PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kniga za naučit crtata ??



Cookie monsta
21-12-2009, 14:24
Znači mene zanima koju knjigu kupit/posudit/podić u knjižnjici da naučim kolko tolko crtat dobro ??

Raz
21-12-2009, 15:00
Barrington Barber - Škola Crtanja
Ian Sidaway - Naučite crtat pejzaže
Susie Hodge - Naučite crtat portrete
Marcello Sartori - Slikanje Krajolika u praksi

Ove imam, prilično su dobre. Pretpostavljam da i ih mogli držat u knjižnici :)

Cookie monsta
21-12-2009, 18:30
Hvala di se može kupit ova prva knjiga ??

Kalhant
21-12-2009, 20:39
Andrew Loomis kreni od fun with a pencil pa na dalje. Imas sve knjige na internetu u pdf formatu (ne ovo nije ilegalno posto se njegovoj obitelji zivo fucka za njega(bio je kao los otac i muz) i ne zele tiskat knjige tako da je jedini nacin pdf format.)

Daleko najbolje knjige koje ce te mnogo toga naucit. Posjeti bilo koji forum i prvo na sto ce te uputit ce biti Loomis.

Jedan odlican citat sa cgsociety foruma koji objasnjava zasto bas Loomis.


Andrew Loomis was a respected and prolific illustrator and teacher. His instructional books have become some of the most sought after art books in the last decades. Most of his books have been out-of-print for decades, and command prices of hundreds of American dollars for a second-hand copy.

In recent years, various people managed to locate most of his instructional books, and made them public online. This is an amazing gift - one that shouldn't be overlooked or ignored.

To the youngest generation of aspiring artists the Loomis books are perhaps taken for granted, not regarded nearly as seriously as they should be. This is unfortunate - it's as if people are passing up the chance to be taught by one of the best art teachers that ever lived - FOR FREE. Loomis books like "Creative Illustration", "Figure Drawing For All It's Worth", "Successful Drawing", "Eye of the Painter"..etc are equivalent of years of the best art school education money can buy. Even advanced professional artists can still learn a thing or two from the teachings of Loomis.

If you are a beginner, you need Loomis. Don't go searching for some kind of magical tutorial that will miraculously turn you into a better artist overnight - such a thing does not exist. Your best chance at improving and growing is to read the Loomis books from cover to cover, to do all the exercises provided in them. If you can master the contents, you will become a master artist yourself. That is not an exaggeration - that's a promise.

Raz
21-12-2009, 20:46
Hvala di se može kupit ova prva knjiga ??
http://www.profil.hr/knjiga/skola-crtanja/4752/

Ali poslušaj rađe savjet Kalhant-a i počni sa time. U ruku ti ide i to što je besplatno.

Cookie monsta
22-12-2009, 13:55
Ova knjiga fun with a pencil je stvarno dobra može se svašta naučit :D

Mirko L
22-12-2009, 19:13
E, ako baciš pogled na temu crteža, svi spominju tu knjigu.I ne samo na ovom forumu.I ja sam razmišljao o njenoj nabavi.

Cookie monsta
22-12-2009, 23:07
Evo ti link za skinit knjigu i za sve ostale koji hoće http://www.onestopdownloads.com/search. ... f%2529.rar (http://www.onestopdownloads.com/search.php?a=41169&q=Andrew%2520Loomis%2520-%2520Fun%2520With%2520A%2520Pencil%2520%252872dpi% 2529%2520%2528pdf%2529.rar)

LD
22-12-2009, 23:57
ti imas acc tamo ili?

Cookie monsta
23-12-2009, 12:18
Aha nisam ni skonto da treba acc al nadji. Imaš svagdje za skinut :D btw imam jedno pitanje kad pročitam ovu knjigu koju da onda pročitam da crtam tijelo i to ??

Kalhant
23-12-2009, 17:50
Nije poanta u citanju knjige jer te to nece naucit crtanju. Crtaj sve sto ti je zadano, a za to ce ti trebat barem mjesec-dva crtanja po ~3 sata dnevno

Jopax
23-12-2009, 18:42
Ja ih našao sve, nikad ne škodi malo vježbe, pogotovo sa licima, u tome pogotovo suxam, zato sam danas malo vježbao u školi one stvari sa prvih dvadesetak strana, dosta je zanimljivo i lagano, ali je i zabavno igrati se sa različitim licima i karikaturama :D

Tegla Ajvara
28-12-2009, 14:14
gle, nijedna knjiga te nece naucit crtat, to sam moras samo vjezbat, vjezbat i vjazbat
najmanje 2 rada dnevno po promatranju
crtaj sta god stignes
miša, stolicu, stol, čašu, bilo sta
i time ces doc na ono pravo
eto
moja preporuka :thumbs2:

Lord Coldwolf
23-07-2010, 22:05
Držite se Loomisa za početak, besplatne pdf knjige diljem weba :D

Čovjek je genijalac , majstor :)