PDA

Pogledaj cijelu verziju : Inception (2010)



olio
29-12-2009, 00:56
http://www.imagesforme.com/upload/3b8cc9fd.jpg

IMDb (http://www.imdb.com/title/tt1375666/)

TRAILER (Z8Z3PlZTSdI)

Christopher Nolan :pray: (nema se više ništa za reći)

Windwalker
29-12-2009, 08:45
Leonardo DiCaprio :yuck: (nema se više ništa za reći)

Raging Bull
29-12-2009, 08:57
Reci mi jednu lošu DiCaprio ulogu ?

DiCaprio je odličan glumac i niti ne sumnjam da će film biti odličan.

Dreamer Deceiver
29-12-2009, 09:35
Čim su Nolan i DiCaprio u igri film ne može bit loš :D
čeka se čeka :D

Raz
29-12-2009, 09:36
Dobra ideja i postava... gledat će se.

###DK###
29-12-2009, 09:46
Izgleda mi genijalno. A budući da su i DiCaprio i Nolan tu, ovo se ne propušta. :D

Aral
29-12-2009, 11:17
Pa, izgleda zanimljivo moram priznat...vidjet ćemo :)

olio
09-05-2010, 00:07
Novi trailer
QNz1edBioO0

Raz
09-05-2010, 00:22
Dobar trailer. Koncept je zanimljiv, a priča ima mnogo potencijala. Držim fige da dobro ispadne.

Frky
09-05-2010, 00:26
Ja hoću vidjeti novog batman-a, a od ovog filma očekujem nešto tipa Memento! Neku bolesnu i psihološku priču koju ni sam Chuk Norris nemože skužiti!

Aerial
09-05-2010, 10:54
Nolan = mindfuck, naravno :D

Jedva čekam ovo...

edit:
još i Ken Watanabe, Cillian Murphy, Micheal Caine... polovica Nolanovog Batmana je tu :D

Aral
06-07-2010, 07:14
Inception Review (http://movies.ign.com/articles/110/1103912p1.html)

Dal imamo novi kino hit? Jedva čekam da otiđem to pogledat.
Film u naša kina dolazi 22.7.

flander
06-07-2010, 10:04
to se gleda i ide u kino :D

sickpetey
06-07-2010, 12:11
Leonardo DiCaprio :yuck: (nema se više ništa za reći)


Erm Shutter Island? Sta mu je falilo tamo,ni ja ga ne volim al ponekad covjek preawesome glumi

Sgt. Bull
06-07-2010, 14:14
Najbolji dokaz o njegovoj glumi su Blood Diamond (http://www.imdb.com/title/tt0450259/)Si The Departed (http://www.imdb.com/title/tt0407887/)Ste Gangs of New York (http://www.imdb.com/title/tt0217505/). Prejako glumi.

bezimeni
06-07-2010, 15:48
Leonardo DiCaprio nema lošu ulogu niti loš film .

Što se Inception tiče na forumu hr je izašla recenzija filma od tipa koji se očito kuži u ono što priča ( Vladimir Sever ).I po njemu ovo je najbolji Nolanov film i moguće remek djelo .S obzirom da nikakve informacije ne bi smjele procuriti jer premjere još nije bilo , tip je prekršio sve moguće pisane i nepisane zakone.Ali vjerojatno ga je film toliko oduševio da nije mogao šutjeti .klik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=502443&page=4)S.

Aerial
06-07-2010, 22:28
Pda, Leonardo je odličan.
to što smo ljubomomorni na njega jer je pokupio sve curke Titanicom tamo dok smo išli u osnovnu je naš problem :D

(btw, Titanic je zapravo odličan film :P )

Aral
07-07-2010, 07:46
Leonardo DiCaprio nema lošu ulogu niti loš film .

Što se Inception tiče na forumu hr je izašla recenzija filma od tipa koji se očito kuži u ono što priča ( Vladimir Sever ).I po njemu ovo je najbolji Nolanov film i moguće remek djelo .S obzirom da nikakve informacije ne bi smjele procuriti jer premjere još nije bilo , tip je prekršio sve moguće pisane i nepisane zakone.Ali vjerojatno ga je film toliko oduševio da nije mogao šutjeti .klik (http://www.forum.hr/showthread.php?t=502443&page=4)S.
Da, fakat zanimljivo za pročitat. Jedva čekam da film dođe, mislim da će bit "blow your mind".

Aerial
07-07-2010, 10:37
S obzirom da nikakve informacije ne bi smjele procuriti jer premjere još nije bilo , tip je prekršio sve moguće pisane i nepisane zakone.

Zar ne postoje nekakve pretpremjere za popularnije recenzente/magazine/emisije/festivale tjedan-dva prije premjere?

Sgt. Bull
07-07-2010, 10:53
Postoje, ali recezent/kritičar/koveć ne bi smio da piše o konkretnim detaljima. Tipa događa se ovo, umire ovaj umire onaj.

Aerial
07-07-2010, 11:03
Je li loše što sam (slučajno) pročitao naziv 9. skladbe? :|

bezimeni
13-07-2010, 07:46
czP9WzO7z_w
yacIsCM3KFs&feature=related


Glumačka ekipa je :pray: + jedan od dva najbolja redatelja današnjice....nema šanse da film ne ispadne vrijedan kućne kolekcije i posjeta kino dvorani :thumbs2: .

Bartuc
13-07-2010, 09:06
Sad još više jedva čekam film, niste ga trebali toliko nahvaliti :D I slažem se da je Leonardo genijalan iako pomalo ljigav, većina njegovih filmova su odlični i u koju god ga ulogu stavili, posao odradi sa 120% truda i posvečenosti ulogi.

W3DR4N
13-07-2010, 09:54
Frajer nije nimalo ljigav. Samo genijalan i predan.

Osobno najdraza uloga mi je Catch me if you can

Bartuc
13-07-2010, 10:04
Meni je osobno ljigav kao pojava, zgodnički je, ali pičkasto zgodnički. Pod ljigav mislim na vizualno, ne na osobnost. Karakterno je lik odličan, ima dovoljno karizme da mu pašu i akcijske i romantične i dramatične uloge/scene...

Sickmanno1
13-07-2010, 10:04
Nemrem vjerovat da se slazem sa Wedranom :(

Bartuc
13-07-2010, 10:05
Nemrem vjerovat da se slazem sa Wedranom :(

I meni se to znalo desiti, ali ne moraš se brinuti, nije često.

Aerial
13-07-2010, 11:06
Hah, ma dobar je Leonardo :D
Ko što Weki kaže, u Catch Me If You Can je možda i "najjestiviji", al ofc ne zaostaju ni Bande, Avijator, Shutter, a ni taj prokleti Titanic u kojem je, koliko god sladunjav bio, zapravo napravio odličan posao :D

Možda poneki put oboli od "Tom Cruise sindroma" pa pomalo preglumljuje u momentima, al generalno je odličan..

Wizard
13-07-2010, 11:20
Nemrem vjerovat da se slazem sa Wedranom :(
Bas sam to pomislia :O

Aral
13-07-2010, 12:31
Ma lud film, jedva čekam idući tjedan.

Aerial
24-07-2010, 01:02
Jeej, baš se vratio iz kina :D
Odličan film ofc, mada mi je Prestige nekako bolji ako ćemo o mindfuckovima.

Jedino razočaranje je kraj, koji je doduše upsio izbjeći potpunu predvidljivost time da ostavlja mjesta za vlastitu interpretaciju, ali .... očekivao sam malo bolji fuck za kraj :D
Lik se iz reda iza nas u kinu proderao "a je*em ti mater!!" na zadnju scenu :D

Jašar
24-07-2010, 02:51
Frajer nije nimalo ljigav. Samo genijalan i predan.

Osobno najdraza uloga mi je Catch me if you can

Frajer jest ljigav i ne vidim zašto bi genijalnost isključivala tu osobinu. Tu nema nikakve poveznice.

Niko Bellic
24-07-2010, 08:52
Film je sranje. Donkey Punch je puno bolji. 8)

Aerial
24-07-2010, 09:45
Frajer jest ljigav i ne vidim zašto bi genijalnost isključivala tu osobinu. Tu nema nikakve poveznice.

http://img130.imageshack.us/img130/6869/hatersgoingtohate.jpg

The Fury
24-07-2010, 13:08
Ja isto pogledao film. Zanimljiva priča i odlična glumačka postava. Svakako preporučujem jer ovakav film se ne viđa svaki dan.
Jedina mana što nisu objasnili neke osnovne stvari, kao što je uređaj sa kojim se spajaju, malo više detalja (osim što ga je vojska koristila) i kako radi kolektivno sanjanje.

