PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ti možeš sveeee...



cham3leon
28-12-2009, 23:06
Sandra Paović joj je ime, ne? Ok, možda malo kontroverzna tema, ali zato jedan mali disklejmer na početku: NE želim opovrgnuti da je doživjela tešku prometnu nesreću, NE želim reći da nije velik borac, NE želim reći da je bila loš sportaš.

Poanta slijedi - U Hrvatskoj se dogodi jako mnogo teških prometnih i ostalih nesreća, autima, motorima, u zadnje vrijeme i vlakovima, što znači da se u hrvatskim bolnicama može naći mnogo sirotih duša koje nažalost dijele istu sudbinu kao i spomenuta Sandra Paović, kojoj zaista treba skinuti kapu za sve što je prošla i kako se nosi s time.
Ako je već tako, zašto je ONA dobila ovoliku kampanju i podršku uz pjevanje Tonija Cetinskog i Akija? Zašto ne ostali nesretnici koji su MOŽDA čak prošli kroz još goru situaciju?

Razmislite malo o tome, i postajte mišljenja ; iskreno, jeste li ikada čuli za Sandru prije ove nesreće? Vjerujem da mnogi od vas nisu čuli ni za nesreću dok nije počela ovako agresivna reklamna kampanja za ovaj koncert podrške ili štogod.

Radi li upropaštena zemlja Hrvatska bogove od svojih sportaša u koje ulaže toliko puno? Daje li time poruku mladima da je poštenije, glamuroznije i korisnije postati profi sportaš nego, recimo, poduzetnik? Ova tema otvara toliko pitanja, pa čujmo i odgovore.

Kid A
28-12-2009, 23:12
Triput sam ovo procitao i jos nemam pojma o cemu pricas.
Uputi me malo,molim te...

The Boz
28-12-2009, 23:23
Cura je bila u prometnoj i zbog toga je sada narodni heroj.

Herr Schnitzel
28-12-2009, 23:26
Ne samo da se slažem, nego su ovo moje riječi, samo su misteriozno završile u ovom postu :)
I nije samo to, već za svaki projekt, program, obnovu ili akciju se poziva građane da daju donacije. U koji vrag ide onda skoro pola plaće svake zaposlene osobe (porez na dohodak + PDV)? Država treba osigurati Petrovu trudionicu, država treba pomoći osobama s invaliditetom, a na kraju, država treba pomoći i Sandri. Konstantno pozivanje građana da daju pet kuna simo i pet kuna tamo je bezobrazno i licemjerno.

Death By Sexy
28-12-2009, 23:27
http://i26.tinypic.com/2m67v9j.jpg

cham3leon
28-12-2009, 23:29
Triput sam ovo procitao i jos nemam pojma o cemu pricas.
Uputi me malo,molim te...

Da... izostavio sam detaljniji opis jer sam pretpostavljao da već cijela Hrvatska zna po reklami sa dirljivom pričom koju priča Bruno Kovačević svojim blaženim glasićem, ali izgleda da sam zaboravio na ostale zemlje iz regije koje su ovoga pošteđene :oops:


I nije samo to, već za svaki projekt, program, obnovu ili akciju se poziva građane da daju donacije. U koji vrag ide onda skoro pola plaće svake zaposlene osobe (porez na dohodak + PDV)?

Potpis on dis. Uzeo mi riječi iz us... tipkovnice. Nisam se uopće sjetio dodati i ovo.

Raz
28-12-2009, 23:32
Ja samo čekam dan kada ćemo na vijestima gledat nešto tipa "ekskluzivno: Simonici je pukao nokat!" :(

la50
28-12-2009, 23:38
Radi li upropaštena zemlja Hrvatska bogove od svojih sportaša u koje ulaže toliko puno?
Mene samo zanima ovo,otkuda tebi da Hrvatska išta ulaže u svoje sportaše a kamo li u neke tamo stolne tenisače...Primjer su ti svi sportaši koji su uspješni a da se ne bave nogometom,počevši od Janice i Ivice,Filip Ude(ma uopće nije ni potrebno nabrajat).

croat1gamer
29-12-2009, 07:09
Ali i dalje, svi smo mi Luka Ritz.

Niko Bellic
29-12-2009, 08:51
Ma to je sve stvar dogovora i promocije. Od pjevača se stvaraju Majke Tereze, a od građana se radi budale. Jeste li znali (a vjerujem da jeste) da jedan fini dio od svih tih dobrotvornih "samo 5 kuna" koje ljudi tako velikodušno doniraju pozivima ide u državnu blagajnu? Toliko mrzim tu gamad koja se naziva političarima da bi najrađe išao radit na crno samo da ne plaćam porez. Mrzim ovu državu (iako znam da nigdje nije bajno), jer je toliko sjebana da to nećemo popraviti nikad, osim ako se ne dogodi neko čudo...

Ovaj koncert je farsa kao i svi ostali. Treba pomagati direktno, a ne da ovako netko na nečijoj volji da pomogne drugome radi profit. Ljudi po prirodi nisu humani u tolikoj mjeri kako se misli i odazvati se na ovakvu paradu ironije totalno je licemjerno i jadno. Ili jesi ili nisi. Čemu glumiti i biti patetična ljiga od čovjeka. Treba se ustati, podići glavu i ponosno reći; "Goni to sve u kurac! Đubre sam, jer to moja okolina suptilno zahtijeva od mene!"...

Pa ti onda reci da si Hrvat, svjestan kakva se sve dvolična i licemjerna stoka tako naziva!

###DK###
29-12-2009, 09:42
Slažem se s Kameleonom u potpunosti. I mislim da bi bilo bolje da se ovakve humanitarne kampanje usmjere na više ljudi, a ne samo na jednu osobu. Puno više bi se postiglo. Fokusirati ovakve stvari na pojedince mi je besmisleno.
I da, sama reklama me živcira. Ne znam zašto.

Nodakim
29-12-2009, 09:49
Ako je ona tako dobra i poznata sportašica,zašto si sama ne plati? :?

Herr Schnitzel
29-12-2009, 11:00
Biti dobar i poznat sportaš != lova, pogotovo ne kod nas.

wavefunct
29-12-2009, 11:09
Sandra Paović
Sandra Paović != poznat sprotas lol

Deadwalker
29-12-2009, 11:10
Ako je ona tako dobra i poznata sportašica,zašto si sama ne plati? :?

Igra stolni tenis :(

Inace, da, ima neke istine u tome. Toliko se nesreca desi godisnje i toliko ljude ostane nepokretno, a mi bi onda trebali nekakvoj sportasici dati donacije kako bi ona i dalje nastavila igrati nekakav stolni tenis, sport koji zanima svakog Hrvata rođenog 29. veljače...
Dakako, nemam nista protiv zene i bilo bi mi jako drago da se ona u potpunosti oporavi. Al svejedno ostaje zalosna cinjenica da zivimo u vrazjem kapitalizmu u kojem sve dobivaju bogati i slavni, a sirotinja ostaje sirotinja.

wavefunct
29-12-2009, 11:13
Ako je ona tako dobra i poznata sportašica,zašto si sama ne plati? :?

