PDA

Pogledaj cijelu verziju : JET (S8000) vs Omnia (i900)



Karlo_from_Bjelovar
27-12-2009, 18:19
evo... dvoumim se izmedu doticna 2 phonea... zanemarite sad razliku u cijeni... nakon dosta dvojbi, odlucio sam ipak uzeti touch mob, a iz prve sam namjeravao uzeti N85... prekretnica je bila to sto je buraz uzeo 5800 xpressmusic, pa sam uvidio da taj famozni touchscreen nije uopce los, nego da ipak treba malo vremena da se priviknes, a nakon toga da nije uopce toliko nepraktican koliko se iz prve cini!

namjene moba su, uz standardne primjene (sms&pozivi), fotkanjeS(ne moraju bit sad ne znam kakve boje, kontrast ovo ono, ali je dosta bitno da ne fejla nocu... u biti trazim nesto s boljom kamerom od 5800, a tu oba moba pobjeduju), surfanje netomS(wlan) te gledanje serija... mozda, ako bi me kvaliteta zvuka zadovoljila, znao ponekad i muziku slusat, ali trenutacno imam ajPod, pa ono...malo me odbija od omnie to sto ima nestandardan utor za sluske, pa ako izgubim, bi mogla to bit pizdarija, a i sa 3.5mm uvijek lako od nekog posudim ako sam slucajno zaboravio)...

ono sto mi je najvaznije, je to da je mob brz... odnosno da nema onih sitnih stekanja (te recimo kada pisem poruku, pa se ne prikaze odma nego onako treba pola sekunde), kakve sam znao vidati na jeftinijim sony ericsonovim modelima, te na nekim symbian nokiama... do sada sam imao E51, koji me sto se tice brzine stvarno zadovoljio, ali mi je displej malen za nekakvo duze surfanje netom te gledanje serija...

otvoren sam za sve sugestije... pa eto... ajde netko 2-3 pametne... :)

takoder me zanima kakva je situacija sto se tice aplikacija za oba moba... igre ovo ono... ;)

W3DR4N
27-12-2009, 18:31
Jet je noviji i bolji.

Don Kihot
27-12-2009, 18:40
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone1=2835 (http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=2422&idPhone1=2835)

JET mi se bolje sviđa (S8000 odnosno S8003).

Aral
27-12-2009, 20:21
Ja imam S8000 Jet nešto manje od mjesec dana pa mi je on i stoga favorit. Imao sam prilike malo radit na omniji...ne hvala. Stoga plus za Jet od mene. Nećeš se razočarat. Plus, prokleto je brz, to mi je najvaznije kod takvih mobitela, zato sam ga i uzeo. A i zato se zove Jet. Usput i gledam filmove na njemu, divx, mp4, koja god kvaliteta, kaj god hočeš, ko na kompu; pukneš sluške i gledaš film ^^

Karlo_from_Bjelovar
27-12-2009, 22:29
jebate jos sam se malo raspitao, i skuzio da je taj mob fakat dummy! ja sam brijo da za taj android ima aplikacija, igara ovoga onoga, doduse ne ko za sym ili win mobile, ali ono, da ima... kad ono, banana... :( a opet me baca na razmisljanje da li mi to treba... jer mi taj mob ima sve ostalo... a svog buduceg ne planiram mjenjat jos barem 2 godine...

btw zasto ne omnia? daj mi malo argumentiraj...

omnia2 je najmanje 2500kn... i to najmanje najmanje... a to mi je previse dat za mob... tu granicu od 2000kn nikako ne bi zelio prec... el imate preporuku za neki treci model mozda? ono, cisto da bacim oko...


edit: tek sad skuzio... pa to nije android... :( nesto sam ja pomjeso...

Aral
27-12-2009, 22:36
Neznam, meni neke specijalne aplikacije netrebaju, symbian ne volim, a ono kaj mi jet nudi mi je i previše. Meni ja važno da mogu razgovarat, slat poruke, slikat, imat ok multimediju, wifi, da je brz i to sve bez ikakvih problema. Ovaj mobitel mi to savršeno pruža, bez puno komplikacija. I nije skuplji od 2k kuna.