Dania
24-07-2010, 16:27
Da, a ja se od prvog stvaranja accounta ovdje slažem s vedranom, iako sam tek nedavno skužila kako izgleda u ril lajfu...svi znamo da iritira sig, ali hej Inception je inception, pogotovo kad se igra :pray:
A DiCaprio, hej, nema boljeg glumca u tim godinama danas...Novi Marlon Brando...
nego, kino danas...ipak je zanimljivo čuti reakcije uživo i suzdržavati se da ne kažeš nešto što bi moglo pokvariti doživljaj, buahaha :thumbs2:

bezimeni
25-07-2010, 10:30
Idem ga danas gledati ....jedva čekam :P

Aral
25-07-2010, 10:48
Ja tek u srijedu...još malo :)

Jašar
25-07-2010, 16:27
Da, a ja se od prvog stvaranja accounta ovdje slažem s vedranom, iako sam tek nedavno skužila kako izgleda u ril lajfu...svi znamo da iritira sig, ali hej Inception je inception, pogotovo kad se igra :pray:
A DiCaprio, hej, nema boljeg glumca u tim godinama danas...Novi Marlon Brando...
nego, kino danas...ipak je zanimljivo čuti reakcije uživo i suzdržavati se da ne kažeš nešto što bi moglo pokvariti doživljaj, buahaha :thumbs2:

ubij me bože ako sam ja tebe išta skonto.

Dania
25-07-2010, 16:35
Nemoj tako, neće bog ništa...sorry :D
evo ti onda,
DiCaprio - jako, jako, jako dobar glumac
Nolan - jako dobar redatelj
Inception - odlična priča i odlično odrađen film
btw, počeo je harati kino dvoranama, pa daj mali doprinos filmskoj industriji i pogledaj :D

bezimeni
25-07-2010, 19:23
Baš se vratio iz cinestara...film je :pray: :pray:


Svi oni koji su kukali kako im je Avatar odličan zbog vizualija ali loš zbog priče bi trebali doći na svoje .Ovaj film je fucking remek djelo u svakom pogledu .Praznik za oči , uši i mozak .Tek malo fali po pitanju emocija te je klasično Nolanovski hladan .Leonardo je izvrstan , tempo filma je nekada i previše za podnijeti tako da na kraju projekcije imate osjećaj kao da ste gledali nekoliko filmova :shock: .

Uglavnom , totalno ugodno iznenađen .Nakon Avatara ponovno film koji vas doslovno sažvače i ispljune .Sva osjetila su ispunjena i sigurno će mi se vrzmati po glavi još dugo vremena .

9,5/10

Film se sigurno neće svima svidjeti ali svaki filmofil bi ga svakao trebao pogledati u dobroj kino dvorani.Nolan i Cameron su bogovi filma .

:pray:

Aerial
25-07-2010, 19:29
Praznik za oči , uši i mozak

Pa dobro, možda za mozak baš i nije :D

(ne znam kako kome, ali mislim da nije lako pratiti radnju na 4 nivoa "stvarnosti" odjednom :D )

bezimeni
25-07-2010, 19:32
Ja sam definitivno cijelo vrijeme morao biti skoncentriran da pohvatam kompletnu radnju .Nije baš prosječni casual film.

Kid A
25-07-2010, 19:38
Svi nesto hvale, moralo bi se pogledati ovo

bezimeni
25-07-2010, 19:46
Tema iz filma :thumbs2:

Fk1adcV6qYo

Aerial
25-07-2010, 19:51
Inače, jesam ja jedini koji nije normalno spavao nakon filma? :D

Između ostalog sam sanjao da profesora na faxu uvjeravam da je on samo projekcija u snu tako što sam ga prisilio da si prebroji prste na rukama (što je inače fora za izazivanje lucidnog sna) :D

bezimeni
25-07-2010, 19:54
Ne znam kako ću ja spavati ...Da barem sanjam nešto .Nisu mi se još slegli dojmovi jer je sve skupa još uvijek jako svježe ali ovo mi je možda i najbolji film koji sam ikada gledao .Totalno me odvalio .Najradije bi danas još jednom u kino .

Aerial
25-07-2010, 19:58
Da, zaključio sam da kraj ipak nije loš :D Ima valjda 10 načina na koje se kraj može protumačiti...

Jašar
25-07-2010, 19:58
Nemoj tako, neće bog ništa...sorry :D
evo ti onda,
DiCaprio - jako, jako, jako dobar glumac
Nolan - jako dobar redatelj
Inception - odlična priča i odlično odrađen film
btw, počeo je harati kino dvoranama, pa daj mali doprinos filmskoj industriji i pogledaj :D
Hvala na pojašnjenu :)

bezimeni
25-07-2010, 20:04
Da, zaključio sam da kraj ipak nije loš :D Ima valjda 10 načina na koje se kraj može protumačiti...


Zato i kažem da je film praznik za oči , uši i mozak .Nadam se da nikada neće ni pomisliti snimiti neki nastavak koji bi sve skupa razvodnio i uništio .Neka ostane na ovom remek djelu kojeg ću sa ogromnim guštom spremiti u kućnu kelekciju kada izađe u HD-u .

The Fury
25-07-2010, 20:35
Nemojte previše hypat ljude, još će se na kraju razočarat od previše očekivanja, hehe :D

Dreamer Deceiver
25-07-2010, 22:31
nedostatak karakterizacije ? pa meni su svi likovi bili odlični :D

Edi Sm187
25-07-2010, 22:40
OK, bili su u redu, ali osim Cobba i posla, nisu imali neke svoje vlastite brige, ono nešto svakodnevno što ih čini ljudima.

A opet, možda izađe neki Directors Cut koji će ispraviti ovo što ja smatram minusevima.

Aerial
25-07-2010, 23:40
Mda, brz tempo je nekako postao Nolanov lightmotiv od Prestigea, preko Dark Knighta, pa sad u Inceptionu :D
Za Memento ne znam, nisam ga cijelog pogledao (znam, znam, moram).

A eto, Nolan očigledno voli (post)modernu i cijeli taj koncept fragmentiranja i zanemarivanja vremena/prostora, što mi je osobno jako dobar stil, jer traži jednu dodatnu razinu uključenosti u naraciju (u Prestigeu do pola filma zapravo ni ne kužiš kad/gdje/zbog čega se stvari događaju) :)

Jašar
26-07-2010, 00:34
Film je veoma dobar ali to je to :D

Dania
26-07-2010, 12:12
Ne brinite, ja ne mogu spoilat film (kao ni igru) ni da se trudim, u krvi mi je ne pokvariti doživljaj :)
A da se nadovežem kad je tema već ovdje, slažem se sa Aerial_51 za Nolana i za Prestige
Btw, sasvim sam normalno spavala tu noć...drago mi je što je netko od sadašnjih redatelja napravio tako nešto, da se mi rijetki ne osjećamo toliko čudno...(inače, u kinu je bilo 20 ljudi...tužno :( )

Aerial
26-07-2010, 12:39
Goddamnit, ne mogu prestati vrtiti glazbu iz zadnje scene, a tek je 1:30 PM :D

-xeHiTmx5AU
(2:00 na dalje, ekstaza :P )

Prokleti Hans Zimmer, odakle mu više ideja... :D

Dania
26-07-2010, 12:44
Ah, šta da ti kažem...industrija je industrija :D (usput, nisi uskladio satove :rotfl:)

bezimeni
26-07-2010, 16:16
Mislio sam da će euforija oko ovog filma splasnuti dan nakon gledanja ...ali vraga.Sad sam siguran da mi je ovo najbolji film koji sam gledao do sada .To mjesto je jako dugo držao The Shawshank Redemption . Ali ovo je jednostavno genijalan film .Šteta što IMAX kino dolazi tek krajem godine.Bio sam malo razočaran slikom u kinu jer sam se razmazio filmovima u visokoj rezoluciji .

Aerial
26-07-2010, 16:41
Ok, možda bi mogo navesti maaalu primjedbu u vezi realističnosti snova :)
Čine se malo prerealistični, cijeli setting je pregladak, čist, beskompromisan da bude zapravo san... Da, da, znam da se Paris savije preko sebe, da ljudi lebde usljed poremećene percepcije gravitacije itd, ali fali nekakva nasumičnost, nadrealizam kakav se obično javlja u snovima.

