PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s filmovima



Tsaя
23-12-2009, 14:41
Imam problem sa filmovima, kad stavim film u komp, lijepo se upali i sve to, radi, al je slika ružna, kockasta, nejasna, vide se mrvice kao pijesak bolje rečeno zrnca, ugl. slika nije jasna, a neznam zašto, na starom kompu su svi ti filmovi super radili (monitor 17"), a i na TV-u (82 cm).
Sad na novom kompu nešt zajebava, a neznam zašto.

Ovo je monitor koji sad imam, a konfiguraciju kompa vidite u potpisu.
LCD Samsung SM P2250 22" 1920x1080, naime to je full HD monitor 1080p

Ajte moilim vas pomozite ako itko zna riješenje.

hansi
23-12-2009, 14:42
Vjerovatno je do reze monitora.

Tsaя
23-12-2009, 14:46
Pa jel se problem da riješiti, recite nešto !!!
Jel treba kakve drivere instalirati ili šta ??? Mora biti neko riješenje.

Constantine
23-12-2009, 15:05
pa kakav je film pobogu
Ako je neki bijednni ultra low res dvdrip od 700mb naravno da ce ti na FullHD widescreenu slika izgledat katastofa,skini neki 1080p trailer sa apple trailers i onda reci jel valja.

Tsaя
23-12-2009, 15:07
skino sam film Knowing 1080p i slika je super, al me zanima, zašt nemre sestri vrtit HSM org. lijepo (tj. da slika bude cista), a na telki super izgleda ???

Feanor
23-12-2009, 15:43
Na televiziji youtube videi izgledaju dobro(osim što su low fps), ne HD televizija ima rezoluciju manju od 640x480, Prosječan HD monitor ima 4 puta veću rezoluciju, znači kvaliteta slike opada za četri puta...

Aral
23-12-2009, 15:56
Ak nisi riješio problem reinstaliraj codece, ovisi koji imaš. Il pukni K-Lite ili CCCP. Ja imam K-Lite i sve vrtim preko media player classic home cinema i nemam ama bap nikakvih problema.

Tsaя
23-12-2009, 16:29
Budem probao, pa ću reć dal valja.

Tsaя
23-12-2009, 16:45
Napravio sam taj K-Lite i ovi 1080p filmovi lijepo rade, ostale nisam probavao.
Sad me zanima pošto imam film Knowin al nema hrv titlova, ja sam ih skinuo, al kad ih stavim unutra, uviijek su ispred nekog ko govori, koda su preubrzani, nezz..
Može mi tko reći kak da sredim te titlove ???

Feanor
23-12-2009, 16:46
Ctrl + lijevo ili desno, da ''ubrzaš'' tj. ''usporiš'' titlove

EDIT: ovo je na tankoj granici između p.iratije pa pazi

C
23-12-2009, 18:17
Problem ti je s codecima, tj. podešenjima. Podesi render na najbolji codec. Podesi na Haali, ako ga nemaš, onda VMR9 sa mixerom. Nije problem u monitoru, niti filmu, već codecu koji rendira i pokazuje ti sliku.

Edit: Nisam čitao sve, vidim da je sređeno. ^^
Ako si podesio na visoku kvalitetu videa, CPU je previše zauzet njime, pa titlovi kasne. probaj staviti neki render koji je za hurac, pa će ti titlovi ići super. Na Haali renderu inače kada staviš titlove, na početku sve bude dobro, pa se titlovi sve više i više usporavaju, to je zbog nedostatka procesorske brzine, tako da su neki renderi za ultra dobre procesore. A sudeći da K-Lite Codec nisi podešavao, nego samo instalirao, on je podesio kako on misli da je dobro.

Tsaя
23-12-2009, 19:30
Problem ti je s codecima, tj. podešenjima. Podesi render na najbolji codec. Podesi na Haali, ako ga nemaš, onda VMR9 sa mixerom. Nije problem u monitoru, niti filmu, već codecu koji rendira i pokazuje ti sliku.


E, a daj mi reci di podešavam te rendere ??? Nemam pojma niti šta je to !!! Ugl. skino sam i instalirao onaj K-Lite, jel ima on to ???

