PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wannabe navijači



Mirko L
01-01-2010, 22:26
Ima već tema, ali nemogu je neću, pa nemojte zamjerati.

Dakle, valjda i sami znate po kome pljujemo.
Pljuje se po ljudima koji na utakmice dolaze da bi se tukli i da rade nered.

Bilo je prije vrijeme kad je nogomet bio sport...nije više.
Doduše, ima ljudi koji i dođu na utakmicu da gledaju nogomet, ali često budu potisnuti od strane bezumnih budala željnih krvi.

To je jedan od razloga zašto sam izgubio interes za nogomet.
Mogao bih još pričati, ali jedna rasprava s fejsa može sve objasnit...
Malo će biti poduže, ali vrijedno je čitanja.

Evo, vidite razmišljanja jedne wannabe huliganke:

'' ONA:
bovver je leo a pete charlie.
mirko, nedaj da te naslov zavara [ posto znn da nevolis balun pa valjda ni huligane ]Sfilm nije o nogometu, huliganizma normalno ima al se kroz film ono prepiricava uobicajeno zivot, ne samo tuce. i nije wannabe film nego je pravi film :P i umre glavni
44 minutes ago

Mirko Antares Laušić
rofl...

Nije zato šta ne volin ''balun''.
Nije da ja nevolin nogomet, nego ga samo negledan, OK mi je ka sport.

Ali ne volin huligane, to da.Debili glupi.
Ti ih obožavaš?
43 minutes ago ·

ONA:
a nec. this is just the way they decide to show their love for the greatest game on earth. polu-citiran lika iz gsh2. :)) da san musko bila bi huligan xD
41 minutes ago

Mirko Antares Laušić
:(
Ovo je nešto najgluplje šta san čua u zadnje vrime.Žalosno :(
36 minutes ago ·

ONA:
e jeebiga. oni koji nevole balun nemogu ga ni skuzit. deal with it :)
35 minutes ago
Mirko Antares Laušić

lol :(
31 minutes ago ·
ONA:
e
31 minutes ago

Mirko Antares Laušić
e, čuješ, amo nabit one likove šta navijaju za drugi klub!
Ala koje su oni pičkice!

Umisto da okolo se tuku i razbijaju glave ko majmuni, oni gledaju nogomet.Lol.Koje pičkice.

Ali ja volim nasilje.Ja sam mali nesiguran mladić kojega svijet ne shvaća, pokažimo im heheh!1

Ono, ko je vidija za vrime utakmice gledat nogomet.Treba se mlatit ko pravi muškarac jelda?

I UMRIT ZA SVOJ KLUB! JELDA?!
NEKA VIDE ONI!

UBIT ĆEMO IH, NAVIJAJU ZA DRUGI KLUB, U PRIJEVODU, SOTONE SU I TO JE ZLO!

WHO'S WITH ME?!

:(
27 minutes ago ·
ONA:
oni normalni nece nabit neke koji se nezele tuc, nego one koji izazivaju i oce se tuc . i ti govoris o ovin hrv wannabe huliganima koji se tuku za vrime utakmice, psotoje i oni koji se tuku iza . e pa tria se borit, i tria umrit za svoj klub. mirko ovo e primitivno i nekuzis, al nista nisan ni ocekivala. jednostavno znan da to nemoze skuzit onaj ko to nevoli, i znn da ti nemos skuzit jer ti nebi umra za svoj klub. da ga imas. al ugl. kako god.
24 minutes ago

Mirko Antares Laušić
lol :(

To je jednostavno priglupo, seljački i primitivno.
Ono, idemo se tuč s ljudima jer ne navijaju za isti klub ko mi EHEHEHE!

Naravno da su oni krivi šta su se rodili u drugon gradu di se navija za drugi klub!

Luđaci! Krivi klub!
Kako ne svaćaš da huligani nemaju veze s nogometon?
Oni nisu došli gledat nogomet ko neko ljudsko biće s imalo digniteta.

Oni su se došli lemat zato šta to vole...i zato šta su maknute seljačine.

Neznan jeli mi to smišno...prije da je toliko jadno da nije ni smišno.
19 minutes ago ·
ONA:
Idu se tuc s drugin huliganima, koje niko nije natira da budu huligani. to nije normalno, a normalno je sta su se prije sta ja znn koliko ljudi ubijali jer nemaju istu boju koze? normalno je sta se mrze jer zive priko granice il jer govore drugin jezikon? to e isto. kako ti nekuzis da postoji vise vrsta huligana. neki nevole nogomet i pripaddaju ... See Morebzvz nekoj skupini jer se vole cipat i nista drugo, neki brane svoje. ka sta sad 60% hrvata mrzi srbe. JESU LI ONI KRIVI STA SU SE RODILI U DRUGOJ DRZAVI? jel neka mala od 10 god kriva sta joj je otac bija ratni zlocinac? postoje huligani koji gledaju nogomet i meni nije nimalo tesko priznat da bi i ja rado prosvirala glavu fergusonu koji je pripadnik drugog kluba naprimjer. nit je jeadno nit je smisno. ja in se divin
15 minutes ago

Mirko Antares Laušić
Lol, ajde nađi di san ja reka da je u redu šta su se ljudi ubijali zbog boje kože i nacionalnosti?

Mrzin te ljude ''EHEHE, Srbin je!Debil, ubijmo ga!!!''
lol, diviš in se?
Ja in se rugan....

Lol, kakve veze sad ima mala od 10 godina kojoj je otac ratni zločinac?

To mi je jednostavno jadno.
I nemoj mi molin te prodavat to da oni nije da se vole cipat nego brane svoj klub?

Brane od koga?
Ko ih je napa?
Kurac!
Ili oni idu napast one ili se počnu ''branit'' zato šta je ''protivnik'' dobacija par uvreda.

To je branjenje kluba?
Fuck that!
Neću ni poricat da svi koji su takvog mišljenja da treba istuč one iz drugog kluba i da su oni kreteni...i ovo za srbe...svi su oni debilčine za mene.

I neda mi se više trošit tipkovnicu na huligane.Briga me.Nek se idu mlatit, pa neka plaču kad in neko umre.
Sami su tražili, jebe me se.

Iden radit nešto konstruktivnije, gledat film.
Over&out.
8 minutes ago ·

ONA:
pa kad bi meni neko dobacija par uvreda na moj racun il racun kluba kojeg volin, normalno da bi ga i ja tila izudarat, ti nebi? okej, mozda ti nebi, al eto za to je vazna lojalnost ponos i respekt i to je ono sta i meni najvise znaci, tako da valjda zbog toga volin to. i neki ljudi se osjecaju bolje kad imaju nesto branit i za nesto zivit. aj bog''

Eto...vi prosudite...jednostavno mi se gadi sve to...ta cipa, sve to zbog nekog ''sporta''.
Da su bar ljudi civiliziraniji.

Oprostite što nije na književnom jeziku, na fejsu se dopisujem zavičajnim, pls nemojte opet zajebavat.

Electromaster
01-01-2010, 22:31
Ja mislim da ti samo želiš nama pokazati da četaš sa ženama. :3

Kid A
01-01-2010, 22:33
Nevezano za temu zasto u zadnje vreme forsas to volin,sritan,umisto,cua,vidija,vrime
Znam da prije nisi tako pisao.

Arbiter of Change
01-01-2010, 22:40
Zaboravio se čovjek. :)

Mirko L
01-01-2010, 23:00
lol wut?
Nekužim :D

Nemojte ovo ključati pls.K?

E, da, ovi koji nemaju što reć i koji nisu za ozbiljne i imalo duboke rasprave nemoraju ovdje pisat.K xarabas?

Shvaćam da si podijetlinjeli spamer, ali drži se GMK-a :)
Ovo je ozbiljna rasprava.

Kid A
01-01-2010, 23:03
Nisi mi odgovorio na pitanje.

wavefunct
01-01-2010, 23:10
Ja mislim da ti samo želiš nama pokazati da četaš sa ženama. :3

wow volis bendera i mislis sta i ja, youre COOL!

Rang€r
01-01-2010, 23:24
antares samo se ti njoj usprotivi voljet će te više :bravo:

Mirko L
01-01-2010, 23:33
Kakve veze pak sad ima hoće li ona mene volit ili ne?

Macolla
01-01-2010, 23:58
Uvijek se treba izvuc neka korist, kontas ? :)

Sad se ti fino sa njom slozi da su huligani ok, kad te ona zavoli i nakon nekog vremena je vise nebudes trebao odjebi i gotovo... :pray:

Mirko L
02-01-2010, 00:58
Ah, jebiga...sreća pa nisam takav :P

E, da, ne gledam svaku žensku tako kako bi vi htjeli :D

osvetnik_sch3l3
02-01-2010, 02:37
ma javno se poserem na sve huligane,
ako netko misli da me moze dobiti 1 on 1 neka se slobodno javi,
dam mu jedan udarac prednosti...

inace su mi frenda nalozili koji je strastveni navijac dinama,
covjek dosao iz djakova u zg na tekmu da bi ga purgeri nalomili
sramota...

Nodakim
02-01-2010, 03:38
Ako se oni žele tući,ne vidim razloga zašto bi im ti branio.
Zapravo time pokazuješ svoje mentalnu zaostalost i sveprisutnu vlastitu ksenofobiju.
:roll:

wavefunct
02-01-2010, 10:46
Zašto se oni ne bi tukli? Evo, osobno, to je meni užitak za gledat isto što je užitak gledat gladiatorske borbe rimskom puku.

Paran0a
02-01-2010, 11:26
Ah, jebiga...sreća pa nisam takav :P

E, da, ne gledam svaku žensku tako kako bi vi htjeli :D
gay

McPingvin_v2.0
02-01-2010, 12:21
E, samo jedna stvar:

WUT?

Mirko L
02-01-2010, 13:39
Kome? :D

The Great Duck
02-01-2010, 13:55
Nevezano za temu zasto u zadnje vreme forsas to volin,sritan,umisto,cua,vidija,vrime
Znam da prije nisi tako pisao.
Kad Bosancsi,Srbi i Purgeri pišu onako kako su se navikli govoriti,onda je to u redu.Al nedaj Bože da netko iz Dalmacije piše na svom zavičajnom govoru,za to mu treba dat permaban i pobrisat sve postove.
:roll:
Što se navijača tiče,najjači su mi oni likovi ovdje koji navijaju za Hajduk i više vole da pobijedi neki strani klub nego Dinamo.Naravno,izuzetak su klubovi iz Srbije. :(

Paran0a
02-01-2010, 13:58
KAJ TI IMAS PROTIV DINAMA???
http://www.mensa.hr/glavna/images/eventlist/events/dinamo_1224366650.jpg
i kolcem,i lancem i boxerom u glavu
udari razvali za dinamovu slavu......

Mirko L
02-01-2010, 14:28
Nevezano za temu zasto u zadnje vreme forsas to volin,sritan,umisto,cua,vidija,vrime
Znam da prije nisi tako pisao.
Kad Bosancsi,Srbi i Purgeri pišu onako kako su se navikli govoriti,onda je to u redu.Al nedaj Bože da netko iz Dalmacije piše na svom zavičajnom govoru,za to mu treba dat permaban i pobrisat sve postove.
:roll:
Što se navijača tiče,najjači su mi oni likovi ovdje koji navijaju za Hajduk i više vole da pobijedi neki strani klub nego Dinamo.Naravno,izuzetak su klubovi iz Srbije. :(

To si rekao već bezbroj puta ali slažem se svejedno :D
Ono, kad neki Srbin priča svoju ekavicu, ne smije mu se progovorit, to je nacionalizam, to je njegov narod i može što hoće, a kada dalmatinac piše, on ne smije, iako je njegov zavičajni to.

Al eto.Ja ionako ne pišem tako više, pa nemožete srat :D

Držimo se navijača.

croat1gamer
02-01-2010, 14:56
Nije da ce Srbin koristiti svoj pravopis dok ce seljaci koristiti svoj lokalni govor.

ĕ

Nodakim
02-01-2010, 15:11
[quote=xarabas]Nevezano za temu zasto u zadnje vreme forsas to volin,sritan,umisto,cua,vidija,vrime
Znam da prije nisi tako pisao.
Kad Bosancsi,Srbi i Purgeri pišu onako kako su se navikli govoriti,onda je to u redu.Al nedaj Bože da netko iz Dalmacije piše na svom zavičajnom govoru,za to mu treba dat permaban i pobrisat sve postove.
:roll:
Što se navijača tiče,najjači su mi oni likovi ovdje koji navijaju za Hajduk i više vole da pobijedi neki strani klub nego Dinamo.Naravno,izuzetak su klubovi iz Srbije. :(

To si rekao već bezbroj puta ali slažem se svejedno :D
Ono, kad neki Srbin priča svoju ekavicu, ne smije mu se progovorit, to je nacionalizam, to je njegov narod i može što hoće, a kada dalmatinac piše, on ne smije, iako je njegov zavičajni to.

Al eto.Ja ionako ne pišem tako više, pa nemožete srat :D

Držimo se navijača.[/quote:3midm4um]

Zato što izgleda kao da pričate o sebi u ženskome rodu.
Pederi jeste,ali ne trebate toliko to nabijati?

The Great Duck
02-01-2010, 15:24
Nije da ce Srbin koristiti svoj pravopis dok ce seljaci koristiti svoj lokalni govor.

ĕ
Po toj logici treba onda pustit nekog Kineza da piše na kineskom ovdje.
Ako ćemo pisat na hrvatskom književnom jeziku,onda neka i Srbi i Bosanci pišu tako,jebemu.

Mirko L
02-01-2010, 15:28
Ma mene ne smeta tko kako piše-dok god ih razumijem.
Nego mene samo smeta zašto kada ja govorim svojim zavičajnim, meni seru, a kada drugi govore slavonski ili šta sve ne, ne smeta im.
E.Kažem vam, meni ti drugi govori ne smetaju.

Nodakim, e idi kupit negdje mozak.
I ja ovako ne pišemSna forumu više!

The Great Duck
02-01-2010, 16:13
Ma mene ne smeta tko kako piše-dok god ih razumijem.
Nego mene samo smeta zašto kada ja govorim svojim zavičajnim, meni seru, a kada drugi govore slavonski ili šta sve ne, ne smeta im.
E.Kažem vam, meni ti drugi govori ne smetaju.


Slažem se u potpunosti.Ali vratimo se mi rađe na temu.

Kostolomac
03-01-2010, 02:02
Ćo mona, ki vrah se ovdi događa?

@Lord Antares, jbt s čime ti četaš :(
Ali gledano s pozitivne strane za tebe, ako te zasvrbe jaja, samo joj par šamara udijeliš i voljet će te do neba k'o da si pravi super ružni engleski huligan :thumbs2:
http://www.grimmemennesker.dk/data/media/1/hooligan.jpg

angel eye
03-01-2010, 02:35
Kostolomče :rotfl: :pray:

No, da se vratimo na temu. Sa aspekta cure kao cure- zašto su joj super huligani itd..
-vjerojatno se opako zaljubila u jednog od člana tog hulihanskog, njezinog društva
-vjerojatno je zgodan i jak (čitaj pokazuje bicepse), i ona to lajka.
-postoji mogućnost da joj i neki član obitelji ima neke nasilničke akcente
-to ima veze sa njezinim ocem
-nevoli mlakonje, nego životinje koje će se izborit za svoju ženku, pa makar tukli sve oko sebe (čitaj igra nasilničke igrice)
-onaj stav- ja bi ubila nekog kada bi mi prisro za moj klub, tralala - sere, hoće bit faca.
-u prošlom životu bila je muškarac, pa joj to sve fali
-vjerojatno je samo faza, proći će je ,,, orly?

Mirko L
03-01-2010, 14:28
Prvo, da, sere, ona je inače dobra osoba i ovo me je razočaralo...nebi ona mogla ni čvoknuti čovjeka niti kukca.
Da joj se tamo izderem ''LIVERPOOL JE SRANJE, MANCHESTER NAJBOLJI KLUB!!! (mrzi Manchester)'' nebi mi ništa.

I da, znam zašto je ovako uživljena.Pusti me, angel eye, znam ja sve, ne moraš ti meni govorit :D
Apparently, rasprava je počela oko neke glupe serije ili filma Green Street Hooligans.
Naravno, tu se radi o bezumnim majmunima kako se mlate i njihovim životima.

Ona je i prije gorljivo navijala za liverpool i ti luđaci su isti takvi.
Naravno, momci su neki kul i sexy i što joj više treba?

I ovo što ona kaže...možda joj pare te borbe tako ''veličansteveno'' samo na TV-u i uz odgovarajuću muziku...al u stvarnom životu je PUNOSdrugčije.Ne izgleda nimalo ''epic''.

McPingvin_v2.0
03-01-2010, 15:08
A, ček, navija za Liverpool?

RISTEKPA +200

osvetnik_sch3l3
04-01-2010, 16:37
OFF.
evo sto se tice zavicajnog govora,
nemam nista protiv njegovog koristenja,
no prednost dajem svakako sluzbenom/stokavskom narjecju,
kada je rijec o komunikaciji na forumu koji obuhvaca sve hrvatske krajeve.

sve bi trebali biti upoznati sa cjelokupnom hrvatskom jezicnom raznolikoscu,
kako bi bolje upoznali vlastitu kulturu i shvatili da postoji i hrvatska ekavica.

no najvise mrzim one klasicne nepismene izlete ( kupio sam novu biciklu).

ON.
nazovinavijaca mi je puna kapa, a onaj momak sa dinamovim (ili bilo cijim) grbom,
te porukom o bokseru i ponosu i sta ti ja znam... je klasicni primjer stanja stvari
kod nas i u regiji... zalosno je i sto su jednim velikim dijelom i sami igraci krivi za
poticanje nasilja i mrznje izmedju nogometnih klubova...

Mirko L
04-01-2010, 17:04
OFF.
evo sto se tice zavicajnog govora,
nemam nista protiv njegovog koristenja,
no prednost dajem svakako sluzbenom/stokavskom narjecju,
kada je rijec o komunikaciji na forumu koji obuhvaca sve hrvatske krajeve.

sve bi trebali biti upoznati sa cjelokupnom hrvatskom jezicnom raznolikoscu,
kako bi bolje upoznali vlastitu kulturu i shvatili da postoji i hrvatska ekavica.

no najvise mrzim one klasicne nepismene izlete ( kupio sam novu biciklu).

ON.
nazovinavijaca mi je puna kapa, a onaj momak sa dinamovim (ili bilo cijim) grbom,
te porukom o bokseru i ponosu i sta ti ja znam... je klasicni primjer stanja stvari
kod nas i u regiji... zalosno je i sto su jednim velikim dijelom i sami igraci krivi za
poticanje nasilja i mrznje izmedju nogometnih klubova...

O kojem momku pričaš?
I da, i meni ih je puna kapa.
Jednostavno jadno.

Ali sa stavom da se ništa ne poduzme samo ide gore.
Bilo je vrijeme kada su ljudi mogli dolaziti na utakmicu gledat nogomet.Sport.
Bilo je doba ka je nogomet bio SPORT.

E, pa više nije.
Sada je samo glupo natjecanje koje lključuje varanje, ljutnju, mržnju i zapravo pobjeda je jedini cilj.
Igračima i navijačima.Iako je velikom djelu navijača isto cilj ''dobro mlaćenje''.

Chupacabra
04-01-2010, 19:18
Bilo je vrijeme kada su ljudi mogli dolaziti na utakmicu gledat nogomet.Sport.
Bilo je doba kad je nogomet bio SPORT.

E, pa više nije.
Sada je samo glupo natjecanje koje lključuje varanje, ljutnju, mržnju i zapravo pobjeda je jedini cilj.
Igračima i navijačima.Iako je velikom djelu navijača isto cilj ''dobro mlaćenje''.

... ... ...

Upravo si rekao najkulniju rečenicu na cijelome forumu.

Grim
04-01-2010, 20:45
Ćo mona, ki vrah se ovdi događa?

@Lord Antares, jbt s čime ti četaš :(
Ali gledano s pozitivne strane za tebe, ako te zasvrbe jaja, samo joj par šamara udijeliš i voljet će te do neba k'o da si pravi super ružni engleski huligan :thumbs2:

Hey, balkanci su gori po poimanju "huliganstva" od Engleza! :(

Domar Slavko
04-01-2010, 23:38
Huligani su govna,gamad. Grupa nadrkanih majmuna koji se idu tući jer nemaju što izgubiti,90% njih nema ženu/curu,završenu srednju školu,znači samim tim nemaju nikakvu budućnost... Idu se tući jer nemaju što izgubiti.

Normalno da naši (balkanski) stadioni vrve huliganima kad je osiguranje na stadionima nikakvo. Svatko moće unjeti noževe balice,pa i bengalke koje se redovito bacaju za vrijeme derbija.

A na kraju krajeva stanje na stadionima je odraz nas balkanskih naroda. Svi se mrze,svatko misli da je veći Hrvat/Srbin/Musliman(Bošnjak) ako više mrzi onog drugog...

Jadni smo!

Mirko L
04-01-2010, 23:59
Jesmo.

Ali stvar je u tome da dosta ''huligana'' i imaju više cura od nas svih skupa (od mene sigurno :D )
Vidiš, cure (bar one umišljene...i lijepe :( ) se pale na badass likove.
A oni se tuku jer...su jednostavno glupi.

McPingvin_v2.0
05-01-2010, 00:04
A na kraju krajeva stanje na stadionima je odraz nas balkanskih naroda.
Bullshit, bar Englezi nisu najveći huligani ikad.

osvetnik_sch3l3
05-01-2010, 00:19
Jesmo.

Ali stvar je u tome da dosta ''huligana'' i imaju više cura od nas svih skupa (od mene sigurno :D )
Vidiš, cure (bar one umišljene...i lijepe :( ) se pale na badass likove.
A oni se tuku jer...su jednostavno glupi.

nek ti pingvin pomogne :thumbs2:

angel eye
21-01-2010, 20:21
Samo za Mirkeca :
qUtsGhMYSo0&feature=fvsr
Pogledaj film. On je više od tučnjave...
<3

wavefunct
21-01-2010, 21:18
Evo danas sam bio na utakmici Zrinjskog (igrao je protiv dinama) i išao sam na stajanje s prijateljima koji su vonabi huligani, i čitavih 20 minuta koliko sam bio tamo oni su forcali ali ih je bolio kurac koliki je bio rezultat, njima je smao važilo da se čuju jače od BBB.

-.-'

cham3leon
21-01-2010, 21:28
E, mirko, znamo da si ti velika dobričina, pacifist i intelektualac koji drži do moralnih vrijednosti, ali stvarno ne kužim zašto si morao ponovo otvarat već prevaziđenu temu o kojoj su valjda već svi svoje rekli.

Konstatirali smo i to da danas sport uopće nije na prvom mjestu, zatim i to da neke isti uopće ne zanima nego samo idu ispuhat stres, da treba primijeniti nekakav zakon za njih, i tko zna što sve ne.

Da cijeli post nije samo kritika, da dodam i nešto novoga. Što je Đurđa Adlešič koja je po nekakvoj strukturi odgovorna za huliganizam i ta nasilja razna, konkretno napravila po tom pitanju zasad, osim što je putovala u Englesku na nekakva savjetovanja i te gluposti koje su sigurno koštale ko sam vrag?

keko
03-05-2010, 20:49
Revive ove teme: u duhu nedavnih nereda ispušite sav svoj bijes zbog toga što se u Hrvatskoj ne može uopće pratiti nogomet jer si stalno u opasnosti da od idiota dobiješ batine.

Feanor
03-05-2010, 20:59
Ti ljudi su idioti, a nogomet u hrvatskoj nije vrijedan praćenja, kazne trebaju biti drakonske kao i u Engleskoj, i još sam nešto mislio napisati ali sam zablokiro!!1

GDra
03-05-2010, 21:06
Hrvatski nogomet? Jedino što je dobro od njega je repka, a sad ni to. :(

Doctor Freak
03-05-2010, 21:19
-Hrvatski nogomet ne valja od rane 98 kad smo ajmo rec nesto vrijedno postigli, no to ne kazem zato da vi mislite da jedino prihvacam medalje nego kad pogledam kako igraju drugi klubovi imam dojam ko da mi spadamo u neku 4.-tu ligu a kamoli prvu, barem globalno gledajući. Sama bundesliga koja nije naj-naj liga i njezina jedna utakmica daje više svježine,akcije i nogometnog zadovoljstva nego cijela Hrvatska sezona u jednom

-Balkanski mentalitet nekih ljudi takoder namece svoje debilnosti po tribinama pa nema uopce smisla hodati na utakmice. Ok mi muski jos nekako, ali vodit curu/cure nedaj Bože djecu ili starije je bingo da ne dobiju šaku ili petardu u glavu

TE DVIJE ČINJENICE SU I VIŠE NEGO DOVOLJNE ZA NE ODLAZAK NA UTAKMICE

----------------------------------

Pitajte svoje roditelje ili djedice kako je to prije bilo....dinamovci i hajdukovci su zajedno pili u bircivima i feštali prije utakmice.

Na kraju utakmice su domaci ljudi obavezno u pozitivnom duhu ispratili strani klub.



I dajte mi recite kako jednom BBB-ovcu jedan obican crep club moze biti zivot???

Dovoljno govori o njemu??? DA


Da se mene pita sve ih treba strpat na godinu dvije u zatvor...ako opet ostanu sa onim divljacima produzit za duplo. Naravno uz sve to postavit 20-30-tak kamera oko stadiona pa neka se snima. Za svaki istrgani stolac ili za svaku bacenu petardu/baklju 100kn keša i još k sucu za prekršaje.

Mirko L
03-05-2010, 21:34
Čuo sam nešto da je u utakmici nedavnoj (hajduka i dinama?) poginuo jedan policajac ili nešto pa se opet diže prašina.

Eeeee, moji navijači.

cham3leon
03-05-2010, 21:40
Nešto bi reko, ali sve je rečeno. Hrvatski profesionalni klubovi koji gutaju pare nemilice, s lakoćom gube i od amatera, a bagra na tribini radi sranja kako ih volja. Više me ni ne interesiraju toliko ni te huliganske mjere. Nek se pomlate i pobiju ako im je drago, samo neka to ne ostavlja materijalnu štetu. A klubove financirati ne treba. Dinamo će i ove godine preko raznih kanala od države dobiti preko 10 milijuna kuna što se moglo bolje iskoristiti. Ako ste jedni od onih koji strepe od krize, neimaštine, besposlice i sličnog, odjebite više taj nogomet i počnite se baviti pravim stvarima.

Mirko L
03-05-2010, 21:54
Ma birga mene, više ni ne gledam nogomet, ni kad igra hrvatska.
To je sada daleko od sporta.

Sickmanno1
04-05-2010, 00:04
Pitajte svoje roditelje ili djedice kako je to prije bilo....dinamovci i hajdukovci su zajedno pili u bircivima i feštali prije utakmice.