Doduše, napomenuto je tijekom filma da je uloga arhitekta upravo to da održava san što realističnijim, pa moja primjedba možda i nije na mjestu :D

bezimeni
26-07-2010, 16:54
Ogromni SPOILER ALERT

Fakat , ne gledajte ovo ako već niste pogledali film .Pokvarit će te si dojam :killyou:


276jminUMmI

Jašar
26-07-2010, 18:16
PITANJE:
Može li mi netko objasniti zašto su morali ići u četvrti san (podsvjest od dikaprija), tojest, zašto nisu onog mogli odma oživjeti?

Mislim da film uopće nije kompliciran nego da se sve jednostavno prebrzo dešava a ne možeš toliko dugo nešto pratiti bez da ti izmakne malo pažnje. Par puta sam se uhvatio kako razmišljam o nečem desetom propuštajući par desetaka sekundi filma, gdje mi je već ionako prebrza radnja promakne.

Jašar
27-07-2010, 12:44
PITANJE:
Može li mi netko objasniti zašto su morali ići u četvrti san (podsvjest od dikaprija), tojest, zašto nisu onog mogli odma oživjeti?


bamp?

Wizard
27-07-2010, 13:34
Da ga nisu ovoliko hvalili mozda bi i bia i dobar, jako me je razocara, stvarno sam ocekivao remek djelo, nesto vrijedno gledanja vise puta, al ne, dobis standradni nolanov film koji svi hvale ali je ipak cisto prosjek ako i toliko, stvarno steta jer je mogao biti jedan od najboljih filmova ikad.

bezimeni
27-07-2010, 15:17
PITANJE:
Može li mi netko objasniti zašto su morali ići u četvrti san (podsvjest od dikaprija), tojest, zašto nisu onog mogli odma oživjeti?


bamp?


Zato jer je cijeli film dikaprijev limbo .Lik arhitektice je u stvar lik koji mu pokušava usaditi ideju kojom bi raskrstio sa svojom pokojnom ženom i izašao iz limba ...jednostavno nije uspjela u tome ...svi ostali likovi su tu kako bi što vjernije kreirali nešto u što bi lik dikaprija povjerovao.Ostao je u limbu ali mu na kraju to nije bilo ni bitno.Zavrtio je onaj vrtuljak ali nije ni pričekao da li će se srušiti.Tako sam ja shvatio film makar to i ne mora biti ispravno .

Jašar
27-07-2010, 15:46
Zato jer je cijeli film dikaprijev limbo .Lik arhitektice je u stvar lik koji mu pokušava usaditi ideju kojom bi raskrstio sa svojom pokojnom ženom i izašao iz limba ...jednostavno nije uspjela u tome ...svi ostali likovi su tu kako bi što vjernije kreirali nešto u što bi lik dikaprija povjerovao.Ostao je u limbu ali mu na kraju to nije bilo ni bitno.Zavrtio je onaj vrtuljak ali nije ni pričekao da li će se srušiti.Tako sam ja shvatio film makar to i ne mora biti ispravno .
Moj post se odnosi na treću razinu (onu sa snijegom) gdje upucaju onog lika. To mijenja njihov plan i oni odlučuju otići u četvrtu razinu (dikraprijevu podsvijest) kako bi uradili što već treba. Kako je to uopće povezivo s oživljavanjem lika na trećoj razini nakon njihova povratka, to jest, zašto ga nisu odmah oživjeli i nastavili s planom? Jedina svrha koju ja vidim u odlasku u limbo je da dikaprio nađe kineza, ali svejedno ne vidim poveznicu između toga i njihovog plana.

edit.
crveni dio ne spada u pitanje tako da ne moraš obraćati pažnju na njega.

bezimeni
27-07-2010, 15:57
Lik je upucan već na prvoj razini .Japanac odlazi na iduće razine kako obavio svoj dio zadatka i ujedno se uvjerio u ishod.Iz svake razine se bude kickom tj. slobodnim padom .U trećoj razini on umire i kako bi ga oživjeli odlaze u četvrtu razinu gdje rade kick kojim bi ga oživjeli u trećoj razini ali u tome ne uspiju i japanac pada u limbo te ga dikaprio posjećuje dvadesetak godina kasnije , u njegovom limbu i budi iz njega ....istina taj dio mi je malo mutan i vjerojatno ću bolje shvatiti kada ga pogledam drugi , treći , četvrti , peti ...puta .

Jašar
27-07-2010, 16:11
Lik je upucan već na prvoj razini .Japanac odlazi na iduće razine kako obavio svoj dio zadatka i ujedno se uvjerio u ishod.Iz svake razine se bude kickom tj. slobodnim padom .U trećoj razini on umire i kako bi ga oživjeli odlaze u četvrtu razinu gdje rade kick kojim bi ga oživjeli u trećoj razini ali u tome ne uspiju i japanac pada u limbo te ga dikaprio posjećuje dvadesetak godina kasnije , u njegovom limbu i budi iz njega ....istina taj dio mi je malo mutan i vjerojatno ću bolje shvatiti kada ga pogledam drugi , treći , četvrti , peti ...puta .
Mislio sam na lika kojem žele uraditi insepšn, onog kojeg upuca dikaprijeva žena. Ne razumijem kako kick u četvrtoj razini može zaliječiti njegove rane sa treće.

bezimeni
27-07-2010, 16:28
Vjerojatno jednako kao što kick može "zaliječiti" rane na prvoj razini povratkom u stvarnost .Fakat ne znam .Previše je detalja bilo uz zaglušujuće efekte i muziku ...treba film pogledati još nekoliko puta pa bu valjda puno jasnije.

Aerial
28-07-2010, 00:54
Hm, vrtuljak..
Ako je Cobb cijelo vrijeme sanjao, zašto se vrtuljak samo u zadnjoj sceni nastavio vrtiti*? Do tad je uvijek padao (kao dokaz stvarnosti)..



*to što vrtuljak nije pao kad se kamera ugasila ne znači da nije uopće pao :)

bezimeni
28-07-2010, 05:02
Po meni vrtuljak uopće nije mogao funkcionirati kod njega jer nije bio njegov osobno izabrani predmet već njegove žene .

Dania
28-07-2010, 09:08
OGROMNI SPOJL Vrtuljak je pao, samo što niste pričekali sami kraj da čujete zvuk

Aerial
28-07-2010, 10:41
Zar jest? :D Nisam to primjetio.. valjda me zasmetao onaj lik što se iza mene derao da je*e Nolanu mater.. :D

Wiki ne spominje padanje, nego kaže da je kraj takav, jel, namjerno, zbog osobnih interpretacija :P

EDIT:
eh, sad čitam neke interpretacije po netu, ima par ljudi koji kažu da se zbilja čuje zvuk padanja na kraju :D

Dania
28-07-2010, 11:12
Da :D Meni je isto zasmetao lik koji je viknuo "Aaaaa, šta sad, šta sad?!???", a učinilo mi se da čujem i eto,
popričala kasnije s frendovima i there...
...bio je zvuk...Jbg, ja ne čitam o filmovima nikad, jedino rijetko prije nego pogledam. Pogotovo nakon mi nema smisla, al' ok...kontam da ima ljudi koji nemaju s kim pričati o filmovima pa nađu na netu diskusije ili summary :)
Sve je u osobnoj interpretaciji :D Ja sam to najjače doživjela uz Shutter Island...i to ne za vrijeme filma, nego nakon dvosatne diskusije i izlaska iz sobe...uf :scared:
Mahahaaaajnd faaaaa...K

Aerial
28-07-2010, 11:17
Sve je u osobnoj interpretaciji :D

E, pa da, upravo je to poanta kraja :D
Sumnjam da je Nolan ciljao na išta konkretno; cilj mu je valjda bio samo potaknuti žderače kokica i tortilla da malo razmisle :D

Dania
28-07-2010, 11:21
Jap, zbog toga mu skidam kapu :thumbs2: :D

Aral
28-07-2010, 21:41
Upravo pogledao film, presavršeno nešto. DiCaprio owna samo tako, ostali glumci su isto super. Kraj je ono... :o :pray:


Po meni vrtuljak uopće nije mogao funkcionirati kod njega jer nije bio njegov osobno izabrani predmet već njegove žene .
Moram priznat da se slažem s time al pitanje je kak je to Nolan sve zamislio na kraju ^^

Sgt. Bull
28-07-2010, 22:17
Hvatanje čaura. :D

Pasmater, deset minuta sam se trijeznio van kina. :) Film je apsolutno savršenstvo.

Bartuc
29-07-2010, 00:28
Film je apsolutno savršenstvo.

