PDA

Pogledaj cijelu verziju : Monitor problem



Jopax
30-12-2009, 15:51
Dakle, danas mi je napokon stigao kompjuter, sa njim i ogromni Hanns G 22' lcd monitor.Nakon pola sata uređivanja i sklapanja upalio sam računalo, nakon kojih 20 min rada primjetio sam bijele crte po cijelom ekranu, neke jače neke slabije, mislio sam da je do rezolucije pa sam promjenuo na nativnu rezoluciju monitora, to nije pomoglo.Pokušao sam instalirati drivere za monitor ali ni to nije pomoglo jer su driveri izgleda samo za vistu(a meni je instaliran XP).Instalirao sam drivere za grafičku ali je problem i dalje tu, malo sam prtljao po postavkama monitora(tipa auto adjust) ali ni to nije pomoglo.
Treba mi pomoć da se rješim ovog što prije jer mi stvarno kvari dan

fear
30-12-2009, 20:07
Nisam siguran ali mislim da je to burn-in efekt
Probaj sljedeće:

1.Create an all-white screen in a graphics application such as AppleWorks or Photoshop, and save it as a JPEG file.

2.Use this as the image displayed by the screen saver.

3.Turn the display brightness down (but not off) to preserve backlight bulb life.

Ako ti je monitor još pod garancijom nosi ga na zamjenu.

SkunK
30-12-2009, 23:22
Nisam siguran ali mislim da je to burn-in efekt
Probaj sljedeće:

1.Create an all-white screen in a graphics application such as AppleWorks or Photoshop, and save it as a JPEG file.

2.Use this as the image displayed by the screen saver.

3.Turn the display brightness down (but not off) to preserve backlight bulb life.

Ako ti je monitor još pod garancijomSnosi ga na zamjenu.

Pa rekao je da je tek dobio PC :)

Jopax
30-12-2009, 23:57
Ujutro ga nosim na servis, vjerovatno ga neću vidjeti tjedan dana, srećom tu je stari 15' monitor, nije najbolje rješenje ali šta je tu je