Kaze moj stari da je to jos dobro, kak je prije bilo.

Enivej ja imam frenda koji je torcidas i zajedno gledamo tekme bez beda...

Grim
04-05-2010, 00:15
Čuo sam nešto da je u utakmici nedavnoj (hajduka i dinama?) poginuo jedan policajac ili nešto pa se opet diže prašina.

Eeeee, moji navijači.
Čuo sam nešto o tome, policajcu izbili oko petardom, ili je on sam sebi, nisam siguran u to.
Uglavnom, sve u svemu, za taj incident su ustvari više bili krivi policajci nego navijači.

Doctor Freak
04-05-2010, 09:12
Pitajte svoje roditelje ili djedice kako je to prije bilo....dinamovci i hajdukovci su zajedno pili u bircivima i feštali prije utakmice.

Kaze moj stari da je to jos dobro, kak je prije bilo.

Enivej ja imam frenda koji je torcidas i zajedno gledamo tekme bez beda...

Očigledno je on taj koji je bio među nasilnicima.

Zar sam ja rekao da ih prije nije bilo???


Aha a da ti nije frend onda ga bi vjerovatno šamarao a??


ahahahhaha kakav otac takav sin. Nasilnici.

Kid A
04-05-2010, 11:33
Ti si peder

Doctor Freak
04-05-2010, 11:37
Ti si peder

Ti si Bosanac.

Kid A
04-05-2010, 11:42
Moze

Feanor
04-05-2010, 11:46
Dovoljno da je tema o nogometu na forumu di su svi kvazi-intelektualci (po onoj temi, prosjek IQ-a je negdje 13-140), ali su vec pocele nacionalne spike. Bravo *aplauz*

Doctor Freak
04-05-2010, 11:51
Dovoljno da je tema o nogometu na forumu di su svi kvazi-intelektualci (po onoj temi, prosjek IQ-a je negdje 13-140), ali su vec pocele nacionalne spike. Bravo *aplauz*


Šta reć na post od lika koji ima 23+ godine na temi o nogometu:

"Ti si peder".


Smisao??

Praetorian
04-05-2010, 11:52
Čuo sam nešto da je u utakmici nedavnoj (hajduka i dinama?) poginuo jedan policajac ili nešto pa se opet diže prašina.

Eeeee, moji navijači.
Čuo sam nešto o tome, policajcu izbili oko petardom, ili je on sam sebi, nisam siguran u to.
Uglavnom, sve u svemu, za taj incident su ustvari više bili krivi policajci nego navijači.

Da policajac je sebi sam stavio petardu ispod vizira i razneso si oko, vrlo lako moguće, oh wait.............................................. .. :rotfl:

Forengner
04-05-2010, 12:47
...Dovoljno mi je navijaca za ceo zivot,drugu mom,razbili glavu.

pimp
04-05-2010, 13:06
Čuo sam nešto da je u utakmici nedavnoj (hajduka i dinama?) poginuo jedan policajac ili nešto pa se opet diže prašina.

Eeeee, moji navijači.
Čuo sam nešto o tome, policajcu izbili oko petardom, ili je on sam sebi, nisam siguran u to.
Uglavnom, sve u svemu, za taj incident su ustvari više bili krivi policajci nego navijači.

Da policajac je sebi sam stavio petardu ispod vizira i razneso si oko, vrlo lako moguće, oh wait.............................................. .. :rotfl:


murjaci su ovo tražili ovaj puta...

Electromaster
04-05-2010, 13:38
Um, kako su to točno tražili? Istina, nisam previše upoznat sa slučajem ali mislim, što god murjaci možda učinili, ovi huligani su ti koji su već u početku na stadion donijeli petarde/palice/štajaznam. Već tu je prekršaj.
Izuzev toga, koliko god me ovo osobno ne tiče jer me nije briga za nogomet... Kompletna ta ekipa huligana su teška đubrad. Treba čim prije uvesti drakonske mjere i drakonske kazne pa nek se misle.
Također i dodatno opremiti policiju, pa i povećati dozvoljenu uporabu sile. Ne mogu policajci sa pendrecima pretiv nečega što je esencijalno eksploziv.

pimp
04-05-2010, 13:51
Um, kako su to točno tražili? Istina, nisam previše upoznat sa slučajem ali mislim, što god murjaci možda učinili, ovi huligani su ti koji su već u početku na stadion donijeli petarde/palice/štajaznam. Već tu je prekršaj.
Izuzev toga, koliko god me ovo osobno ne tiče jer me nije briga za nogomet... Kompletna ta ekipa huligana su teška đubrad. Treba čim prije uvesti drakonske mjere i drakonske kazne pa nek se misle.S
Također i dodatno opremiti policiju, pa i povećati dozvoljenu uporabu sile. Ne mogu policajci sa pendrecima pretiv nečega što je esencijalno eksploziv.


tako što su postupili krivo, maksimirski stadio je opremljen najsuvremenijom opremom za raspoznavanje lica i kamerama, te su mogli najmirnije poslije utakmice privesti ovog JEDNOG INVIDUALCA koji je zapalio JEDNU BAKLJU, nigdje u povijesti nema primjera takvog premlačivanja navijaca zbog JEDNE BAKLJE, sjeti se samo prošlogodišnje proslave dinamovog naslova, cijela sjeverna tribina je gorjela od baklji i svima je to bilo prekrasno i dirljivo kako slave pobjedu, a sad se odjednom mlati na mrtvo ime zbog JEDNE baklje

+1 treba iskorijeniti te balavce koji briju na ustaše, pavelića i krista , ubi srbina , razbi tovara itd. to je sve gamad koja baca ljagu na hrvatsku i njen nogomet

policija je opremljena da nemože biti bolje, kornjače su skoro ko terminatori, bio sam sad na ovoj tekmi i uporaba sile je dosegla maksimum, mogao bih par stranica pisati o tome kako se tuklo sve što im se našlo u dosegu pendreka, u subotu nisu uopce imali razloga ulaziti na tribinu i sve ono započinjati, ali to je sve tako izrežirano kako bi se javnost obmanila i zabavljala malo navijačima kako su to najniži sloj koji nas sramoti i kako ih sve treba iza rešetaka, umjesto da se skrene pogled na stvarno stanje u hrvatskoj i sta ce tko jesti danas/sutra

System
04-05-2010, 13:56
Ja mislim da policajci jedva cekaju utakmice da udaraju navijace.

bezimeni
04-05-2010, 13:59
Ma treba prekinuti utakmicu kod svako takvog izgreda , ugasiti prijenos pa neka divljaju do mile volje .Kasnije ih pohapse jednog po jednog prilikom izlaska i ispostave račun za potrgane stolice , radne sate zaštitara i policije , sudske trškove i sl.Ako nemju love ovrha na privatnu imovinu .Treba to po džepu drakonski ...to je najbolja kazna.Par dana zatvora njima dođe za ponosno hvalisanje .

Ovaj upad policije je bio skroz blesav .Ima puno boljih načina za kažnjavanjem i postizanjem cilja.

Electromaster
04-05-2010, 14:16
/cut
Da, istina ovo što kažeš za baklje... Ako su zabranjene onda su zabranjene. I točka. A ne da se događaju ovakvi ekscesi...

Što se opreme tiča, mda, kontam da su kornjače jake, ali dok god netko u gužvi može policajcu nagurati petardu u kacigu, mislim da su fejlali u izradi te opreme. U biti čak i više od toga, mislim da je fail čim policajci naglavačke ulete u bijesnu rulju, morali oni to ili ne morali zbilja napraviti. Kad počne nered treba držati distancu, makar to značilo da u standardnoj opremi stadiona trebaju biti i vodeni topovi [karikiram].

pimp
04-05-2010, 14:23
Ma treba prekinuti utakmicu kod svako takvog izgreda , ugasiti prijenos pa neka divljaju do mile volje .Kasnije ih pohapse jednog po jednog prilikom izlaska i ispostave račun za potrgane stolice , radne sate zaštitara i policije , sudske trškove i sl.Ako nemju love ovrha na privatnu imovinu .Treba to po džepu drakonski ...to je najbolja kazna.Par dana zatvora njima dođe za ponosno hvalisanje .

Ovaj upad policije je bio skroz blesav .Ima puno boljih načina za kažnjavanjem i postizanjem cilja.


yep, uzmimo u obzir da jedno 50% je tamo maloljetnika ili koji žive s roditeljima, pa kad ih jednom opale po đepu, sljedeci put ce razmisliti hoce li paliti baklje i topovske udare...

jednostavno u ovome slučaju policija je krivo postupila, rulja uopce nije bila bjesna (osim na nogometaše i mamica kao i uvijek :D), atmosfera je bila pristojna i normalna za ovakav derbi, ali kad su uletili i poceli sve tuci, pa normalno da ces se braniti i da ljudi popizde i pocnu divljati, neces samo stajati i ležati i pustiti da te gaze i pendreče...

bezimeni
04-05-2010, 15:40
Za maloljetnike bi roditelji platili ...to se podazumjeva .Njihova djeca , njihova odgovornost . Ako nemaju novaca , ovrha .Pa neka se onda plaču i kukaju do mile volje.

Electromaster
04-05-2010, 15:51
Za maloljetnike bi roditelji platili ...to se podazumjeva .Njihova djeca , njihova odgovornost . Ako nemaju novaca , ovrha .Pa neka se onda plaču i kukaju do mile volje.
I onda roditelj popizdi i ubije boga u klincu. Pa još završi u zatvor. Krasno~

Novčano kažnjavanje roditelja zbog toga što im je klinac huligan neće previše toga postići... Centar za Socijalnu Skrb i popravni domovi služe tome.
Iako su i oni kod nas u kurcu, ali eto.

Kid A
04-05-2010, 15:52
Ili budite totalno operisani od svih sportskih desavanja poput mene

bezimeni
04-05-2010, 16:00
Ma da ...a ja neka plaćam taj centar za socijalnu skrb i poravni dom ...hebeš takvu državu i one koji je podržavaju.Svako neka plaća vlastite račune i mirna Bosna. Drakonske novčane kazne bi riješile 95% toga .Onih 5% totalno glupih bi odustalo prije ili poslije ako bi se prekinula utakmica nakon prve zapaljene baklje i sljedećih 3 sa praznim tribinama.

Aral
04-05-2010, 16:02
Naši "navijači", pogotovo sad ovi od neki dan; svaki koji je radio sranja bi trebao visit na stupovima za struju od maksimira pa do kud ide. One malo manje tetkice bi u mojoj knjizi ostali bez desne ruke plus kombinacija goli otok. Pa se idemo bahatit.

Za onu blažu varijantu; prekinut sve utakmice i natjecanja među klubovima na jedno 2-3 godine.

keko
04-05-2010, 16:32
Jučer sam gledao na dnevniku, mislim da je bila nova tv, uglavnom, javila se neka cura koja je isto dobila batine s tim da uopće nije bila na tekmi, nego u nekom kafiću u blizini stadiona, pa neki lik od 60-70 godina, svrstali su ga u izazivače nereda. Nadalje, koliko čujem, u rotoru su stajali kod ulaza i samo tukli sve koji su prolazili.

Neću reći da su Dinamovi navijači sveci, ali u ovoj situaciji je ipak policija pretjerala. Bili su pretučeni i obični ljudi koju su s djecom došli da pogledaju utakmicu a ne da izazivaju nerede.

Arbiter of Change
04-05-2010, 16:35
Neću reći da su Dinamovi navijači sveci, ali u ovoj situaciji je ipak policija pretjerala. Bili su pretučeni i obični ljudi koju su s djecom došli da pogledaju utakmicu a ne da izazivaju nerede.
Zamijenio si naše policajce s OVIMA (http://www.imagesforme.com/show.php/1112017_CriminalScumTelepathy.jpg).
Nije da ih ja branim ili tako nešto, ali ne znaju odmah tko je upleten, a tko nije.

Mirko L
04-05-2010, 16:36
@Grim- Netko je i spomenuo smrt nekakvog policajca...čuo sam i za ovog bezokog iz jedne grupe na fjesu (potpora policajcu kojem je BBB izbio oko :( ).

A što da kažem.
Na nogometne utakmice sve manje i manje dolaze ljudi koji žele gledati sport.
Nogomet je postao okupljalište ljudi koji žele nevolju.

Većina od njih su ionako pičkice.
Ovi moji vršnjaci (žalosno) non-stop pričaju o nekakvoj tuči s policajcima, kako će ubit i srbe i sve, a kad se nešto desi, totalno se useru.

Ne znam kako uopće naučiti ove naše ljude stvarima.
Jedino što mi pada na pamet su strože kazne.

Divljake zapravo i kažnjavati i ovo što je predator rekao.

Zato me više i ne briga za taj sport niti ga pratim.
Osim ovih navijača budala, to je sve postalo tko će dobiti, tko će više love zaraditi, tko je bolji pa je sve otišlo u prozor.

Kvragu i ljudi :(

pimp
04-05-2010, 16:50
Neću reći da su Dinamovi navijači sveci, ali u ovoj situaciji je ipak policija pretjerala. Bili su pretučeni i obični ljudi koju su s djecom došli da pogledaju utakmicu a ne da izazivaju nerede.
Zamijenio si naše policajce s OVIMA (http://www.imagesforme.com/show.php/1112017_CriminalScumTelepathy.jpg).
Nije da ih ja branim ili tako nešto, ali ne znaju odmah tko je upleten, a tko nije.


gle, sigurno nije 15 ljudi zajedno palilo jednu baklju, i sigurno deda od 60 i nešto godina nije trgao stolice, ili klinac koji doživljava epileptični napadaj sigurno nije dobacivao druže plavi glupi ste u glavi itd.

policija je ovaj put krivo postupila i to je činjenica, na ovim kamerama se ništa ne vidi, ali tamo na trbini i u rotoru ljudi su se borili za život doslovce

Grim
04-05-2010, 17:02
Problem je u tome, što je policija tukla sve na što je naišla (djecu, starce, žene), čak i izvan stadiona.