Ali totalno :D Film mi je ušao u TOP3, možda čak i zauzeo prvo mjesto... Već godinama nas trpaju recikliranim sranjima, tako da je ovaj film nevjerojatno osvježenje u moru gluposti.

Aral
29-07-2010, 08:52
Dal ja sad sanjam il je ovo stvarni svijet?

:o :shock:

Bara
29-07-2010, 09:10
Život je san između 2 buđenja, i buđenje između 2 sna xD

The Fury
29-07-2010, 10:17
Život je san između 2 buđenja, i buđenje između 2 sna xD

Let's go deeper !!!

Aerial
29-07-2010, 10:35
Hvatanje čaura. :D

Huh? Jel mi neš promaklo u filmu ili ne kužim insinuaciju? :)

Sgt. Bull
29-07-2010, 12:15
Na početku filma, kada ubija onu dvojicu (prije nego se sve krene raspadat), puca i hvata čaure da bi bio što tiši. :)
Apsolutno irelevantan ali prejak detalj. :)

senad_986
29-07-2010, 12:35
Nakon prospavane noci i razmisljanja o filmu, mogu reci da su mi tek sad neke stvari jasnije, ali da bi ih potpuno shvatio pricekat cu da izadje HD izdanje filma, pa da ga pogledam jos koji put.
Mislio sam da sam pohvatao radnju filma, ali sam bio, izgleda, na skroz drugom putu.
Uopce nisam gledao na "stvarni svijet" kao na Cobbov limbo i to da je cijeli film ustvari u njegovom umu. Sad mi vise smisla ima da su na njemu radili inception, a ne na Fisheru.
Volio bih da Nolan objasni radnju, ali mislim da je on Inception uradio tako da ga svaki gledalac interpretira na svoj nacin i da u sustini nema pogresnog poimanja filma.

Mnogo veci mind-fuck nego li sam i ocekivao. Mana filma je sto je hladan, ali to je valjda Nolanov stil i ide uz tematiku filma. Inception ce mi vjerovatno biti i jos bolji nakon drugog gledanja.
Evo, sad mu dajem 9/10, a vjerovatno ce narasti i na 10.

Kako je jaka scena marisane u hotelu u beztezinskom stanju!!!

Aral
29-07-2010, 13:00
Na početku filma, kada ubija onu dvojicu (prije nego se sve krene raspadat), puca i hvata čaure da bi bio što tiši. :)
Apsolutno irelevantan ali prejak detalj. :)
Totalno, odmah od početka me fascinirao.

Pitanje:
Kaj su oni na Cobbu radili inception ili kaj, sad mi fakat više niš nije jasno? xD

Edi Sm187
29-07-2010, 13:14
Mislim da je malo bedasto raspravljati u čijem se umu događa film kad je odgovor jasan kao dan.

Aerial
29-07-2010, 14:28
Orly?

Ako su na Cobbu radili inception, zar nije bilo jednostavnijeg načina da mu se kaže "stari ti sanjaš", a ne raditi "ideju" o inceptionu na nekom drugome i to na 4 razine podsvjesti (a kao već je i sam čin inceptiona težak)? :P

Aral
29-07-2010, 15:40
Ja mislim da nisu na njemu radili inception al ajde...

Sgt. Bull
29-07-2010, 16:16
Nisu na njemu radili inception već je on na svojoj ženi kojoj se to prenjelo izvan sna (koji je bio u snu) što je rezultiralo odbijanjem pojma realnosti. Vjerovala je da je u snu iako nije. Koliko sam ja shvatio.

Aral
29-07-2010, 16:27
Na svojoj ženi je prvi inception napravio, to je u biti bilo objašnjeno u filmu. Iako, i dalje sam za to da su radili inception na onom tatinom sineku. Onaj kraj, kad je izvukao onu vjetrenjaču iz sefa, pa se se postepeno počeli budit iz zna trzajem...orgazmično :pray:

Bartuc
29-07-2010, 16:48
Jel itko od vas primijetio da Cobbov totem uopće nije zvrk već vjenčani prsten na ruci?

U stvarnom svijetu na ruci nema prstena, u svim snovima, prsten je redovito na ruci. Na kraju filma nema prstena, što znači da se vratio u pravi svijet. Zvrk nema nikakve veze sa Cobbom, to je bio totem od njegove žene i uspomena Cobbu. Zato tako često i uhvate njegovu ruku u krupni kadar, samo je pitanje koliko pažljivo gledaš.


PS: I da, Nolan je Bog :D

bezimeni
29-07-2010, 16:55
Ma cijeli film je prepun detalja koji mogu vuči objašnjenja na više strana .Hrana za oči , uši i vlastiti ego...gotovo da je potaknuo na takmičenje tko će ga bolje razumjeti ...

Da sam mu , dva sata nakon gledanja 9,5/10 .Ostajem pri toj ocjeni .Samo korak do savršenstva .Fali Nolanu malo dobre stare patetike ...nešto što npr. jedan Cameron isfura bez problema ...suza u oku za kraj .

Sve u svemu , orgazmično iskustvo koje neću nikada zaboravati .Fenomenalan film :pray: .

edit

Ja sam siguran da je Cobb cijelo vrijeme u snu...npr. onaj uski prolaz kada bježi progoniteljima .To mi je nekak tipična scena iz nekog sna .

Sgt. Bull
29-07-2010, 17:11
Jebemu, kad će na br/dvd :(

Aerial
29-07-2010, 18:42
E, to, Bartuc ima prvo. Prsten je bitan :D

senad_986
29-07-2010, 19:03
To s prstenom nisam primjetio!
Ne znam, ja i dalje vagam da li je citav film u Cobbovom umu. Volio bih da je tako jer mi je to nekako veci mind-fuck i jaci dojam ostavlja. Kako god, misljenja sam da se Cobb na kraju nije vratio u stvarnost jer u posljednjoj sceni djecu gleda onako kako ih je zapamtio. Ista odjeca i isti uzrast. Ako nista, iako u snu, sad im bar moze vidjeti lica. Nisu ga uspjeli probuditi, ali je bar u snu sa svojom djecom. Eto, izroni neka emocija ipak. ;)
Jedva cekam HD izdanje!

Aral
29-07-2010, 19:08
Bog te, ovo s prstenom mi uopće nije palo na pamet :o

Jašar
29-07-2010, 20:01
Ne znam zašto se vode tolike rasprave o filmu. Film me nije pretjerano približio likovima niti me vezao uz njih da bih lomio glavu oko toga jel to san ili nije, prsten, ringišpil i sl. Nije mi otvorio nikakva nova pitanja, spoznaje i slično. Svejedno je ok za pogledat i ako ga gledaš samo kao film i kod mene će definitivno dobiti dosta visoku ocjenu. Nažalost, nije niti remek djelo niti išta više od filma.

edit. doduše, ja nisam ni sklon tripovima i voršipanju, tako da vam ne želi kvariti zabavu.

Sgt. Bull
29-07-2010, 20:04
Pljuvačnica (http://www.pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=4)Sis that way. Enjoy. =)

Edi Sm187
29-07-2010, 20:16
Najjednostavniji, najbanalniji i možda najtočniji odgovor je da se film događa u Nolanovu umu :P

Bartuc
29-07-2010, 20:21
...djecu gleda onako kako ih je zapamtio. Ista odjeca i isti uzrast.


To ti ne stoji, imaš 2 seta klinaca koji glume u filmu:


Claire Geare ... Phillipa (3 years)
Magnus Nolan ... James (20 months)

Taylor Geare ... Phillipa (5 years)
Johnathan Geare ... James (3 years)

Sgt. Bull
29-07-2010, 20:24
Pa da, prije nego je prihvatio ponudu i na kraju kada im vidi lica. Sada kada si spomenuo ono sa prstenom, onda onaj ženin totem postaje totalno irelevantan za kraj?

Bartuc
29-07-2010, 20:26
Tako je, relevantan je samo ako si kraj želiš interpretirati na taj način :D

U ženinim snovima se zvrk beskonačno vrtio, ne u Cobbovim. U niti jednom trenutku nije spomenuto da je zvrk njegov totem.


PS:

Ovo sa djecom, bit je da su ostarili kroz vrijeme dok im nije bilo tateka. Zato različiti set glumaca! Znači nisu ostali isti kakve ih je pamtio kroz one scene di im ne vidi facu...

