PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nova grafa maybe?



D.O.M.I.
17-12-2009, 10:14
dakle ovako, neki dan prešao sam sa starog 17'' na novi 23'' monitor .
Pojavio se problemčić koji sam i donekle očekivao a to je da moja sadašnja grafička Gainward ATI 4850 512MB nije sposobna pogurati igre (većinu zahtjevnijih pucačina ; stalker,cod4, mw2.. ) na nativnoj rezoluciji, tj 1920x1080, zapravo nemože se reć da nije sposobna, nego se javlja vrlo iritantno trzanje slike svakih nekoliko sekundi u većini zahtjevnijih igara što se prije naravno niie događalo na istim detaljima u rezi 1024x768, dok se trzanje smanji/ukloni naravno spuštanjem reze međutim to više nije to i izgleda mi ružno i prošireno xD.
Kako sam i inače takav da mi i te, nekom možda sitnice, dosta smetaju, postavljam pitanje , mogu li kako i koliko poboljšati performanse grafičke da se to trzanje smanji/ukloni iako znam da vrlo teško s 512 MB memorije ili mi je potrebna nova grafa sa barem 1 GB memorije ?
Ukoliko se mora ići na drugo rješenje, možda li procjena koliko bih mogao dobiti ako bih prodavao ovu grafu staru točno 1 godinu te koju novu bi bilo poželjno uzeti uz ne preveliku nadoplatu da se osjeti poboljšanje ?
Ostatak konfe je Intel E8400 @3 GHz, Corsair 450W , 4 GB RAM .
Hvala unaprijed :)

Niko Bellic
17-12-2009, 10:28
Da bi dobio odgovor na to pitanje trebaš nam reći koji procesor i koje napajanje imaš. Memorije imaš 4 gige predpostavljam, jer ako nije tako to bi isto mogao biti problemos...

D.O.M.I.
18-12-2009, 00:02
izmijenjeno, svi prijedlozi dobrodošli

Shaka
18-12-2009, 00:31
ne trebas mjenjat grafu...malo ju pokusaj clocknut ili nabaci scythe musashi ili accelero S1 i deri...da se lijepo clocknut

D.O.M.I.
18-12-2009, 22:00
može li neki savjet ili preporuka kako i s čim clocknut grafu da probam ako se može dobit kakvo poboljšanje jer trzanje me ubija :( ?

Niko Bellic
18-12-2009, 22:07
ATI CCC aka Catalyst Control Center :thumbs2:

D.O.M.I.
18-12-2009, 22:38
to sam i pretpostavljao al mislio sam da neki prijedlog koliko daleko ić s povećavanjem vrijednosti u CCC jer nisam iskusan u tom nikako a da se osjeti razlika i poboljšanje ?
temperature su po mom jako dobre u idle oko 35 ° a u loadu oko 55-60° max a Fan speed piše da cijelo vrijeme radi na 6 % konstanto pa pretpostavljam da temperature neće biti problem