PDA

Pogledaj cijelu verziju : Idea Box



Jopax
13-12-2009, 13:30
Dakle, nek ovo bude tema za bilo kakve ideje za bilo kakve žanrove, znači novi sistemi borbe, priče, žanrovi bilo šta, bolje je da ideju koju ste dobili zapišete nego da padne u zaborav, netko se možda i obogati od nje(najvjerovatnije ne vi :P)
Ja bih stavio nešto ali trenutno nemam volje, ovo sam otvorio samo da ne zaboravim, kasnije dodam par stvari koje su mi se vrtile u glavi dosta dugo :D

Durin
13-12-2009, 14:13
Sada mi fali onaj WTF smajlić.

Viper33
13-12-2009, 14:32
Sada mi fali onaj WTF smajlić.
:?

Delirium
13-12-2009, 14:34
http://4.bp.blogspot.com/_dcdi--LdAeQ/Sa1sWd8j4pI/AAAAAAAAEBg/BGX_vc32JHc/s400/wtf.jpg

ScorpiuS
13-12-2009, 14:46
http://cdn2.knowyourmeme.com/i/7280/original/20070902-Facepalm1.jpg

Jopax
13-12-2009, 14:55
Dakle očit nedostatak entuzijazma, moja namjera je bila napraviti skladište za sve random ideje koje bi netko dobio vezane za neku igru ili žanr.
Primjer ideje koja mi se vrtila u glavi je kombinacija SP sistema koji ima DoW i gradnje baza, dakle imate unite, sa njima zauzimate strateška mjesta koja imaju različitu važnost i svrhu, izvori neke energije ili rijetkog materijala, ovisno o vrsti na njima sagradite bazu, dakle počinje kao mali outpost sa minornim funkcijama, poslije ga počinjemo razvijati, dodavati oružje, odbranu različite sustave za iskorištavanje dobara koja se nalaze na toj lokaciji, sad većina gameplaya bi se svodila na upravljanje datim mini bazama i povezevanje istih sa glavnom koja proizvodi jedinice, sad resurse bi se moglo dobivati konvojima koji idu iz tih outposta u glavnu bazu, ali se ti konvoji mogu i napadati i pljačkati, jedan od načina pobjede je stalno presretati neprijateljske konvoje i tako ga spirječiti da proizvodi unite ili bilo što drugo napravi.
To je osnovna ideja sad bi se moglo dodati još tonu opcija poput različitih vrsta konvoja, pratnje za navedene konvoje itd. itd.

Rang€r
13-12-2009, 15:00
ja sam čekam dan kad će neko napravit totalno nelinearan RPG, a to bi izgledalo nekak ovako...

kad umjetna inteligencija dovoljno uznapreduje, NPCijevi bi mislili sami za sebe, a interakcija s NPCijevima u RPGu više nebi imala određene opcije, več bi ti napiso svojim rječima šta želiš reč NPCju, naravno oni bi reagirali što prirodnije moguće... to bi mi ono bila brutala, ak sam zbog da:o skoro matku pao, šta bi tek da ovaka igra izađe :D

Arbiter of Change
13-12-2009, 15:07
@Rang€r:
Dvije stvari - proceduralna tehnologija i generirani questovi. :)

ScorpiuS
13-12-2009, 15:15
Nelinearni RPG bi se sa današnjom tehnologijom itekako mogao napraviti, samo što bi osoba koja radi AI za tu igru trebala bit fuckin' genius.

Delirium
13-12-2009, 18:29
dakle sad sam napiso ogromni wall of text koji bi vas poučio kolko smo daleko od takvih stvari no ovaj forum je fejlo pri postanju istog te je izgubljen tako da :thumbs1:

Wishmaster
13-12-2009, 22:30
Back, Refresh? :D uvijek pali
Eh sad kad bi išel iznašati neke svoje ideje ,želje i pozdrave trebal bi puno pisati a to mi se neda...

kikl0p
14-12-2009, 20:53
Kad tehnologija to dozvoli napravi se engine koji replicira slobodnu volju svake osobe na svjetu i sve zakone fizike,u kojem se moze predvidat buducnost

