PDA

Pogledaj cijelu verziju : Temperatura procesora



A_D_i
06-01-2010, 20:51
zanima me kolika je maksimalna temperatura koja se smije doseći kod ovog procesora: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+

A_D_i
06-01-2010, 21:03
pardon,zaboravio sam napisati da me zanima i koja temperatura bi trebala biti najnormalnija

Shaka
06-01-2010, 21:10
ovaki padobranci su mi najjaci...zasto sluzi Google

no ajde da ti odgovorim proc bi trebao u idleu (znaci kad nista ne radis na kompu) biti oko 30-45 max...

a max temp ne bi trebala biti preko 60-70C ionako ce se sam ugasit PC ako dosegne kriticnu temp...

A_D_i
08-01-2010, 09:19
Ispričavam se na ''padobranstvu'' (znam da je glupo pitanje), ali to je bio samo u vod u glavno pitanje.

Dakle, već dugo dugo vremena imam problema s ovim. Temperatura se podigne na ekstremne visine, čak i preko 85 stupnjeva i komp se ugasi..i to ne samo za vrijeme igranja, nego za vrijeme gledanja videa, ili ako je vani vruće, onda čak i kad imam upaljeno više tabova na mozilli.

Čovjek koji radi u jednom informatičkom dućanu mi je rekao da je problem vjerojatno u pasti, da nije nanešena kako treba ili tako nešto. Kupio sa novu termalnu pastu, očistio sve dobro, stavio pastu oprezno i ništa se nije promijenilo. Improvizirao sam na razne načine, stavio sam dodatne male ventilatore unutra, otvorio kučište i stavio veliki ventilator iz sobe pokraj i stavio komp blizu prozora..idiotski..

Prije nekoliko dana sam nabavio bolji cooler, stavio sam pastu na sve moguće načine za koje kažu da su najbolji (jedino nisam probao još bez paste), al ništa se ne mijenja, malo duže treba da se pregrije, ali se i dalje gasi.

Sumnjam da je problem u pasti, pa me zanima koje su još mogućnosti, odnosno u čemu bi još mogao biti problem, pošto mi je hardversko znanje ograničeno..

hvala unaprijed, isprike za opširno objašnjenje, al ovako ćete možda lakše znat u čemu je problem..

flander
08-01-2010, 09:58
gađam u slijepo....

možda je bios od matične loš pa krivo očitava temperaturu proca, i onda kad krivo očita ugasi se komp...

:D

weird1
08-01-2010, 12:15
Na koliko ti radi proc? Znam da je 4000+ x2 trebao bi raditi na 2.1GHz (10.5x200) jel ti radi na tom taktu? Probaj provjerit takt kroz BIOS, POST ili u winsima sa CPU-z programom(ili slicnim).

Proc, znas i sam, ne bi trebao raditi na toj temperaturi ako ima hladnjak i ako se ventilator na njemu vrti, a kazes da si i mjenjao pastu pa bi naravno primjetio da se vent ne vrti.

A_D_i
08-01-2010, 13:11
ventlator se vrti, naravno..očigledno tu nije problem..provjerit ću to s taktom, pa javim, hvala..

fear
08-01-2010, 13:16
Možda je jedna od jezgri neispravna pa se pregrijava, provjeri temperaturu svake jezgre posebno

A_D_i
08-01-2010, 13:19
temperatura jedne jezgre je konstantno za oko 10 stupnjeva veća od druge

fear
08-01-2010, 13:25
Koju matičnu imaš?

A_D_i
08-01-2010, 13:35
Matična je Gigabyte GA-M55S-S3 (rev.2.0)

Btw, s taktom se sve čini u redu, al stavit ću screenshot za svaki slučaj:

http://www.imagesforme.com/upload/dc5ac39c.jpg?id=7b409d5d968040df393534313733

fear
08-01-2010, 13:43
Jedini zaključak do kojeg dolazim je da imaš jedu neispravnu jezgru,ali nije i za baciti teoriju da se radi o skurenom senzoru.

