PDA

Pogledaj cijelu verziju : Desperados 2:Cooper's Revenge



Chupacabra
02-01-2010, 18:28
Ok svjestan sam da već postoji tema, no bilo bi nekrofilisanje da počnem pisati u nju.
Također sam svjestan da je ovo više recenzija nego pljuvanje, no samo pokušavam upozoriti one koji žele nabavit igru.

OH VEDRANE, ZAŠTO TE NISAM POSLUŠAO :cry: :cry: ?
Ok, Veki mi je lijepo preporučio da bježim od ovog vraga kolko me noge nose, ali ne, ja sam idiot.
Nabavio jedinicu i dvojku. Jedinica je ok, no o njoj neću ni pričati, želim samo bičati po sebi i po dvojci.
Krenimo.

RADNJA

Radnja je u redu. Isplati se pratiti je, nije baš legendarna kao ona iz Mass Efekta ili nekog drugog razvikanog RPGa, ali... jednostavno OK. Ocjena 6/10.

GRAFIKA

E ovdje stvari počinju biti gadne. Na prvi pogled sve je u redu, no nakon 20 minuta igranja se uviđa da imaju neke neoprostive greške. Neke teksture su nazubljene a nema antialiasinga :hangin: , lik s kojim igrate često prolazi kroz objekte i druge likove, kao da ih ni nema. Jednom sam se šuljao uz sam rub nekog zida, pogled treće lice, stanem pri kraju kad vidim ruka sa isukanim revolverom mi prolazi cijela kroz zid. Neprijatelj gleda u ruku i ne kuži. Tako sam ga propuco sa rukom koja je prešla kroz zid. Izgled likova je u redu, sviđa mi se dizajn Doc McCoya i Kate O'Hara (koja je polugola, just for the record :) ) , no neprijatelji su stalno jedni te isti, meksikanci dolaze u tri vrste, mršavi bijeli, sivi sa afro frizurom i debeli ružičasti (ove boje se odnose na boju odjeće). DVE TONE BUGOVA. Ocjena 4/10.

ZVUK

Ovaj dio igre je čak dobar, možete zamisliti. Glasovi naših likova (onih kojima upravljamo, ne) su prilično dobro izvedeni. Tu opet hvalim Doc McCoya koji ima originalan južnjački naglasak, a tek njegovi komentari i neizbježno režanje svake dvije minute čine ga jedinstvenim. Sam Williams, sa druge strane, vaki put kad se klikne na njega spremno uzvikne "JIPI-JA-JEEE", ili možda "KA-BUM!", no o tome više poslije. Glaba zna biti u redu i baš se može uživiti u nju, a opet ambijentalni zvukovi (glasanje lešinara, siktanje zmija) su prilično loše napravljeni. 7/10.


GAMEPLAY

Inovacija u odnosu na jedinicu-- pogled iz trećeg lica. Prilično loše napravljeno. Sporo je, bilo izometrično ili trećeg lica. Usporedite gameplay onih najstarijih Commandosa i gmply Desperadosa 2. Imao sam priliku igrati obje igre u jednom danu, obje u izometričnom pogledu.
Desperadosi su osjetno sporiji. Neprijatelji su toliko glupi da kad im dođete na pola metra ispred njih, oni vas skuže za tek 7-8 sekundi. Doslovno. Ocjena 6/10.

MANE & SPOSOBNOSTI NAŠIH JUNAKA

John Cooper- Šef naše bande, nosi Colt .45, nož i sat. nožem može probadati sa leđa što je glupo (jer najčešće nekako skuži da ste mu iza leđa, što se protivi ovom mom pravilu 2 reda iznad), ali zato je ekstremno koristan kad treba tiho i sa daljine ubiti neprijatelja (bacanje).
Kate O'Hara- Kartašica prostitutka koja zavodi neprijatelje (često neuspješno, znaju je ubiti mada ima otkopčan dekolte) pa ih onesvješćuje šutom u jaja :D , no često uopće ne reagira na tu komandu pa morate pritisnuti tipku oko 4-5 puta da bi komp skužio što hoćete napraviti.Također može svojevoljno pasti u nesvjest kad stvari odu kvragu.
Doc McCoy- Doktor tj. Pogrebnik. Južnjak. Kul komentari. Star ko majka. Ima snajper. Voli režati i hraniti strvinare. Uspavljuje protivnike plinom. Liječi koga hoće, ako hoće.
Sam Williams- Crnac vječno naceren i opsjednut eksplozivima. TNT, dinamit, nitroglicerin, you name it... ima glasić ko dečaćić. Voli neartikulirano urlikati.
Pablo Sanchez- Meksikanac. Sačmara. Ostavlja tekilu pa se enemiji napiju. Također postavlja zamke za medvede al ne upadaju medvedi u nju. Baca kamenje na ljude. Ide na živce svojim idiockim komentarima. Isti ja oca mi.
Hawkeye- Oko Sokolovo. Gerila način ratovanja, luk i strela. ima tomahawk. Može liječiti biljem.