Nije me strah huligana, strah me policije!

Gotovo 25 godina sam, manje ili više, redovito prisutan na Maksimirskom istoku. U početku s ocem, zatim s prijateljima, a u zadnje vrijeme sve češće s nama u društvu se nalazi i moj sin koji ima 8 godina. Ali on u sljedećih nekolio godina više neće vidjeti Maksimirski stadion. I to ne zato što me strah baklji i „divljih huligana“ nego jer me strah interventne postrojbe MUP-a, koji ne biraju koga i zašto tuku, nego im je važno samo da tuku.

Imam 35 godina, dolazim iz Zagreba, ali puno ime i prezime nemam hrabrosti za napisati jer sam siguran da bi taj podatak ugrozio moj privatni i poslovni život, a ipak je hranjenje obitelji važnije od ičega drugoga. I pišem ovo jer sam ogorčen odnosom Vas novinara prema događanjima koji su se odvijali 1.5.2010. u Maksimiru za vrijeme i, posebno, nakon utakmice Dinamo – Hajduk. Svi redom ste u najkraćem roku objavili službeno policijsko priopćenje i krenuli u napad na horde huligana, a da nitko od vas nije pomislio je li moguće da je policija u svom priopćenju, slučajno naravno, zaboravila napisati neke očito bezznačajne sitnice, kao npr. da te večeri nije bio sukob huligana i policije, nego napad hrvatske policije na hrvatski narod. Jer nakon utakmice, nakon gašenja TV kamera i odlaska Vas novinara u tople svečane lože uslijedila je policijska osveta prema svima koji su se našli u „rotoru“ sjeverne tribine, i poslije u Maksimirskoj ulici.

Zato ću iznijeti par „sitnica“ koje sam vidio na svoje oči, a za koje smatram da moraju dospjeti među širu javnost.
- Obzirom da istočna tribina ima najlošije izlaze pa se u skladu s tim i najsporije prazni, nakon utakmice sam još 10-15 minuta ostao sa sinom sjediti dok se gužva ne raziđe i bio sam svjedok scenama za koje sam mislio da su ne zamislive u modernoj Hrvatskoj. U tim trenucima na sjevernoj tribini je ostalo možda 100-tinjak ljudi, na tribinu uleće ne mali broj interventnih policajaca i redom, bez iznimke, počinju pendrečit ljude i na taj način ih tjerat prema izlazu, tj. popularnom „rotoru“.
- A kroz prozore „rotora“ moglo se vidjeti svašta. Hrpa ljudi (tu ih je bilo puno više od onih 100-tinjak na tribini) u punoj brzini trči prema dole, zatim isti ti ljudi nakratko počinju trčati prema gore, da bi onda opet krenuli prema dole. Sve u svmu pravi pravcati stampedo u kojem nisu bili samo razulareni huligani nego i žene i djeca i starci. I ne treba biti prepametan da se zaključi zašto su trčali, ja sam siguran da razlog za to nije što im se svima žurilo doma.
- Na izlasku s tribine nove scene za pamćenje. Kordon policije koji se verbalno obračunava sa svima koji kraj njih prolaze, kraj starih kućica za prodaju ulaznica djevojka koja histerično plače, momak i cura koji pokazuju jedno drugome uspomene u obliku masnica, deda koji komentira kako nikada nije vidio takvo iživljavanje, roditelje koji ubrzanim korakom s djecom u rukama odlaze što dalje od stadiona. Među takvima sam bio i ja i kada sam se nalazio u parkiću iza istočne tribine začuli su se novi krikovi i urlanje. Kada sam se okrenuo mogao sam vidjeti da je započeo novi osvetnički napad policije. Žene i muškarci, mladi i stari svi trče najbrže što mogu ne bi li se spasili od ne iživljenih policajaca koji su željni bilo čije krvi.
- Prilikom tog bjega skrenuo sam u Hondlovu ulicu računajući da ću u toj mirnoj uličici naći zaštitu za svog sina i sebe dok se situacija ne smiri. Međutim bio sam u krivu. Tek što se malo primirila situacija, kada su ljudi nakon paničnog bijega malo stali predahnuti, u Hondlovu ulicu iz smjera Maksimirske ulazi policijski kombi. I priređuju scenu kao iz najboljih akcijskih filmova, kombi u punoj brzini dolazi do sredine ulice, naglo se zaustavlja i iz njega, uz povike kakve nadam se moj sin više nikada nigdje neće imati prilike čuti, izleće grupa plaćenih batinaša (jet takvi ne zaslužuju naziv - policija) i počinju vršiti teror prema svakome koga uspiju dohvatiti. Naglasio bi da u tim trenucima u Hondlovoj ulici je najmanje bilo mladića za koje bi posumnjao da su huligani, većinom su bili stariji ljudi sa ženama i djecom, vjerojatno i mnogi koji uoće nisu bili na utakmici nego u šetnji Maksimirom.

Gospodo novinari zašto o ovim stvarima nitko od Vas nije napisao/rekao niti riječ?
Je li se itko od Vas zapitao zašto su se najgore scene događale u „rotoru“ i izvan stadiona, dakle daleko od Vas i televizijskih kamera?
Je li se itko od Vas zapitao zašto je policija u poluvremenu utakmice ušla na istočnu tribinu privesti momka koji je zapalio baklju kada imaju najmoderniju tehniku snimanja tribina i uobičajni je postupak privođenje na izlazu sa stadiona?
Je li se itko od Vas pomislio da je Praznik rada idealni dan za izazvati sukob i i skrenuti pozornost javnosti s radničkih i inih problema u ovoj državi?
Zašto prešućujete činjenicu da je policajac civila ranio u PRSA? Nije li uobičajno ako već dođe do uporabe vatrenog oružja prvo pucati u zrak? Nije li horizontalno pucanje pokušaj ubojstva?
Zašto dopuštate da policija svojim priopćenjem, u kojem su naravno oni potpuno nevini, obmanjuje hrvatsku javnost?
Zašto štitite nasilnike iz redova policije?

Gospodo meni je jasno da Vama nevjerojatno zvuči činjenica da nogometni navijači nisu jedni i isključivi krivci za incidente, ali probajte predrasude na trenutak staviti sa strane i zapitajte se da li možda ima malo isitne u, pretpostavljam, hrpi mailova koje ste dobili. Dopustite istini da izađe na vidjelo.

S poštovanjem.
Muž i otac iz Zagreba.

pimp
04-05-2010, 17:11
eto vam...o tome pričam, a neki nemogu to shvatiti jer nisu bili tamo, neznam kako je bilo u domovinskom ratu, ali taj dan me podsjecao na to, evo neznam koliko me znate, ali ovih par ljudi sto me zna s foruma, znaju da sam normalan student koji voli popiti u društvu i zajebavati se, a ne nekakav huligan razbijač itd, dođem na dinamove tekme 5-6 puta godišnje (europske i derbije) i ovo je prvi puta da sam doživio ovako nešto i onako usput pobrao par pendreka u leđa, pod rebra i po rukama, i to samo onako u prolazu i to izvan stadiona!

keko
04-05-2010, 17:12
Video rotora:
_7KJmYGMvK8&feature=player_embedded


Moje ime je Ana, imam dvadeset godina. U subotu sam otišla na utkmicu sa svojim djedom, koji ima šezdeset i pet godina i koji je dan ranije stigao u Zagreb na kontolni pregled nakon operacije. Kupila sam za sebe i djeda dvije karte kako bi zajedno pogledali utakmicu jer znam da moj djed prati uvijek takve utakmice na televiziji. Htjela sam ga iznenaditi.

U subotu nakon što je sve kulmuliralo na sjeveru, moj djed i ja smo se povukli sa strane što više smo mogli, što dalje od zbivanja. Pri izlasku sa stadiona policija je udarala sve što se kretalo. Policajac je istupio i zamahnuo pendrekom prema meni. Napomenut ću, visoka sam 155cm i imam 46 kilograma.Moj djed me privukao k sebi i policajac je počeo tući njega. Čovjeka, starca, koji se kreće uz pomoć štake, čiji šavovi na trbuhu još nisu skroz zarasli. Počela sam plakati i moliti ga da prestane na što mi je policajac odgovorio :“ Začepi kurvetino, inače ću i tebe prebiti.“ I nastavio udarati mog djeda. Ovo je samo moja priča, a ima ih puno, puno žena, puno djevojaka, puno još djedova..

Najoštrije osuđujem svaku vrstu naslija na utakmicama svih vrsta, osuđujem svaki pokušaj huliganstva i nesportskog ponašanja. Svakako sam za najoštrije moguće zatvorske kazne za sve izgrednike, za sve one koji umjesto da navijaju razbijaju. Podupirem, sa obzirom na to da naši zakoni su labavi i gotovo nikakvi, a naša vlada nema ni motivaciju da donese bolje, policiju u svom nastojanju da na ponašanje huligana odgovori primjenjenom silom. Nažalost u ovakvom bezvlađu to je jedini mogući odgovor. Ali za ono u subotu može ih biti sram!!!

Kad sam prvi put vidio vijesti o ovim neredima, mislio sam: "Klasik, opet dinamovi navijači rade probleme." Ali što više čitam o ovome događaju, sve mi više liči na Noć dugih noževa. Takve stvari ne bi smjele biti dopustive u državi koja sebe naziva demokracijom. Ne kužim kako je uopće moguće da u policijskim snagama postoji toliko ljudi koji će tući starce i djecu bez razloga.

Aral
04-05-2010, 17:21
Prvo, ekipa koja ide s dedom na utakmicu, roditelji koji furaju djecu od 5god na utakmice takvog tipa - svi su retardirana stoka do bola bez grama soli u glavi. Kolko moraš bit glup da u ovako predivno sređenom okruženju ideš na super siguran stadion Maksimir i to kad igraju dva kluba koji se najviše vole. To ko da stanem na sredinu Times Squarea i viknem da sam Osama Bin Laden. Ono, ogroman fail i poziv na menslaughter.

I sad mi moramo govorit o tome kak su navijači divlji. O da.

keko
04-05-2010, 17:24
Slažem se s tobom, stanje u našem nogometu je takvo da kad ideš na utakmicu imaš 50% šanse da nastradaš, ali još uvijek mi nije jasno zašto cijeli kordon interventne policije ide po jednog debila s bakljom? Ko da su samo čekali nekakav razlog. Nije da sam navijač Dinama i da branim huligane, ali nekako mi je sumnjivo da su skočili čim su nanjušili krv.

Grim
04-05-2010, 17:29
Ali ne shvaćam zbog kojeg razloga su policajci tukli random ljude udaljene 100 + m od stadiona koji su se igrom slučaja našli tamo.

Stvarno jadno. :(

Aral
04-05-2010, 17:31
A gle, rija sama zna kaj ih čeka, onda se još više nabriju i lome kosti kome i kad stignu. Da su navijači ok i gosponi policajci bi bili takvi. Da sam ja murjak i da mene tak napadnu ja bi pendrek polomio na njima, pa makar išao u zatvor. Jebeš ti ovdje nogomet, navijanje i nerede, ak te napadnu bori se za svoj život kak znaš i umiješ.

Živo me zanima kako i ako će to riješit. Zašto fino ne otiđu u englesku, oni su prije 30-40god imali s tim problema, danas su uzor navijanja. Netreba izmišlajt toplu vodu, samo se treba ugledat u druge koji su to riješili.

Sva sreća pa ne pratim nogomet i nije mi stalo do svega toga kolko imam crno pod noktom, al je bogme fina tema za diskusiju. Još kad se sjetim klinaca iz kvartova koji rade palice da bi se okorjeli bbb-ovci mogli tuć, ma divota.

@Grim: To se ekipa sa stadiona pritajila tamo...kao ono xD

SkunK
04-05-2010, 17:37
Hm, iskreno, nemogu zaključiti nešto pametno ako to i sam nisam iskusio (u životu sam možda 5-6 puta dobio pendrkom, ništa više, a i od tada je prošlo već dosta vremena), no ovo što se dogodilo na Maksimiru... stvarično.

Ono što je sigurno je da svako uvijek fura svoju priču, navijači kažu da su ih policajci počeli mlatiti/provocirati, a policija će tvrditi obrnuto i tako je to uvijek.
Ali čovjek se nasluša svakakvih priča, pogotovo od starijih koji su već "proživjeli" mnoga bojišta na utakmicama. Ali opet, ista scena, ista događanja - "oni su nas ovako, mi smo njih onako - onda je netko izvukao šaht i bacio plavcu na glavu".

Nemogu isto tako reći da sam vidio uživo nekog krvavog da odlazi sa stadiona, let alone plavice itd. no znam da mi je stari pričao kako je na onoj tekmi iz 1999. (Rijeka - Partizan) bilo svega, nešto u stilu ovog na Maksimiru (to bi trebala ova tekma biti: QMcTXuvY6p0)

Strasti, alkohol...jedna iskra je dovoljna i plamen se brzo proširi.

btw. u svakom slučaju nemoš očekivati da kad kreneš na murjaka s palicom da će te dočekati sa cvijećem i krafnama. Jel tako? :)

keko
04-05-2010, 17:46
Al pročitajte svjedočanstvo koje je Grim postao na prethodnoj stranici. Kakva prava ima policija da usred ulice izleti van iz kombija i počne mlatiti nedužne ljude u šetnji? Ovo mi sve izgleda ko da vježbaju za sljedeće prosvjede.

bezimeni
04-05-2010, 18:00
Divljanje delinkvenata stajat će porezne obveznike 250.000 kuna (http://www.jutarnji.hr/divljanje-delinkvenata-stajat-ce-porezne-obveznike-250-000-kn-/753523/)

Uništeno je 909 plastičnih sjedalica, službena kamera, oštećeno devet automobila, a demolirani su i tramvaji i autobusi


+ ja bih dodao dnevnice policajaca , sudaca , liječnika...tako da je ta cifra sigurno X5 .

