PDA

Pogledaj cijelu verziju : beep, beep i opet malo beep



Kirtar
04-07-2006, 17:07
Dakle jedna jako lijepa stvar...kad igram neku igru- call of duty, wow, oblivion, svejedno što, kompjuter nakon par minuta igranja počne pištati.
To je jedan kratki beep zvuk (dolazi negdje iz kućišta) koji se ponavlja svaku minutu-dvije a zna ih biti i nekoliko za redom. Primijetio sam da kad odem u abit eq zapišti jednom i nakon toga rjeđe pišti u wow-u npr.
Ne znam što je uzrok tome jer u radu u windowsima nema nikakvih problema. Evo detaljan opis konfiguracije i iskreno se nadam da će mi netko moći pomoći jer ovo je za poluditi koliko je iritantno. Hvala unaprijed.

MBO: Abit IS7-E s intel chipset driverima 7.1 mislim
CPU: Intel Pentium 4 2.8 Ghz HT(na njemu je Arctic Silver 5)
Cooler: BOX cooler + još jedan koji izbacuje vrući zrak iz kućišta
RAM: 2x 512 MB DDR400 Kingmax SuperRAM ( u dual channelu je)
Grafička: Gainward Geforce 6800 golden sample 128 MB, nije overclockana, samo otključana s riva tunerom na 16/6 pixel/vertex shadera; forceware 91.31
Zvučna: Creative Audigy 2 s najnovijim driverima
HDD: Seagate Barracuda 7200.7 160 GB SATA
DVD: LG GCC-4120B i Pioneer DVR-108
Monitor: Samsung Syncmaster 173T
Napajanje : Ever power CX-7859, 400 W, ATX 2
OS: Windows XP Professional SP2, directx 9.0c i ad-aware 6.0 i avira antivir personal edition classic, oboje s najnovijim definicijama i komp provjeren od virusa/spywarea/adwarea...

Radne temperature: CPU 45°, PWM 41°, SYS 39°
Cooleri: SYS: 2596 RPM, CPU: 2556 RPM, NB 5113 RPM
Voltaže: VCore: 1.5V; DDRVcc: 2.6V; + 3.3V: 3.2V; +5V: 5.0V; +12V: 11.9V; AGPV: 1.5V; 5VSB: 4.8V; DDRVtt:1.3V- sve iz abit eq očitano.

Mislim da bi napajanje moglo biti uzrok jer mi se ne čini kao neko brand-name. Također sam pokušao u device manageru pod non plug&play drivers isključiti beep ali svejedno je sve ostalo isto. Ne pomaže.

Cali
04-07-2006, 17:12
a da ti možda ne pritišćeš neke kombinacije tipki u igrama koje izazivaju taj beep? recimo više tipki odjednom i onda ponekad beep napravi???

Kirtar
04-07-2006, 17:22
Kratko i jasno: ne. To samo od sebe počne, ja ništa posebno ne radim.
Upalim wow i odem hodat okolo npr. i to počne.

olio
04-07-2006, 23:52
Kratko i jasno: ne. To samo od sebe počne, ja ništa posebno ne radim.
Upalim wow i odem hodat okolo npr. i to počne.probaj stat na mijestu
ako ne nista ne bude probaj promijenit kontrole

v4MP1r3
05-07-2006, 08:28
LJUDI!

STO SE MENI DESAVA VEC DUZE CRIJEME! samo sto me niko ne lsusa, OVAKO

to ti je povezano s grafickom, jer ti usput i zatrza kada igras, i onda pocne pisatati, i na svai trzaj pisti, ja ti to mogu objasniti samo na 1 nacin...

jucer navecer je bilo dosta vruce, i pistanje se vratilo, a inace nije pistalo jer sam imao upaljenu klimu, i sad mozes samo cuti 1. VENTILATOR, iliti hladjenje, jednostavno previse zaspuras i "zapalis" komp a nemas neke full mrcine od ventilatora itd pa ne moze sve ohladiti, rijesenje
kupi novi hladnjak, ili klimu ko ja ^^ tako da usput sve hladi a ne samo komp...

Kron
05-07-2006, 21:29
Meni pishti kad ga upalim, 30tak sec. Jel ima u kompu mozda slucajno neki vent koji se pali gasi po potrebi ili....?

Kirtar
15-08-2006, 00:42
Evo lijepo sam nabavio novo napajanje Tagana 380 W umjesto onog smeća i više ni jednom nije zapištalo.

Systematic Reverse
15-08-2006, 03:22
Kratko i jasno: ne. To samo od sebe počne, ja ništa posebno ne radim.
Upalim wow i odem hodat okolo npr. i to počne.probaj stat na mijestu
ako ne nista ne bude probaj promijenit kontrole

Koji sawijet :rotfl:

(sry owo sam morao stwarno reći)

g@mer4life
15-08-2006, 06:35
menii se to sad dogodilo kad sam palio komp

POSA
15-08-2006, 07:40
tako je i meni bilo, već sam napravio temu o tome. ljudi su govorili da je stvar možda u tvrdom, možda u matičnoj, a možda u grafici. ja bih isto rekao u grafici jer pišti samo pri nekim grafički zahtjevnom igrama.
to sam riješio tako da ih više ne pokrećem :cry:

DJ Ass Kicker
15-08-2006, 09:03
Meni se to desilo jednom i zvucalo je jebeno iritantno, a onda sam skuzio da mi je riknuo ventilator na grafickoj, a monitor je nakon sto mu se slika stisnula u sredini ekrana ispunio sobu groznim smradom i otisao u vjecna lovista... (na moju veliku radost jer mi je tad trebao za rad pa sam uz donacije clanova obitelji kupio novi i to mnogo bolji...)

Savjet nadji si neki posao koji ne mozes raditi bez komjutera, a onda si sjebi neki dio hardware-a i svi ce ti rado pomoci u nabavi novog (citaj. mnogo boljeg) dijela hardware-a, jer ti citiram moju staru: "ne koristis kompjuter samo za glupe igrice nego za nesto korisno"... YEAH