PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoc molim!



raki1234
27-12-2009, 15:51
pozdrav svima!

imam jedan problemcic :)

kad sam htio otvoriti program za otkrivanje bios sifre, pogledajte koji je error izbacilo..
neki VIRTUAL DEVICE DRIVER... znate li sto moram uraditi?


evo slika:

http://www.imagesforme.com/show.php/879 ... itled2.JPG (http://www.imagesforme.com/show.php/879143_untitled2.JPG)

ako se iz prve ne pojavi slika, samo refreshajte stranicu :D

hvala unaprijed

Don Kihot
27-12-2009, 15:54
Ne treba ti to.

Otvori komp, uzmi manual od ploče, i nađi gdje se nalazi kratkospojnik za resetiranje BIOS-a (uvjek je negdje blizu baterije, osim kod MSI ploča, kod kojih zna biti negdje na rubu ploče).

Ako to ne nađeš, odopoji komp od struje, izvadi bateriju i lupaj po gumbiću za uključivanje kompa da isprazniš kondezatore, te tako resetiraš BIOS.

raki1234
27-12-2009, 15:58
ma znam ja kako resetirati sifru- pomocu bios baterija i takozvanih ,,jumpera,,

ali meni treba program koji ce pokazati trenutnu sifru u biosu :D

ako neznas nikoji, onda ako znas molim te reci sta je sa ovim virtual device driver.. izbacuje neki error... ?

Don Kihot
27-12-2009, 16:10
teško da ćeš očitati sa ikojim softwareom šifru.
pogotovo sad kad svaka ploča sebi podešava BIOS.
prije kad si imao klasične AMI i AWARD BIOS-e, moglo se, danas, teško.

raki1234
27-12-2009, 16:14
ja sam ova 2 program downloadovao :

ali izbacuje taj error sa virtual device driver...

http://www.bioscentral.com/misc/downloads.htm

i

http://www.ghacks.net/2007/01/03/find-o ... -password/ (http://www.ghacks.net/2007/01/03/find-out-your-bios-password/)

sta mislis o njima?
jeli valjaju?

Don Kihot
27-12-2009, 16:15
Nisam probavao jer nemam poterbe.

Uostalom, šta će ti PASS?

Probaj 1234, admin, 0000, "ime trgovine u kojoj si kupio konfu".

raki1234
27-12-2009, 18:25
to mi je otac stavio sifru da ne mogu na komp zbog skole hehhe.. :D

hansi
27-12-2009, 18:27
tata?
otac?
hehe :D

croat1gamer
27-12-2009, 18:31
BIOS i login sifra su poprilicno dva razlicita svijeta.

Don Kihot
27-12-2009, 18:34
to mi je otac stavio sifru da ne mogu na komp zbog skole hehhe.. :D

A bože to nema veze sa BIOS-om.

Imaš dvije solucije.

Win XP?

Pokreni komp i lupaj F8.
uđi u Safe Mode kao "Administrator", i promijeni širfu na accountu koji je tvoj.

Ako ne možeš to, skini "MiniPE". U njemu imaš "Toolse" za micanje/mijenjanje šifri.

MiniPE je free. Skineš ISO, spržiš na CD i pokreneš ga kao instalaciju windosa, to je PE (preinstalled envirement),
radi u RAM-u i nema poslijedica.

hansi
27-12-2009, 18:34
nista, brisi

raki1234
27-12-2009, 18:52
hehe mozda nisam bio dovoljno jasan.. :)

on je stavio sifru od biosa , da nemogu uci na komp..

vi ste mislili na user accounts ono u control panelu jel? ne ne too... :D

i need bios password :D

zato mi treba program da skuzim koja je sifra od biosa...

Viper33
27-12-2009, 18:55
al koliko sam ja shvatio iz prijasnjih tema...on nesmije maknut sifru niti promjenit jer ce mu stari(tata, otac whateva) odnest pc na posao i onda ga vise nema....njemu treba da nekako vidi sifru a da ju pritom ne mjenja..jesam li u pravu? :oops:

raki1234
27-12-2009, 19:00
da u pravu si!

dok je on na poslu, ja bih cijeli dan mogao na komp a da on nezna.
inace mogu na komp jedino kad napisem domaci tj. kad mi on da :D


a kad bih resetirao sifru tata(otac)bi znao da sam prckao po biosu i onda mi vise nebi dao da idem na komp... zato mi treba program koji ce mi pokazati koja je trenutna sifra (sifra je stavljena preko biosa) i zato nemogu niti u safe mode niti nista ako neznam sifru.. :D

weird1
28-12-2009, 01:36
Mobitel? Kamera? Ogledalo? Pa ni ovi sto kradu sifre s kartica se vise ne koriste carolijama, programima i mudrovanjem. Postavi se kamera i magnetski citac. Sta bi ti nasilu lupao brojeve i slova sa kompom dok ne pogodi? Nije ni to nemoguce samo spoji jos jedan komp koji ce imitirat tipkalo i slati slova i brojke bez da ti tipkas tj program na drugom kompu(laptopu) bi to izvodio. Ali po meni 1000 puta jednostavnije vidjeti sifru koju tatica utipka. Posto ti da svaki dan da igras kad napises zadacu znaci svaki dan upisuje sifru za bios.

Pretpostavljam da nista vise osim toga ni nepise pa bi mogao cak premazati tipke na tipkovnici s necim i poslije samo dobro pogledati gdje su prsti ostavili trag. (naravno nemislim da premazes s masti ili svjezom bojom nego necim jedva primjetnim, ali da se uz malo truda moze vidjeti gdje je prst obrisao oznake. Ako bas nista nemozes naci imas obicne prasine pospi malo tamo gdje pritisne mogao bi ostati otisak ili ce ta tipka biti cistija itd. itd. malo upotrijebi mastu, a nadam se da ti ne trebam pojasnjavat kako s kamerom ili mobom otkriti sifru koju on upisuje Hint: neka kamera vidi tipkovnicu ali ne i tata kameru).

C
29-12-2009, 01:06
Nisi otvorio program, nego si pokrenuo samo nešto što je dio tog programa. Svaki dio sam za sebe ne radi, ali sve u jednoj cjelini funkcionira.

raki1234
29-12-2009, 10:09
pa ako mozes objasni kako otvoriti... :)

ja sam samo kliknuo na .exe datoteku...

neki kazu da ovaj program se tako ne otvara. nego recimo da napravim bootabilnu disketu, i da na nju stavim taj program, i kad se komp pali da ga bootam preko diskete... ;)

ako mozes, molim te pomozi :))