O tome je pričam.Treba isporučiti račun onima koje se uhvatilo da rade sranja .Fino mu napišeš uplatnicu na cc 30 000 kn pa si ti misli .Plati pa ponovno budi frajer.Nemaš ? Sjednem ti na plaću idućih nekoliko godina pa ćeš morati raditi dva posla da preživiš :wink: .

SkunK
04-05-2010, 18:01
Sve mogu pokušati shvatiti, ali nikako, nikakoSmi ne ide u glavu kako mi hrvati tako lagano potežemo jedni na druge...dakle sunarodnjak na sunarodnjaka. Te podjele na zapad, sjever, jug...kvarner, zagorje, dalmaciju itd... nebi nam škodilo da smo malo složniji.

Čemu svo ono navijanje na utakmicama reprezentacije ako ćemo se već na drugoj utakmici pobiti?
Imam osjećaj da možemo biti složni samo u slučaju kada je rat ili kada igra Hrvatska nogometna reprezentacija.

Praetorian
04-05-2010, 18:27
Video rotora:
_7KJmYGMvK8&feature=player_embedded


Moje ime je Ana, imam dvadeset godina. U subotu sam otišla na utkmicu sa svojim djedom, koji ima šezdeset i pet godina i koji je dan ranije stigao u Zagreb na kontolni pregled nakon operacije. Kupila sam za sebe i djeda dvije karte kako bi zajedno pogledali utakmicu jer znam da moj djed prati uvijek takve utakmice na televiziji. Htjela sam ga iznenaditi.

U subotu nakon što je sve kulmuliralo na sjeveru, moj djed i ja smo se povukli sa strane što više smo mogli, što dalje od zbivanja. Pri izlasku sa stadiona policija je udarala sve što se kretalo. Policajac je istupio i zamahnuo pendrekom prema meni. Napomenut ću, visoka sam 155cm i imam 46 kilograma.Moj djed me privukao k sebi i policajac je počeo tući njega. Čovjeka, starca, koji se kreće uz pomoć štake, čiji šavovi na trbuhu još nisu skroz zarasli. Počela sam plakati i moliti ga da prestane na što mi je policajac odgovorio :“ Začepi kurvetino, inače ću i tebe prebiti.“ I nastavio udarati mog djeda. Ovo je samo moja priča, a ima ih puno, puno žena, puno djevojaka, puno još djedova..

Najoštrije osuđujem svaku vrstu naslija na utakmicama svih vrsta, osuđujem svaki pokušaj huliganstva i nesportskog ponašanja. Svakako sam za najoštrije moguće zatvorske kazne za sve izgrednike, za sve one koji umjesto da navijaju razbijaju. Podupirem, sa obzirom na to da naši zakoni su labavi i gotovo nikakvi, a naša vlada nema ni motivaciju da donese bolje, policiju u svom nastojanju da na ponašanje huligana odgovori primjenjenom silom. Nažalost u ovakvom bezvlađu to je jedini mogući odgovor. Ali za ono u subotu može ih biti sram!!!

Kad sam prvi put vidio vijesti o ovim neredima, mislio sam: "Klasik, opet dinamovi navijači rade probleme." Ali što više čitam o ovome događaju, sve mi više liči na Noć dugih noževa. Takve stvari ne bi smjele biti dopustive u državi koja sebe naziva demokracijom. Ne kužim kako je uopće moguće da u policijskim snagama postoji toliko ljudi koji će tući starce i djecu bez razloga.

Ma šta je ta cura imala ić sa djedom na tu utakmicu, sto posto je njezin dečko/muž delikvent pa joj je rekao da to kaže za televiziju. Ja podržavam policiju, trebali su izbit zube svima, to je stvarno prevršilo svaku mjeru takvo ponašanje navijača.

GeraltofSmeg
04-05-2010, 18:29
Cak i onima koji nisu navijaci, ako nitko osim "navijaca" ne bude isao na utakmice, i ovakve stvari se ne budu desavale, kaos je neizbjezan.

Mirko L
04-05-2010, 21:59
Sve mogu pokušati shvatiti, ali nikako, nikakoSmi ne ide u glavu kako mi hrvati tako lagano potežemo jedni na druge...dakle sunarodnjak na sunarodnjaka. Te podjele na zapad, sjever, jug...kvarner, zagorje, dalmaciju itd... nebi nam škodilo da smo malo složniji.

Čemu svo ono navijanje na utakmicama reprezentacije ako ćemo se već na drugoj utakmici pobiti?
Imam osjećaj da možemo biti složni samo u slučaju kada je rat ili kada igra Hrvatska nogometna reprezentacija.

Zato što oni iskorištavaju nogomet kao izliku da se mogu tući.
Ne dolaze oni tamo gledati nikakav sport, nego se ''šorati''.

Ne igra se dovoljno često sa srpskim klubovima, pa u nedostatku drugih meta, okomili se jedni na druge.
Ne želim ni zamišljati kako bi bilo i da su u našoj ligi srpski klubovi.

Vau, netko se rodio u Zagrebu, pa navija za DInamo.
Big deal, to je prirodno, što ga netko ima tuć zbog toga?

Aral
04-05-2010, 22:08
Poanta cijele priče je da se netko sjetio da se baklje nesmiju nosit na stadion; e sad priča ide ovako: netko je zapalio baklju i neka mini glavešina u policiji se sjetila najgoreg mogućeg poteza - poslat interventnu policiju na tribine zbog toga što je najveća glupost, prvo nesmiju tam slat jer ima drugih ljudi, djece, staraca i sl. koji gledaju utakmicu; drugo, imaju kamere koje sve mogu snimit dok se ta baklja ili više njih baca u miru, nakon kaj ekipa izađe van fino u maricu i ajde bok (tak se inače radi u ostatku civiliziranog svijeta).

Al ne, neki biser u riji se hoće osvećivat, da ima pravde sad bi mu glava trebala past. Murjacima koji su tam išli je tak svejedno, oni moraju slušat ove pametnjakoviće iznad sebe a jedino kaj imaju na pameti je kad će plaća te da sačuvaju svoj život dok to rade. Jedan mali postotak, njih 5-10% su teški pacijenit koji jedva čekaju da slome pendrek na nekome; isto tako je i sa navijačima, uvijek se nađe par bisera koji idu mimo normalnog navijanja.

Zato se šore događaju prije ili poslije utakmica, na tribinama se tak nemogu pomlatit kad su odvojeni; fino se nađu prije ili poslije utakmice, njih 50-60 se pošora, rukuju se i fino na utakmicu. To je poso.

cham3leon
04-05-2010, 22:13
Divljanje delinkvenata stajat će porezne obveznike 250.000 kuna (http://www.jutarnji.hr/divljanje-delinkvenata-stajat-ce-porezne-obveznike-250-000-kn-/753523/)

Uništeno je 909 plastičnih sjedalica, službena kamera, oštećeno devet automobila, a demolirani su i tramvaji i autobusi


+ ja bih dodao dnevnice policajaca , sudaca , liječnika...tako da je ta cifra sigurno X5 .

O tome je pričam.Treba isporučiti račun onima koje se uhvatilo da rade sranja .Fino mu napišeš uplatnicu na cc 30 000 kn pa si ti misli .Plati pa ponovno budi frajer.Nemaš ? Sjednem ti na plaću idućih nekoliko godina pa ćeš morati raditi dva posla da preživiš :wink: .

Tatinim sinovima nije problem platiti, pa bi im mjesec dana u zatvoru (ili više po mogućnosti) bio poučnije iskustvo. Što se tiče materijalne štete, uglavnom je nanesena NK Dinamu i Maksimirskom stadionu. Zašto bih ja kao porezni obveznik morao platiti novac radi ta dva jada?

Aral
04-05-2010, 22:14
Zato što porezni obveznici plaćaju Dinamo, što direktno, što indirektno.

croat1gamer
04-05-2010, 22:21
Samo da napomenem da je ulazak interventne policije u punom oklopu (kornjaca, if im right) medu navijace cista provokacija prema retajima koji se oce tuci, kao sto je navedeno.

Also, sluzbena priopcenja.
Kad nabavite dosta argumenata da je sluzbeno priopcenje neistinito se zavrsi sa par otkaza i sl., ali samo za one nize rangiranje, dok su ovi na visim polozajima bez ikakvih posljedica, iako su oni napisali to priopcenje, "uredili ga" i pustili u javnost.



Al pročitajte svjedočanstvo koje je Grim postao na prethodnoj stranici. Kakva prava ima policija da usred ulice izleti van iz kombija i počne mlatiti nedužne ljude u šetnji? Ovo mi sve izgleda ko da vježbaju za sljedeće prosvjede.
Nebih se cudio na trenutno stanje u nas.

Za porezne obveznike grada Zagreba je jedan dio placanja stete, dok je drugi dio od svih obveznika u drzavi na relaciji obveznik->drzava->lokalna samouprava->komunalne stvari (a za gradane Zagreba dodajte i komunalne usluge i sl., koji svi idu u gradsku kasu iz koje se to sve placa)

pimp
04-05-2010, 22:40
/cut

+1 :bravo: :pray:

cham3leon - sve to mi placamo, pa to je dinamo svetinja,

cham3leon
04-05-2010, 22:44
Znam da mi to plaćamo, u tome i jeste problem. I zašto nitko nikad ne snosi posljedice zbog toga? Cijela stvar nije ni malo prikrivena, pa eto vam reklame HEP-a na dresovima Dinama.

osvetnik_sch3l3
05-05-2010, 08:34
Prvo, ekipa koja ide s dedom na utakmicu, roditelji koji furaju djecu od 5god na utakmice takvog tipa - svi su retardirana stoka do bola bez grama soli u glavi. Kolko moraš bit glup da u ovako predivno sređenom okruženju ideš na super siguran stadion Maksimir i to kad igraju dva kluba koji se najviše vole. To ko da stanem na sredinu Times Squarea i viknem da sam Osama Bin Laden. Ono, ogroman fail i poziv na menslaughter.

I sad mi moramo govorit o tome kak su navijači divlji. O da.

sve stoji, osim sto bi u normalnoj drzavi trebalo biti moguce otici sa svojim dedom i djecom na utakmicu

Aral
05-05-2010, 08:51
Znam, u tom i je problem kod nas :(

bezimeni
05-05-2010, 09:48
Nema zajbancije kod "glupih" amera . (http://www.jutarnji.hr/navijac-koji-je-utrcao-na-teren-pogoden-iz-elektricnog-pistolja/754637/)S :thumbs2:

Grim
05-05-2010, 21:05
Još jedno svjedočanstvo.


"Jeste li kada doživjeli nepravdu? Znate li kako je to kad vam se ne vjeruje?
Jeste li ikada doživjeli to da ste u pravu, a da toliko toga govori protiv vas? Ako niste, možete biti sretni, jer to boli…

Tu više nije riječ o huliganima. Na sjeveru su bili nazočni i djeca, i žene, i obitelji, i cure, razna populacija. Pa kako jedan policajac može bacat stolice i baklje na te ljude, oni su tu da osiguraju red, mir i da se svi osjećamo sigurno!

Ne želim opravdavati navijače koji su reagirali nasiljem, nisu smjeli, ali policija je imala glavnu ulogu, oni su trebali smirivati situaciju, od njih se to očekuje, ali oni su postupili suprotno, udarali su koga su stigli, psovali, galamili, bili bahati i arogantni!! NASILNI I AGRESIVNI!!!

Na kraju utakmice dogovor je bio da svi zajedno krenemo kroz rotor prema izlazu. Tako je i bilo. U jednom trenutku vidjela sam kako se minimalno četrdesetak policajaca zatrčalo prema nama, s pendrekom u položaju za udaranje.

Svi smo počeli trčati, tražiti izlaz da pobjegnemo od policijskog nasilja, ali ja sam bila u grupi koja to nije uspjela. Stisnuli su nas uza zid i staklo na rotoru, toliko su nas tiskali, a istovremeno i udarali, da sam ostala bez zraka. Čuli su se jauci djece, curica, dječaka pa i mene. Čekala sam trenutak kada ću se onesvijestiti jer sam hvatala zadnje atome zraka. U tom trenutku puca staklo, svi padamo. Jedina pozitivna stvar u tome je što sam barem došla do zraka.

Ali njima to nije bilo dovoljno! Svi oni koji su pali kroz to staklo, ostali bez obuće, e oni su još dobili čašćenje s pendrekom, toliko žalosno i jadno, suze su mi počele teći, ali od jada i bespomoći, a ne od bolova!