Jašar
29-07-2010, 20:28
Pljuvačnica (http://www.pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=4)Sis that way. Enjoy. =)
Ako se odnosilo na moj post, tvoj komentar je besmislen.

bezimeni
29-07-2010, 20:41
Pa to što su djeca ostarila nije nikakv dokaz da je u pitanju stvarni život.I Japanac je ostario 50 godina upavši u limbo .

senad_986
29-07-2010, 21:22
E, ja sam mislio da su djeca ista. Je l' im bar odjeca ista? Ne sjecam se vise. Ako je to sa prstenom tacno, onda se ipak probudio na kraju.

Edit:

Film me nije pretjerano približio likovima niti me vezao uz njih da bih lomio glavu oko toga jel to san ili nije, prsten, ringišpil i sl.

Jedini lik koji je razradjen je Dom Cobb, a ostali nisu jer su Cobbove projekcije. Jedan od mogucih nacina gledanja na to.

Sgt. Bull
29-07-2010, 21:42
@senad_986:Je, odjeća je ista. To i zbunjuje što ih tek na kraju vidiš, a do tada im je poza uvijek ista. Ti si sa hwb-a? :D

senad_986
30-07-2010, 00:13
Nesto kontam, oni totemi su tu samo da zavaraju gledaoca. Mislim da oni, ustvari, ne znace nista.

@Sgt. Bull: Da. ;)

Izgubljeni
30-07-2010, 10:50
Nisam gledao film ali imam osjecaj da je ovo debelo precijenjeno, trailer je od prvog puta sto sam ga vidio izgledao jako loše, pogotovo zato jer Nolan radi odlične filmove i sad ovo ovako loše izgleda. Neki matrix style i priča pari bezveze, cek on krade ideje iz glave drugih ljudi... tako nesto, jao jao al ajde pogledat cu ovih dana pa cemo vidit (jedno sta znam da ce bit super je muzika, u svakom Nolanovom filmu je jednostavno savršena).

olio
30-07-2010, 12:19
iskreno... govoriš gluposti

pogledaj ga pa onda pričaj :)

Constantine
30-07-2010, 12:20
Nisam gledao filmSali imam osjecaj da je ovo debelo precijenjeno, trailer je od prvog puta sto sam ga vidio izgledao jako loše, pogotovo zato jer Nolan radi odlične filmove i sad ovo ovako loše izgleda. Neki matrix style i priča pari bezveze, cek on krade ideje iz glave drugih ljudi... tako nesto, jao jao al ajde pogledat cu ovih dana pa cemo vidit (jedno sta znam da ce bit super je muzika, u svakom Nolanovom filmu je jednostavno savršena).
Nakon ovoga tvoj komentar nema smisla.

I btw,muzika je savršena zato što ju uvijek potpisuje Hans Zimmer :pray:

Izgubljeni
30-07-2010, 12:24
heh... najvjerovatnije :D, ali ono Nolanovi filmovi nakon Mementa su samo nizbrdo išli, mislim svi su super ali mu je u svakom kvaliteta otpadala. Ista stvar ka i sa Dark Knight svi su ga dizali u nebesa dok je meni samo ok film bia, a da ne govorim kako je Heath nosio cijeli film. Malo sam skeptičan, al ajde pogledat cu onda govorit o njemu dalje :P

Bartuc
30-07-2010, 12:50
Dark Knighta i jesu dizali u nebo praktički isključivo zbog Heatha, on je dignuo film na novi nivo. Ali Inception je brijem Nolanov vrh, meni je bolji od Mementoa.

I da, nema nikakve sličnosti sa Matrixom (osim eventualno arhitekta, ali i dalje nema veze sa Matrixom) i nema veze sa krađom ideja iz ljudskoga uma.

Aerial
30-07-2010, 13:57
Nolanovi filmovi nakon Mementa su samo nizbrdo išli, mislim svi su super ali mu je u svakom kvaliteta otpadala.

Da, onak, Prestige, Batman Begins, Insomnia, Dark Knight... sve sama sranja.. :roll:

Bara
30-07-2010, 14:17
Najbolji Nolanov za sada film je zasigurno Memento, a uzmite u obzir da nisam gledao Inception, idem ga gledati vjerojatno za 3-4 dana pa javim dojmove.

Dark Knighta uistinu jesu dizali u nebesa bez potrebnog razloga, a Heath je stvarno film nosio na vlastitim plećima, meni je recimo puno zanimljiviji i dinamičniji bio Batman Begins :).

Aerial
30-07-2010, 17:04
Zar nitko nije gledao The Prestige? :(

Ako vam se svidio Memento, Prestiž vam ne može promaknuti :D

Izgubljeni
30-07-2010, 17:08
Nolanovi filmovi nakon Mementa su samo nizbrdo išli, mislim svi su super ali mu je u svakom kvaliteta otpadala.S

Da, onak, Prestige, Batman Begins, Insomnia, Dark Knight... sve sama sranja.. :roll:
Da i ja sam naravno napisao da su sve sama sranja, citaj malo bolje... Prestige je odlican kad ga prvi put gledas, napet je i zanimljiv, drzi te prikovanog da ga do kraja pogledaš, i smatram da je Hugh Jackmanu ovo najbolja uloga do sada, ali ima dosta rupa, ako hoces nabrojat cu ti. Batman Begins je mozda najbolji iz ove skupine, pošto mu tematika Batman i neda baš puno slobode te je njega odlično odradio. Insomniu sam gledao napola i nisam ga pogledao do kraja te o njemu nemogu nista rec. Dark Knight je neopravdano razvikan, te je bolji i zanimljiviji Batman Begins. Sve su to super filmovi, ali još uvijek mu je Memento najbolji film. I jesi gledao mozda The Following od njega?

Aerial
30-07-2010, 17:19
E, da, to moram pogledati, kolko sam skužio ima tu nelinearnu strukturu koju Nolan fura :)

Dania
30-07-2010, 17:27
Prestige, jako dobar film, Memento - odličan film, Insomnia...pa, klasičan i američki, ali glumački dio vrhunski,
Batman...mah, nema mi do onog kad je DeVitto pingvin ili, još bolje, serije iz 60 i neke :rotfl:
A The following, e to i ja moram pogledati, fala za preporuku :)

Bara
30-07-2010, 19:21
Prestige FTW! David Bowie as Nikola Tesla :(

Aral
30-07-2010, 19:27
Prestige FTW! David Bowie as Nikola Tesla :(
A ne. A tek sam sad skužio kad si to napisao da je on glumio Teslu, zakon :pray:

Izgubljeni
30-07-2010, 21:50
SA The following, e to i ja moram pogledati, fala za preporuku :)
Mene još oduševljava taj film jer je to Nolanov prvi film te je sve pocelo kao pokus za faks, snimao je bez profesionalne filmske opreme i koristio je kuce priatelja i rodbine, a napravio takav fanstastičan film.

Aerial
01-08-2010, 22:19
Well, here be something interesting:

UVkQ0C4qDvM

U članku (http://artsbeat.blogs.nytimes.com/2010/07/28/hans-zimmer-extracts-the-secrets-of-the-inception-score/)SHans Zimmer otkriva pozadinu glazbene... pozadine :D

Aerial
06-08-2010, 12:55
...

Btw, jel ima koji crnac u Nolanovim filmovima? :D

bezimeni
06-08-2010, 13:03
Prvi mi padaju na pamet u Batmanu 2...rano su umrli i poslužili Jokeru za igranje :roll: .Možda Morgan Freeman ?

Dania
06-08-2010, 13:09
Ok....čitam što ste sve napisali o Insepšnu i taman kad se uživim zazvoni mi budilica -.-
Da, znam da su 2 sata popodne...ali recite to mojoj podsvijesti :)
A Batman...ja ne bih da bude Freeman...ja bi da se Keaton vrati... I da Danny Elfman nastavi s mjuzom

Aerial
06-08-2010, 14:04
Možda Morgan Freeman ?

damnit, propade mi teorija o rasizmu! :D

Bara
07-09-2010, 08:17
Evo pogledao i ja Inception, dao sam mu ocjenu 6.5/10, nije da sam razočaran, film je potpuno ispunio moja očekivanja, i svidio mi se kraj koji te ostavlja vlastitim razmišljanjima i projiciranju nekoliko krajeva.

Film ima čudesne specijalne efekte, i što je najvažnije pregršt ih je i različiti su. Ideja mi se sviđa, iako je zamaskirani Matrix, ali jako dobro zamaskiran, prelaženje iz razine u razinu nikad se nije činilo jednostavnije :).

Počeo sam u kinu gledati film u 22:15, sve sam pohvatao normalno, ljudi vjerojatno govore da nisu pohvatali kada vide kraj koji zapravo ne možeš posve shvatiti i onda govore da nisu shvatili cijeli film i da nisu upratili xD, a najvažnije je zapravu u glavi percipirati gdje je koja razina i you're good to go.