Jopax
15-12-2009, 23:18
Ja sam nekako uvijek očekivao neki RPG koji je fokusiran na istraživanje, bilo bi borbe ali onako usput, većinom divlje životinje i u nekim opasnijim krajevima razne gadarije, zatim stare tamnice i grobnice, ruševine podzemna kraljevstva, sve to za istražiti, ne mora biti ni neki EotW scenarije gdje je glavni lik spasitelj, nek bude fino razrađen i poprilično velik svijet za istražiti

rudeboy95
15-12-2009, 23:28
Ja sam nekako uvijek očekivao neki RPG koji je fokusiran na istraživanje, bilo bi borbe ali onako usput, većinom divlje životinje i u nekim opasnijim krajevima razne gadarije, zatim stare tamnice i grobnice, ruševine podzemna kraljevstva, sve to za istražiti, ne mora biti ni neki EotW scenarije gdje je glavni lik spasitelj, nek bude fino razrađen i poprilično velik svijet za istražiti
common sense, iako nekužim stvarno zašto dosad još niko to nije napravio. Bar nisam vidio.

Jopax
15-12-2009, 23:32
Mislim bilo je dosta takvih sandbox RPG-ova , ali ja želim više simulaciju, ideš, odmaraš, praviš kamp, loviš, jedeš, itd.
Na razmišljanje o ovome me potaklo čitanje LOTR-a koji fino opisuje ono na što ciljam, lutanje kroz veliki svijet u nepoznate krajeve(samo izbacite veliko goruće oko koje želi pokoriti svijet)

rudeboy95
15-12-2009, 23:36
RPG=Role Playing Game.
To o cemu ti govoris vise nije RPG, vec nesto drugo, jer gubi osnovni element RPG-a a to je priča.
To je simulacija preživljavanja u prirodi ili tako nesto. Izviđač-simulacija :)

W3DR4N
15-12-2009, 23:38
RPG uopće ne treba imati priču.

Jopax
15-12-2009, 23:43
U biti skoro sve igre su RPG-ovi jer se pretvaraš da si neki drugi lik :)

rudeboy95
15-12-2009, 23:44
kako molim te... jos jednom...
RPG = Role Playing Game
Šta vi neznate engleski ili šta? Treba imat priču, jer u RPG-u igraš ulogu, a da bi igrao ulogu, igra treba imat priču.
ili ja idem po krivoj logici. S:D

edit: i e da, Jopax je dobro objasnio, da RPG nemora imat priču, onda bi i super mario bio RPG.

Maloki
16-12-2009, 00:52
Mislim bilo je dosta takvih sandbox RPG-ova , ali ja želim više simulaciju, ideš, odmaraš, praviš kamp, loviš, jedeš, itd.
Drugim riječima, ti bi fantasy Simse :)


Jopax je dobro objasnio, da RPG nemora imat priču, onda bi i super mario bio RPG.
Jopax je upravo i rekao da je svaka igra, pa tako i Super Mario, RPG zato jer uzimaš ulogu nekog drugog. Role Playing Game = Igra igranja uloga.

Arbiter of Change
16-12-2009, 00:58
Mislim da nas Jopax trolla. :)

Jopax
16-12-2009, 00:59
Da, a ta uloga može biti bilo šta, možeš se pretvarati da si kartonska kutija i to će biti RPG(iako više LARP xD)

Arbiter of Change
16-12-2009, 01:07
Tehnički, Wedran je u pravu... iako "priča" redovito ide ruku-pod-ruku sa "igranjem uloge". Mislim, trebaš fokus neki. Sama definicija je nejasna, tu je problem, a danas se svelo na to da statsi i loot čine igru RPG-om. Ako ćemo tako onda radije igram JRPG-ove, ironija be damned.

ScorpiuS
16-12-2009, 07:33
Ja sam nekako uvijek očekivao neki RPG koji je fokusiran na istraživanje, bilo bi borbe ali onako usput, većinom divlje životinje i u nekim opasnijim krajevima razne gadarije, zatim stare tamnice i grobnice, ruševine podzemna kraljevstva, sve to za istražiti, ne mora biti ni neki EotW scenarije gdje je glavni lik spasitelj, nek bude fino razrađen i poprilično velik svijet za istražiti
Provaj Risen, predobra igra, ali teška za poludit. BTW, to je RPG!
Priča - check
Loot sistem - check
Level-up sistem - check
Utjecaj na priču preko mojih odlika - check

rudeboy95
16-12-2009, 08:58
Drugim riječima, ti bi fantasy Simse :)
Ne, on se želi igrat izviđača na kompjuteru. :D

cham3leon
16-12-2009, 09:09
Do danas RPG već označava sasvim neki drugi pojam od onoga prvotnoga za koji je osmišljen. Ako ćemo pravo gledati koja igra je danas roleplaying, svaka je. Pa čak i ako nema priče. Glavno da ima neki izmišljeni setting u kojem ti izigravaš nekog drugog, i to je to.

rudeboy95
16-12-2009, 10:22
nekužim zašto nitko dosad nije došao na ideju rađenja RPG-a u kojem se svi questovi, i svaki najmanji dio priče objašnjava cinematicsima koji imaju što manje teksta. Tako bi se igrači 100x lakše uživili u priču kao i u ulogu. Tek onda bi to mogli nazvat pravim RPG-om!

Po meni niti jedan WoW-like MMO nije RPG jer se jako teško uživit u ulogu i jedini cilj je doći do zadnjeg levela i skupiti što bolji gear. Ja bi to prije nazvao Super Marijom, nego RPG-om.

Macolla
16-12-2009, 11:29
Ja bih volio neki MMORPG-FPS mozda u nekom apokalipsa settingu gdje nema ono "OMG lvl 1337 item w00t" nego samo recimo bolja odijela ,puske, pa pomaganje frendu koji igra klasu scientist da mi napravi nanometke koji ce prozdrijeti neprijatelja iznutra....

rudeboy95
16-12-2009, 12:15
Ja bih volio neki MMORPG-FPS mozda u nekom apokalipsa settingu gdje nema ono "OMG lvl 1337 item w00t" nego samo recimo bolja odijela ,puske, pa pomaganje frendu koji igra klasu scientist da mi napravi nanometke koji ce prozdrijeti neprijatelja iznutra....
mislis fallout MMO? kolko sam cuo to sad rade.

Outmind
16-12-2009, 13:52
RPG uopće ne treba imati priču.

Đavao 2 je živi primjer

ScorpiuS
16-12-2009, 13:58
Ja bih volio neki MMORPG-FPS mozda u nekom apokalipsa settingu gdje nema ono "OMG lvl 1337 item w00t" nego samo recimo bolja odijela ,puske, pa pomaganje frendu koji igra klasu scientist da mi napravi nanometke koji ce prozdrijeti neprijatelja iznutra....
mislis fallout MMO? kolko sam cuo to sad rade.
Ja nebi post apokalipsu, to mi je pretmurno. Neće ljudi htjet to igrat, jer bi falilo boja, pa mislim da bi neki MMORPGFPS u dalekoj normalnoj budućnosti bio puno bolji.

Raz
16-12-2009, 14:06
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=31218

Tek toliko da ukažem na sličnu temu...

Ja sam još uvijek kod moje ideje sa sandbox tps igrom sa rpg elementima u kojoj ste u ulozi duha. :)

I da, kad smo već kod ideja, ja bi izmislio neki nov način healanja kod fps/tps igara, jer ovaj autoheal već počinje bit iritantan.

baldrick_
29-12-2009, 20:05
U biti skoro sve igre su RPG-ovi jer se pretvaraš da si neki drugi lik :)
osnovna karakteristika role playa je mogućnost izbora. ti se pretvaraš u call of duty da si neki drugi, al džabe, to nije roleplay, nema izbora, nema odluka.. lik ne može da se ponaša kao tvoj zamišljeni, ne igra taj role.




To je osnovna ideja sad bi se moglo dodati još tonu opcija poput različitih vrsta konvoja, pratnje za navedene konvoje itd. itd.
i koja je ideja te igre? koja poenta? akumuliraš minerale.. booooring.

[quote="Rang€r":b785j9mx]
kad umjetna inteligencija dovoljno uznapreduje, NPCijevi bi mislili sami za sebe, a interakcija s NPCijevima u RPGu više nebi imala određene opcije, več bi ti napiso svojim rječima šta želiš reč NPCju, naravno oni bi reagirali što prirodnije moguće... to bi mi ono bila brutala, ak sam zbog da:o skoro matku pao, šta bi tek da ovaka igra izađe :D
ja bih više voleo da se na osnovu tvojih odluka priča razvija u potpuno drugačijem smeru (što nema nijedna igra). na primer, dragon age, odlučiš da ne želiš da budeš grey warden, pobegneš pre bitke u ostagaru, i onda imaš neki potpuno drugačiji main quest, uopšte ne posetiš magove, viljenjake, orzammar i ostalo..[/quote:b785j9mx]

Arbiter of Change
29-12-2009, 20:12
Isse Baldrick, editiraj postove, nemoj triple postati. :)
Što nije text input svojevremeno i postojao? Stariji će se možda sjetiti, ali avanture su tako počele bile. Bar prije grafičkog sučelja.

Jopax
29-12-2009, 22:03
Lol, zašto bi bilo dosadno, pa skoro svaki RTS se svodi na skupljanje resursa, ovo bi bilo samo drukčije izvedeno, naglasak bi bio na bazama i managmentu istih uz korištenje unita da bi se dobila prednost u borbi, harrasanjem npr.
Enivej volio bih vidjeti DF vjerno prenesen u 3d jer ona igra zaslužuje toliko toga, toliko je zarazna to nije normalno

rudeboy95
30-12-2009, 00:14
Umri :( :( :(

baldrick_
30-12-2009, 00:53
Lol, zašto bi bilo dosadno, pa skoro svaki RTS se svodi na skupljanje resursa, ovo bi bilo samo drukčije izvedeno, naglasak bi bio na bazama i managmentu istih uz korištenje unita da bi se dobila prednost u borbi, harrasanjem npr.

nije, nego se sastoji od borbe, a resursi su sporedni elemenat kojim ostvaruješ primat u istoj..

Jopax
30-12-2009, 01:11
To može biti tako, ali i dalje imaš različite RTS-ove, od onih gdje napraviš zgradu i ona štanca lovu koju koristiš za sve, do nekih ekstrema koji imaju po desetak vrsta resursa i za svaki od njih različitu shemu skupljanja, tako da se taj elemenat ne može ignorirati i ako se odradi dobro čitava igra se može bazirati na njemu, to je poput RPG-a kojemu gameplay nije baziran na klanju i lootwhoringu nego istraživanju svijeta i raznim sporednim stvarima koje obogaćuju gameplay, sustav je isti ali je naglasak na drugim detaljima, a svi detalji mogu biti zabavni tako da je tvoja tvrdnja subjektivna isto koliko i moja i bilo čija druga, netkome bi bilo ubitačno dosadno, nekome bi bilo jako zabavno

baldrick_
30-12-2009, 01:57
poenta je da to može da bude zabavno, ali ako se samo ponavlja gubi draž.. volim ja da pričam u rpg-ovima, ali kad bi se samo to radilo bilo bi dosadno, ovako malo pričaš, malo istražuješ, malo se biješ.. ključ je u varijaciji.

Duke of Earl
31-12-2009, 17:08
Ja bih volio neki MMORPG-FPS mozda u nekom apokalipsa settingu gdje nema ono "OMG lvl 1337 item w00t" nego samo recimo bolja odijela ,puske, pa pomaganje frendu koji igra klasu scientist da mi napravi nanometke koji ce prozdrijeti neprijatelja iznutra....
mislis fallout MMO? kolko sam cuo to sad rade.
Evo nečeg sličnog:

http://en.wikipedia.org/wiki/Fallen_Earth

Outmind
31-12-2009, 22:36
Zadnjih se dana bavim idejom o nekakvom magic based rpg-u, gdje bi naglasak bio na elementarnim magijama i njihovoj kombinaciji. Elementi ib bili standardni - vatra zemlja zrak voda svjetlo i tama. Kombinacijama bi nastajali fora spelloni tipa fire + water bi napravilo paru koja bi radila mg i oslijepila protivnika, earth + water bi dali glinu ili blato koje ib usporilo nprijatelje. Dark + water bii bio poison itd itd, baš bi to bilo fora.

ScorpiuS
01-01-2010, 12:42
Mislim da nemožeš staviti toliko podjela magija. Možeš stavit ili dark i light ili elementarnu magiju, ali ne i jedno i drugo. Ako se mene pita, to ne ide jedno sa drugim.
Ako idemo sa elemntarnom magijom ja tu igru zamišlja u TPS-u. Na jednu ruku staviš jedan element, a na drugu ruku drugi. Sa pritiskanjem kotačića biš ih mijenjao, slično kao u Crysisu, samo u ovom slučaju menu mora biti podijeljen na dvije strane, za svaku ruku. Osim kombiniranja elemenata mogao biš ih i bacat samostalno za standardne ofenzivne magije sa nekim posebnim specifikacijama ovisno o elementu.
Kombinacije bi bile nešto poput ovoga:
Voda+Zemlja=Živo blato (baci se na neku površinu, veći leveli neprijatelja stoje mirno, pa sporije tone, nakon nekog vremena, blato nestane i baci ih natrag na površinu.)
Voda+Vatra=Oblak zaglušljivog plina (igrač ga stvori ispred sebe, sa elementom Zraka bi ga se moglo vodit po mapi po želji)
Voda+Zrak=Val (velik domet, ali nema pravog demagea, već ovo samo baci neprijatelje na pod i igraču dade vrmena za taktiku)
Zemlja+Zrak=Leteći kameni blokovi (izlaze igraču iz ruke i imaju određen domet, moguće je usmjerit gromade i prema nebu, pa će precizniji igrači pogodit udaljenije mete)
Zemlja+Vatra=Magma (igrač iz ruke lije Magmu po površini, neprijatelji je lako izbjegavaju, ali ako je taknu ogroman HP izgube)
Vatra+Zrak=Usmjereni plamen (igraču iz ruku izlazi plamen)

Voda+Voda=Tsunami (veliki plimni val, uhvati neprijatelje u sebe i onda se sa njima razbije od pod)
Zemlja+Zemlja=Kamena bariera (kameni zid koji se nemože batit, ali se s vremenom počinje raspadat, a kamanje koje otpada može naštetit svima u blizini bariere)
Vatra+Vatra=Inferno (Sve oko glavnog lika ode u plamen)
Zrak+Zrak=Tornado (tornado)

Ovdje u nekim dijelovima bi dobro došla primjena XBOX kontrolera zbog Trigger tipki sa kojima možeš određivat dozu elemenata i tako mjenjat svojstva magije. Npr. na Usmjerenom plamenu više zraka veći domet, manji demage, manje zraka, manji domet, veći demage. Također, glavni lik bi mogao i letjet, ali za letenje mu treba barem jedna ruka što znači da može samo osnovne napade iskoristit. Ako obje ruke iskoristi za letenje onda može letit višje i brže.
Mislim da bi ovo trebala biti neka fantasy, sandbox igra, gdje imaš jedan grad i okolicu ili nešto slično.

Outmind, nadam se da se ne ljutiš to sam ti masakrirao ideju, ali kad sam pročitao tvoj post dobio sam inspiraciju i morao sam ovo napisati.

Outmind
01-01-2010, 13:31
Pa sve je to manje više ok, jedino mi se ne sviđaju leteći kameni blokovi. Earth + air bi bio nekakav sandstorm po meni. Osim toga kako dark i light nebi dobro pasali? Recimo light + water - holy water, super protiv undeadovva. ili light + eartth - consecrated land, dakle zemlja na kojoj stojiš postaje sveta, dajućći ti bonuse na atribute. Ili recimo dark + air - neprovidna magla, ili dark + earthh - swampland. Ima mogućnosti koiiko hoćeš.

