PDA

Pogledaj cijelu verziju : HDD kaze bzz :D



grizli
20-12-2009, 16:01
dakle evo vec jaako dugo ne radi komp, vjerojatno je HDD riknuo, kako znam? Pa prilikom paljenja HDD radi cudni zvuk (video kasnije kad mi sestra donese laptop ) e sad sumnjam i na maticnu, zasto? A eto neki instinkt :D, na to sve dodati da se sve desilo kad je komp naglo bio ugasen zato sto je na kratko nestalo struje, ima li neki nacin kako provjeriti sto je oteglo papke.

Komponente :


VGA: x1650 pro
CPU: 2500+
HDD : wd800jb-00ETA0
MBO: GA-7S748
PSU: Forton 400w pnf


Kao sto reko video paljenja cim sestra dofura laptop

weird1
20-12-2009, 16:47
lol koji post citam 3 puta i nije mi uopce jasno sta je problem. Mislim ti kazes nesto je riknulo i pitas sta, a tvoj opis problema je hdd radi bzz i to je to. Ja iz tog mogu zakljucit da ti ulazis u windowse da je sve ispravno i da ti sada pises s tog komp samo ti smeta bzz, a ako je tako onda i nije neki problem ili ti uopce ne dobijes nikakvu sliku samo cujes bzz ili dobijes post, a ne bootaju se windowsi ili....... mozemo nagadjat do jutra.
Ako ces prikazati video pretpostavljam da se ima sta vidjeti pa nije samo crn ekran, ali stvarno jako lose opisano, mislim da ovo jedino vidoviti milan moze rjesiti.

Kid A
20-12-2009, 17:09
weird,umro sam ti na sig e :)

grizli
20-12-2009, 19:09
:) da, port je glupo ispao ispricavam se zbog tog malo je zeznuto slozit nes pametno preko moba. Ovako sestra nije donesla laptop tak da cu pokusat uploudat video preko moba (wee idem uplotdat vid od 40 mb preko moba oh what fun xD).

Nazad na moj hdd, izvadio sam ga iz kompa i gle vise ne zuji ali jos uvjek ne zeli raditi -,- dakle kada krenem palit komp, i treba doc do djela kad se windowsi trebaju bootat kaze da je

WINDOWS/system32/config/SYSTEM

Corruptan i restarta se

weird1
20-12-2009, 19:34
Lako moguce da hard odlazi. Reci, jel imas sta vazno na njemu? Da probas ubacit win instalacijski cd, boot sa cd i probat instalirat winse nanovo, ali prije nego se windows pocne kopirat napravi full format kada ti setup to ponudi, ne quick nego bas full.

grizli
20-12-2009, 19:54
pa imam neke seminare XD i neke screenshotove al vidjet cu evo sad sam na laptopu i gledam da ljudi to rjesavaju preko windows CD-a i repair consolea tak da cu to sad isprobat al ne mogu nac windows cd ( kako mrzim kad mi neko drugi sprema sobu :S )

Don Kihot
20-12-2009, 20:12
HD Tune -> preskeniraj ga.

Ako nemaš ispravni PC da ga prikopčaš, skini MiniPE
http://www.google.hr/search?q=minipe&ie ... =firefox-a (http://www.google.hr/search?q=minipe&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

Live CD sa alatima, imaš HD Tune, pa preskeniraj disk, da vidiš dali imaš bad sektora...

Ako imaš 2 ili više klastera spojena u bad sektore, disk umire.

Ako imaš samo 1, onda nije ništa strašno, ali eto, nije potpuno ispravan (taj dio diska nikad neće ispravno pisati ni čitati, ovisno o veličini klastera, 10mb do 150+mb).

Ako je HDD ok, onda digni nove windowse.

Ako se i dalje ruši, napravi memtest.

Najjednostavnije sa USB DOS stickom, ili live ubuntu/mint CD-om, koji imaju memtest.

Constantine
20-12-2009, 23:01
weird,umro sam ti na sig e :)
sto je tu smijesno :(
znam tocno kad sam ga kupio,ali nemam pojma gdje,ili hgspot ili vemil,uglavnom obadve trgovine su propale.

marijanovic
20-12-2009, 23:06
weird,umro sam ti na sig e :)
sto je tu smijesno :(
znam tocno kad sam ga kupio,ali nemam pojma gdje,ili hgspot ili vemil,uglavnom obadve trgovine su propale.

Uglavnom, nije propala nijedna od tih. :toilet:

Constantine
20-12-2009, 23:11
propale su u mom gradu...

RIDER32
21-12-2009, 01:51
Sjetiš se ti je prije bila koja i onda se sjetiš iz koje si od te dvije izašao sa vrecicom u ruci... zar je tako teško... uostalom ko još baca racun? xD


OT: nabavi drugi komp i testiraj dio po dio.
Frend skoro kupio novo napajanje i onda smo kad ga je donio kod mene shvatili da je grafa prigorila... Svašta se može zalomiti.

weird1
21-12-2009, 13:57
... uostalom ko još baca racun? xD


Izmedju ostalog i to. On je naveo, kao razlog zasto nema garu, da je zaboravio gdje je kupio. Uzalud meni i da znam gdje sam kupio ako nemam racun, a na racunu pise gdje sam kupio.

Da je rekao nema garanciju jer nemam racun i da je izostavio ono zaboravio sam gdje sam kupio nebi nista bilo smjesno. Uglavnom, constantine posto ti smeta sig maknut cu meni nista neznaci.