Inače zašto 6.5/10 a ne 8 ili 9/10, zbog sveprisutnog Hollywoodskog utjecaja na film, zbog milijuna metaka koje glavni glumci izbjegnu, i zbog nekih nepotrebnih nepovezanosti, i sveopće kvalitete filma koja je zapravo najviše ideja i specijalni efekti, gluma je jako kvalitetna također.

Cristopher Nolan ljestvica

1. Memento
2. Prestige
3. Batman Begins
4. Batman Dark Knight :)

bezimeni
31-10-2010, 14:02
Evo , film samo što nije izašao na blu ray i dvd pa malo vježbajte do dolaska KLIK (http://inception.davepedu.com/)S :D

Bartuc
31-10-2010, 14:08
To te ja pitam, baš čekam ultimativnu verziju da pogledam sa starcima. Tak mi je žao što nisu otišli u kino pogledati ovako savršeni film :( Doma jednostavno nemre biti tako epic, eventualno ako živiš u kući (dalje od susjeda) sa jebačkim wooferom i barem 200+cm plazmom :( Zvukovi u filmu su jednostavno orgazmatični i nevjerojatno dižu atmosferu.

bezimeni
31-10-2010, 14:23
Još malo nabrijavanja :rotfl:

SPDpbJKfuw4&feature=player_embedded#!

Aerial
31-10-2010, 17:59
malo vježbajte do dolaska KLIK (http://inception.davepedu.com/)S :D

amg <3

Constantine
31-10-2010, 20:00
Evo , film samo što nije izašao na blu ray i dvd pa malo vježbajte do dolaska KLIK (http://inception.davepedu.com/)S :D
o da,jedva čekam :)

marijanovic
10-11-2010, 12:45
Sinoć sam čitao ovu temu. Film sam pogledao nedavno.
Dobar je, jedan od boljih što sam gledao. Ne zbog efekata, glume i ostalog već zbog poslijefilmskog razmišljanja.

Zvrk nije Cobbov totem, to je totem njegove supruge. Njegov totem je vjenčani prsten, prsten kojeg ima u snovima a u zblji ne. Samo što je on preuzeo zvrk za totem kao uspomenu na suprugu. I da, na kraju filma čuje se pad zvrka.
Cobb je spavao samo par minuta duže nego drugi, vidite da su svi budni kad se on probudi.
Samo i meni je čudno što se djeca igraju u vrtu kao što ih se sjeća, u istoj odjeći.
Možda je to sve jedan veliki daydream ili san prije nego što je uopće došao djeci reći da mora otići (jer ga gone zbog ubojstva)? Recimo, na putu je razmišljao što se sve može dogoditi i kako bi bilo da ne vidi djecu prije odlaska i onda ipak odlučio "neću ja bježati bez da vidim djecu" te krenuo prema djeci. Kao da je odmaštao/odsnivao sve događaje između ženine smrti i dolaska do djece...

rudeboy95
10-11-2010, 19:28
Jako dobar film moram reć. Komplikovan i to sve. Tu noć sam pokušavao shvatit da sanjam, al sam sanjao nakraju obzerveski san, ko da mi neko daje prezentaciju o snovima, šta se događa u filmu svako malo. Kako god okreneš, jeben film, inspiracija i to :D.

Nee Joe
10-11-2010, 21:07
Nakon gledanja imaš onaj HOLY FUCK :shock: efekt u glavi :shock: Film je MAESTRALAN- Nolanovo remek djelo. Istina je, ima neki Matrix štih, ali ni približno slično onome što Inception predstavlja. Koliko je film kompliciran, toliko je i jednostavan. Jednostavno legendarno, film godine- 10/10. Bravo Nolan!

Frky
11-11-2010, 11:10
Moram priznati da ovo nije Nolanovo remek dijelo (po meni) jer je film u nekim momentima bio naporan!

Wizard
11-11-2010, 13:05
A ima Nolanovih filmova koji nisu u nekim momentima naporni?

Frky
11-11-2010, 13:21
Istina, ali je ovaj za klasu više bio naporan od prijašnjih, bar meni!

rudeboy95
11-11-2010, 14:46
Moram priznati da ovo nije Nolanovo remek dijelo (po meni) jer je film u nekim momentima bio naporan!
Po meni samo pri kraju di ima previše akcije. U početku film je daleko od napornog. Npr. ono kad uvodi onu trebu u svijet snova, ono sa ogledalima je bilo epic.
S druge strane, nemožeš nać noviji američki komercijalni film koji nema puno akcije. To se zove zahvaćanje veće grupe ljudi.

W1k1n6
11-11-2010, 17:22
Ako je već netko rekao nešto o tome sorry, ne da mi se sve topice kontrolirat. Uglavnom, prije izlaska filma je bio izašao prequel strip koji možete još uvijek pogledat online ili ga skinuti u pdf-u ovdje:
http://movies.yahoo.com/feature/inception-comic.html

Rang€r
12-11-2010, 19:17
omg, sad gledo film... jedan od najboljih filmova koje sam gledo. fenomenalno.

marijanovic
13-11-2010, 01:02
omg, sad gledo film... jedan od najboljih filmova koje sam gledo. fenomenalno.

Evo ga, još jedan. :D

ili što bi u c++ bilo:
broj_onih_kojima_se_inception_svidja++;

bornathepicek
14-11-2010, 13:19
Gledo sam film par dana poslje izlaska(u RH jelte), i moram reći da je to jedan od rijetkih filmova za kojeg sam dok sam izlazio iz kina rekao da je FUCKIN AWESOME!
Konstantno te film drži na rubu stolice, točno se vidi da su u snu a ne stvarnosti, e film je brutala ja preporučam bilotkome.
Iako ona zadnja scena me malo naživcirala. Jedan frajer se u kinu zaderao, nakon toga: "A J***M TI MATER UVIJEK MI TO NAPRAVE!"

Bara
14-11-2010, 18:05
Gledo sam film par dana poslje izlaska(u RH jelte), i moram reći da je to jedan od rijetkih filmova za kojeg sam dok sam izlazio iz kina rekao da je FUCKIN AWESOME!
Konstantno te film drži na rubu stolice, točno se vidi da su u snu a ne stvarnosti, e film je brutala ja preporučam bilotkome.
Iako ona zadnja scena me malo naživcirala. Jedan frajer se u kinu zaderao, nakon toga: "A J***M TI MATER UVIJEK MI TO NAPRAVE!"



Hahaha, ja uvijek nešto izvalim pri kraju filma. I baš htio slično nešto reći na kraju inceptiona :D ali sam bio s ocem i mlađim bratom pa...

isusbogra
14-11-2010, 18:56
al prestajalo se vrtit ono govno u zadnjoj sceni.

Karlo_from_Bjelovar
14-11-2010, 22:49
jeben je, jučer gledao...

bornathepicek
15-11-2010, 22:04
al prestajalo se vrtit ono govno u zadnjoj sceni.
Pa prestajalo se, al se nije prestalo vrtit. :-x :)

marijanovic
16-11-2010, 13:04
Malo puno nelogičnosti.
Recimo kako je se Cobb probudio nakon onog u čijem je snu bio?
I na koju foru je u tuđem limbu bilo izgrađeno ono njegovo i njegove supruge?

Jedno gledanje - super film.
Drugo gledanje - glupo bezvezan film.
Mojoj mami se nije svidio nimalo.

bornathepicek
16-11-2010, 13:54
Zato kaj je on usnuo unutar sna. (kako brutalno zvuči :D )

Rang€r
16-11-2010, 20:26
al prestajalo se vrtit ono govno u zadnjoj sceni.
Pa prestajalo se, al se nije prestalo vrtit. :-x :)

nije se prestajalo sve do zadnje 1-2 sekunde do kraja i onda se taman prestalo vrtit i ugase kameru pizda im!