ScorpiuS
01-01-2010, 14:01
OK, sve je to uredu, ja sam pisao ono što mi prvi put padne na pamet, pa je naravno moguće i neka bolja rješenja naći.
Kao što sam i prije rekao to mi nekako ne leži. Kad već imaš elementarne magije ne možeš još ubacit i light i dark magiju, ako išta, sve ove elementarne magije bi bile dark jer su sve destruktivne prirode.

Wizard
01-01-2010, 15:47
Pa to oni anime ima, avatar, pa to prenjeti u postenu igru, bilo bi zanimljivo

baldrick_
01-01-2010, 18:42
do jaja ideja.

ScorpiuS
02-01-2010, 08:16
Pa to oni anime ima, avatar, pa to prenjeti u postenu igru, bilo bi zanimljivo
Ne gledam anime, a jel ima baš tu kombinaciju elemenata ili što?

Wizard
02-01-2010, 14:10
ima ko zemlja, zrak, voda, vatra, lik sve kontrolira, ono dize kemenja pa ih baca na druge, dize vodu pa ih zaledi..., sam nemore stvorit vodu il to nego mora bit oko njega, nako dobra ideja, bilo bi zanimljivo :)

Wishmaster
04-01-2010, 00:38
Neznam dal je već spomenuto ali:
Vrijeme radnje: Razdoblje između 5. st. i 11st.
Mjesto događanja: *Pamparampapa!!!* Naši prostori. Ali da su barem približno rekreirani.
O čemu se radi?
Hrvatski kraljevi, ratnici, slavenska mitologija, itd.
Nekakav RPG stil (a koji drugi...) i priča da se odvija kroz više stoljeća.
Da naprave igru kakvu imam v glavi, mislim da bi onda mogel sretan otegnuti papke.
:D
Slučajno mi sad pala ideja jer sam danas na TV-u videl da bude na HTV-u nekakva emisija o hrvatskim kraljevima.

baldrick_
04-01-2010, 03:07
ako je rpg ne valja da bidne kroz više stoljeća, gubi se na identifikaciji sa likom i uživljanju u svet.

cham3leon
04-01-2010, 10:04
Neznam dal je već spomenuto ali:
Vrijeme radnje: Razdoblje između 5. st. i 11st.
Mjesto događanja: *Pamparampapa!!!* Naši prostori. Ali da su barem približno rekreirani.
O čemu se radi?
Hrvatski kraljevi, ratnici, slavenska mitologija, itd.
Nekakav RPG stil (a koji drugi...) i priča da se odvija kroz više stoljeća.
Da naprave igru kakvu imam v glavi, mislim da bi onda mogel sretan otegnuti papke.
:D
Slučajno mi sad pala ideja jer sam danas na TV-u videl da bude na HTV-u nekakva emisija o hrvatskim kraljevima.

Točno sam znao da će zbog te najave ubrzo naletjet netko s ovakvom idejom. Hrvatska (slavenska) mitologija je inače toliko bogata i potencijalno zanimljiva da ako Hrvati ikada naume napraviti jedan fantasy RPG trebali bi izbaciti već prevaziđene orkove, trollove i slična stvorenja i zamijeniti ih svim onim stvorenjima kojima je I.B. Mažuranić punila svoje bajke.

ScorpiuS
04-01-2010, 10:51
Meni beštije iz tih bajki nisu previše strašni... :(

cham3leon
04-01-2010, 11:07
Ne, ali se mogu učiniti strašnijima. Ne naravno oni šumski vilenjaci i bogovi sunca, ali druge zle kreature. Sve je u interpretaciji autora. Osim toga, ne moraju bit nešto brutalno strašni, ne pričamo o horroru.

W3DR4N
04-01-2010, 11:11
Zabrij da te napada raid Domaćih iz Šume Striborove.

cham3leon
04-01-2010, 11:33
Da, recimo, ali bilo je tu i nekakvih šumskih "vražićaka" ako se ne varam, u onoj priči o starcu i njegova 3 sina. Nije bitno.

U njezinoj priči "vražićci" zvuče kao nekakva sićušna stvorenja više smiješna nego strašna, pa ih u igri interpretiraš kao malo opasnija stvorenja, recimo nešto slično Hobbeovima iz Fablea.