Igra stolni tenis :(

Inace, da, ima neke istine u tome. Toliko se nesreca desi godisnje i toliko ljude ostane nepokretno, a mi bi onda trebali nekakvoj sportasici dati donacije kako bi ona i dalje nastavila igrati nekakav stolni tenis, sport koji zanima svakog Hrvata rođenog 29. veljače...
Dakako, nemam nista protiv zene i bilo bi mi jako drago da se ona u potpunosti oporavi. Al svejedno ostaje zalosna cinjenica da zivimo u vrazjem kapitalizmu u kojem sve dobivaju bogati i slavni, a sirotinja ostaje sirotinja.

oi nekontas! ako sportasima oduzmes tijelo, oni ostanu bez para, nemaju posla! a ako neki smrad koji radi kao arhitekt ili menager ostane nepokretan on opet ima rapa i more si priustit svoj oporavak

Deadwalker
29-12-2009, 11:14
yeah, right. Bogica bi umrla od gladi :(

Niko Bellic
29-12-2009, 11:26
Ak niš, barem je žensko i može rađat hrvatsku mladež aka porezne platiše... ;-)

Maloki
29-12-2009, 12:25
oi nekontas! ako sportasima oduzmes tijelo, oni ostanu bez para
Ako čovjeku oduzmeš tijelo, on je mrtav.
Kaj'š sad?

wavefunct
29-12-2009, 15:49
oi nekontas! ako sportasima oduzmes tijelo, oni ostanu bez para
Ako čovjeku oduzmeš tijelo, on je mrtav.
Kaj'š sad?

wow krivo sam se izrazio mislio sam oduzmes tjelesnu sposobnost, postanes nepokretan

Lord Ragnarok
29-12-2009, 16:44
cek ko je to? da sad nisam guglo jos uvijek nebi znal ko je to

wavefunct
29-12-2009, 17:16
cek ko je to? da sad nisam guglo jos uvijek nebi znal ko je to

touche

McPingvin_v2.0
29-12-2009, 18:11
Moja dva cenata:

Tako je uvijek bilo i tako će uvijek biti. Skoro sam rigao kad mi je sestrična rekla da je plakala kad je Toše umro. Sestrična je starija od mene desetak godina i ima dijete. Nije glupa žena, ali to je ipak bio Toše.

Ista je stvar i s ovom... Da. Stolnotenisačicom. Poznatija je od 99% ljudi i odmah može dobiti punu veću medijsku pozornost, a time i neke povlastice.



Žalosna stvarnost? Da. Uz to, nečije skupljanje bodova? Da. Uzmeš jednu osobu od 1000 i kurčiš se s time što si učinio za nju. Ostali? I dalje su u banani.

croat1gamer
29-12-2009, 18:21
Quick note: 24 sata su novine sa najvecom tirazom u hrvackoj.

Vjerovatno daje dobar uvid u mentalitet naroda.

Niko Bellic
29-12-2009, 18:49
Quick note: 24 sata su novine sa najvecom tirazom u hrvackoj.

Vjerovatno daje dobar uvid u mentalitet naroda.
Da, mentalitet nam je takav da smo škrti davat pare za novine; ili si možda mislio nešto drugo? Btw. 24sata imaju i ono besplatno izdanje koje se dijeli, tak da...

The Fury
29-12-2009, 20:26
Za sve one koje koriste facebook, ima jedna grupa koja se slaže da je sve to prenapuhano, vezano uz topic.

http://www.facebook.com/group.php?gid=7 ... 3345378945 (http://www.facebook.com/group.php?gid=73345378945&ref=nf#/group.php?v=wall&ref=nf&gid=73345378945)

Razzarach
29-12-2009, 21:13
za razliku od xyz broja grupa kao jadna sanjica
pomozimo sanji itd. itd.

The Great Duck
30-12-2009, 11:04
Nije Sanja nego Sandra. :P

Nee Joe
30-12-2009, 11:11
Zaista je sramotno koliko mladih tesko strada svakog dana u Hrvatskoj a drzava ne pomaze ni malo tugujucim obiteljima osim ako stradala osoba nije sportas ili neka druga licnost... Mozda netko od vas zna za ovo ali vecina ne zna- prije otprilike mjesec dana mlada 16 godisnjakinja iz ne tako imucne obitelji je stradala na zeljeznickoj pruzi gdje ju je pregazio vlak... Obitelj, koja nije tako imucna, sada uz siromastvo mora ziviti i uz cinjenicu da su ostali bez svog djeteta koje je imalo cijeli zivot pred sobom (trebala je ici na natjecanje u Japan)... Nazalost, rijetko tko za to zna a nije pokrenuta nikakva akcija da se pomogne obitelji stradale djevojke... Sandra Paovic dolazi iz imucne obitelji a i vise je poznato kako je obitelj Paovic cesti donator politickim kampanjama i slicno. Nazalost, cini se da je Hrvatska dobro mjesto samo za one koji si to mogu priustiti i u 21. stoljecu to je i vise nego tuzno.

osvetnik_sch3l3
30-12-2009, 11:26
da i ja bacim komentar na cinjenice koje su i suvise ocite.
zelim da se Sandra i svi ostali oporave od svojih ozljeda,
te ujedno zelim i mir u svijetu, ajmo sada dalje.

Meni se doslovce riga, ne na unesrecene vec na "estradu" u kombinaciji sa RTL-om.
Njihov nacin reklamiranja sebe na vlastitoj televiziji:
"RTL je pomogao... RTL je omogucio..., nitko nije kao RTL..."

mislim na ekipu tipa Sanja koji su sada proglaseni humanitarcima,
samaricanima, terezijama i sl.

Cinjenica da se humanitarna akcija nikada nece odrzati osim ako
nekim interesnim skupinama nisi financijski i medijski zanimljiv je
u skladu sa nasim balkansko/NOvatv,RTL mentalitetom.

Sjecam se kada je prije nekoliko godina odrzan humanitarni koncert u
kojem je sudjelovala i hrvatska vlada gdje je skupljeno 5milijuna kn od cega su oni
kao organizatori uzeli 1.1 milijun kuna poreza!!!! porez na humanitarne akcije ?!?!

Arsen Dedic, svaka cast, umjetnik, nesretno se razbolio i potrebna transplantacija jetre...
e sada me zanima, kako je dospio na vrh popisa za transplantaciju ako se uzme u obzir da je:
obolio na jetre zbog alkoholizma te proziovio vecinu svog zivota?!?! Nevjerojatno, znaci da je dosao
ispred nekog djeteta za koje svijet tek treba cuti, dijete koje nije popularno niti imucno, koje je
bolesno zbog urodjene mane...

Nee Joe
30-12-2009, 11:36
da i ja bacim komentar na cinjenice koje su i suvise ocite.
zelim da se Sandra i svi ostali oporave od svojih ozljeda,
te ujedno zelim i mir u svijetu, ajmo sada dalje.

Meni se doslovce riga, ne na unesrecene vec na "estradu" u kombinaciji sa RTL-om.
Njihov nacin reklamiranja sebe na vlastitoj televiziji:
"RTL je pomogao... RTL je omogucio..., nitko nije kao RTL..."

mislim na ekipu tipa Sanja koji su sada proglaseni humanitarcima,
samaricanima, terezijama i sl.

Cinjenica da se humanitarna akcija nikada nece odrzati osim ako
nekim interesnim skupinama nisi financijski i medijski zanimljiv je
u skladu sa nasim balkansko/NOvatv,RTL mentalitetom.

Sjecam se kada je prije nekoliko godina odrzan humanitarni koncert u
kojem je sudjelovala i hrvatska vlada gdje je skupljeno 5milijuna kn od cega su oni
kao organizatori uzeli 1.1 milijun kuna poreza!!!! porez na humanitarne akcije ?!?!

Arsen Dedic, svaka cast, umjetnik, nesretno se razbolio i potrebna transplantacija jetre...
e sada me zanima, kako je dospio na vrh popisa za transplantaciju ako se uzme u obzir da je:
obolio na jetre zbog alkoholizma te proziovio vecinu svog zivota?!?! Nevjerojatno, znaci da je dosao
ispred nekog djeteta za koje svijet tek treba cuti, dijete koje nije popularno niti imucno, koje je
bolesno zbog urodjene mane...