Frky
17-11-2010, 13:58
To što se nije prestalo vrtiti je totalno glupo i nelogično, no valjda je ekipa željela mindfuck-ati cijeli gledatorij (lol) pa su izkočili iz svoje, nazovimo to, Nolanove hiper-realnosti! Samim time su i sami sebe mindfuck-ali!

bornathepicek
17-11-2010, 14:12
LaoHXXKcio4
Počeo je usporavati al su baš prekinuli. BAWAZB UAWUIAWB PAWJNIP. Da bar izađe dvojka :P

Aerial
18-11-2010, 10:21
A jel nekome palo na pamet da kraj ne mora imati nikakvu narativnu ulogu, nego da je samo alegorija - lik je napokon došao svojoj obitelji, završio je s tim napornim mindfuckanjem od posla i sad je napokon sa svojoj djecom... a.k.a "ostvario mu se san", ili "živi napokon svoj san" kako bi se reklo? :)

flander
18-11-2010, 23:21
A jel nekome palo na pamet da kraj ne mora imati nikakvu narativnu ulogu, nego da je samo alegorija - lik je napokon došao svojoj obitelji, završio je s tim napornim mindfuckanjem od posla i sad je napokon sa svojoj djecom... a.k.a "ostvario mu se san", ili "živi napokon svoj san" kako bi se reklo? :)


pa da :D riješio je kaj je moral i bok ^^

svi sretni i mirna Bosna kak bi se reklo ^^

cham3leon
28-11-2010, 17:58
Pet zvjezdica, stvarno odličan film, oduševio sam se. Jest da je kompliciran, ali zbilja maštovito. Genijalno.

Aerial
29-11-2010, 21:43
Woohoo, dobio Nolana za diplomski rad :D

flander
29-11-2010, 22:41
prikaži flm na obrani i to ti je prolaz ^^

Dreamer Deceiver
30-11-2010, 14:03
Koji faks studiraš jbt da si to dobio? :D

Aerial
30-11-2010, 17:26
Studiram engleski (u ZD), ali jedan od predmeta je "Uvod u studij medija" na kojem se radi (anglofoni) film.. Pošto sam odabrao naraciju u Nolanovim filmovima (što je zapravo blisko književnosti), onda je to prošlo kao tema :D

Enivej, sad moram naći The Following i Insomniu..

Feanor
30-11-2010, 17:32
Studiram engleski (u ZD), ali jedan od predmeta je "Uvod u studij medija" na kojem se radi (anglofoni) film.. Pošto sam odabrao naraciju u Nolanovim filmovima (što je zapravo blisko književnosti), onda je to prošlo kao tema :D

Enivej, sad moram naći The Following i Insomniu..

Koja si godina :D, imam par frendova na drugoj godini Engleskog u ZD-u...

EDIT: Nisam vidio da pise diplomski :(

W1k1n6
30-11-2010, 23:16
Eto pogledao sam to čudo napon. Ne znam imam li ja neki poremećaj, ali Inception me se nije previše dojmio. Totalno fantaziranje koje nije ni na tragu pravog SF-a. Priča je puna rupa, možda bi se moglo reći da je originalna za jedan film, ali već odavno prežvakana u SF literaturi. Ne kužim kako vas ne smeta naivno objašnjenje čitave ideje na koji način "kreatori snova" stvaraju svijet i još više kako ga drže na okupu, te objašnjenja razina i podrazina svijesti unutar snova i podsvijesti. Umreš u snu pa padaš u limbo? Jako originalno u odnosu na staru foru da kad umreš u snu, umreš za stvarno :) Izvlačenje i usađivanje informacija kroz san? Fali još samo učenje u snu. Meni je film na razini vizualno atraktivnog muzičkog spota koji traje preko sat i pol, ali me ni malo nije zaintrigirao. Možda mrvicu previše poznajem SF literaturu, možda nisam skužio neku tajnu subliminalnu poruku, možda sam izgubio smisao za apstraktno, nemam pojma, ali mi je uvjerljiviji film Ja ću budan sanjati iz kojeg su posisali par ideja nego ovaj. Da se radi o igri, rekao bih da ima solidan gameplay i atmosferu, te vrhunsku grafiku, ali scenarij je gori od Modern Warfare 2 :)
Da se razumijemo, nije mi film toliko loš u usporedbi sa svime što se danas snima, ali sam toliko puno hvalospjeva slušao (i od vas naravno), da sam očekivao doista nešto posebno.

6/10

cham3leon
30-11-2010, 23:19
Istina, ja bih rekao da je to sindrom novih filmova koji konstantno žure i nemaju nijedan malo rastegnutiji dio gdje bi se potanko objasnilo neke stvari. Ja to inače ne volim i stariji filmovi me zato uvijek lakše drže pred ekranom, ali bez obzira na to, jako me se dojmio Inception i nema dvojbe da je film prva klasa.

W1k1n6
30-11-2010, 23:28
Na dao bog da su još išli pojašnjavati. Dovoljno su se ovako zapleli u paradokse, no barem se nađe puno onih koji misle da je film jako pametan jer ga nisu skužili :)

Bartuc
30-11-2010, 23:35
Ja mislim da nisi dovoljno pazio, vjerojatno te žena poslala po još jednu turu kokica i nisi stisnuo pauzu. Ne znam o kakvim rupama pričamo u SFSfilmu :D

W1k1n6
01-12-2010, 01:13
Ne možemo razgovarati na istoj razini jer očito ne poznaješ ono o čemu pričam. Ako ti sve djeluje originalno, logično i neparadoksalno onda te ne mogu razuvjeriti. Meni je priča na razini japanskih tinejđerskih crtića, gluma na momenta iritantno prenapuhana, a montaža ko kad pijanci rade krvavice, pa svatko ko prođe baci još "malo" soli i papra. A što se tiče logičkih rupa, tu ti ne pomažu ni kokice s vitaminom A ako ih nisi uočio :wink:
Ponavljam, nije mi film toliko loš da bi mi bilo krivo što sam ga gledao, no image pretencioznosti nije opravdao. Pogotovo mi zvuči kao uvreda filmskoj industriji kad mu poneki nedosisani filmski kvazikritičari daju pijetete remekdjela. OK, zabavan je, grickaj kokice, sjedi i gledaj, kao što si sjedio i gledao Avatar, ali nemoj mi brate solit pamet. To bi bila moja poruka kritičaru novog kova.

MasaKrisT
01-12-2010, 01:48
+1 za gazdu. Zena i frendovi me skoro ubili kad sam rekao da mi film nije nista posebno. Doduse meni je Machete filmcina,ali to je vec druga prica...

Bartuc
01-12-2010, 09:35
Da, moje subjektivno mišljenje se kosi sa Wikingovim, meni je film zbilja fenomenalan. A objektivan ne mogu (ili ne želim) biti baš zbog odličnog dojma koji je film ostavio na meni. Napokon neki originalni film nakon godina silovanja prožvakanih tema, tako da mi je i samim time već porasao u očima iznad gotovo svih filmova u posljednjih 5-10 godina.

Meni je recimo gluma također bila odlična. Čak mi je ovaj film uspio promijeniti mišljenje o Tommy-u koji mi je do sada bio ljigavi pojam loše glume. Bilo je varijacije u kvaliteti glume, ali gotovo svi glumci su odradili odličan posao. Vizualni efekti su također odlični i u koraku sa vremenom (za razliku od zadnjeg Harry Pottera).

Zbilja me film nije razočarao u niti jednom segmentu.

Aerial
01-12-2010, 13:42
Ne kužim kako vas ne smeta naivno objašnjenje čitave ideje na koji način "kreatori snova" stvaraju svijet i još više kako ga drže na okupu, te objašnjenja razina i podrazina svijesti unutar snova i podsvijesti. Umreš u snu pa padaš u limbo? Jako originalno u odnosu na staru foru da kad umreš u snu, umreš za stvarno :) Izvlačenje i usađivanje informacija kroz san? Fali još samo učenje u snu.

Pa zar je potrebno objašnjavati? :)
Jel bi Matrix bio bolji da je Morpheus objasnio kako točno strojevi konvertiraju električne impulse iz kapsule u baterije?

Razine sna, održavanje sna i slično ne trebaju neko posebno objašnjenje.. Jest da su snovi još uvijek velika nepoznanica i u znanstvenom svijetu, ali nekako je općeprihvaćeno mišljenje da lucidno sanjanje ipak nije SF koji treba kredibilitetna objašnjenja da bi zbiljao počeo vjerovati u to.

"Limbo" je zbilja jedina rupa koja je tu valjda samo da se implementira rizik u radnju, inače bi sve bilo šetnja u parku :P

Horny Devil
01-12-2010, 15:57
Pogledao konacno film. Legao mi je bolje od Nolanovih Batmana, ali je ipak malo ispod Mementa i Insomnije. Dao bih mu 8/10.

bezimeni
01-12-2010, 16:40
Meni je Inception možda i najbolji film koji sam gledao ...uostalom ne pamtim kada je zadnji puta neki film potaknuo ljude na raspravu , opis vlastitog viđenja i nuđenja vlastitih odgovora..eventualno Srpski film ali on je ipak izvan kategorije :) .

