PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nevolje sa volanom!



Nee Joe
24-12-2009, 22:27
Evo jedno pitanje koje bi mi najvjerojatnije mogli odgovoriti samo oni koji se kuže u elektrotehniku, sklopove i slično. Znači, frend mi je dao jedan svoj cca 5 godina star volan za PS2 (neki pelican acc GT2, tak nešt). On ga je koristio godinu-dvije a kasnije ga zviznuo sa strane. E problem je sad u ovom. Naime, spojim ja lijepo volan na PS2 i na njemu svijetle LED lampice i vidi se da reagira na tipke, jer, kako stisnete tipku tako i LED lampice reagiraju. Ali, volan ne reagira sa igrom! Kao da nije spojen na PS2. Da li sam ja glup i nešto ne radim dobro (čisto sumnjam :D) ili je možda problem u nekom el. dijelu ili sklopu unutar njega? Molim vas, ako itko zna neka mi kaže potencijalno riješenje zato što mi se neda vaditi 200 kuna iz džepa za novi -.- :D. Hvala unaprijed!

cham3leon
24-12-2009, 22:39
Bojim se da je to gotovo sigurno kvar samog volana. Frendu se dogodilo da mu volan nikako nije radio (doduše, radilo se o PC-u i Logitechova aplikacija za kalibriranje i ostalo nije uopće očitala volan), srećom imao je garanciju pa su mu ga zamijenili. Bojim se da ćeš ga teško dovesti u funkciju, pogotovo ako kažeš da je već bio oštećen.