PDA

Pogledaj cijelu verziju : Poludio mi komp!



zoky
14-12-2009, 16:04
Ovako, počelo je to jučer...

Jednostavno mi je kopmjuter jaaako spor...malo mi fali da ga ne bacim van. Došlo je samo na jedanput, a nemam pojma od čega...

Išao sam ja lijepo sve po redu; optimiziranje i .... i ništa. idem ja malo gledati procese koje se izvode i vidim da mi je CPU non stop na 100%. i usto vidim jedan proces (svchost.exe) da non stop radi na 90% i ne pušta.

Što je to uopće? jel smijem to ugasiti? Fora je još u tome što mi je sistem tako spor da mi šteka i dok pišem ovu poruku.

Ako tko zna kak da riješim ovo neka reče... :pray: i to BRZO :D

weird1
14-12-2009, 17:39
Najvjerovatnije virus
search.php?keywords=svchost&terms=all&author=C&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Pretra%C5%BEnik (http://www.pcplay.hr/forum/search.php?keywords=svchost&terms=all&author=C&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Pretra%C5%BEnik)
C je dosta pisao o tome.


Ugasiti mozes ali ako je onaj glavni od windowsa dobit ces poruku da ce se ugasiti za 60 sec (komp), a ako je virus onda ti gasenje nece puno pomoci jer ce se za 3 do 5 sec ponovno ucitati. Ako imas dobar av probaj skenirati iz safe moda ali ni to nemora pomoci. Format pomaze 100% :) ali sacekaj s tima mozda C sigurno ima par jednostavnijih savijeta. Btw jesi li uopce skenirao komp za viruse?

Vedro
14-12-2009, 18:05
Najvjerovatnije virus
search.php?keywords=svchost&terms=all&author=C&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Pretra%C5%BEnik (http://www.pcplay.hr/forum/search.php?keywords=svchost&terms=all&author=C&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Pretra%C5%BEnik)
C je dosta pisao o tome.


Ugasiti mozes ali ako je onaj glavni od windowsa dobit ces poruku da ce se ugasiti za 60 sec (komp), a ako je virus onda ti gasenje nece puno pomoci jer ce se za 3 do 5 sec ponovno ucitati. Ako imas dobar av probaj skenirati iz safe moda ali ni to nemora pomoci. Format pomaze 100% :) ali sacekaj s tima mozda C sigurno ima par jednostavnijih savijeta. Btw jesi li uopce skenirao komp za viruse?
ovo ti je moja tema o tome viewtopic.php?f=34&t=36308&p=1125758&hilit=svchost#p1125758 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=36308&p=1125758&hilit=svchost#p1125758)Ssretno!

Nee Joe
14-12-2009, 18:20
Takav sam problem ja imao na XP-u ali sam morao rušiti Windowse nažalost zbog toga :| ... Evo ti link pa pročitaj http://www.neuber.com/taskmanager/proce ... t.exe.html (http://www.neuber.com/taskmanager/process/svchost.exe.html)

zoky
14-12-2009, 18:34
Hm....

Evo ugasio sam taj servis koi me zajebavao, i pisalo je ono da će se ugasiti za 60 sekundi....

i sada je sasvim normalno, tj. kako je bilo i prije!

Već sam odirao 2h cod-a na netu i se je OK! Valjda neče biti nikakvih problema....

cham3leon
14-12-2009, 19:06
Imaš svejedno velike izglede da će ubrzo ponovo počet. Obično se takva gamad ponovo pokreće u pravilnim intervalima.

Nee Joe
14-12-2009, 19:12
Imaš svejedno velike izglede da će ubrzo ponovo počet. Obično se takva gamad ponovo pokreće u pravilnim intervalima.

Vjerojatno, ali ne mora biti... 50% ljudi sa tim problemom ima dobre ishode, a ostalih 50% loše... Ovisi samo o sreći hoće li mu komp ponovno poluditi ili neće... Ako poludi, mislim da mu preostaje samo reinstalacija OS-a, jer sam čitao po forumima da je taj .exe neki sistemski file, ali nisam baš stručnjak za te stvari, možda bude uostalom sve dobro ili možda postoji neki program ili nešt slično da se toga riješi :eyebrows:

rudeboy95
14-12-2009, 20:59
ako je taj svchost statičan, jednostavno uzmi novi sa neta ili od nekog frenda koji ima istu verziju windowsa.
btw. ja sam prije mislio da je taj svchost fajl od AVG antivirusa.... :) :) tek sad vidim da nije...

zoky
15-12-2009, 10:54
:yuck: opet se pojavio i opet mi je CPU na 100% i opet mi je komp jako spor....

zoky
15-12-2009, 15:45
Update problema.
Naime skužio sam odkad me taj proces zajebava, da mi i ADSL nešto non stop prima....

Evo do sada mi je skoro već 1GB nekih podataka primio.... :cry: :cry:

Čim se spojim na net odma poludi i ADSL. Danas sam skenirao komp od gamadi i nije ništa pronađeno.

Ljudi pomagajte; kak da to riješim! Reinstal ne dolazi u obzir, jer danas moram na posel i vraćam se za 2 tjedna....

cham3leon
15-12-2009, 15:47
Skeniranje antivirusnim programima i blokiranje interneta dok ti ne treba... ne znam kako drugačije.

zoky
15-12-2009, 15:51
jel mogu s nekim program vidjeti koji su mi servisi trenutno upaljeni, tj. samo oni koji trebaju net!

Znači, da bih pokušao blokirati taj program ili servis koji non stop to prima! Kak da to učinim, ako se može?

C
23-12-2009, 18:48
Update problema.
Naime skužio sam odkad me taj proces zajebava, da mi i ADSL nešto non stop prima....

Evo do sada mi je skoro već 1GB nekih podataka primio.... :cry: :cry:

Čim se spojim na net odma poludi i ADSL. Danas sam skenirao komp od gamadi i nije ništa pronađeno.

Ljudi pomagajte; kak da to riješim! Reinstal ne dolazi u obzir, jer danas moram na posel i vraćam se za 2 tjedna....
Čuj, čovac ti je poslao trojanca, i kako bi bio siguran da ga se ti nećeš riješiti, virusa je stavio na server, pa ti trojanac non-stop skida jednog te istog virusa, i to će raditi sve dok je virus na tom serveru (dok ga napadač ne obriše), ili dok ga ti ne blokiraš na tog servera. Prerovi iz Task Managera procese, jedan od njih je zadužen da skida. Nađi taj proces, otvori ga u nekom editoru i tako dođi do linka na virus, kao što sam ja i dok jednog ovdje forumaša isto napravio, pa onda jednostavno taj link blokiraj, jer to je kao backup virusa, tj. kada se ti riješiš virusa, on ga opet skine i zarazi ti PC, i tako u nedogled, tj. čišćenje virusa nema smisla, prije nego li blokiraš njegov backup.

zoky
23-12-2009, 19:32
U međuvremenu sam stavio nove windowse, i sad je sve OK! Nadam se da tako i bude....

Hvala svima koji su pomagali! :thumbs2: