PDA

Pogledaj cijelu verziju : Low budget konfa



zeratul
12-12-2009, 23:15
Pozdrav ekipa!
Prethodna konfiguracija (ona za sestru) koju ste mi sastavili, se pokazala odlicnom!
Pa rekoh, gdje se bolje vratiti po jos savjeta, nego ovdje. :D

Ovaj put konfiguracija je za mene, ali sam veoma ogranicen s novcem. (Nekih 1500-1600 kn, eventualno do 2000 ali ako bi se stvarno isplatilo). Pozitivna stvar je sto mi ne treba citav nov pc, nego samo CPU + MBO + RAM + VGA.
Kuciste, disk, dvd-rw i periferiju zasad necu mijenjati.
Za napajanje nisam siguran trebam li novo.. Imam MS industrial platinum p4-400atx, i nemam pojma kako bi se nosilo sa tom novom grafikom?

Par stvari o namjeni pc-ja:
Trazim neku "zlatnu sredinu". Jedan dan malo ugodnog gejminga tipa Fallout 3 ili Dragon Age na nekim osrednjim detaljima i rezi, znaci nista strasno al da nije ni fush. Drugi dan malo rada s aplikacijama, npr level design i visual studio. Treci dan malo muzika i film i to je to.

I btw, ne namjeravam raditi ikakav overclock! Stabilnost i dugotrajnost mi je iznad par dodatnih fps. :D


Nesto mi je zapala za oko varijanta s Athlon II x2 240 i 2. gige ddr2 zasad, a ostalo ulozit pretezno u graficku pa maticnu plocu.
A opet, drugi savjetuju "Kakav Athlon II, drzi se Intela" ili "probaj sa integriranom grafikom".
Ne znam kakva je situacija danas sa integriranom grafikom, ali sam veoma skeptican u vezi toga.

Kupovao bih ovdje: http://www.genelec.ba/
Osim ako neke puno povoljnije opcije postoje u hr ili preko neta.
Jos samo jedna stvar, PC ne bi kupovao "odmah sutra" nego unutar iducih mjesec dana, ili max. dva, ako to ikako utjece na odabir.


Sta mislite? :D

Nee Joe
12-12-2009, 23:21
1. Nemoj se ljutit što ti nisam napisao konfiguraciju, ali ako misliš igrati Dragon Age ili Fallout 3 na med rezoluciji i grafici, trebat će ti malo veći budget :|

2. Obrati mi se na PP, možda imam neke stvari za tebe (proc i slično).. uskoro kupujem novo, a ovo radi odlično, ali nemam kud s tim.. javi se :wink:

zeratul
13-12-2009, 22:19
Hmm malo sam listao cjenik, vidim ima Athlon II X2 za nekih 400 kn, 2 gige ddr2 nekih 300 kn, i ako bi nasao neku obicniju maticnu plocu za 300+ kn, ostalo bi mi 500-1000 kn za grafiku.
Ne znam koliko je sad takva neka konfiguracija kvalitetna, al valjda bi trebala povuci fallout 3?

Sto se tice tih tvojih komponenti, nisam siguran da li je bilo kakva razmjena moguca jer zivim u BiH :wink:

KI KI
14-12-2009, 06:35
ili si pokusas nabaviti Intel pentium 4 presscot 3.2GHz kupis bolje hladjenje i malo bolje napajanje neg kaj ta konfa treba te ga clockas
dve gige DDR2 je cist dosta uz to
i kupis neku u rangu Geforce 8800GTX i clockas ju isto i svi sretni i zadovoljni. ak to kupis za neke sitne pare imas lijep pc koji sve vrti skoro osim crysisa na max :(

IGoR_2803
14-12-2009, 09:31
ili si pokusas nabaviti Intel pentium 4 presscot 3.2GHz kupis bolje hladjenje i malo bolje napajanje neg kaj ta

prescotta? ali zašto?! :shock:

KI KI
14-12-2009, 14:47
pa najbolji pentium 4 ima prescottovu jezgru? il se varam?

