PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spajanje laptopa na HDTV (VGA)



cham3leon
07-01-2010, 13:47
Želim spojiti laptop sa grafičkom intel GMA X1300 na FullHD LG televiziju. Uopće nema problema kod spajanja sa televizorom, imam i sliku i zvuk, ali ne mogu postići rezoluciju veću od 1366×768, a znam da televizija može bolje. Intel kaže da taj GPU može dati reze veće od 1080p, pa je valjda moguće da se na televiziji dobije ta rezolucija.

Driveri su valjda default, ne znam (laptop od firme od starog, tamo su mu stavili winXP i sve ostalo), a u settingsima za ekran ne mogu povuć slider na ništa više od te rezolucije.

Prijedlozi?

Ogg The Dogg
12-01-2010, 18:40
nisam siguran al mislim da ti VGA ne podržava veću rezoluciju ili da ti grafa u laptopu ne podrzava vece rezolucije.

cham3leon
12-01-2010, 20:42
Ako je vjerovati forumima, VGA konektor može itekako prenositi takve rezolucije. Intel tvrdi da taj GPU može dati i više od 1080p reze, tako da ne znam u čemu je stvar.

Ogg The Dogg
13-01-2010, 00:17
e sad, jel ti ta reza na kojou mos stavit defaultna reza od monitora na laptopu? ako je probaj negdje u cpu od monitora upalit 2 monitora i mod koji ti treba... ak ti dobro prepozna monitore trebo bi moc svakom posebno mijenjat rezu.(valjda) a sto se tice vga kagbla, ja imam drugacija iskustva al nvm....

cham3leon
13-01-2010, 12:21
Defaultna reza od monitora je manja od ove koje daje na telki. Stavio sam i da prikazuje sliku samo na TV-u, a ne na ekranu od laptopa, inače bi i na TV-u davao default rezu od laptopa.