PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stand by mod



GrannyKiller
04-07-2006, 10:46
modovi, molim vas, oprostite mi što otvaram ovakvu temu po 2. put, ali na prvu nitko nije već par mjeseci odgovorio....



koliko (otprilike) struje, snage, čega već, troši komp u stand by modu, i da li je sigurno stand-by koristit UMJESTO pravog gašenja??

spidEY
04-07-2006, 11:28
Dobro ti je koristiti stand by kada ideš negdje na sat-dva.

A trošenje struje je svedeno na minimum.

Sporbie
04-07-2006, 13:46
to ti je faktički komp ugašen, vrlo malo struje prolazi kroz njega, i još je bolje što si sačuva sve programe u kojima si radio u trenutku kada ga staviš u standby... to je dosta koristan mod...

GrannyKiller
04-07-2006, 15:59
hvala.

znam da je koristan, ali je li pametno koristiti stand-by recimo...preko noći??

mislim, super to radi, brzo se "pali" i "gasi", ali se bojim da ne bi šta bilo sa kompom ako ga češće ostavljam u safe modu na dulje vrijeme, dakle da shut down uopće ne koristim... :|

gamer4life
04-07-2006, 18:16
ovak kad ideš pogledat utakmicu ili tak nešto onda stand-by rula,ali preko noći je ipak bolje gasit komp :D

Thoroughbred B
04-07-2006, 18:54
slobodno ti njega stavi i mjesec dana u standby bez problema i straha

meni je moj vrtio prime 95 program koji 100% opterecuje procesor,memoriju i chipset skoro 2 dana neprestano

a da ne pricam da komp gasim 2x mjesecno

GrannyKiller
04-07-2006, 22:15
slobodno ti njega stavi i mjesec dana u standby bez problema i straha

meni je moj vrtio prime 95 program koji 100% opterecuje procesor,memoriju i chipset skoro 2 dana neprestano

a da ne pricam da komp gasim 2x mjesecno

ajd hvala :)

GrannyKiller
04-07-2006, 22:34
da ne otvaram novi topic:

je li moguće nariktati da se neki program pokreće u "low priority" modu, a da to ne moram riktat svaki put u Task Manageru??

Prince-Artas
05-07-2006, 01:01
jel mogu upalit defragmentaciju diska i stavit stand by mod

Sporbie
05-07-2006, 09:53
sumnjam, ipak je to proces koji zahtjeva procesorsku snagu a u stand byu kroz proc skoro i ne prolazi struja...

GrannyKiller
05-07-2006, 10:25
jel mogu upalit defragmentaciju diska i stavit stand by mod

nažalost ne....

alo možeš si život olakšat mstDefrag-om koji cijelo vrijeme radi u pozadini i dok ti ništa ne radiš na kompu, on ti lijepo defragmentira disk)ove. kad tako radi, defraga samo fileove koji s razlomljeni, a kad ga ručno uključiš defragmentira normalno, i strašno brzo (2 diska istovremeno za 10 minuta - 50%). velik je 2 mb na hardu, a nikad ne zauzima više od 4 mb RAM-a.
koristim ga već 2 mjeseca, i diskovu su uvijek u savršenom stanju.

uff šta sam se raspisao.... :)

nego, jel netko zna odgovor na moje zadnje pitanje?

Sporbie
06-07-2006, 21:41
da ne otvaram novi topic:

je li moguće nariktati da se neki program pokreće u "low priority" modu, a da to ne moram riktat svaki put u Task Manageru??

vidio sam program za to (negdje u vidijuu brjem)
htio bih ti pomoći al stvarno neznam kak se zove...

Anthrax
12-07-2006, 00:19
znam da je koristan, ali je li pametno koristiti stand-by recimo...preko noći??

Hibernate mod... Hello? :roll:

GrannyKiller
12-07-2006, 08:23
znam da je koristan, ali je li pametno koristiti stand-by recimo...preko noći??

Hibernate mod... Hello? :roll:

lol,znam za hibernate :rotfl: , nego sam imao par nezgodnih slućajeva sa Hibernate-om....ali ajde, možda mu dam šansu... :)

NITROS
12-07-2006, 08:59
za hibernate trebas imati 1GB ram. Znam da pise da ti treba 256mb, ali to se meni dogodilo. Hibernate komp i drugi dan ga ukljucim i i otvorim firefox i ono sve usporeno. od 512MB ram ostalo mi svega 100mb. Zato pazite kada koristite taj mod jer cete mozda morati odmah poslije paljenja i restartat komp :D

GrannyKiller
12-07-2006, 10:53
ovak kad ideš pogledat utakmicu ili tak nešto onda stand-by rula,ali preko noći je ipak bolje gasit komp :D

odlučio sam se za ovo :D

Prince-Artas
12-07-2006, 19:45
jel mogu upalit defragmentaciju diska i stavit stand by mod

nažalost ne....

alo možeš si život olakšat mstDefrag-om koji cijelo vrijeme radi u pozadini i dok ti ništa ne radiš na kompu, on ti lijepo defragmentira disk)ove. kad tako radi, defraga samo fileove koji s razlomljeni, a kad ga ručno uključiš defragmentira normalno, i strašno brzo (2 diska istovremeno za 10 minuta - 50%). velik je 2 mb na hardu, a nikad ne zauzima više od 4 mb RAM-a.
koristim ga već 2 mjeseca, i diskovu su uvijek u savršenom stanju.

uff šta sam se raspisao.... :)

nego, jel netko zna odgovor na moje zadnje pitanje?

tnx, skinuo sam program i dobar je :fof:

GrannyKiller
12-07-2006, 20:29
tnx, skinuo sam program i dobar je :fof:

np :wink:

da ne otvaram novu temu: je li normalno da mi komp, nakon što se boota, ima slobodno oko 690-700 MB RAM-a (od 1024). mislim, sa windowsima mi se diže minimum programa - većinom driveri, te NOD32. TuneUp process manager kaže da mi je zauzeto oko 125 MB (nisam njega uračunao), a ustvari je oko 300 :| preko TuneUp-a sam probao uključit/isključit ovo:

http://img457.imageshack.us/img457/1390/untitled1ge.jpg

nije se ama baš ništa promijenilo...ni količina slobodne memorije, ni performanse :|

Luka
13-07-2006, 07:35
koliko sam shvatio, imaš opciju isključiti page file : page file je datoteka koja služi kao zamjena RAM-u kada ga ponestane - u nju se sprema ono što nije stalo u RAM. Ako imaš toliko RAM-a ništa nećeš osjetiti jer ti page file i ovako i onako nije korišten. Kad bi imao npr. 64 MB RAM-a onda bi ti se koristio page file i to bi ti usporili komp jer je zapisivanje i čitanje iz HDD-a znatno sporije nego iz RAM-a

GrannyKiller
13-07-2006, 08:21
koliko sam shvatio, imaš opciju isključiti page file : page file je datoteka koja služi kao zamjena RAM-u kada ga ponestane - u nju se sprema ono što nije stalo u RAM. Ako imaš toliko RAM-a ništa nećeš osjetiti jer ti page file i ovako i onako nije korišten. Kad bi imao npr. 64 MB RAM-a onda bi ti se koristio page file i to bi ti usporili komp jer je zapisivanje i čitanje iz HDD-a znatno sporije nego iz RAM-a

da, to znam, ali mi nije jasno kako priajtelj, koji ima vrlo slićan komp i iste programe, ima slobodno puno više RAM-a od mene :|