Sign... osobito RTL i njihovo reklamiranje svojih vijesti- uvijek prije svih znamo sve... a nitko ih ne gleda.... Jos privrzenost novinarke Ane Brdaric Andriji Hebrangu i HDZ-u je i vise nego ocita

Mirko L
31-12-2009, 17:07
Sign na osvetnika, raza i sve ostale u temi...a sada pogledajte ovo (iz one grupe na fejsu):

'' ja sa doso prije 1mj. iz Vz. toplica....KATASTROFA...ali to nije do doktora i drugih,jednom prilikom bio sam na hodniku u kolicima,sve se cisti posprema,pitam ko sad dolazi,kad ono Vesna Pusic,usla u jednu sobu dala 2 narandje i slikala se i pali..PARA METARA SAM SJEDIO JA,ALI NARAVNO NIJE SE DOSTOJILA DOC DO MENE VIDI...T KAKVA KOLICA VOZIM,PITAT ME KAKO SAM ITD...drugi tan kaze mi doktor doslovce: PROBAL SAM JOJ "PRODAT" PAR STVARI,ALI NIJE USPILO..tj htio ju je dovest do mene da vidi kakvih nas ima,jer takvih kakav sam ja nema puno u hr a jos manje sa kolicima kojima se upravlja na bradu...i koja kostaju 115.000kn ili ti 15.000eura(samo da napomenem da su potpuno ista kolica prije 2 god kostala 35.000kn MANJE)...naravno veci dio je platio hzzo ali ne sve...isto tako nije mi priznalo ni dizalicu 23.000kn,krevet 10.000kn i sve ostalo...volio bi vidit dal bi njoj odobrili(naravno da bi) a iako nebi skupilo bi se kao i sav ostali novac!naravno da se mene i moje rod. nije pitalo dal vam treba,imate li novaca,vec to kosta toliko,ako imate dajte ako nemate nikom nista..''

Babitz
31-12-2009, 20:09
Ne da mi se čitat dalje od prvog posta. Enivej, slažem se s kameleonom i iz istih mi razloga ide na kurac senzacija oko Luke Ritza. Nabijem ti medije na kurac. :thumbs2:

kulamasta
02-01-2010, 01:30
Fulali ste ceo fudbal...

Nije poanta u tome da se samo njima pomogne vec je stvar u tome da oni kao javne i medijske licnosti mogu skrenut pozornost na probleme koje muce mnoge druge osobe koje nemaju tu privilegiju da su poznate.

osvetnik_sch3l3
02-01-2010, 02:21
mislim da si ti fulao, potpis na pusicku

Nodakim
02-01-2010, 03:36
Fulali ste ceo fudbal...

Nije poanta u tome da se samo njima pomogne vec je stvar u tome da oni kao javne i medijske licnosti mogu skrenut pozornost na probleme koje muce mnoge druge osobe koje nemaju tu privilegiju da su poznate.



To se nikad ne dogodi.

cham3leon
03-01-2010, 17:46
Radi li upropaštena zemlja Hrvatska bogove od svojih sportaša u koje ulaže toliko puno?
Mene samo zanima ovo,otkuda tebi da Hrvatska išta ulaže u svoje sportaše a kamo li u neke tamo stolne tenisače...Primjer su ti svi sportaši koji su uspješni a da se ne bave nogometom,počevši od Janice i Ivice,Filip Ude(ma uopće nije ni potrebno nabrajat).

Je, istina, malo sam fulao. Sportašima individualno ne daje ništa, i neki stvarno jedva spajaju kraj s krajem, ali zato su tu ostale vrste trošenja na sport. Možemo početi od nekoliko potpuno nepotrebnih novih novcatih dvorana izgrađenih diljem Hrvatske koje sada nitko ne koristi, financijskih sredstava koja uvijek nekako dođu do većih nogometnih klubova, a onda i direktnog bacanja novca hrvatskom propalom nogometu preko HRT-a koji stalno forsira prikazivanje sirotinjskih utakmica HNL-a koje nitko ne želi gledati.
Bar su sad konačno skužili da nitko ne gleda Volim Nogomet. U jednoj normalnoj zemlji se prijenosi prikazuju samo ako postoji interes. Zato je HRT morao PLAĆAT Slovacima da rade prijenos za on utakmicu Hajduka ili Dinama (ne znam više koga) da bi naši mogli gledat.

Uz ovo sam još više htio naglasiti kako naše društvo djeci daje do znanja da će biti bolje prihvaćeni kao sportaši, imat će i osjećaj kao da su nešto korisno napravili, a ako se ikad obogate i postanu uspješni poslovni ljudi da će ih se smatrat lopovima.

Mirko L
03-01-2010, 20:00
Radi li upropaštena zemlja Hrvatska bogove od svojih sportaša u koje ulaže toliko puno?
Mene samo zanima ovo,otkuda tebi da Hrvatska išta ulaže u svoje sportaše a kamo li u neke tamo stolne tenisače...Primjer su ti svi sportaši koji su uspješni a da se ne bave nogometom,počevši od Janice i Ivice,Filip Ude(ma uopće nije ni potrebno nabrajat).

Je, istina, malo sam fulao. Sportašima individualno ne daje ništa, i neki stvarno jedva spajaju kraj s krajem, ali zato su tu ostale vrste trošenja na sport.SMožemo početi od nekoliko potpuno nepotrebnih novih novcatih dvorana izgrađenih diljem Hrvatske koje sada nitko ne koristi, financijskih sredstava koja uvijek nekako dođu do većih nogometnih klubova, a onda i direktnog bacanja novca hrvatskom propalom nogometu preko HRT-a koji stalno forsira prikazivanje sirotinjskih utakmica HNL-a koje nitko ne želi gledati.
Bar su sad konačno skužili da nitko ne gleda Volim Nogomet. U jednoj normalnoj zemlji se prijenosi prikazuju samo ako postoji interes. Zato je HRT morao PLAĆAT Slovacima da rade prijenos za on utakmicu Hajduka ili Dinama (ne znam više koga) da bi naši mogli gledat.

Uz ovo sam još više htio naglasiti kako naše društvo djeci daje do znanja da će biti bolje prihvaćeni kao sportaši, imat će i osjećaj kao da su nešto korisno napravili, a ako se ikad obogate i postanu uspješni poslovni ljudi da će ih se smatrat lopovima.

Aka Spaladium arena.Mislim, država ima premalo para i onda to malo što imaju potroše na stadione koji se zbog financijskog stanja uopće ne dovrše.I nemaju ništa.

Nodakim
04-01-2010, 00:30
Ne.
Spaladium arena je izgrađena zbog SP 2009 u Rukometu.

cham3leon
04-01-2010, 09:59
To znamo. Na kraju će se ispostaviti da nas je SP2009 sjebalo. A nije se moglo stavit Rijeku kao grad domaćin, koja je inače i trebala jednu novu dvoranu zbog interesa raznih sportskih klubova, nego su išli graditi Spaladium arenu, i naravno još jednu u Zadru da Kalmeta može mirno spavat.

flander
04-01-2010, 12:04
oi nekontas! ako sportasima oduzmes tijelo, oni ostanu bez para
Ako čovjeku oduzmeš tijelo, on je mrtav.
Kaj'š sad?

ne, nego je beztjelan dhh


OT: ma to je debilana, ubiti to je dobar način da zaradiš pare, pa dobro je Tarik rekal, sa svim parama od tolke donacije ova država bi u zlatu se kupala

to tako ide "ajmo održat neku humanitarnu akciju,ljudi neka zovu,doniranjem 5kn i mi uzmemo neki postotak, a pevaljke bumo platili jeftino", iovako naše pevaljke pjevaju za jeftinu cijenu, nema tog pjevača ili pjevačice u hrv da je besplatno došal i rekal "pjeval bum đabe"

cham3leon
04-01-2010, 12:26
A ne samo to, nego ovi svi Žakovi, Vanne i Karani žive od pjevanja po tim humanitarnim stvarima i HRT-ovim evergrinima i sličnim.

BINUX
05-01-2010, 15:56
Najbolje mi je najava naša poznata stolno tenisačica blablabla a do nesreče nikad čuo za nju.Aj da se to recimo da se tako nešto desilo Tamari Boroš koja je stvarno faca onda bi razumio takvu medisku pozornost ali za nikad čuo neko Sandru Paović lol.Inače prijatelj od 27god mi je stradao u prometnoj nesreči i ostao nepokretan pa HTV-Akija i Cetinskog boli banana za njega i gro ostalih takvih slučajeva.Nije u redu prema ostalim invalidima tako radit.

wavefunct
06-01-2010, 10:04
A ne samo to, nego ovi svi Žakovi, Vanne i Karani žive od pjevanja po tim humanitarnim stvarima i HRT-ovim evergrinima i sličnim.

kralju, tko god tamo pjeva, zarađuje

cham3leon
06-01-2010, 11:22
Pa sigurno da zarađuje, jer mu plaća državna televizija, ali je tužno što zapravo te pjevače više valjda nitko u hrvatskoj ne sluša ni ne želi čuti. Što će značit da nas pljačkaju.

Isto je sa svim propalim šou programima HRT-a koje forsiraju iz godine u godinu i nabijaju državi gubitke za sranja koja će na kraju gledat manje od 5% ljudi.

kulamasta
07-01-2010, 18:07
Najbolje mi je najava naša poznata stolno tenisačica blablabla a do nesreče nikad čuo za nju.Aj da se to recimo da se tako nešto desilo Tamari Boroš koja je stvarno faca onda bi razumio takvu medisku pozornost ali za nikad čuo neko Sandru Paović lol.Inače prijatelj od 27god mi je stradao u prometnoj nesreči i ostao nepokretan pa HTV-Akija i Cetinskog boli banana za njega i gro ostalih takvih slučajeva.Nije u redu prema ostalim invalidima tako radit.

Tako je!

Ako tvoj frend ima problema neka imaju i drugi!


Jebalo vas razmisljanje da vas jebalo!

Da vam se netko sranje s zdravljem desi i da vam dodje HTV i nudi vam pomoc, vi bi svi rekli:

a ne, ne zelim ja to... niti drugi nemaju takvu pomoc...


I onda se cudim kako jedan Bandic moze doc do drugog kruga...

Sve licemjer do licemjera!


Neka curi pomognu i neka prohoda!

cham3leon
07-01-2010, 19:28
Očito propuštaš poantu. Šta je možda Sandra Paović trenutno jedina osoba u Hrvatskoj koja se bori u oporavku od teške prometne nesreće?

Da ti odgovorim na ovo pitanje - Ne bih prihvatio, ali čisto zato što mi HTV ne bi nikad došo na vrata, jer nisam igrao stolni tenis za hrvatsku reprezentaciju na 10 turnira za koje nitko nije čuo, niti sam se uopće natjecao u nekom sportu.

wavefunct
07-01-2010, 20:50
bola njoj je tijelo čitav život! nije ona tako pametna da može uspjet bez noga kao npr tvoj frend!

kako ne razumijete?

Feanor
07-01-2010, 20:58
Ljudi žele reći da nije ni prva ni zadnja kojoj je ugrožena karijera zbog nesreće za koju ona nije direktno kriva, ali je jedna od rijetkih za koju ce se skupljati dobrotvorni prilozi da bi se spasilo što se spasit da...

Ako već živimo u jebenoj demokraciji ili daj svima ili nedaj nikom, ne čekaj... to je komunizam hheheh

Ugl. svi bi trebali dobit priliku da za njih pjeva Cetinski, ne čekaj.... a šta ako je osoba Metalac pa zatuče Cetinskog kolicima

Šalim se naravno... u svakom slučaju nije fer prema ostalim ljudima koji imaju mogućnosti, a nemaju para, i onda moraju gledat kako daje hrpu para zenskoj za rehabilitacij ukad je šansa da ce opet proigrat jednaka nuli, znači lova bačena u vjetar....

wavefunct
07-01-2010, 21:08
au brate tako istinito... ali ipak, nije isto ako nepokretan ostane neki lik koji radi u tekstilnoj tvornici(lol?) ili ako nepokretna ostane zena koja predstavlja ovu zemlju i koja malo (oh, kako malo) diže reputaciju našoj i vašoj državi. Poanta je da se bira manje zlo. Najveće zlo bi bilo kad nitko nikom nebi pjevao, ali MOŽDA, samo MOŽDA bi tako bilo najpravednije...

Lord Ragnarok
07-01-2010, 21:33
wave, nemoj. suti radje. njoj je tjelo zivot. kome nije? vozacu autobusa, zetovog, relacija ljubljanica->spansko se neko zabije u autobus sprijeda. potrga mu noge, te vise nemoze voziti autobus. zasto se njemu, osobi koja ce CJELI zivot s tim poslom othranjivati obitelj (realno gledajuci, duze ce on raditi u zetu, neg sto ce ova igrati tenis ili skijati ili stagod), ne organizira neka akcija za rehabilitaciju?

Kid A
07-01-2010, 21:36
Totalno.Tako gledajuci svakome je njegovo tijelo zivot,ono logika

Lord Ragnarok
07-01-2010, 21:36
exactly my point

Herr Schnitzel
07-01-2010, 22:46
Najveće zlo bi bilo kad nitko nikom nebi pjevao, ali MOŽDA, samo MOŽDA bi tako bilo najpravednije...Ne možda. Bilo bi potpuno pravedno.

1GBRAM
08-01-2010, 05:43
iskreno,dok je Tito bio,nije bilo ovakvih gluposti...ali sada,boli njih prozor za ljude koji su oduzeti od nesreća...

wavefunct
08-01-2010, 09:32
wave, nemoj. suti radje. njoj je tjelo zivot. kome nije? vozacu autobusa, zetovog, relacija ljubljanica->spansko se neko zabije u autobus sprijeda. potrga mu noge, te vise nemoze voziti autobus. zasto se njemu, osobi koja ce CJELI zivot s tim poslom othranjivati obitelj (realno gledajuci, duze ce on raditi u zetu, neg sto ce ova igrati tenis ili skijati ili stagod), ne organizira neka akcija za rehabilitaciju?

al vozaci autobusa ne predstavljaju našu domovinu u nekom sportskom eventu :oops:
i to i jest poanta zašto netko dobije te neke pjevače, a netko ne, žalosno, ali ISTINITO.

cham3leon
08-01-2010, 09:59
Ali zato vozači autobusa rade nešto što je za društvo zapravo i KORISNO. Bar onima koji se svakodnevno moraju voziti tim autobusima. Profesionalni sportaši bi trebali imati na umu da je njihova struka dosta klimava stvar. Oni trebaju namaknuti mnogo novca do negdje 30. ili 40. godine života, jer tada im ta karijera prestaje. To nije nešto na što se možeš osloniti cijeli život. Također ne možeš uspoređivati sportaše, pogotovo ovako nepoznate sa vozačima autobusa ili automehaničarima.

The Great Duck
08-01-2010, 13:37
iskreno,dok je Tito bio,nije bilo ovakvih gluposti...ali sada,boli njih prozor za ljude koji su oduzeti od nesreća...
Bar si ti bio živ u vrijeme Tita. :roll:

Kid A
08-01-2010, 13:39
Ahahaha joj

Mirko L
08-01-2010, 13:52
Ali zato vozači autobusa rade nešto što je za društvo zapravo i KORISNO. Bar onima koji se svakodnevno moraju voziti tim autobusima. Profesionalni sportaši bi trebali imati na umu da je njihova struka dosta klimava stvar. Oni trebaju namaknuti mnogo novca do negdje 30. ili 40. godine života, jer tada im ta karijera prestaje. To nije nešto na što se možeš osloniti cijeli život. Također ne možeš uspoređivati sportaše, pogotovo ovako nepoznate sa vozačima autobusa ili automehaničarima.