Počela sam trčati prema dolje, a kad tamo se skuplja policija i samo udara pendrekom kako smo izlazili iz rotora. Nisu gledali koga udaraju, niti kako jako, samo su nas mlatili kao stoku! Došla sam do izlaza, vidjela sam da je nekolicina njih krenula prema meni, počela sam vrištati i trčati samo da me ne udare, ali nažalost našli su oni druge žrtve. U trku sam prelazila cestu, kad čujem iza sebe:

Zatrčala sam se u "Jurju", po putu ljudi na podu, isprebijani, krvavi u plaču i strahu... ušla sam unutra, stala kraj šanka, kad evo njih i u Jurji. Ulazi policajac urlajući sa šakama u zraku, pazite ovo, njegov kolega je stajao iza njega i smirivao ga, nemoj nemoj, u njegovim očima sam vidjela taj bijes i mržnju...

Digla sam ruke u zrak i govorila:

"Molim vas nemojte!", a on je urlao iz petinih žila i sve nas izbacio van. Ovo je ništa što sam sve doživjela i osjetila tu subotu. Jad i nemoć ljudi u odnosu na brutalnu policiju!"
http://www.net.hr/sport/page/2010/05/04/0749006.html

Praetorian
05-05-2010, 21:24
Svaka čast našoj policiji ovog puta, tak se ide kad su neredi, zaletit se među gamad i samo tuć kad drugčije neće prestat "navijači" radit probleme.

cham3leon
05-05-2010, 21:26
Ima smisla šta je neko reko tamo gore, moguće je da im je naređeno da rade čim veću makljažu kako bi mediji malo odvratili pozornost sa državne financijske krize.

pimp
05-05-2010, 23:51
Svaka čast našoj policiji ovog puta, tak se ide kad su neredi, zaletit se među gamad i samo tuć kad drugčije neće prestat "navijači" radit probleme.


nereda nije bilo...

croat1gamer
06-05-2010, 00:06
Svaka čast našoj policiji ovog puta, tak se ide kad su neredi, zaletit se među gamad i samo tuć kad drugčije neće prestat "navijači" radit probleme.
E, nemoj da ti ja interveniram na taj nacin. :(

bezimeni
06-05-2010, 16:36
"Na snimci se vidi kako navijači na istoku upaljenom bakljom počinju paliti stolce nakon čega do njih dolaze zaštitari koji ih upućuju da prestanu s vandalizmom. No, navijači tjeraju zaštitare te ih odguruju nogama.

Pripadnici zaštitarske službe odlaze i vraćaju se s interventnom policijom po navijača koji je zapalio baklju. On je u međuvremenu sjeo nešto dalje od mjesta incidenta te glumio da ne zna o čemu se radi. Zaštitari ga prepoznaju i policija ga odvodi dok ostali navijači viču 'ubij drotove'.

Dok su se pripadnici policije i zaštitari spuštali prema dnu stadiona, neimenovani navijač u žutoj majici prilazi posljednjem zaštitaru te ga udara nogom nakon čega i on bježi skidajući majicu."

klik (http://www.jutarnji.hr/policija-objavila-nevidenu-snimku-pocetka-nereda/757847/)


Toliko o tome .Rulja je željela biti vlast , ni manje ni više .Izvukli su deblji kraj i sada kukaju poput zadnjeg razmaženka . :thumbs1: . Dobro su i prošli.Koliko slušam na radiju konačno je odobrena konjica i elektro šokeri.

croat1gamer
06-05-2010, 16:39
And after that?

bezimeni
06-05-2010, 16:44
Njihovo kukanje i jadikovanje.

pimp
06-05-2010, 16:52
nema sta, faca je ovaj kreten u žutoj majici

W3DR4N
06-05-2010, 16:58
Naredni neredi s navijačima se mogu riješiti po vrlo kratkom postupku.

-Potpuno zabraniti rad udruga navijača nogometnog kluba Dinamo.
-Oduzeti prostore udruga pod državnu vlast, te ih prodati privatnim poduzetnicima, pri čemu će se djelomično podmiriti troškovi uništavanja javne imovine koju su navijači počinili u subotu.
-Potpuno zabraniti bilo kakva navijačka obilježja, poput šalova, dresova i drugih.
-Novčano kažnjavati isticanja imena Bad Blue Boys u javnosti.
-Uvesti potrebnu licencu građevinskim tvrtkama, rudarima, brodarima za kupnju baklji, zabraniti prijenos istih preko granice.
-Dati ovlast policiji da sumnjive osobe za koje tvrde da su navijači bez naloga na cesti proispitaju, pretraže ili pritvore.

Praetorian
06-05-2010, 16:59
Karamarko je rekao da će upotrebljavat konjicu i elektrošokere, valjda će urodit plodom pa da i normalni ljudi mogu otić na utakmicu.

bezimeni
06-05-2010, 17:02
Samo kaj bi onda dobili milion grafita po gradu ...tko bi čitao ta njihova kukanja i plakanja . Ništa od zabrana...treba to po džepu lupiti individualno.Jednog po jednog financijski uništiti .

croat1gamer
06-05-2010, 17:16
Cisto da napomenem da postoji zenevska konvencija, prije nego sto nastavite s prijedlozima.

keko
06-05-2010, 18:09
Naredni neredi s navijačima se mogu riješiti po vrlo kratkom postupku.

-Potpuno zabraniti rad udruga navijača nogometnog kluba Dinamo.
-Oduzeti prostore udruga pod državnu vlast, te ih prodati privatnim poduzetnicima, pri čemu će se djelomično podmiriti troškovi uništavanja javne imovine koju su navijači počinili u subotu.
-Potpuno zabraniti bilo kakva navijačka obilježja, poput šalova, dresova i drugih.
-Novčano kažnjavati isticanja imena Bad Blue Boys u javnosti.
-Uvesti potrebnu licencu građevinskim tvrtkama, rudarima, brodarima za kupnju baklji, zabraniti prijenos istih preko granice.
-Dati ovlast policiji da sumnjive osobe za koje tvrde da su navijači bez naloga na cesti proispitaju, pretraže ili pritvore.

Potpuno se slažem sa svime napisanim, osim s zadnjim, jer bi se to moglo zloupotrebljavati. Nek se hapsi samo one za koje imaju dokaze da divljaju.

cham3leon
06-05-2010, 18:32
Weky pravo kaže. U Italiji su napravili nešto slično. Oduzeli su navijačkim skupinama njihove prostorije i ostalo, a same navijačke skupine kriminalizirali. Restrikcija kod kupovanja pirotehnike na papiru zvuči dobro, ali već bi se i to nekako zaobišlo. Ne znam koliko idete na utakmice ali svaki put na ulazu stoji nekoliko zaštitara koji vas pregledaju temeljito u milimetar i nema šanse da prošvercate baklju ili nešto, pa se čovjek zapita kako im to uspije, a zapravo ti isti zaštitari za navijače podmeću baklje na tribinama koje onda ovi nađu i zapale.

keko
06-05-2010, 19:20
Treba to radit kao što su to u Engleskoj (mislim) radili. Kad su huligani radili nerede, samo se na njih puštalo policijske pse i konjičku policijsku jedinicu, a huligani bi najebali već dok udare psa ili konja, a policajce se nisu usudili ni taknuti.

Mirko L
06-05-2010, 20:56
Weky pravo kaže. U Italiji su napravili nešto slično. Oduzeli su navijačkim skupinama njihove prostorije i ostalo, a same navijačke skupine kriminalizirali. Restrikcija kod kupovanja pirotehnike na papiru zvuči dobro, ali već bi se i to nekako zaobišlo. Ne znam koliko idete na utakmice ali svaki put na ulazu stoji nekoliko zaštitara koji vas pregledaju temeljito u milimetar i nema šanse da prošvercate baklju ili nešto, pa se čovjek zapita kako im to uspije, a zapravo ti isti zaštitari za navijače podmeću baklje na tribinama koje onda ovi nađu i zapale.

Čuo sam nešto davno o tome.
Kako se u gaće stave, nešto prelome...Ne pregledavaju ništa temeljito, ja da hoću, mogu svašta prošvercati.

Praetorian
07-05-2010, 09:02
http://www.rtl.hr/policija-objavila-sni ... video-6897 (http://www.rtl.hr/policija-objavila-snimku-pocetka-obracuna-na-maksimiru-video-6897)

I šta se onda navijači imaju žalit............................................

The Fury
07-05-2010, 09:07
Smatram da ste malo prestrogi. Postoji pravi navijači koji dolaze bodriti svoju momčad i oni drugi, huligani koji samo sranja rade. Zašto bi kaznili udruge, ako oni ne promiču nasilje, nego ispaštaju zbog pojedinaca.

Znate što bi Mamić reko?

Vi ste protiv Dinama i protiv Hrvatske države, takvi kao vi ste uništili ovu državu, jabla jabla jabla :P

W1k1n6
07-05-2010, 11:01
Ljudi moji, policija ima takve ovlasti da ne znam koje bi im veće trebale. Da mogu ubit koga hoće i bacit ga u Savu? To s povećavanjem ovlasti bi se moglo odnositi i na gušenje raznih građanskih prosvjeda i demonstracija, što mi se čini da vlada također ima u programu :)

Moj stav je da ne treba policiji davati nikakve veće ovlasti, već bi glavnu riječ trebalo voditi sudstvo. Kada bi kazne za nasilničke "navijačke" prijestupe bile drastično veće i odnosile se na maloljetnike isto kao na punoljetne, nemiri bi nestali preko noći. Zapali baklju i ideš dva mjeseca u Lepoglavu ili Remetinec, baci je na teren +6 mjeseci, potrgaj inventar, još 2 mjeseca, udari nekog u publici, još 6 mjeseci, napadni policajca + 2 godine, nanesi nekome tešku tjelesnu ozljedu, dodatnih 10 godina strogog zatvora bez mogućnosti pomilovanja. I kao dodatna mjera, svaki prijestup se pored zatvorske kazne mora otplatiti i u novcu, a tko ga nema mora ga zaraditi radom u zatvoru, a ne da štetu plaćamo mi porezni obveznici. Nakon odsluženih kazni za ove prijestupe izrekle bi se mjere zabrane odlaska na utakmice, minimalno u trajanju od 2 godine pa do doživotne zabrane. Svaki bivši prijestupnik bi morao nositi narukvicu koja bi imala kod koji bi se očitavao na ulazu na utakmicu, onaj tko je ne bi nosio a ustanovilo bi se da spada među te osobe, automatski bi išao u zatvor na 3 mjeseca, bez da išta napravi.
S time da bih policiji zabranio da ulazi među navijače na tribine, neka ih samo snimaju kako se to radi na zapadu i onda ih hapse pojedinačno, a ne da se idu obračunavati u masu, jer to uvijek rezultira da po glavi dobiju više oni koji nisu krivi, kao što je bio slučaj i na zadnjoj utakmici.
Jedina briga policije na utakmicama bi bila da drže odvojene navijače jednog i drugog kluba na različitim tribinama kao što je i danas. Također bi pod hitno trebalo preispitati koje su to osobe u policiji koje donose odluke o intervencijama, jer sam sto posto siguran da su njihove krive procjene uvelike pomogle rasplamsavanju gužvi umjesto smirivanju.

Udruge navijača treba ostaviti i čim više raditi s njima, klubovi bi tu morali biti puno više angažirani, a u krovne udruge bi morali biti učlanjeni svi igrači, zaposlenici klubova i određeni predstavnici policije.

MasaKrisT
07-05-2010, 11:09
čif hez spoken.

cham3leon
07-05-2010, 13:39
To s kaznama je sve lijepo i krasno, ali što kada sudstvo nije optimizirano? Mislim, kod nas toliko dugo traju sudski postupci da ne možeš kroz njih povući svakog navijača.

W1k1n6
07-05-2010, 14:26
Upravo na tome treba raditi. No vjeruj mi, ne bi sudstvo dugo bilo zatrpano ovim slučajevima, nakon prvih desetak koji bi izašli u novinama da su osuđeni na robiju, svi drugi bi si dobro razmislili.

Helena
07-05-2010, 14:37
Istina. I ne bi normalni ljudi koji samo žele u miru pogledati utakmicu ispaštali zbog nekolicine idiota. -.-

Nogometne su utakmice uvijek najgore i uvijek ima najviše nereda tamo. Na Medveščakovim utakmicama nema ni traga takvim stvarima, recimo.

sickpetey
07-05-2010, 14:47
E a da mi jednostavno ponovo otvorimo Goli otok?

keko
07-05-2010, 14:54
Moje je mišljenje o zatvorima za takve manje prijestupe bilo da su oni bespotrebni. Zatvori bi trebali biti samo za teške prekršaje: ubojstva, organizirani kriminal, silovanja itd. Ostalu gamad jednostavno treba odvesti do nekog projekta izgradnje ili nečeg sličnog, postaviš stražare s ovlastima da ustrijele bjegunce i neka rade nešto konstruktivno, što će pomoći državi. Za takvu gamad stvarno nije potrebno trošiti proračun za zatvore, jer jedanput kad budu 14 sati radili bez prestanka i na -10 i na 35 stupnjeva, razmislit će bolje prije sljedećeg prekršaja.

croat1gamer
07-05-2010, 15:07
Isse. :)

Ti preporucas ruski gulag za njih.





Neg, ovo za konjicu vec dobar dio njih zna da su anti-demonstracijska oprema, nista vise.
Za one koji citaju Novi List, Cico Senjanovic, najbolji komentar dosad:
"Policija trazi uvodenje konjice- A sta fali slonovima."

bezimeni
07-05-2010, 16:19
Taj Cico nije provirio dalje od svog dvorišta .Neka malo pogleda kako je opremljena policija u susjednim državama .

croat1gamer
07-05-2010, 16:43
Oh, rly? (http://en.wikipedia.org/wiki/Mounted_police)
Sem ako ne smatraju navijacke nerede masivnim prosvjedima.

bezimeni
07-05-2010, 16:52
http://www.imagesforme.com/upload/841f52a4.jpg

keko
07-05-2010, 17:38
Isse. :)

Ti preporucas ruski gulag za njih.



