PDA

Pogledaj cijelu verziju : CGI filmovi



Raz
03-01-2010, 12:31
Vjerojatno smo svi vidjeli famoznog Avatara koji koristi CG glumce umjesto pravih, a opet izgleda toliko prirodno. Što mislite, hoće li se ta tehnologija u budućnosti sve više primjenjivat ili se jednostavno neće isplatit?

Deadwalker
03-01-2010, 12:49
Bas sam danas citao jedan dobar clanak u jutarnjem na temu toga. Pa ono, CGI likovi ce se sve vise koristiti u filmovima, ali ce glumci biti i dalje potrebni kako bi ih "ozivili". E sad, posto koristenje takve tehnologije jos sada poprilicno skupo, a i glumci bi jos uvijek rado dugo glumili u pravom smislu te rijeci, jos duze vrijeme ta tehnlogija ce prema mojem misljenju biti tek "pomoc" pri stvaranju autenticnijeg iskustva. Avatar je samo evolucija kada su u pitanju CGI efekti. Zanima me kako ce jednog dana Lucas iskoristit tu tehnologiju za nove Star Wars filmove.

Chupacabra
03-01-2010, 13:33
Ne, CGI nikad neće zamijeniti prave glumce.


Bas sam danas citao jedan dobar clanak u jutarnjem na temu toga. Pa ono, CGI likovi ce se sve vise koristiti u filmovima, ali ce glumci biti i dalje potrebni kako bi ih "ozivili". E sad, posto koristenje takve tehnologije jos sada poprilicno skupo, a i glumci bi jos uvijek rado dugo glumili u pravom smislu te rijeci, jos duze vrijeme ta tehnlogija ce prema mojem misljenju biti tek "pomoc" pri stvaranju autenticnijeg iskustva. Avatar je samo evolucija kada su u pitanju CGI efekti. Zanima me kako ce jednog dana Lucas iskoristit tu tehnologiju za nove Star Wars filmove.

:(

flander
03-01-2010, 13:41
glasal sam za ovo treće, ali opet doduše nekako se više da napravaiti sa tim CGI "glumcima" , netrebaju ti kaskaderi

Aral
03-01-2010, 14:14
Glasal i ja za treće ali sam za to da se CGI čim više koristi. Malo bi mi bilo žao da zamijeni prave glumce i nekako sam siguran da se to još neko vrijeme neće dogodit. Al sve u svemu CGI ftw.

Wishmaster
03-01-2010, 14:17
Beowulf.
Dobrih 20 minut mi nije bilo jasno dal je CGI ili su pravi glumci. :D
Sve više budu se filmovi dijelili na dve strane.
Oni s jako pun CGI-ja i oni bez.
Nebreš sad u neku dramu ili neki obiteljski treš film ubacivat CGI jer nema potrebe i bilo bi bezvezno nabijanje troškova.
A s druge pak strane akcijski i fantasy filmovi budu sve više imali CGI.

flander
03-01-2010, 14:35
samo neka pron scene ostanu na pravim glumicama ^^

croat1gamer
03-01-2010, 14:44
edit:
Pogresna tema.

Meh, cgi pron.
Rucno crtano>CGI

Sonic_Moronic
04-01-2010, 09:29
Otkad sam uhvatio Final Fantasy: The Spirits WithinSna tv-u, apsolutno mi nije jasno zašto još uvijek postoje glumci. To treba biti samo za amaterske filmove, jer je taj film izgledao tako savršeno i prirodno da nakon 15-ak minuta i dalje nisam bio siguran da li se radi o računalnoj animaciji.

flander
04-01-2010, 09:38
a u 16. minuti si već razjasnio misteriju ?

Raging Bull
04-01-2010, 09:46
CGI ?

Nadam se da nikada neće prevladati iako mi se 3D Avatar jako svidio .Bio je to nesvakidašnji doživljaj koji ću pamtiti zauvijek ali bez obzira na to radije si po deseti puta pogledam jedan The Shawshank Redemption ili neki drugi klasik koji nema ni C od CGI-a .

W3DR4N
04-01-2010, 10:26
CGI mi je do bola neprirodan i u većini slučajeva zamarajuć za gledanje.
Za iznimku mogu tu i tamo pogledati, no ne bih se na tome zadržao duže od dva filma zaredom.

Fino je ispao Schwarzenegger u Salvationu. To stoji.

Frky
04-01-2010, 10:38
samo neka pron scene ostanu na pravim glumicama ^^

Ali zamisli silne mogućnosti.... bez kršenja ljudskih prava!

Ono, ako hoćeš gledati dva fetusa kako se makinjaju u majčinom trbuhu, možeš jer na CGI pron filmovima se da napraviti svakakve boleštine!

flander
04-01-2010, 10:42
tolko bolestan um neam

Herr Schnitzel
04-01-2010, 11:16
Ajmo ovako: Inglourious Basterds u CGI-u. Ne valja? Ne valja.

Wishmaster
04-01-2010, 11:54
Naravno da nebudu sad nekakav film tipa Shawshank Redemption radili s CGI-jem.
Ali za fantasy/SF filmove CGI je bog i batina.
Nema tak dobrog kostima koji nebi bolje zgledal u CGI-ju.
Radije budem gledal neki fantasy CGI film da ima lagano cartoonish prezentaciju nego isti taj bez CGI-ja ali s lošim kostimima i ograničenim glumačkim koreografijama.

Chupacabra
05-01-2010, 21:04
Sad se vratio iz kina, pogledo AVATAR 3D i stvar pali super.

unknown
05-01-2010, 23:12
nema do prave krvi... koliko god je ta animacija krvi dobra ne može zamjeniti pravu krv, i onda krenimo hororce... jel bi saw bio gadan da se cijeli film snimao u cgi-u?

Što se tiče fantasy-a i cgi-a i to mi se ne sviđa(misliim da je bio potpun cgi9... krvi hoću prave a ne neku animaciju.

Anarion.Umarth
05-01-2010, 23:27
Znaš da ta krv nije prava?


Bilo kako bilo, CGI ne može ni izbliza samostalno zamjeniti glumca, niti će to biti moguće u neko dogledno vrijeme. Ovo šta smo imali priliku gledati u Avataru (samo trailer u mom slučaju) služi praktički kao bolja maska, za koju se ne treba satima sjedjeti na stolici svako jutro. Pruža gomile novih mogućnosti, i dugoročno će smanjiti cijenu filma radi kraće produkcije.