This.
Sport je samo sporta radi, jel.
Onako, fizička aktivnost radi zabave i slično.

Vozači autobusa, doduše, su mnogo važnijiSza društvo.
Koliko ljudi bi bez njih izludili.

Neki bi kasnili, neki nebi nigdje ni išli...nemaju svi neko drugo sredstvo prijevoza.
Skraćeno, autobusi nam uvelike olakšavaju život.

Automehaničari isto.Bolničari isto.Električari isto.Mesari isto.
Nije važan položaj niti slava.
Ono, slavni ljudi često nisu ništa prema nekom automehaničaru.

cham3leon
08-01-2010, 14:16
Znam da sve poznate i dobro uhljebljene profi sportaše ionako boli ćošak od lakta jesu li korisni ili ne dok god su plaćeni, ali svejedno moraju imati na umu da su došli do svojih postignuća bez gotovo ikakvih znanja i obrazovanja. Ponekad ni previše rada.

loo
08-01-2010, 14:34
Kako sportaši nisu korisni?
Promoviraju zemlju, donose joj puno novaca, pridonose nacionalnom ponosu, boljim odnosima između zemalja, zabavljaju jaaaako puno ljudi, idoli su mnogim klincima (i onim starijima) i još mnoge dobre stvari kojih se ne mogu sjetit ili ih uopće neznam. Da nema sportaša ko bi u svijetu čuo za Hrvatsku? Da nema Blanke Vlašić, Mirka Filipovića, Janice i Ivice, Šukera i ostalih nogometaša, Balića i ostalih rukometaša, Kožulja, Kukoča, Ivaniševića i mnogih drugih svi bi Hrvatsku znali kao siromašnu, balkansku zemlju u kojoj se Sanader i njegovi prijatelji igraju vlade, kao što se klinci od 4-5 godina igraju škole.

I kad već povlačite paralele s tim famoznim vozačima busa. Koje su kvalifikacije potrebne za to zvanje? Neka seljačka škola i vozačka dozvola. Jebeš mi sve ako taj posao nemože obavljat svako normalan. Šta je potrebno da postaneš poznati sportaš koji radi sve ono iz moje prve rečenice? Moraš se rodit talentiran za nešto i cijeli život posvetit tome. Koliko ima sportaša koji nisu uspjeli i na kraju vjerovatno postali već spomenuti vozači autobusa ili mesari u nekoj mesnici na placu... Konkurencija je ogromna i biti među nekoliko najboljih na svijetu (ili najbolji) je OGROMAN uspjeh o kojem mi možemo samo sanjati. Sportaši su za Hrvatsku učinili jako puno i stvarno je nevjerovatno da ovako mala država ima toliko sportaša koji su u tome što rade najbolji na svijetu...

Vozač može biti praktički svatko ko želi, a pravi sportaš tek nekolicina odabranih ljudi.
Ovaj post se odnosi samo na to da sportaši nisu korisni ili da su seljačine i obični ljudi kao vozači autobusa. Što se tiće tih humanitarnih akcija, mislim da nisu u redu i da bi se trebale organizirat za sve ljude pogođene nečine, a ne za slavne pojedince.

rudeboy95
08-01-2010, 14:58
Sve je to urota! Sile vas da gledate sportaše kako nebi pratili politiku!

cham3leon
08-01-2010, 15:01
Kako sportaši nisu korisni?
Promoviraju zemlju, donose joj puno novaca,Spridonose nacionalnom ponosu, boljim odnosima između zemalja, zabavljaju jaaaako puno ljudi, idoli su mnogim klincima (i onim starijima)Si još mnoge dobre stvari kojih se ne mogu sjetit ili ih uopće neznam. Da nema sportaša ko bi u svijetu čuo za Hrvatsku? Da nema Blanke Vlašić, Mirka Filipovića, Janice i Ivice, Šukera i ostalih nogometaša, Balića i ostalih rukometaša, Kožulja, Kukoča, Ivaniševića i mnogih drugih svi bi Hrvatsku znali kao siromašnu, balkansku zemlju u kojoj se Sanader i njegovi prijatelji igraju vlade, kao što se klinci od 4-5 godina igraju škole.

Podcrtano se može smatrat točnim. Sport nema funkciju promoviranja zemlje. Efekt koji vi zovete promocija je taj da će netko tko je pratio xy svjetsko prvenstvo na kojem je bila Hrvatska, kad čuje "Hrvatska" drugom prilikom, će reći "a, to je ona zemlja šta je bila na prvenstvu". Sportom se ne promoviraju ni ljepote zemlje, niti investibilnost. Sport dođe tek tako usput i glupo je i ludo u sport se pouzdati kao oblik promocije, pa radije ulagat u to nego u prave oblike promocije.

O dobicima se isto da diskutirat, pogotovo ako se radi o Hrvatskoj i biserima poput Dinama koji samo guta pare a svake godine se nanovo osramoti u europskim natjecanjima uz nezaobilazno haračenje BBB-a na gostovanjima. Toliko i o ono malo promocije. Pogotovo kad se to dogodi u Češkoj koja je prepuna potencijalnih ljetnih turista.

Strane investitore (odnosno nova radna mjesta) neće privući nikakav sportski uspjeh Hrvatske kad vidi da nam je politika nestabilna, birokracija grozna, porez astronomski.

1GBRAM
08-01-2010, 15:14
iskreno,dok je Tito bio,nije bilo ovakvih gluposti...ali sada,boli njih prozor za ljude koji su oduzeti od nesreća...
Bar si ti bio živ u vrijeme Tita. :roll:

žao mi je što nisam...at least,komunist sam i ateist sam...i vjeruj mi,nije bilo toliko gladnih ljudi koliko ih ima sada

loo
08-01-2010, 15:15
Ali sigurno više učini za Hrvatsku jedan vrhunski sportaš nego jedan vozač autobusa (koji btw ne može bit ni dobar ni loš nego samo, ono, VOZAČ autobusa). I šta ste zapeli za taj nogomet kad Hrvatska ima 20ak ostalih sportova u kojima je u samom vrhu svijeta. I naravno da to promiče našu zemlju. Svako spominjanje u dobrom svijetlu je promocija. I da se opet osvrnema na politiku

'Da nema Blanke Vlašić, Mirka Filipovića, Janice i Ivice, Šukera i ostalih nogometaša, Balića i ostalih rukometaša, Kožulja, Kukoča, Ivaniševića i mnogih drugih svi bi Hrvatsku znali kao siromašnu, balkansku zemlju u kojoj se Sanader i njegovi prijatelji igraju vlade, kao što se klinci od 4-5 godina igraju škole.'

Ono za politiku i investitore ti je samo djelomično točno. Strani klubovi stalno od nas kupuju igrače i firme i hotele i zemlju i sve što se prodati može...

Primjetio sam da i ostatak posta nisi baš prokomentiro...

str1k3r
08-01-2010, 15:20
Ali sigurno više učini za Hrvatsku jedan vrhunski sportaš nego jedan vozač autobusa (koji btw ne može bit ni dobar ni loš nego samo, ono, VOZAČ autobusa).

Aham. Oprostite vi samo vozite autobus, vi ćete čekati na vaš organ jer eto... netko tko se bavi sportom je bolja, kvalitetnija osoba od vas i ima više razloga za život.
Figurativno jel'.