Karlo_from_Bjelovar
27-12-2009, 22:39
e a reci mi kako ti funkcionira pregledavanje tube siteova? el ti stekuckaju videi, ili je sve kako treba? takoder, da li si radio kakav update firmwarea?

a bas sam se ponado da cu svirat neki klavir ili gitaru na mobu... :(

Niko Bellic
27-12-2009, 22:41
Llc32XDuEsQSYats5WxwImw&feature=channel

Evo, ako si neodlučan... :wink:

Aral
27-12-2009, 22:44
Radi ok, iako se nisam puno bavio time. Čekam početak idućeg mjeseca pa da mogu normalno sufat na drugoj tarifi. Inače, za više infoa, klik (http://www.gsmarena.com/samsung_s8000_jet-review-374.php).

Ako pak želiš brdo aplikacija onda riskiraj više love il neku pretplatu i uzmi iphone; zadnjih tjedan dana sam se imao prilike intenzivno družit s njim i mob je pravo čudovište, tona aplikacija, ogroman fun faktor, presavršen touch osjećaj itd, dođe mi da prodam jeta iako ga imam samo mjesec dana.


Al ipak...ima jet svojih prednosti zbog kojeg sam ga i uzeo. A i lova je igrala ulogu ^^

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2009, 02:28
sad mu tu uletava i treca opcija... iphone 3gs... stari bi mi trebao imat mogucnost produzenja ugovora, u tarifi je flex 150 i ima 13k bodova... i ako produzi ugovor na 2 godine i zamjeni 12k +club bodova za popust na uredaj, dobijem iphone 3gs 16gb za 1600kn... a na isti nacin bi i trebao moc dobit xpress music 5800 za 300kn... a ta solucija mi se pocinje sve vise svidat...

Kalhant
30-12-2009, 03:07
iphone 3gs bez obzira sto ce ga vecina popljuvat. Imas 15 godina i ne treba ti neki "poslovni" mobitel. Pretpostavljam da ces mobitel najvise koristiti za muziku, vide-e, igre i neke zabavne aplikaciju u cemu je iphone definitivno na vrhu.

Aral
30-12-2009, 07:14
Onda svakak uzmi iphone, owna sve do sad izašle mobitele. I ja bi ga uzeo da mogu :(

osvetnik_sch3l3
30-12-2009, 10:58
koliko su takvi mobiteli uopce "mobilni" sto se tice izdrzljivost baterije (put autobusom od 2 sata gledajuci film) bez d amoram vuci punjac,
te efikasnost prilikom pisanja poruka (tipkanje u pijanom stanju se isto uzima u obzir)?
posto su mi poslovi na selu omogucili da imam nesitne prste?

Karlo_from_Bjelovar
30-12-2009, 15:00
stari mi moze produzit ugovor tek u drugom mjesecu... tak da cu se strpit do tad... :wink:

Don Kihot
31-12-2009, 00:31
Jednom Symbian (ili Android), uvjek Symbian.

Sve drugo su igračke.

Kalhant
31-12-2009, 03:07
Symbian je zastario, android je ok. Ja puno ocekujem od maemo OS-a.
PvPTBwEg5UA&feature=channel
WpXX_m5Jp68

Karlo_from_Bjelovar
31-12-2009, 12:53
prejebena mi je ova n900, al je skupa ko sam vrag!
kolko sam skuzio, najvjerojatnije dolazi u tmobile... ;)

Aral
31-12-2009, 13:23
Ne volim nokije al ovaj mobać ima kaj za pokazat moram priznat :thumbs2:

Karlo_from_Bjelovar
05-01-2010, 15:54
el se zna kada dolazi n900 pod okrilje nekog operatera, te da li se vec zna koji operater ce to bit?