ZAKLJUČAK: Igra je koma. Kako kad. Kad je dobra (a rijetko je dobra), želite da taj trenutak što dulje traje.

Sad, kad me bole ruke od pisanja, odo popit čašicu votke pa u krevet .

Chupacabra
07-01-2010, 17:45
Baš vam hvala :(

Feanor
07-01-2010, 17:53
Meni je bila ok čisto zato što sam fan Desperada, ajde probaj odigrati Helldorado ilitiga Desperado 3 koji je radjen na engienu dvojke tako da je grafika prilično slična, ali je za razliku od dvojke igriv iz ptičje perspektive, a ima i par odličnih inovacija.

Upozorenje, AI je i dalje katastrofa, igranjem iz trećeg lica gubiš na doživljaju, kamera je malo problematična(ne kao u dvojci di je bila nekontrolabilna iz ptičje perspektive),grafika i zvukovi su neizmjenjeni eh i da pročitaj priču iz dvojke na wikipediji jer je direktni nastavak...

cpt. Stone
07-01-2010, 17:57
Meni igra rula

:cry:

Chupacabra
07-01-2010, 18:15
Meni je bila ok čisto zato što sam fan Desperada, ajde probaj odigrati Helldorado ilitiga Desperado 3 koji je radjen na engienu dvojke tako da je grafika prilično slična, ali je za razliku od dvojke igriv iz ptičje perspektive, a ima i par odličnih inovacija.

Upozorenje, AI je i dalje katastrofa, igranjem iz trećeg lica gubiš na doživljaju, kamera je malo problematična(ne kao u dvojci di je bila nekontrolabilna iz ptičje perspektive),grafika i zvukovi su neizmjenjeni eh i da pročitaj priču iz dvojke na wikipediji jer je direktni nastavak...

Pročitao i znam radnju, ide spoiler

Mislim da je nešto o Lesterovoj udovici koja truje našu legendu Arthura "Doc" McCoya, pa nudi protuotrov, ali samo ako Cooper ispadne kriminalac.

BTW Dvojka je Cooper's revenge, a trojka bi trebala biti Widow's revenge ^^

Feanor
07-01-2010, 18:22
Meni je bila ok čisto zato što sam fan Desperada, ajde probaj odigrati Helldorado ilitiga Desperado 3 koji je radjen na engienu dvojke tako da je grafika prilično slična, ali je za razliku od dvojke igriv iz ptičje perspektive, a ima i par odličnih inovacija.

Upozorenje, AI je i dalje katastrofa, igranjem iz trećeg lica gubiš na doživljaju, kamera je malo problematična(ne kao u dvojci di je bila nekontrolabilna iz ptičje perspektive),grafika i zvukovi su neizmjenjeni eh i da pročitaj priču iz dvojke na wikipediji jer je direktni nastavak...

Pročitao i znam radnju, ide spoiler

Mislim da je nešto o Lesterovoj udovici koja truje našu legendu Arthura "Doc" McCoya, pa nudi protuotrov, ali samo ako Cooper ispadne kriminalac.

BTW Dvojka je Cooper's revenge, a trojka bi trebala biti Widow's revengeS^^

Nope, Helldorado je trojka xD

Chupacabra
07-01-2010, 20:22
Nope, Helldorado je trojka xD

Pa znam, Desperados 2 :Cooper's Revenge, samo kažem, moglo bi biti i Helldorado: The Widow's revenge xD

Eh da, znaš li životne priče naših likova? Ja ih pročitao na službenoj stranici, maštovito :)

Chupacabra
01-02-2010, 13:32
Zaboravio spomenuti. Animacija na kraju je legendarna.