Lord Ragnarok
08-01-2010, 15:25
po cem je ova neka sonja ili kakogod vrijednija od covjeka s kojim ja svaki dan stizem u svoju naobrazovnu ustanovu na vrijeme??

cham3leon
08-01-2010, 15:28
Ali sigurno više učini za Hrvatsku jedan vrhunski sportaš nego jedan vozač autobusa (koji btw ne može bit ni dobar ni loš nego samo, ono, VOZAČ autobusa). I šta ste zapeli za taj nogomet kad Hrvatska ima 20ak ostalih sportova u kojima je u samom vrhu svijeta. I naravno da to promiče našu zemlju. Svako spominjanje u dobrom svijetlu je promocija. I da se opet osvrnema na politiku

'Da nema Blanke Vlašić, Mirka Filipovića, Janice i Ivice, Šukera i ostalih nogometaša, Balića i ostalih rukometaša, Kožulja, Kukoča, Ivaniševića i mnogih drugih svi bi Hrvatsku znali kao siromašnu, balkansku zemlju u kojoj se Sanader i njegovi prijatelji igraju vlade, kao što se klinci od 4-5 godina igraju škole.'

Ono za politiku i investitore ti je samo djelomično točno. Strani klubovi stalno od nas kupuju igrače i firme i hotele i zemlju i sve što se prodati može...

Primjetio sam da i ostatak posta nisi baš prokomentiro...

Pa onda da sada komentiram.

1. Ako se ne voziš busom, vozač autobusa ti nije koristan, ali ako ti treba bus i nemaš drugog prijevoza voljet ćeš šoleta više nego Balića. Ljudi kojima posao ovisi o prijevozu više vole svog vozača nego nekog sportaša kojeg nikad u životu nije vidio koji trči okolo po atletskoj stazi/dvorani.

2. Vozač i nije neko zahtjevno zanimanje, ali zato se u današnje vrijeme moraš boriti za takve poslove. I postoje dobri i loši vozači. Vjerovao ili ne, nije lako vozit mrcinu od busa po uskim gradskim ulicama, čast iznimkama.

3. Naši sportaši nisu nikakva alternativa političarima, niti mogu dati drugu sliku o Hrvatskoj. Mogu jedino nekoga uputiti da postoji zemlja zvana Hrvatska, ali poželiš li više znati o Hrvatskoj morat ćeš naići na Sanadere i Kosorice zato jer su oni na vlasti, a ne Blanka Vlašić.

4. Heh, kupovanje naših igrača od strane inozemnih klubova nema nikakvog značenja za državne financije, kao ni za pučanstvo. Sve to ide u džep menadžmentu kluba koji farma igrače i samom igraču. Postotak koji moraju platit državi je minoran.
Nadalje (copyright Fabijan), prilično sam siguran da strani nogometni i ini klubovi ne kupuju naše firme i hotele, kao ni zemljišta da nešto korisno izgrade na njima. To rade tzv. strani investitori, a njih boli patka za naše sportaše, oni samo gledaju ozbiljne ekonomsko političke faktore da ocijene mogućnost korisnog poslovanja u našoj zemlji.
Nemam vremena ni volje nabrajat ih sve.

Ispričavam se ako ne budem bio u prilici odgovoriti na daljnje postove jer neću bit doma za vikend. Vidimo se idući tjedan!

loo
08-01-2010, 15:29
Nije vrijednija nego je posebnija. Nitko nije rekao da nam vozači autobusa ne trebaju, ali to može bit bilo tko na svijetu. Svoje mišljenje o humanitarnoj akciji sam već napisao par postova unazad. Samo kažem da je teže bit najbolji na svijetu u nekom sportu i da time više doprinosiš zemlji nego vozač autobusa. Kakva je ko osoba nema nikakve veze.

The Great Duck
08-01-2010, 15:30
iskreno,dok je Tito bio,nije bilo ovakvih gluposti...ali sada,boli njih prozor za ljude koji su oduzeti od nesreća...
Bar si ti bio živ u vrijeme Tita. :roll:

žao mi je što nisam...at least,komunist sam i ateist sam...i vjeruj mi,nije bilo toliko gladnih ljudi koliko ih ima sada
Ne znam tko mi je draži,tinejdžeri neo-nacisti ili komunisti...I ako se ne varam 80-ih je SFRJ bila u gospodarskoj krizi (dobro,to je bilo poslije Tita),tako da...

str1k3r
08-01-2010, 15:37
Nije vrjednija nego je posebnija. Nitko nije rekao da nam vozači autobusa ne trebaju, ali to može bit bilo tko na svijetu. Svoje mišljenje o humanitarnoj akciji sam već napisao par postova unazad. Samo kažem da je teže bit najbolji na svijetu u nekom sportu i da time više doprinosiš zemlji nego vozač autobusa. Kakva je ko osoba nema nikakve veze.

Nije je pitanje tko je posebniji ili tko je više učinio, ili tko radi zahtjevniji posao. Bitno je znati da su svi jednaki, izdvajati nekoga samo zbog njihovih fizičkih dostignuća je krajnje krivo to je isto kao da izdvojiš djecu s posebnim potrebama i kažeš da ništa ne vrijede jer su samo teret i nikada neće doprinjeti razvoju države.

loo
08-01-2010, 15:45
Dobro, pa svi smo se već složili da nije uredu da rade humanitarne akcije samo za poznate, a tisuće drugih ljudi su u istoj situaciji....

1GBRAM
08-01-2010, 15:49
iskreno,dok je Tito bio,nije bilo ovakvih gluposti...ali sada,boli njih prozor za ljude koji su oduzeti od nesreća...
Bar si ti bio živ u vrijeme Tita. :roll:

žao mi je što nisam...at least,komunist sam i ateist sam...i vjeruj mi,nije bilo toliko gladnih ljudi koliko ih ima sada[/quote:3hsntedt]
Ne znam tko mi je draži,tinejdžeri neo-nacisti ili komunisti...I ako se ne varam 80-ih je SFRJ bila u gospodarskoj krizi (dobro,to je bilo poslije Tita),tako da...

iskreno,mrzim neo-naciste....ali vjerujte mi,i starci vam budu rekli kako je bilo i dobrih strana(puno je ljudi imalo posao,ekonomija je do kasnih 80-ih je bila stabilna)ali ima i loših strana(nije se smjelo govoriti ništa loše o Titu,što sam Tito nije naredio da se osnuje OZNA i UDBA zbog tih gluposti....nije se smjelo iznositi vjerska obilježja u javnim ustanovama....)ugl,Juga je bila podjednaka,ali opet....takvih gluposti kao danas,gdje se samo jednom čobanu ide pomoći....nije bilo...ili svakome,ili nikome....

str1k3r
08-01-2010, 15:50
Dobro, pa svi smo se već složili da nije uredu da rade humanitarne akcije samo za poznate, a tisuće drugih ljudi su u istoj situaciji....

Onda mogu nazvati to koncertom za sve žrtve prometnih nesreća, ne samo za Sandru Paović.

Nodakim
08-01-2010, 15:51
Dobro, pa svi smo se već složili da nije uredu da rade humanitarne akcije samo za poznate, a tisuće drugih ljudi su u istoj situaciji....

Onda mogu nazvati to koncertom za sve žrtve prometnih nesreća.


Ali onda će ih napasti jer lažu?

loo
08-01-2010, 15:56
Dobro, pa svi smo se već složili da nije uredu da rade humanitarne akcije samo za poznate, a tisuće drugih ljudi su u istoj situaciji....

Onda mogu nazvati to koncertom za sve žrtve prometnih nesreća, ne samo za Sandru Paović.



Što se tiće tih humanitarnih akcija, mislim da nisu u redu i da bi se trebale organizirat za sve ljude pogođene nečine, a ne za slavne pojedince.