Aral
05-01-2010, 15:57
Da, to bi bilo lijepo znat. I naravno cijena, koju si neće moći svatko priuštit. Al kome treba internet tablet dobro dođe ^^

Kalhant
05-01-2010, 16:15
U Srbiji je u vipu, a za Hrvatsku se jos ne zna. U mobis ce doci uskoro http://www.mobis.hr/MobilePhoneDetails/ ... 900.wshtml (http://www.mobis.hr/MobilePhoneDetails/19575/lang/HR/Nokia-N900.wshtml). Procitao sam na internetu da su u bugu u mini recenziji stavili da je cijena 5299kn.

Pogledajte ovaj unboxing :pray:
SvKL7To6VbM&feature=player_embedded

Niko Bellic
05-01-2010, 16:16
Vipnet će imati N900 (jedan od razloga zašto je maknuta 5800 XpressMusic iz ponude), ali ne zna se točno kada će biti dostupna. Do Uskrsa je tu sigurno, a u komplet tarifama će biti i ultra povoljna. Kome se nije bed strpiti...

Također, T-Mobile u isto vrijeme kad u Vipnet stiže N900 dobija Nexus One...

Hehe...

Karlo_from_Bjelovar
05-01-2010, 16:41
a je... uskrs... n900 se vec moze nabavit po oglasnicima... koja banana...

btw odakle ti info? :eyebrows:

Karlo_from_Bjelovar
06-01-2010, 21:43
izasle su sluzbene specifikacije za nexus one... svida mi se sto, za razliku od ajFona, ima blic (!!!)... a vrlo vjerojatno ce bit jeftiniji... ali je toliko ruzniji od iPhonea... xD a i 4G, prema najavama, izlazi za 6 mjeseci... sto znaci da bi trebali poboljsati kameru + ubacit blic... drugim rijecima rijesiti sve mane zasto se jos uvijek premisljam...

Aral
07-01-2010, 14:11
Al opet...ružan je da nemrem vjerovat :(

Niko Bellic
07-01-2010, 14:31
Ma daj molim te, šta ti to može biti ružno na telefonu koji ima ekran preko cca 90% površine prednje strane? Kako uopće smartphone može biti lijep, kad svaki ima gigantsku ekrančinu koja prekriva skoro cijelu prednju stranu...

Aral
07-01-2010, 14:46
O ukusima se ne raspravlja. I uopce prednji dio nije bitan, meni je zadnji čak i važniji. A npr. prema iphoneu nexus one je odurno govno. Naravno, to je samo moje mišljenje. Ako se pokaže dobrim možda ga i ubodem, ipak htc tu ima svoje prste.

Niko Bellic
07-01-2010, 14:57
Kak ti može zadnja strana bit bitna, kad mobitel ili "leži" na njoj ili ju prekriva tvoja ruka dok ga držiš u njoj?

Aral
07-01-2010, 15:05
Pa isto kak mi je na autu stražnji dio bitniji nego prednji. Mislim ono, ćemu rasprava o tome sad ^^ Svatko ima svoje, nemoraš se uzbuđivat oko toga sad. Uostalom, izgleda nije niti tolko važan ako će imat ok hardver i softver.

Karlo_from_Bjelovar
07-01-2010, 21:52
mobitel je neupitno ruzan... sve touch nokie, i ajfon, cak i lg cookie, su mi ljepse od njega...

Aral
07-01-2010, 22:00
Malo mi je to čudno, mislim ipak je to google, mogli su čuda napravit od dizajna, to im je još valjda bio najmanji problem. Al dobro, izgled nije presudan al opet donosi neke bodove. Al ajde, da ne idem previše u off...

vjever_masni
08-01-2010, 15:27
da, ali je mobitel zvijer :D

Niko Bellic
08-01-2010, 15:59
Najbolje je furat dva mobitela. Jedan dual SIM mobitel i jedan sa ultra mega funkcijama i mrežom koja ima najpovoljniji net. To imam u planu za futur. Zasad sam falio TELE2, ali teško je dobiti isti broj kod tri operatera...