Aerial
01-12-2010, 17:47
Srpski Inception! :O

MasaKrisT
01-12-2010, 17:48
Dibs!

hacker
01-12-2010, 20:33
Moramo ući dublje!

Wishmaster
04-12-2010, 01:36
Pogledah danas film i moram reč da sam oduševljen.
Zanimljiva i jedinstvena priča, fenomenalni efekti, super ideja oko svega toga... Nemam neke velike zamjerke.
Istina najde se pokoja nelogičnost tipa:
- protok vremena u različitim dubinama sna se ne poklapa s onim kaj su na početku filma spomenuli (5 min RL = 60 min u snu (auto pada cca 5 sec i to bi bilo oko 1 minute onog sna unutar sna ali je to vrijeme dosta produženo)),
- zakaj za zvrk ne vrijede zakoni fizike ko za sve ostalo? - arhitekt mora stvoriti san da bude fizikalno realan
-kad se voze u autu dosta je naginjanja a prije nego su ušli u san su točno pokazali kak to naginjanje može biti &#39;kick&#39; za buđenje (kad ga gurne s stolice)

A ovo s krajem je dobro da su tak napravili. Nakon gledanja imaš bar o čemu razmišljati, a ne da ti sve serviraju crno na bijelom.
Ista stvar je bila i s Shutter Islandom. Jednostavno je bezveze strogo stati na jedno stranu, već je bolje promotriti obje mogućnosti i interpretirati po volji.
(tek tolko, djeca na kraju govore kak grade kuću tak da je to mogući hint, a opet s druge strane čuje se usporavanje zvrka)

Ocjena 10/10 definitivno.
Lako moguće i film desetljeća.

bezimeni
04-12-2010, 01:48
Samo da nekome ne padne na pamet snimiti nekakav nastavak.Dojam bi se razvodnio iako dobar film ostaje dobar film bez obzira snimilo se i 10 loših nastavaka.Neka rade igre na tu temu ...mogle bi ispasti odlične i originalne.

Bartuc
04-12-2010, 10:55
Baš sam onaj dan išao slušati da li se čuje pad zvrka nakon creditsa kako su ljudi prosrali tek kada je film bio u kinima i nema nikakvog zvuka niti tokom niti nakon creditsa.

PS: Igra na tu temu me odmah podsjetilo na Psychonauts iako nije direktno povezano :D

Aerial
04-12-2010, 12:37
Da, ne čuje ne niš na kraju. Dobro je ^^

bezimeni
04-12-2010, 12:59
Ma ljudi su hipnotizirani filmom počeli lucidno sanjati pa im se pričinjavali zvukovi :D

Frky
04-12-2010, 13:31
EDIT: Lol, fejlo sam, nisam mislio ovdje ništa postati!

cham3leon
05-12-2010, 17:35
@wishmaster:

Ono zadnje za zvrk je donekle logično jer inače i u najlucidnijim snovima postoje neke stvari po kojima znaš da sanjaš i koje ne možeš simulirati, pa tako i to. Stvar je da uvijek postoji neki sitni detalj po kojem skužiš san.

@bezimeni:

Nastavka ne bi trebalo biti, ali radi se igra. Pošto su šanse 90% da će biti smeće čim je napravljena po filmu, ne treba se puno nadati, ali inače bi ovo baš bilo jako dobar temelj za izvrsnu igru.

Aerial
05-12-2010, 20:15
Nastavka ne bi trebalo biti, ali radi se igra.

:O

ffs

Niko Bellic
05-12-2010, 20:32
Meni je film zesce sranje sjebano pri realizaciji.

0/10

Feanor
05-12-2010, 20:37
Meni je film zesce sranje sjebano pri realizaciji.

0/10

Glavno da si tu nulu potkrijepio stvarno čvrstim argumentima... :bravo:

Niko Bellic
06-12-2010, 19:52
Ideja je dobra, a realizacija zbrkana, isforsirano nabrijana i nedorecena + ona njegova mutava zena je najgluplji lik ikad i da nje nema film bi bio izgubljen.

bezimeni
21-12-2010, 15:55
Čitajući o filmu naišao sam na link sa originalnom Nolanovom šemom svih razina sna u filmu .Možda netko nađe volje sve proučiti :D

KLIK (http://bitcast-a-sm.bitgravity.com/slashfilm/wp/wp-content/images/inception-dream-layers-map.jpg)S( link (http://www.slashfilm.com/potd-christopher-nolans-map-dream-layers-inception/)S)

bornathepicek
21-12-2010, 16:29
Ideja je dobra, a realizacija zbrkana, isforsirano nabrijana i nedorecena + ona njegova mutava zena je najgluplji lik ikad i da nje nema film bi bio izgubljen.
Nebih se složio sa tobom, realizacija je totalno nezbrkana. To kaj je nabrijana i je razlog zašto mi je film tak awesome, stalno te drži na rubu stolca, neznaš kaj će se desit. Al dobro da o ukusima se ne raspravlja :P

Sonic_Moronic
22-12-2010, 08:18
Šta uopće da radiš po internetu nego raspravljaš o ukusima?

bornathepicek
23-12-2010, 09:19
Šta uopće da radiš po internetu nego raspravljaš o ukusima?
Pa neda mi se uvjeravat nekoga da film rula, kad je u njegovim očima film glup. Njegova stvar, ja sam iznio zakaj mislim da je dobar, kratko i jasno.

Aerial
23-12-2010, 11:07
Hej, hej! Ima smisla raspravljati o ukusima! Mene je jedan lik na interetovima čak uspio uvjeriti da "Apocalypto" ima smisla! ^^

The Great Duck
22-01-2011, 23:25
Upravo sam pogledao film,i mogu se složiti s Nikom.Ideja jest dobra,ali film djeluje nekako...kao da nema ni glave ni repa.

Nee Joe
23-01-2011, 00:03
Upravo sam pogledao film,i mogu se složiti s Nikom.Ideja jest dobra,ali film djeluje nekako...kao da nema ni glave ni repa.

Ljudi često dobivaju takav dojam zato što se ne otkriva koja je godina ili koji već prozor, nedostaje im element vremena i prostora (kojeg ima jako puno), što mi je apsolutno neshvatljivo da vam to treba, jer je film prava stvar.

Aerial
23-01-2011, 13:24
Nolan je inače takav, što je razumljivo jer je postmodernistički orjentiran. Većina njegovih uradaka nema konkretizirano vrijeme, a u neku ruku ni prostor.

cham3leon
23-01-2011, 13:28
Vidiš, to se ni meni inače ne sviđa u modernim filmovima, i zato uvijek preferiram starije filmove u kojima se uvijek pedantno specificirao svaki detalj, ali bez obzira na to, Inception niti nisam shvatio kao običan film i nekako mi manje fale takve sitnice.

Kid A
13-05-2011, 02:39
Citam malo temu u kasne(rane?) sate i taman da se fino nadovezem na guzdin post:

Kino ponuda vrvi budalaštinama pa gledamo "ozbiljnu" verziju Crvenkapice, robote koji plaču i pretvaraju se u aute, besmisleni, očajno napisani i još lošije odglumljeni filmovi o vampirima jedan su od najvećih fenomena, a specijalni efekti najčešće su tu da bi vam odvukli pažnju od činjenice da radnja nema smisla. Sezona hitova počinje sve ranije, a devet od deset blockbustera spada u sferu zabave za maloumnike pa "Inception" koristimo kao primjer kompliciranog i teško shvatljivog filma. Nolanov film sve je samo ne kompliciran, ali u ovoj smo fazi već toliko zatupljeni da se ideja o snu unutar sna čini kao neopisivo zamršena i teško dokučiva

W3DR4N
13-05-2011, 02:58
Samo bih nadodao da je Niko uvijek u pravu.

bezimeni
13-05-2011, 10:17
A tko bi nam svima ugodio...

Pogledao film tri puta ali još uvijek se lagano naježim kada pogledam trejler .Meni je film bio i ostao savršen .Vremenski odmak mi nije promijenio mišljenje .Možda mi nije najbolji film svih vremena ali je sigurno u top 10 .Stavljam ga u isti rang sa Iskupljenjem u Shawshanku , Kumom , Dobar Ružan Zao ,Odisejom 2001 , Blade Runnerom , Avatarom itd.Film je već sada zaslužio kultni status u mojoj knjizi .
66TuSJo4dZM

Aerial
13-05-2011, 10:59
Morati ću ga i ja još jednom pogledati, čisto s tehničke strane...