A čuj, možda zvuči okrutno, ali bi bogme bilo učinkovito. Problem današnjih demokracija je što su previše pretrpane birokracijom i liberalizmom, slažem se s time da narod mora vladati, da treba postojati sloboda izbora i tiska, ali što se tiče kriminala, s njime se treba obračunavati bez milosti, dok se u današnjem svijetu zbog birokracije mnogi izvuku bez dostatne kazne: primjer (http://danas.net.hr/svijet/page/2010/05/07/0266006.html).

loo
07-05-2010, 18:51
Sve je to divno i krasno, ali nemože se to tako raditi. Neki dan sam na fejsbuku vidio grupu 'Zašto vršimo testiranja na životinjama kad u zatvorima sjede pedofili?'. Ne mogu vjerovat da postoje ljudi koji se slažu s tim. Istina, pedofili su odvratni i zaslužuju kaznu, ali u okviru nekih zakona i normi. Takve stvari su radili nacističkji znanstvenici na Židovima, a ne nešto što bi se danas radilo. Radikalne kazne mogu biti učinkovite protiv pravih kriminalaca, ali UVIJEK će biti onih nepravedno optuženih i osuđenih. Nemože se s takvom sigurnošću sve ljude kažnjavati najstrožim kaznama, a postoji velika šansa da smo u krivu.

keko
07-05-2010, 19:14
Naravno da mora postojati suđenje da ne bi bili kažnjeni nevini, ali sam ja pričao više o primjerima ljudi koji već otprije imaju dosje, naprave neko sranje i onda se izvuku na birokratsku pogrešku ili rupu u zakonu i dalje se mogu ponašati kako žele.

Mirko L
07-05-2010, 21:57
Evo sad kaže da neki koji su palili klupe i gađali policajce bakljama su dobili mjesec dana pritvora.

pimp
08-05-2010, 00:00
ma to je ništa. nakon mjesec dana samo ce se hvalisati okolo...

SkunK
08-05-2010, 01:19
E a da mi jednostavno ponovo otvorimo Goli otok?
:shock: :thumbs1:

croat1gamer
08-05-2010, 01:23
http://www.imagesforme.com/upload/841f52a4.jpg
Oprosti mi. Zaboravio sam da su kod nas i ostale drzavbe sluzbe dorasle za tu razinu poslova.

Zasad vidim da je jedino rjesenje po nekima uporaba sile. Al ciste sile, niceg vise.

Ubacio bih jos neke stvari, al pokusavam da budem pc.

bezimeni
08-05-2010, 07:22
Oprošteno .

sickpetey
08-05-2010, 10:13
Ma bezveze i pricate nis se nece promijeniti,vec vise od 10 godina tako i jos se niceg kreativnog nisu sjetili da prekinu sve to....mozda ce za jos nekih 20 godina XD.Trebali su oni njih na utakmici smrkom malo politi :P da ih malo otpusu XD

Mirko L
08-05-2010, 11:42
ma to je ništa. nakon mjesec dana samo ce se hvalisati okolo...
Baš zato i govorim.Čudi me što su i to dali.

McPingvin_v2.0
08-05-2010, 15:38
Potpuno zabraniti rad udruga navijača nogometnog kluba Dinamo.
Ili svi, ili nitko. Nema mjesta diskriminaciji, BBB nisu jedini koji rade nerede.

Oduzeti prostore udruga pod državnu vlast, te ih prodati privatnim poduzetnicima, pri čemu će se djelomično podmiriti troškovi uništavanja javne imovine koju su navijači počinili u subotu.
Ukoliko udruga ima svoj prostor država im ga nema pravo uzeti. Ukoliko je prostor u državnom/ gradskom vlasništvu, država/ grad ga imaju pravo uzeti natrag sebi ako se prekrše neke stavke ugovora.

Potpuno zabraniti bilo kakva navijačka obilježja, poput šalova, dresova i drugih.
Apsolutno besmisleno.

Novčano kažnjavati isticanja imena Bad Blue Boys u javnosti.
Besmisleno i diskriminirajuće.

Uvesti potrebnu licencu građevinskim tvrtkama, rudarima, brodarima za kupnju baklji, zabraniti prijenos istih preko granice.
Ovo je dobro rješeno u Italiji. Svaka baklja ima svoj kod, ako se nađe neka na terenu može se povezati s firmom osobe koja ju je kupila, tako da ako netko i ima baklju koju je kupio preko firme neće ju baciti na teren jer je kazna nekoliko desetaka tisuća eura AFAIK.

Dati ovlast policiji da sumnjive osobe za koje tvrde da su navijači bez naloga na cesti proispitaju, pretraže ili pritvore.
Da, i ljudi ne bi smjeli biti vani nakon 21 sat. Policijska država? Prvi sam protiv toga.

Treba to radit kao što su to u Engleskoj (mislim) radili. Kad su huligani radili nerede, samo se na njih puštalo policijske pse i konjičku policijsku jedinicu, a huligani bi najebali već dok udare psa ili konja, a policajce se nisu usudili ni taknuti.
This. Ekipa s konjicom i mlatiti kretene dok ne shvate su mekši od pendreka. I kazne reda veličine 20k kuna.

Babitz
08-05-2010, 19:02
Daj više nemoj secirat postove. Debilno je, besmisleno, uništavaš cjelokupnu sliku Vedranovog posta i naporno je za čitati, tj. nepregledno je.

McPingvin_v2.0
08-05-2010, 19:04
Spriječi me.

Ne gubi se poanta i mene je ovo lakše za povezati, nego kad su gljunte teksta.

Babitz
08-05-2010, 19:14
To je isto kao da iz


Ako je zemlja ravna, ja sam peder.

ja izvadim


ja sam peder


Dobro strukturom posta sve se da jasno razaznati. Ti odgovaraš čitavom postu, ne sekcijama toga. Meni je retardno čitati Vedranovu rečenicu po rečenicu i tvoje reference uz njih. Moram ići par stranica natrag i čitati originalan post da ima smisla. Mnogo je ugodnije kad imaš citiran čitav post, čitavo autorovo mišljenje i onda tuđe mišljenje i odgovor na sve navedeno. Kad čitam neku raspravu, želim čitati post po post, a ne isprekidane pizdarije. Jer tako to i ide.

Povremeno radiš odlomke radi preglednosti i ultimativno na kraju i zauzimaš manje prostora i kratiš nepotrebo skrolanje. Zamisli da sad vedran ide citirati tebe tako izjavu po izjavu. Kaos, nepregledno, ubija mi oči i mozak.

Sad ćeš ti odgovoriti nekako ovako.

[quote:w3lvgjhd]Dobro strukturom posta sve se da jasno razaznati.
Da, moja struktura je savršeno dobra ovakva kakva je.


Ti odgovaraš čitavom postu, ne sekcijama toga.
Da, ali ti imaš herpes.


Meni je retardno čitati Vedranovu rečenicu po rečenicu i tvoje reference uz njih.
Zato jer si mutav. Svima je to supač.


SMnogo je ugodnije kad imaš citiran čitav post, čitavo autorovo mišljenje i onda tuđe mišljenje i odgovor na sve navedeno.
Nije.


Kad čitam neku raspravu, želim čitati post po post, a ne isprekidane pizdarije. Jer tako to i ide.
E pa ne ide. Da ide tako, onda se ne bi uopće kvotali. Srbine.

[/quote:w3lvgjhd]

McPingvin_v2.0
08-05-2010, 19:46
Naravno da ti neću tako odgovoriti. Vedran je pisao natuknice i one nemaju nikakav drugačiji kontekst ako ih uzmeš svaku posebno.

Mirko L
08-05-2010, 19:58
Da, ovo što je mortal rekao se inače može tako gledati i tu ima point, ali u ovom slučaju to ništa ne mjenja.

The Fury
08-05-2010, 23:15
Ante Tomić je napisao odličnu kolumnu na ovu temu:
http://www.jutarnji.hr/jeste-li-vidjeli ... r=1#page_1 (http://www.jutarnji.hr/jeste-li-vidjeli-pijanog-pretplatnika-lisinskog-u-marici-/760052/?pageNumber=1#page_1)

U Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski uskoro nastupa Zagrebačka filharmonija pod ravnanjem dirigenta i solista Julijana Rachlina, a na repertoaru su djela Mozarta, Liszta, Alberta Iglesiasa i Astora Piazzole. E, sad zamislite da u jednom trenutku, nekako potkraj Mozartove 29. simfonije u A-duru, salu obasja jarko narančasto svjetlo i u sedmom redu partera ustane građanin u večernjem odijelu te vitlajući bakljom zaurla:

“Ja te vooolim, ja te vooolim, ja te vooolim, Ra-chli-neee!” :pray: :pray: :pray:

I ja šaljem kisi kisi onome koji mi je maknuo moj sign, hvala na info, sad ću to srediti.

Kid A
08-05-2010, 23:24
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Aaaaaaaa umro sam

Razzarach
09-05-2010, 15:35
isse vedrane skuliraj se, bbb nisu jedini...
A baklje ne diraj xD...
zabranit salove? onda bi trebalo pohapsit pola rijeke sta klinci i svi ostali furaju salove od armade i slicno...

cham3leon
09-05-2010, 18:44
Moje je mišljenje o zatvorima za takve manje prijestupe bilo da su oni bespotrebni. Zatvori bi trebali biti samo za teške prekršaje: ubojstva, organizirani kriminal, silovanja itd. Ostalu gamad jednostavno treba odvesti do nekog projekta izgradnje ili nečeg sličnog, postaviš stražare s ovlastima da ustrijele bjegunce i neka rade nešto konstruktivno, što će pomoći državi. Za takvu gamad stvarno nije potrebno trošiti proračun za zatvore, jer jedanput kad budu 14 sati radili bez prestanka i na -10 i na 35 stupnjeva, razmislit će bolje prije sljedećeg prekršaja.

Ne. Prvo i prvo, pucanje i ubijanje ide kao krajnja i zadnja mjera koju je poželjno izbjeći. Kao drugo, tjerajući zatvorenike na prisilni rad na gradilištu ozbiljno potkopavaš danas već ionako problematičnu građevinsku industriju uslijed čega pošteni građevinski radnici ostaju bez posla, a kvaliteta u izgradnji je upitna. Gole otoke ne spominjite.

Za konje kažu kako su jako korisni u takvim situacijama, ali možeš ti policajcima dati kakvu god opremu kad je problem negdje drugdje. Ionako već imaju sto kamera za prepoznavanje lica huligana, pa se svejedno svi izvuku jer nema prave incijative da se za njima hajka. Problem je u pravosudnom procesu i djelomično u samom provođenju zakona. Zato je tužno što vreće krumpira poput Igora Štimca i Đurđe Adlešič putuju po seminarima za prevenciju nasilja i slično, i onda ni prstom ne mrdnu. A da ne spominjem cijeli HNS koji je samo jedno veliko leglo korumpirane mafije kojoj nitko ne može ništa. Vlatko Marković već dugo vremena ostaje na poziciji čelnika HNS-a i sve što radi je da si trpa pare u džep gdje stigne. Ništa za svoga mandata nije napravio, i ono najgore je što iako to zna cijela zemlja, nitko mu ne može ništa.

Duke of Earl
09-05-2010, 22:46
Ante Tomić je napisao odličnu kolumnu na ovu temu:
http://www.jutarnji.hr/jeste-li-vidjeli ... r=1#page_1 (http://www.jutarnji.hr/jeste-li-vidjeli-pijanog-pretplatnika-lisinskog-u-marici-/760052/?pageNumber=1#page_1)

Tomić je Bog. Jedina stvar koju uvijek redovito čitam u Jutarnjem su njegove kolumne.

Feanor
10-05-2010, 00:41
Ljudi moji, policija ima takve ovlasti da ne znam koje bi im veće trebale. Da mogu ubit koga hoće i bacit ga u Savu? To s povećavanjem ovlasti bi se moglo odnositi i na gušenje raznih građanskih prosvjeda i demonstracija, što mi se čini da vlada također ima u programu :)

Moj stav je da ne treba policiji davati nikakve veće ovlasti, već bi glavnu riječ trebalo voditi sudstvo. Kada bi kazne za nasilničke "navijačke" prijestupe bile drastično veće i odnosile se na maloljetnike isto kao na punoljetne, nemiri bi nestali preko noći. Zapali baklju i ideš dva mjeseca u Lepoglavu ili Remetinec, baci je na teren +6 mjeseci, potrgaj inventar, još 2 mjeseca, udari nekog u publici, još 6 mjeseci, napadni policajca + 2 godine, nanesi nekome tešku tjelesnu ozljedu, dodatnih 10 godina strogog zatvora bez mogućnosti pomilovanja. I kao dodatna mjera, svaki prijestup se pored zatvorske kazne mora otplatiti i u novcu, a tko ga nema mora ga zaraditi radom u zatvoru, a ne da štetu plaćamo mi porezni obveznici. Nakon odsluženih kazni za ove prijestupe izrekle bi se mjere zabrane odlaska na utakmice, minimalno u trajanju od 2 godine pa do doživotne zabrane. Svaki bivši prijestupnik bi morao nositi narukvicu koja bi imala kod koji bi se očitavao na ulazu na utakmicu, onaj tko je ne bi nosio a ustanovilo bi se da spada među te osobe, automatski bi išao u zatvor na 3 mjeseca, bez da išta napravi.
S time da bih policiji zabranio da ulazi među navijače na tribine, neka ih samo snimaju kako se to radi na zapadu i onda ih hapse pojedinačno, a ne da se idu obračunavati u masu, jer to uvijek rezultira da po glavi dobiju više oni koji nisu krivi, kao što je bio slučaj i na zadnjoj utakmici.
Jedina briga policije na utakmicama bi bila da drže odvojene navijače jednog i drugog kluba na različitim tribinama kao što je i danas. Također bi pod hitno trebalo preispitati koje su to osobe u policiji koje donose odluke o intervencijama, jer sam sto posto siguran da su njihove krive procjene uvelike pomogle rasplamsavanju gužvi umjesto smirivanju.