Čux
08-01-2010, 14:39
Idelni scenarij kad bi ga mogo kod nekog isprabat, onda buš ziher jel senzor ili jezgra.

A_D_i
08-01-2010, 14:44
Idelni scenarij kad bi ga mogo kod nekog isprabat, onda buš ziher jel senzor ili jezgra.

jel postoji još neki način da to provjerim?

fear
08-01-2010, 14:53
Ako možeš nekako provjeriti temperaturu baze hladnjaka.

lulix
08-01-2010, 16:42
@A_D_i
nebrini, nije problem u pokvarenoj jezgri il nečem sličnom, evo ti rješenja.
Naime, moj bratić from Serbia ima 4200+ i počo mi se žalit nakon što sam mu prodo grafičku 8600gt da kad igra neke zahtjevnije igre codmw2 ili čak pes10 njemu se komp stalno resetira i kao da je to sigurno zbog moje sranje grafe, i ja ga pitam kolka je temp proca, on veli šta se to može izmjerit??? Ja reko uzmi toplomjer pa izmejri jbte xD
Ugl popravio sam mu stvar da nedužim! Otvori kućište, unutra ćeš naići na 20kg prašine i 3 mrtva štakora, a možda i koji sendvič... Sve to makni lijepo očisti, i to ti je 1/10 posla. Zatim kad si makno tu prašinu iskopčaj hladnjak od proca sa matične skini hladnjak, pomakni onu ručicu na ZIF kućištu (SOCKET) za proc na 90° u odnosu na ploču i izvadi proc.
Zatim uzmi krpu od mame il babe i skini ono govno od žvake sa procesora i hladnjaka, samo oprezno sa proca da nezdrobiš jezgru (dešava se svim n00b-ovima)! Zatim namaži proc sa palcem (sa ruke, ne sa noge palac!!!) onom pastom koju kupiš u lokalnom dućanu el opremom i sl. potprepštinama i sve vrati natrag i nikako nemoj zaboravit spojit hladnjak od proca u matičnu, provjeri temp. i javi nam!

fear
08-01-2010, 17:00
Ispričavam se na ''padobranstvu'' (znam da je glupo pitanje), ali to je bio samo u vod u glavno pitanje.

Dakle, već dugo dugo vremena imam problema s ovim. Temperatura se podigne na ekstremne visine, čak i preko 85 stupnjeva i komp se ugasi..i to ne samo za vrijeme igranja, nego za vrijeme gledanja videa, ili ako je vani vruće, onda čak i kad imam upaljeno više tabova na mozilli.

Čovjek koji radi u jednom informatičkom dućanu mi je rekao da je problem vjerojatno u pasti, da nije nanešena kako treba ili tako nešto. Kupio sa novu termalnu pastu, očistio sve dobro, stavio pastu oprezno i ništa se nije promijenilo. Improvizirao sam na razne načine, stavio sam dodatne male ventilatore unutra, otvorio kučište i stavio veliki ventilator iz sobe pokraj i stavio komp blizu prozora..idiotski..

Prije nekoliko dana sam nabavio bolji cooler, stavio sam pastu na sve moguće načine za koje kažu da su najbolji (jedino nisam probao još bez paste), al ništa se ne mijenja, malo duže treba da se pregrije, ali se i dalje gasi.


Sumnjam da je problem u pasti, pa me zanima koje su još mogućnosti, odnosno u čemu bi još mogao biti problem, pošto mi je hardversko znanje ograničeno..

hvala unaprijed, isprike za opširno objašnjenje, al ovako ćete možda lakše znat u čemu je problem..

aj čitaj malo

lulix
09-01-2010, 15:04
a sry jbte, sad je ispalo kao da se neš pravim pametan...

@A_D_i
a niš onda update bios-a napravi pa vidi oćel šta pomoć...