Dobro da to nisam napiso u prvom postu...

str1k3r
08-01-2010, 15:59
Dobro, pa svi smo se već složili da nije uredu da rade humanitarne akcije samo za poznate, a tisuće drugih ljudi su u istoj situaciji....

Onda mogu nazvati to koncertom za sve žrtve prometnih nesreća, ne samo za Sandru Paović.



Što se tiće tih humanitarnih akcija, mislim da nisu u redu i da bi se trebale organizirat za sve ljude pogođene nečine, a ne za slavne pojedince.

Dobro da to nisam napiso u prvom postu...

Dobro da onda nisi govorio kako su sportaši bolje osobe od nas. :roll:

loo
08-01-2010, 16:20
Ne da su bolje osobe nego da su više postigli od vozača autobusa...

rudeboy95
08-01-2010, 16:52
Ne da su bolje osobe nego da su više postigli od vozača autobusa...
nisu. Jel npr. Blaić napravio išta drugo za hrvatsku osim onoga sta nije isključivo vezano za sport?

Mirko L
08-01-2010, 17:41
Gledaj...

Jedan može biti u dobroj formi, vježbati i bogat je, može prehraniti koga hoće, živi u luksuzu, ima veliku plaću.Da ne spominjem koliko slave dobija za postignuća i ljudi na jega gledaju kao na heroja.

Jedan vozač autobusa, istina, nemora nikakve velike skillove imat za svoj posao, ali ima malu plaću, teško si prehrani obitelj, radi puno i zamoran je posao, nije slavan, niti cjejen...i dosta ljudi se izruguje takvim poslovima.

Kao što striker kaže, poznatiji uvijek imaju prvenstvo i prednost...biilo u ovakvim ''humanitarnim'' akcijama ili čekanju bubrega ili štasvene.




1.SAko se ne voziš busom, vozač autobusa ti nije koristan,Sali ako ti treba bus i nemaš drugog prijevoza voljet ćeš šoleta više nego Balića. Ljudi kojima posao ovisi o prijevozu više vole svog vozača nego nekog sportaša kojeg nikad u životu nije vidio koji trči okolo po atletskoj stazi/dvorani.

Ima više ljudi koji ne gledaju sport, pa im sportaši nisu korisni.
I to što kažeš da poboljšavaju odnose između zemalja...baš suprotno rade.Neke zemlje se počnu mrzit...misliš li da smo mi hrvati više zavoljeli Turke kad su nas dobili na prvenstvu 2008.?
I didn't think so.

Ima još toga na što sam ti htio odgovorit, ali postovi se zaagubili na pošloj strani pa nemogu sad kvotat i neda mi se tražit :)

Babitz
08-01-2010, 17:50
Don't.

loo
08-01-2010, 21:22
Vidim da je rasprava uzaludna... kao da namjerno ne želite priznati da sportaši naprave jako puno toga što nema neke direktne veze s sportom kojim se bave...

Neznam zašto ste zapeli za te vozače autobusa... ko kaže da baš neki odvjetnik nije ozlijeđen u prometnoj nesreći. Ne čini li on puno više za dobrobit ostalih od vozača autobusa? Ili možda neki kirurg?

Da su pomogli nekom random čovjeku srednje klase, onda bi svi počeli govorit da su glupi zato što se pokušavaju ulizat ljudima i ispast neki heroji na televiziji. Već je bilo par takvih tema. Uvijek će vam nešto smetat. Ako pomognu siromašnima, onda to rade samo da ispadnu dobri, ako pomognu 'poznatima', onda to rade samo zato što su 'poznati' pa su vrijedniji od drugih. Kao da je bitan razlog dokle god se nekom pomaže...

Mirko L
08-01-2010, 21:28
Da, ali se isto može pomoć i više ljudi.
Jesi vidio ono što sam kopirao...kad je Vesna Pusić posjetila tu Sanju ili Sonju, kakoveć, i dala joj naranču (lol) i nasmješila se, slikala ili štaveć ne, a ovoga nije ni pogledala, niti rječi mu nije rekla, kao da ne postoji.A čovjek mora bradom vozit kolica.

Da ne spominjem kako zapravo i rade te humanitarne akcije da oni isto zarade nešto.Porez na humanitarne akcije ftw!

str1k3r
08-01-2010, 21:29
Neznam zašto ste zapeli za te vozače autobusa... ko kaže da baš neki odvjetnik nije ozlijeđen u prometnoj nesreći. Ne čini li on puno više za dobrobit ostalih od vozača autobusa? Ili možda neki kirurg?


Koliko ti puta moram ponoviti? Ravnopravnost - nije bitno koliko je tko što napravio ili koliko može napraviti, bitno je da je on/ona osoba i da ima ista pravo biti spomenuta kao i ovaj/ova što ima većiSpotencijal od nje/njega.

wavefunct
09-01-2010, 18:10
pff ako se odvjetniku oduzmu noge on još uvijek može donositi kruh u kuću, nisu svi odvjetnici oni koje vi vidite na TVu lol, ima i nekih koji po čitave dane za stolom sjede...

Korpse
09-01-2010, 18:22
Ne da su bolje osobe nego da su više postigli od vozača autobusa...
nisu. Jel npr. Blaić napravio išta drugo za hrvatsku osim onoga sta nije isključivo vezano za sport?
Balić i cijela repka su svojim uspijesima učinili Hrvatsku poznatijom u svijeti, a ne rade to samo sportaši, može bili tko to raditi tko je uspiješan u nečemu.

rudeboy95
10-01-2010, 16:06
Ne da su bolje osobe nego da su više postigli od vozača autobusa...
nisu. Jel npr. Blaić napravio išta drugo za hrvatsku osim onoga sta nije isključivo vezano za sport?
Balić i cijela repka su svojim uspijesima učinili Hrvatsku poznatijom u svijeti, a ne rade to samo sportaši, može bili tko to raditi tko je uspiješan u nečemu.
I nemože svatko to napravit. Npr. Smetlar nemoze proslavit hrvatsku u svijetu ma kolko dobar bio u svom poslu. ima milijun primjera. i čemu to? zašto moramo bit poznati? Bolje da razvijamo se svim drugim stvarima ekonomiji i sl. Ako smo poznati samo cemo imat problema sa ilegalnim doseljeonicima i nista vise. Drugim rijecima, postat cemo glupi ameri.

The Great Duck
10-01-2010, 18:04
Zaboravljaš da naša zemlja praktički živi od turizma,a da bi imali više turista,moramo biti poznati u svijetu.

cham3leon
10-01-2010, 19:21
Zaboravljaš da naša zemlja praktički živi od turizma,a da bi imali više turista,moramo biti poznati u svijetu.

S time da turizmu više pridonosi jedna reklama na stranim tv kanalima nego sportski uspjeh hrvatske repke, a k tome je i jeftinija.

E ovako, vrhunski sportaši su do svojeg trenutnog statusa došli kroz strahovito težak rad, ali efekti toga nisu konkretno korisni. A i šofer busa koji mora vozit kilometre danju i noću, po kiši i snijegu, kroz poznato i nepoznato ne radi svoj posao sa lakoćom. U svakom poslu si dobar koliko truda uložiš.

Sport je zabavan, uglavnom zdrav, i itekako poželjan, jer događaji poput Olimpijskih igara i svjetskog prvenstva u nogometu pridonose zbližavanju čitavih nacija, međutim, to je uglavnom to. Za nas obične laike, on ne znači ništa. Mi ne dobivamo ništa nijednim sportskim uspjehom. Jedina je razlika što će neki ljudi s druge strane svijeta zapamtiti ime "Hrvatska" i očekivat da ćemo bit dobri na idućim natjecanjima, ništa više.

