduše, ni glorificirani iPhone nije bez mane. Nije mi jasno zašto memorija nije proširiva karticama kao kod svih ostalih telefona? Propust kakvog nismo vidjeli možda još od onog Motorolinog smeća zvanog V3. Jeste da će kasnije izbacit verzije iPhonea sa sve više memorije, smeta ovaj nedostatak.

W3DR4N
19-01-2010, 20:00
Nisam sretan, zašto?

A iPhonu fali hrpa stvari. Meni bi recimo fino došla promjenjiva baterija, ili da se ugrađuju one kvalitete kakve su u Blackberryima. Baterija u tom đubretu traje tri tjedna bez jebemti.
Fali mi klasični miniUSB-A priključak i fali mi bljeskalica. Proširiva memorija je potpuno nepotrebna, pogotovo u novoj generaciji sa 16 i 32 GB interne.

Aral
19-01-2010, 20:08
Da, koji će ti vrag proširiva memorija kad ovak i onak nema moba koji bi podržao veće kartice od 16 ili 32gb, interna memorija je sasvim dovoljna. A ovo kaj je Vedran nabrojao je istina, tako mi je to čudno kaj takve banalne stvari nema da je to za popizdit.

cham3leon
19-01-2010, 20:46
Nisam sretan, zašto?

A iPhonu fali hrpa stvari. Meni bi recimo fino došla promjenjiva baterija, ili da se ugrađuju one kvalitete kakve su u Blackberryima. Baterija u tom đubretu traje tri tjedna bez jebemti.
Fali mi klasični miniUSB-A priključak i fali mi bljeskalica. Proširiva memorija je potpuno nepotrebna, pogotovo u novoj generaciji sa 16 i 32 GB interne.

E, i to. Usput, 32 GB je puno, ali prije ili kasnije prifali prostora.

W3DR4N
19-01-2010, 20:52
Za što?

Aral
19-01-2010, 21:12
Joj, di su dani kad je 1mb bio vrh vrhova prostora na mobu :(

Karlo_from_Bjelovar
19-01-2010, 21:19
ili kada je 30MB na mobu za par pjesama bio wauuu? :D
ili kada su se morali kupovati posebni bluetooth stickovi da bi prebacili neku pjemsu na njega... ;)

Aral
19-01-2010, 22:08
A ne. Vidi se kolko smo se sad razmazili ^^ Tko zna kaj će bit tek za 10 godina.

Nodakim
20-01-2010, 00:33
Nisam sretan, zašto?

A iPhonu fali hrpa stvari. Meni bi recimo fino došla promjenjiva baterija, ili da se ugrađuju one kvalitete kakve su u Blackberryima. Baterija u tom đubretu traje tri tjedna bez jebemti.
Fali mi klasični miniUSB-A priključak i fali mi bljeskalica. Proširiva memorija je potpuno nepotrebna, pogotovo u novoj generaciji sa 16 i 32 GB interne.

E, i to. Usput, 32 GB je puno, ali prije ili kasnije prifali prostora.


To što pričaš su obične bedarije.
E 16 gb kartica košta te 700-800 kuna,32gb kartica je toliko skupa da ju ni ne prodaju skoro...

armagedon
20-01-2010, 07:36
Nisam sretan, zašto?

A iPhonu fali hrpa stvari. Meni bi recimo fino došla promjenjiva baterija, ili da se ugrađuju one kvalitete kakve su u Blackberryima. Baterija u tom đubretu traje tri tjedna bez jebemti.
Fali mi klasični miniUSB-A priključak i fali mi bljeskalica. Proširiva memorija je potpuno nepotrebna, pogotovo u novoj generaciji sa 16 i 32 GB interne.

baterija je stvarno mogla bit bolja, a i bljeskalica!ne kuzim zasto nisu u 3GS stavili bljeskalicu nego samo povecali megapixele :?

cham3leon
20-01-2010, 08:26
Nisam sretan, zašto?

A iPhonu fali hrpa stvari. Meni bi recimo fino došla promjenjiva baterija, ili da se ugrađuju one kvalitete kakve su u Blackberryima. Baterija u tom đubretu traje tri tjedna bez jebemti.
Fali mi klasični miniUSB-A priključak i fali mi bljeskalica. Proširiva memorija je potpuno nepotrebna, pogotovo u novoj generaciji sa 16 i 32 GB interne.

E, i to. Usput, 32 GB je puno, ali prije ili kasnije prifali prostora.


To što pričaš su obične bedarije.
E 16 gb kartica košta te 700-800 kuna,32gb kartica je toliko skupa da ju ni ne prodaju skoro...

Ja mislim na budućnost :>

Karlo_from_Bjelovar
20-01-2010, 10:11
kada spustis u postavkama 3GS-a velicinu slike na 2mpix, rezultat ti je isti kao i na 3G-u... takoder, noise je puno manji kada se smanji na 2mpix... sto ukazuje na to da je to samo softwareski uvecano.... pa nisi ni slovo dodali da se vidi jasna razlika izmedu 3g/3gs, osim po gigabajtima... sve sto su napravili je zamjenili par komponenata sa boljima, i to je to... puno im je jeftinije napravit tako nego "kak spada"...

Kalhant
22-01-2010, 21:48
gJfpLKhSjJs&feature=related
predobro, na kraju sam se valjo od smijeha :D

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2010, 00:33
and 5 "megapixelo" camera so u can make a good picture of youreself, upload it to the funkybook and write that youre ugly, so ppl disagree with u!!! :rotfl:

can your phone do this: "weeee" "weeee" :rotfl: :rotfl:

vec vidim iPhone aplikaciju... xD

Aral
01-03-2010, 18:01
Google Nexus One review by GSM Arena (http://www.gsmarena.com/google_nexus_one-review-457.php)