IGoR_2803
14-12-2009, 14:53
pa najbolji pentium 4 ima prescottovu jezgru? il se varam?

mislim, mozda sam malo priglup, ali ja ne vidim gdje autor teme navodi da će uzimati neki takav relikt kao što je prescott... ajde da ima neku ploču pa da uzima samo proc ali kolko ja vidim on uzima komplet novu ploču, proc, memoriju i grafu... a ti bi njemu uvalio 5 godina stari proc... :?

zeratul
14-12-2009, 15:46
Hvala na ideji, al to rijesenje bi bilo veoma lose dugorocno.
Trenutno imam procesor mozda nesto slabiji od top P4, ali prelazak na AM3 ili nesto tog ranga sa PCI-EX bi otvorilo dodatne mogucnosti iducih godina :)

KI KI
14-12-2009, 17:49
pa shvacam ja sve to ali ta OCana konfa je u dobro ranku sa nekom konfom koju on slozi za te malo pare... meni d aje ovaj pc nes slabiji isto bi razmislio da uzmem tako nes odlicno sto se da dobro clockati i da sve pokrece. kolko ja znam Dual-core netrebaju sve igre te za te pare nemoze kupiti nesto high-end.
samo moje osobno misljenje

IGoR_2803
14-12-2009, 21:36
pa shvacam ja sve to ali ta OCana konfa je u dobro ranku sa nekom konfom koju on slozi za te malo pare... meni d aje ovaj pc nes slabiji isto bi razmislio da uzmem tako nes odlicno sto se da dobro clockati i da sve pokrece. kolko ja znam Dual-core netrebaju sve igre te za te pare nemoze kupiti nesto high-end.
samo moje osobno misljenje

sorry, ali mišljenje ti faila... prescott je stari jednojezgreni cpu... a za 2000 kn može ubosti proc uz sve ostalo što njemu treba koji pojede toga pentiuma za doručak... dva puta... mislim, naprosto ne vjerujem... :(

15171 - CPU AMD Athlon II X2 240 2.8GHz L2=2MB AM3+ BOX 107,56 KM
15254 - BIOSTAR TA790GX A3+ AMD790GX AM3 4xDDR3-1333 PCIeX VGA HDMI 178,08 KM
14912 - G.SKILL 4GB DDR3-1333 Dual channel kit 10600CL9D-4GBNT 137,13 KM
14391 - MSI ATI HD4670 512MB DDR3 2xDVI Adap:VGA+HDMI R4670-2D512/D3 129,91 KM

to je oko 2000 kn ako se ne varam... ako je previše love, izbaci 2 GB radne, pa uzmeš kasnije...

edit: i da, napajanje mijenjati čim skupiš love...

zeratul
14-12-2009, 22:20
Hvala na konfi Igore!

Zadnja dva dana sam pregledao milion review-ova.. definitivno uzimam Athlon II X2, Ati 4670, i 2 gige rama (zasad), bas kao sto si i napisao!

Sad, ako jos smijem pitati: ^^

1. Da li bi mijenjanje napajanja bilo ono "just to be safe", ili mogu ocekivati probleme tipa reboot i sl. sa ovim mojim MS industrial na Ati 4670?
(Koristio bi 1 HDD i 1 DVD-RW, koristim UPS pa nema opasnosti za neki surge).

2. Ima li neke razlike izmedju MSI i Saphirre 4670 modela, posto vidim da MSI nemaju na lageru trenutno.

3. Ako ne namjeravam raditi overclock, da li je pametno malo ustediti na maticnoj ploci? Ta Biostar kosta 178 KM, a vidjao sam AM2+/3 modela sa dosta jeftinijom cijenom. Sta bi tocno izgubio sa jeftinijom plocom, i ima li ijedna na listi da djeluje solidno?