PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prenošenje windowsa sa diska na disk



RIDER32
17-12-2009, 04:04
Eo nabavio sam jedan novi veci disk i sada ovaj stari na kojemu je windows trebam dati sestri.
E sad problem je u tome što mi se neda reinstalirati windows i sve programe, a imam još nekih podata koje bi pritom izgubio. A i windows mi radi super i zadovoljan sam njegovim stanjem.

E sad me zanima dali je moguce jednu particiju na kojoj je windows prekopirati na drugu i da mi onda ta nova radi isto onako kako je radilai ova stara.
Dali je izvedivo?

Niko Bellic
17-12-2009, 08:25
+1

To isto zanima i mene. Mislim da postoji mogućnost da to napraviš s Acronisom, ali moglo bi bit problema sa slovima. Kad budeš kopirao Windows na taj novi disk, mislim da on (novi disk) neće bit (C:), a sistemskom boot disku brijem da nemreš mijenjat slovo tak da njesra...

IGoR_2803
17-12-2009, 10:46
clone drive u acronis true imageu... spojiš ovaj novi disk, ali ga nemoj formatirat unaprijed, tj. nemoj mu assignati slovo... dođeš u acronis, staviš prazan cd u pržilicu i pokreneš "bootable rescue media builder" iz acronis foldera... time ćeš napraviti bootabilni cd sa acronisom gore, tako da mozes cijeli, do kraja funkcionalni program pokrenuti s cda a da opce nemas windowse... uglavnom, onda bootaš sa tog cda, pokrenut će se acronis i ideš na clone disk... odabereš sadašnju sistemsku particiju i odabereš novi disk kao destination drive... mislim da tamo odma imaš opcije da on assigna slovo c toj novoj particiji ili će sam od sebe to napraviti... uglavnom, nisam nikada to radio ali tako se radi... najjednostavnije...

evo čitaj i ovdje (http://forums.techguy.org/all-other-software/506555-solved-acronis-true-image-clone.html)...

RIDER32
17-12-2009, 15:54
Tome aj koi ce prvi probati? :D

Niko Bellic
17-12-2009, 16:52
Ja to budem isprobao negdje do kraja ove godine, kao što sam već rekao. Ako ti je bad ili te strah da si nekaj slučajno ne izbrišeš strpi se malo. Imam double backup svega, tako da je kod mene cca 0% šanse da se desi njesra i mogu puno eksperimentirat, ali ako si hrabar samo naprijed...

;-}

RIDER32
19-12-2009, 21:09
Eo ja bio nestrpljiv pa sam napravio prije tebe :D

I et... uspjelo je al imam jedan problem. Kopirao mi je i velicine particija (80 svaka)
E sad me muci kako da njih namjestim da budu kako ja ocu, tj. C-100GB, D-ostatak 135GB.

D mogu formatirati i izbrisati ali C naravno ne. Nju samo trebam proširiti.