Još jednom, na sport se ne možete osloniti da će nas ikako uhljebiti. Pogotovo u ova vremena trebalo bi ponajviše srezat sredstva za sportske događaje i klubove, a ne nabijat poreze.
Tako se održala i utrka na Sljemenu, tj dvije, koje su koštale silne milijune a zauzvrat dale puno manje.

loo
10-01-2010, 20:39
Da, dobro da sportovi nisu najgledaniji na televizijama. Postoji xy kanala samo sa sportom. Koliko je to radnih mjesta? Koliko je još onih koji pomažu sportašima na bilo koji način? Koliko je onih koji proizvode i prodaju opremu za sportaše?

You have to think outside the box :wink:

cham3leon
10-01-2010, 20:47
To je istina, ali to je cijela industrija zabave, a ona koegzistira samo uz postojanje realno produktivnih industrija i ne može pokretati ovu zemlju koja gospodarstva gotovo da i nema.

Mirko L
10-01-2010, 21:00
Imam potpuno isto mišljenje kao kameleon, ergo, kameleon je u pravu :)

loo
11-01-2010, 14:34
To je istina, ali to je cijela industrija zabave, a ona koegzistira samo uz postojanje realno produktivnih industrija i ne može pokretati ovu zemlju koja gospodarstva gotovo da i nema.

Kao da je to bitno. Bitno je to da nema sporta ne bi bilo još milijun drugih stvari.

Povlačim se iz ove rasprave jer ne samo da nema nikakvog smisla nego je potpuno offtopic.

cham3leon
11-01-2010, 14:43
Nemoj bit tvrdoglav. Kao da ne znam da jako mnogo ljudi živi od sporta, ali ja ti pokušavam reći da sport može postojati samo i samo uz ostale "važne" grane ekonomije. Isto kao i Hollywood, modna industrija, i tko zna što sve ne.

loo
11-01-2010, 15:32
A vozač autobusa može postojat bez ljudi kojima treba prijevoz?

Sad stvarno dosta.

cham3leon
11-01-2010, 17:27
Pa nevjerojatno.

Jel ti razumiješ da sportska industrija ne daje NIŠTA korisno narodu. Korisnim smatram zadovoljavanje ljudskih potreba, kojih ima koliko hoćeš - prehrana, vodoopskrba, transport (danas je prijeko potreban, i zato UVIJEK ima ljudi koji o njemu ovise, bio to šofer autobusa ili pilot jumbo jeta), informiranje, zdravstvo...

Od najosnovnijih, pa do možda nepotrebnih, cijeli je niz usluga koje ljudima TREBAJU, nekima više, nekima manje, ali sveukupno gledajući potrebne su. Primjerice, zašto bi zvao vodoinstalatera kad se možeš primit alata i popravit to sam? Možda možeš i bez njega, ali ćeš uz njegovu pomoć moći prepustiti vodoinstalacije drugom paru ruku, a ti ćeš to vrijeme bolje iskoristit da radiš svoj posao kao npr. kuhar gdje opet radiš direktnu uslugu nekom trećem, i tako se krug nastavlja unedogled. Moram li ti objašnjavati kako ekonomija funkcionira?

Naravno, ne trebamo nužno transport, možemo pješke. Recimo da smo u manje naprednom društvu koje živi bez tih luksuza. Tu dakako usto nema ni profesionalnog sporta jer nikome NE DONOSI PROFIT, niti će itko dati svoje četiri repe i dvije vreće krumpira da gleda nekog kako trči okolo.

Profesionalni sport nastane tek kada ljudi počnu živjeti na dovoljno visokom standardu - toliko visokom da su im najnužnije potrebe osigurane, i kad mogu posegnuti i za nekim luksuzom - nečime što mu zapravo ni ne treba, ali želi imati. E tu već profi sport može nastati.
Ali da se prisjetimo, profi sport je ovdje nastao zbog gore spomenutog visokog standarda - a taj je postignut razvijanjem ekonomskih grana koje su VAŽNIJE i koje su riješile brigu o osnovnijim potrebama.

Sport je zato uz modnu, filmsku, pa i industriju igara ona trešnja na vrhu šlaga torte. Praktički svima najmanje treba, ali kad je tu i kad si ga možeš priuštiti dobro dođe. Ali ako se dogodi da standard padne, one osnovnije potrebe opet dolaze u središte pozornosti, i ta cijela industrija propada.

Mirko L
11-01-2010, 19:08
Da skratim za njega:


Bez sporta ljudi bi preživjeli.
Preživjeli bi samo bi im bilo malo dosadnije.

Svijet bi lako preživio bez nogometaša, rukometaša, vaterpolista,tenisača, boksača, atletičara itd itd.
Svijetu bi bilo puno teže bez kuhara, prodavača, vozača (biločega), mehaničara, električara, bolničara, policajaca i ostalih ''običnih zanimanja'', koja su, zapravo, važnija od onih ''boljih''.

Smatra se što veća plaća, bolji posao, jel'te...

Eto.Skraćeno.

Rang€r
11-01-2010, 19:15
totalni sign na kameleona... hmm sad sam još neš mislio napisat al mi se neda :>

Lord Ragnarok
11-01-2010, 19:54
kameleon me tak cita,
<3 svog spomenutog vozaca autobusa.
vozac autobusa>hrv repka
imho :D

cham3leon
11-01-2010, 20:20
Da skratim za njega:


Bez sporta ljudi bi preživjeli.
Preživjeli bi samo bi im bilo malo dosadnije.

Svijet bi lako preživio bez nogometaša, rukometaša, vaterpolista,tenisača, boksača, atletičara itd itd.
Svijetu bi bilo puno teže bez kuhara, prodavača, vozača (biločega), mehaničara, električara, bolničara, policajaca i ostalih ''običnih zanimanja'', koja su, zapravo, važnija od onih ''boljih''.

Smatra se što veća plaća, bolji posao, jel'te...

Eto.Skraćeno.

I Mirko opet uspješno pogađa u srž problema :>

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 20:28
U samo srce, reklo bi se.

Rang€r
11-01-2010, 21:11
bolesno

The Great Duck
11-01-2010, 21:38
Al meni je najjače što neki smetlar ima plaću 2000 kn,a neka tamo manekenka za to što se prošeće pistom u nekoj robi dobije puste milijune.Stvarno ne razumijem kako je došlo do takvih budalaština.

wavefunct
11-01-2010, 21:45
šta vi mrzite nogomet, draže mi je da ja imam svoju zabavu nego da su ulice čiste lol

cham3leon
11-01-2010, 21:46
Ne mrzimo mi nogomet nego neki ljudi moraju shvatit da je on totalno sporedna stvar.

Dao bi ja tebi da čistiš ulice pa bi vidjeli. I da si sam zarađuješ za hranu i život. Nogomet ti ne bi pao na pamet.

wavefunct
11-01-2010, 21:51
Ne mrzimo mi nogomet nego neki ljudi moraju shvatit da je on totalno sporedna stvar.

Dao bi ja tebi da čistiš ulice pa bi vidjeli. I da si sam zarađuješ za hranu i život. Nogomet ti ne bi pao na pamet.

naravno da jest, ali mali detalji čine naš život predivnim...

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 22:03
Život ti ne bi bio predivan da imaš kugu.

wavefunct
11-01-2010, 22:13
Život ti ne bi bio predivan da imaš kugu.

-.- yer misin' me point he'.

evo naprimjer jel tebi draze sto ce ti veceras zena dat picke ili ti je draze sto znas da ces sutra jesti NEŠTO.

HMM?

McPingvin_v2.0
11-01-2010, 22:15
Ovo drugo :)

cham3leon
11-01-2010, 22:51
Pingu je uvijek siguran da će dobit svaki dan, a osigurat si prehranu je nešto sasvim drugo :D