PDA

Pogledaj cijelu verziju : Smrzavanje... nesto...



Sanja_69
23-12-2009, 16:44
Imam jedan problem i nemam pojma kako ga rijesit ( tuzno jest da ga nitko dosad nije znao rijesit )... Ovako: konfiguracije P4 3 ghz 512 mb rama ( 2x256 sdram) radeon 9550, sagate 320 giga ( hard je nov) komp mi se zamrzava malo malo ( zamrzne se pa ga moram restartirat ako otvorim 2-3 programa odjednom odma je gotovo i jos jedno pitanje jel mi moze ko reci sta ovo znaci???!?

http://img69.imageshack.us/img69/858/myscreenshot17.jpg (http://img69.imageshack.us/i/myscreenshot17.jpg/)

mrxilix
23-12-2009, 17:08
jesi li ti dizao gigaher. do 3 ili su ti je tako

fear
23-12-2009, 18:17
@mrxilix:ja tvoj post niš ne kužim

@sanja: za ova smrzavanje možda je kriv nekakav nametnik pa probaj skenirati računalo, za ovo u everestu pogledaju u biosu jel ti agp grafika primarna

C
23-12-2009, 18:31
Problem je jednostavan...
Pri instalaciji drivera između PCI i AGP, instalirao si PCI, i grafička radi, ali ne savršeno dobro, jer ima drivere pomoću kojih može raditi, ali to su driveri za PCI, a ne za AGP. Jedan primjer su Omega Driveri, gdje ako samo stišćeš next, next, next, njemu je default PCI, a ti imaš AGP (kojeg ne odabereš, jer ne gledaš šta stišćeš), i siebeš se, jer instaliraš za PCI.

Također, može biti problem u BIOS-u. Pokreni BIOS, i pod postavkama grafičke kartice vidi jeli u BIOS-u podešeno na PCI ili AGP.

Ako je to sve dobro, na matičnoj imaš jedan jumper koji mjenja mode grafičke PCI/AGP, pa prelistaj knjižicu od matične ploče. Ako se to na jednom dogodilo, onda nema potrebe da čeprkaš po matičnoj, pa pokušaj ove prve dvije stvari koje sam rekao.

mrxilix
23-12-2009, 19:04
jesli li dizao ili spuštao gigaherce svog procesora čovječe

C
23-12-2009, 19:11
Ako i je, ne zna da je to radio. :rotfl:

weird1
24-12-2009, 00:23
Opet posao za vidovitog milana. Stvarno ga moramo malo angazirati na PcPlay forumu, a nije joj prvi put da trazi pomoc na forumu. Ovdje ne vrijedi pravilo "manje je vise" Sanja. Ovdje pisi sto vise. Sta si jela, koji broj cipela nosis, a i broj telefona nebi bio na odmet... Sad ozbiljno.

-Jel se to sada pocelo dogadjat? Nisi napisala, a zbunjuje me ono "tuzno jest da ga nitko dosad nije uspio rijesit". Koja tragedija. Sta ljudi vec godinama pokusavaju ili se to sada pocelo dogadjat?
-koje windowse imas i kada su zadnji puta instalirani
-koliko je komp star i je li ikad ciscen od prasine (tko zna jel se i vent na procu vrti, a kamoli na grafickoj)
-mozes li nam pokazati temperature proca i grafe(pitanje da li i imas senzor temp. za grafu ako je starija onda otvori stranicu kompa i testiraj prstima usput vidi jel se ventovi vrte)
- koji av koristis i kako cesto skeniras komp i updatas av
(da li si u pokusajima popravka vec probala skenirati za viruse? To je jedna od prvih stvari koje se rade, ali u tvom opseznom postu ima toliko korisnih informacije i jednostavno previse teksta da bih sve procitao i saznao odgovore, a kad se nagadja (kao mi sada) i o sitnom problemu se mogu napisati stranice i stranice teksta)
-jel neki novi komad hardvera instaliran nedavno ili je komp isti kao kad si ga kupila
-jesu li se problemi javljali prije kupnje novog hard ili nakon?
-konfiguraciju si navela ok, ali najvaznija je maticna ploca. Daj nam ime maticne ploce.

moguci problemi
-gamad virusi
-komp star mozda 5 god i nije ciscen, pregrijavanje
-windowsi istalirani (origigi naravno) kad i komp(i to xp ofc, a mozda i 98) pa nam je sad cudno sto je nestabilno.
-komp ocan (u zelji da se igraju najnoviji hitovi i naravno da bi mogli rasturati u solitare)
-nedavno instalirani recimo driveri za grafu(da bi igre letile) nesto poslo po zlu pa sad blokira i trokira
-problem sa ramima
-graficka na izdahu(ne bas vjerovatno jer bi se morali pojavljivati artefakti prije samog smrzavanja koje bi nam,nadam se, spomenula)
-problemi sa hard diskom recimo(ili nekim drugim novim komadom hardwera)


Eto onak nabrzinu ili napisi jos nesto ili zovemo vidovitog milana u pomoc :)
(salim se za vidovitog milana jednostavno treba vise informacija nismo mi vidovnjaci i carobnjaci)

osvetnik_sch3l3
24-12-2009, 06:09
spasi fileove na drugi hdd, sve formatiraj, podigni novi sustav sa aktualnim driverima za ploocu, grafu.. i treabalo bi raditi kako treba, ne vrijedi ti se patiti sa tim glupostima, ako i dalje bude pravilo probleme, onda ces znati da je do hardvera :thumbs2:

weird1
24-12-2009, 07:59
spasi fileove na drugi hdd, sve formatiraj, podigni novi sustav sa aktualnim driverima za ploocu, grafu.. i treabalo bi raditi kako treba, ne vrijedi ti se patiti sa tim glupostima, ako i dalje bude pravilo probleme, onda ces znati da je do hardvera :thumbs2:


Potpis na ovo. Eliminira vise od pola mogucih problema. Stari windowsi, virusi, driveri... Ako si u mogucnosti napravi to pa nam javi jel radi normalno.

Sanja_69
18-02-2010, 19:49
Thx svima na pomoci ali nije nista upalilo ni sa windowsima ni sa driverima..... ali ionako to vise nije moj problem...:)))))))