C
23-12-2009, 19:35
Ima on sve. Ako ćeš ga koristiti, najbolje ti je koristiti Windows Media Player Classic, i to ti nije onaj klasični, nego od K-Lite Maga Codeca. Pokreni ga, pod View, Options, tamo imaš Output i podesi. Prije toga u prvim postavkama podesi render, pa ga u outputu samo detaljiziraš.

Tsaя
23-12-2009, 20:24
E frende aj ti meni sad tu reci šta da podesim i di je to. Sorry al fakat sam tudum što se ovog tiče.

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_8f4cc116.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/871020_pic.jpg)

C
23-12-2009, 21:48
Pod Player, Formats stavi sve kvačice i odaberi DirectShow, zatim u Playback, Output-u podesi VMR9 (renderless) **, ostalo na System Default, Bilinear, VMR9 Mixer Mode i use regular offscreen plain surfaces.
I to je to što bi trebao. Sva ostala podešenja imaš unutar K-Lite Mega Codeca, i to nema smisla podešavati, jer je toga previše
Za sada probaj s time. BTW Naravno, K-Lite Mega Codec je prebugovit, pa imaš i Fix Codecs tamo gdje si ga instalirao u folderu tools ili tako nešto, čime popravljaš codece, jer se on u moru tih codeca pogubi.

Praetorian
23-12-2009, 21:51
Napravio sam taj K-Lite i ovi 1080p filmovi lijepo rade, ostale nisam probavao.
Sad me zanima pošto imam film Knowin al nema hrv titlova, ja sam ih skinuo, al kad ih stavim unutra, uviijek su ispred nekog ko govori, koda su preubrzani, nezz..
Može mi tko reći kak da sredim te titlove ???

I ja sam znao imat problema da mi titlovi ili idu brzo ili kasne, i najbolje ti je da skines druge titlove.

C
23-12-2009, 22:08
Da, može biti i zbog toga, jer npr. ako su titlovi pisani za film koji ide sa 30 FPS-a, on ide brže na istom tom filmu koji ide na 60 FPS-a. Za to imaš u podešenjima, ako uspiješ pročačkati u moru tih podešenja, imaš, mislim da je Helix FOD32, ili tako nešto, tamo imaš opcije da ti uskladi titlove sa filmom kako trebaju biti, tako da ti može prepoznati i uskladiti sve, pa da bude kako treba.

osvetnik_sch3l3
24-12-2009, 06:18
Imam problem sa filmovima, kad stavim film u komp, lijepo se upali i sve to, radi, al je slika ružna, kockasta, nejasna, vide se mrvice kao pijesak bolje rečeno zrnca, ugl. slika nije jasna, a neznam zašto, na starom kompu su svi ti filmovi super radili (monitor 17"), a i na TV-u (82 cm).
Sad na novom kompu nešt zajebava, a neznam zašto.

Ovo je monitor koji sad imam, a konfiguraciju kompa vidite u potpisu.
LCD Samsung SM P2250 22" 1920x1080, naime to je full HD monitor 1080p

Ajte moilim vas pomozite ako itko zna riješenje.

pretpostavljam da je slika lose kvalitete zbog piratije?

Tsaя
24-12-2009, 09:58
Evo u output sam sve nariktao kak si reko, al u formats mi je sve zaključano pa nemrem stavit directshow (evo slike).

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_e1cbada4.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/871766_output.jpg)

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_3005c200.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/871767_formats.jpg)

-daj reci kak da to postane otključano da mogu označit !!!




pretpostavljam da je slika lose kvalitete zbog piratije?

Nema piratije, filmovi od sestre su org. a i probo sam dva iz videoteke i ista stvar. Al vidit ću sad dal ovi codeci išta popravljaju. Ak je na starom kompu sve radilo super a i na telki radi super, zašt nebi i ovdje.




I ja sam znao imat problema da mi titlovi ili idu brzo ili kasne, i najbolje ti je da skines druge titlove.

Da skino sam druge i rade super. Jel ima kakva stranica sa titlovima (srt. formata) ???

C
24-12-2009, 16:13
Sve je OK, a ovo zaključano ti ne bih znao, to su nešto novo uveli, prije je bilo jednostavnije. Probaj na Modify pročeprkati.