Udruge navijača treba ostaviti i čim više raditi s njima, klubovi bi tu morali biti puno više angažirani, a u krovne udruge bi morali biti učlanjeni svi igrači, zaposlenici klubova i određeni predstavnici policije.

Hmmm u tešku tjelesnu ozljedu spada i sitniji prijelom tako da 10 godina je malo previše. Tj. ono što sam mislo reći je da ako nekom recimo priruštiš slomljni nos jelte, u policiski zapisnik to ulazi pod težu tjelesnu ozljedu....

###DK###
10-05-2010, 08:16
Ovakve stvari treba dovesti pod kontrolu. Nevjerovatno koliko puta su izbili ti neredi i opet se ništa ne poduzima.
Ovo pritvaranje na mjesec dana samo dovede do još većih ispada. Samo da se kreteni mogu hvalisat okolo.
Kao što netko reče, fino naplatit za napravljenu štetu, pa kad ostanu bez para, neće se više zajebavati.

W1k1n6
10-05-2010, 12:30
Dajte mi vlast i nakon mjesec dana mogu se rušiti ograde na stadionima i postavljati redovi stolaca uz aut liniju ko u Engleskoj :)

Feanor
10-05-2010, 12:36
Dajte mi vlast i nakon mjesec dana mogu se rušiti ograde na stadionima i postavljati redovi stolaca uz aut liniju ko u Engleskoj :)

Redovi stolaca su i sad u aut liniju, doduše ti stolci su strgani sa svoje orginalne pozicije i bačeni prema terenu, ali se nalaze uz aut - liniju hahah... Nik-titanik*tm

cham3leon
10-05-2010, 14:20
Guzda je nešto optimističan...

MILF hunter
10-05-2010, 22:20
Treba ukinuti taj sport u Hrvatskoj, ionako nema veze s nogometom. Imate SP, EP, LP i EL ako vam se već gleda nogomet, a ne ova bljuvotina koju nam serviraju naši fantazisti. Liga 16 :rotfl: Nisam siguran da postoji osoba koja HNL još uvijek shvaća ozbiljno. Lovu uložiti u nešto pametnije.

HNL bi trebao biti zaseban sport. Barem se tako doima kad pogledate domaću utakmicu nakon neke random tekme iz engleske ili španolske lige.

Rang€r
10-05-2010, 23:21
ja ne kužim da ima još ljudi koji se brinu za taj dinamo hajduk bokte pita šta i da gledaju hnl, ja se nemogu natjerat gledat ligu prvaka, a ne one naše debile, oke zavisi kak gledaš u dinamu pola njih ni nisu naši, ja nzm kolko jebeno retardiran trebaš bit da odeš pun qrc kilometara na drugi kontinent i da dovedeš onake debile u klub, da su prošli od zagreba do osijeka našli bi pun qrc djece bolje od onih brazilaca, argentinaca, peruanaca i kakvih ih več ima..

Mirko L
11-05-2010, 22:19
Lova, ranger, lova.

E da, @MILF- Ti ono naše nazivaš sportom?

bornathepicek
11-05-2010, 23:10
@renjđer
Ako nemreš pogledat utakmicu lige prvaka sa guštom, onda nemaš kaj tražit u nogometu.
@milf hunter
Da treba ukinut nogomet, bravo.

I što se tiče ovog sranja kaj se desilo. Ak niste znali na istoku se zapalila prva baklja, a interventna je poslana i na sjever zbog nekog razloga. Navijači sa sjevera su krenuli prema izlazima jer ovi debili na travi igrali ko tetkice. Policajci im to nisu dopustili i okružili ih i počeli tući svakog tko je pokušao izaći, kad su ovi malo luđi BBB-ovci vidili da interventna lema žene, djecu i starce, pobjesnili su i napali ih. Interventna nije normalna, oni su još gori od samih huligana.

pimp
12-05-2010, 00:38
@renjđer
Ako nemreš pogledat utakmicu lige prvaka sa guštom, onda nemaš kaj tražit u nogometu.
@milf hunter
Da treba ukinut nogomet, bravo.

I što se tiče ovog sranja kaj se desilo. Ak niste znali na istoku se zapalila prva baklja, a interventna je poslana i na sjever zbog nekog razloga. Navijači sa sjevera su krenuli prema izlazima jer ovi debili na travi igrali ko tetkice. Policajci im to nisu dopustili i okružili ih i počeli tući svakog tko je pokušao izaći, kad su ovi malo luđi BBB-ovci vidili daSinterventna lema žene, djecu i starce, pobjesnili su i napali ih. Interventna nije normalna, oni su još gori od samih huligana.


a di si ti vidio žene, djecu i starce na toj tribini pobogu? svi nes seru da su tukli ženu djecu starce i ko papige to ponavljaju

MasaKrisT
12-05-2010, 01:48
Ma seru kvake ljudi,ono opce je poznato da je sjever prepun zena ,djece i djedova.To je glavna snaga koju cujes da vice Mamicu pederu lol.Ja dinamo obozavam od malih nogu al ovo je preslo svaku mjeru.U cijeloj sezoni odigrali su jednu dobru tekmu sa Temisvarom,doveli hrpu bespotrebnih igraca(Pap,Primorac,sad ce i Simic ono wtf),mjenjaju politiku svaki dan, a film Metastaze doslovno pokazuje prosjecnog navijaca sjevera. Na policijskim snimkama gdje su zaokruzeni osumnjiceni ,oko njih nema nijedne curice,djeda i zene. Sve frajeri skinutih majica ,povezanih oko glave,silterica i naocale.Sve frajer do frajera.Onaj sto je cusio redara i onda se presvlacio,dao bi ga 24 sata 1v1 u sobi 2x2 sa jednim policajcem iz interventne,nebi mu napamet tako sta palo ikad vise.Vjerojatno jer nebi imao ruke.Ovaj nogomet je postao ruglo i sramota,cast Cibaliji i Karlovcu,ali tolika lova ode u krive vode da to nije normalno.

cham3leon
12-05-2010, 09:50
Zabraniti nogomet? Loš način razmišljanja - jednako nemoguće kao i zabraniti video igre, dok postoji interes, postoji i realizacija. Dakle, ako se nekome igra nogomet, igrat će ga. Ako određena skupina vidi da može zaraditi na nogometu, oni će to učiniti i nema razloga da im se to zabrani dok god zarađuju na legalan način. Problem je kad se na tu istu stvar koja je potpuno nepotrebna izdvaja velik novac iz državne kase.

Rang€r
12-05-2010, 11:22
@renjđer
Ako nemreš pogledat utakmicu lige prvaka sa guštom, onda nemaš kaj tražit u nogometu.


jedino gledam barcine utakmice sa guštom, na ostalim se naživciram jer kak neko može cjelo vrijeme igrat nogomet pa opet ujebat tolko stvari, dok kad gledam barcine utakmice nanerviram se kak uvjek tim protiv kojeg igra ima 11 igrača iza lopte, ugl. presto sam gledat nogomet kad je ronaldinho presto igrat..

MILF hunter
12-05-2010, 12:22
Zabraniti nogomet? Loš način razmišljanja - jednako nemoguće kao i zabraniti video igre, dok postoji interes, postoji i realizacija. Dakle, ako se nekome igra nogomet, igrat će ga. Ako određena skupina vidi da može zaraditi na nogometu, oni će to učiniti i nema razloga da im se to zabrani dok god zarađuju na legalan način. Problem je kad se na tu istu stvar koja je potpuno nepotrebna izdvaja velik novac iz državne kase.

Mislio sam da je jasno da se sprdam na račun naše lige. :) Naravno da ga ne treba zabraniti, ali ja sam za to da se potpuno obustavi bilo kakvo financiranje takve lakrdije od strane grada/države. Siguran sam da se taj novac može i bolje iskoristiti. Ligi ionako prijeti povratak u amaterizam.

cham3leon
12-05-2010, 12:26
Apsolutno. Može se držati do nekih minimalnih poticaja za sport, ali ništa ni blizu ovim milijunskim iznosima. Osim toga HNL jest duboko u amaterizmu samo što se naši amateri plaćaju državnim novcem.

bornathepicek
13-05-2010, 18:32
Ma seru kvake ljudi,ono opce je poznato da je sjever prepun zena ,djece i djedova.To je glavna snaga koju cujes da vice Mamicu pederu lol.Ja dinamo obozavam od malih nogu al ovo je preslo svaku mjeru.U cijeloj sezoni odigrali su jednu dobru tekmu sa Temisvarom,doveli hrpu bespotrebnih igraca(Pap,Primorac,sad ce i Simic ono wtf),mjenjaju politiku svaki dan, a film Metastaze doslovno pokazuje prosjecnog navijaca sjevera. Na policijskim snimkama gdje su zaokruzeni osumnjiceni ,oko njih nema nijedne curice,djeda i zene. Sve frajeri skinutih majica ,povezanih oko glave,silterica i naocale.Sve frajer do frajera.Onaj sto je cusio redara i onda se presvlacio,dao bi ga 24 sata 1v1 u sobi 2x2 sa jednim policajcem iz interventne,nebi mu napamet tako sta palo ikad vise.Vjerojatno jer nebi imao ruke.Ovaj nogomet je postao ruglo i sramota,cast Cibaliji i Karlovcu,ali tolika lova ode u krive vode da to nije normalno.

Na snimkama nije bilo, ofc da nije bilo, kada su se svi sklonili u lijevi kut tribine, samo su se ovi koji su ekšuli mogli se lemat za murijacima ostali.
Pogledaj neke druge snimke osim policijskih snimaka, imaš di se baš vidi da frajer vodi malu curicu što dalje od svega a interventna mu ne dopušta.
Stvar je u tome kaj ima onoga za kaj i ne postoji snimke a to je izvan stadiona. Vadili su ljude iz buseva i lemali ih. Pazi oca su izvadili iz busa i pred sinom ga izlemali. Ja ne branim te huligane il šta već, al po ovome što se desilo, interventna je pokazala da je mutavija od samih huligana.

Ugl to kaj nema na snimci ne znači da toga nije bilo...

Rang€r
13-05-2010, 23:16
susjed radi kao policajac il šta več, ugl. bude kao osiguranje na tim utakmicama, a ak je ostatak osiguranja brutalno ko on, onda nikako čudo da ovi divljaju tolko... i da, daj se zapitaj zašto su izveli lika i izlemali ga pred sinom i šta sve ne, možda lik ni nije niš skrivio, al su skrivili oni debili, tak da ga sigurno nije interventa kriva...

bornathepicek
14-05-2010, 19:42
susjed radi kao policajac il šta več, ugl. bude kao osiguranje na tim utakmicama, a ak je ostatak osiguranja brutalno ko on, onda nikako čudo da ovi divljaju tolko... i da, daj se zapitaj zašto su izveli lika i izlemali ga pred sinom i šta sve ne, možda lik ni nije niš skrivio, al su skrivili oni debili, tak da ga sigurno nije interventa kriva...
A jel?
Dobro da mama od frenda nije načelnica il šta već, ona kaže da interventna lema, bez razmišljanja kolko godina ima osoba, kojeg je spola. Kaže da nisu normalni.

Rang€r
15-05-2010, 23:24
štagod... što se mene tiče i može ih lemat, da mi znat šta djeca žene bokte pita ko radi na sjeveru maksimira :)

K4ciga
16-05-2010, 12:46
Dajte mi vlast i nakon mjesec dana mogu se rušiti ograde na stadionima i postavljati redovi stolaca uz aut liniju ko u Engleskoj :)

Jedan političar je 1939. rekao sličnu stvar, dajte mi 10 godina i Njemačku više nećete moći prepoznati :) To se i obistinilo,samo ne na način na koji je on to zamišljao :P Tvoje mjere bi samo ojačale navijački pokret, jer oni kad osjete represiju ili slično samo bace inat.

Jedini način je prepoznavanje krupnih riba unutar grupe (oni koji organiziraju tučnjave i sl.) te ih sustavno micati sa stadiona.

bornathepicek
16-05-2010, 19:49
štagod... što se mene tiče i može ih lemat, da mi znat šta djeca žene bokte pita ko radi na sjeveru maksimira :)
Ovaj post nisam shvatio. :(

pimp
16-05-2010, 21:27
štagod... što se mene tiče i može ih lemat, da mi znat šta djeca žene bokte pita ko radi na sjeveru maksimira :)
Ovaj post nisam shvatio. :(


po njegovom mišljenju mogu ih sve prebiti

i zanima ga što uopće imaju djeca i žene raditi na sjevernoj tribini maksimira koja je jedna od najozlogašenijih i najdviljih dribina u rvata

Jašar
19-05-2010, 17:27
mirko je opet dosadan.

Mirko L
19-05-2010, 21:01
Vidim da ti je cilj ovdje provocirati kad već nemaš sposobnost pisanja nečega pametnoga.
Ako niste primjetili, prestao sam ''moralfagati'' na forumu.

Hvala.

Kostolomac
19-05-2010, 23:37
Sad samo fegaš :(


Šala :P