PDA

Pogledaj cijelu verziju : Top filmski serijali (vlastiti izbor)



Nee Joe
12-12-2009, 22:45
Evo, otvorio sam ovu temu (nadam se da nema ista) u kojoj možete napisati po vama top listu najboljih filmskih serijala. Evo mojih TOP 10, iznesite svoje mišljenje! :D

1. Back to the Future (Povratak u budućnost- omiljeni 1. dio)
2. Indiana Jones (Omiljeni 3. dio)
3. Star Wars (Ratovi Zvijezda, Zvijezdani Ratovi- omiljena 5. epizoda, Empire Strikes Back [iliti Vampiri Štrikaju Bluze :D )
4. The Godfather (Kum- omiljeni 2. dio)
5. Spider-Man (Čovjek- Pauk- omiljeni 2. dio)
6. Halloween (Noć Vještica- omiljeni 1.dio)
7. Rush Hour (Gas do Daske- sva 3 omiljena)
8. Transformers (omiljeni 1. dio)
9. Lethal Weapon (Smrtonosno Oružje- omiljeni 4. dio)
10. Bad Boys (Zločesti Dečki- omijeni 1. dio [uskoro 3. :D :D )

Edit: Odgledao od svakog serijala svaki dio :D

Raz
13-12-2009, 00:13
1) Lord of the Rings (nemam omiljenog, svaki je odličan na svoj način)
2) Star Wars (slično kao i sa LOTR)
3) Les Visiteurs (Vitez i njegov sluga iz srednjeg vijeka zapeli u urbanoj okolini današnjice, now how awesome is that... prva dva su odlični, treći je ok, no sve je iz njega već viđeno budući da je to svojevrsan remake)
4) Back to the Future (prvi mi je najdraži)
5) Pirates of the Caribbean (prvi najbolji, druga dva nešto slabiji)
6) Indiana Jones (stariji su zakon, ovaj nov je tipičan hollywoodski pokušaj da zarade pare)
7) Terminator (gledao samo prva dva, podjednako dobri)
8 ) Rocky (1. mi je najbolji)
9) X-Men (2 > 1 > 3 > Wolverine)
10) Harry Potter (da, prvih mi se par dijelova zapravo i svidjelo, ovi zadnji su... meh)

Vjeroajtno sam odgledao i kvalitetnije stvari, ali eto... ovo mi je prvo palo na pamet.

MAFNi
13-12-2009, 00:16
Star Wars, LOTR, American Pie :D

Wishmaster
13-12-2009, 06:15
LotR - jednostavno mi je ta trilogija uništila večinu filmova.

Grim
13-12-2009, 09:11
1) LOTR
2) Star Wars
3) Terminator
4) Pirates of the Caribbean
6) Indiana Jones
5) Stephen King's Movies (iako tu ne bi trebalo biti, ja smatram sve njegove filmove kao serijal :P)

Wizard
13-12-2009, 15:03
1. Godfather
2. Star Wars
3. Bourne
4. Pirates of the Caribbean
5. Ice Age
6. Indiana Jones
7. Back to the Future
8. Harlod & Kumar
9. Rocky
10. Shrek

Ne nuzno tim redosljedom osim prva dva

Aral
13-12-2009, 15:10
1. Serijal filmova sa Louis de Funèsom, poput "Velike Avanture", "Žandara iz Sain-Tropeza" i slični.
2. Star Trek
3. Star Trek
4. Star Trek

Znam samo da mi na listi nikako ne bio bio SW i LotR :eyebrows:

Grim
13-12-2009, 15:17
Eh, zaboravio sam Godfather serijal. :(

Rang€r
13-12-2009, 15:21
LotR - jednostavno mi je ta trilogija uništila večinu filmova.

same here..

vukopas
13-12-2009, 22:36
Indiana Jones (prvi najbolji,sljedeči slabiji)
Godfather (drugi najbolji , prvi takoder sjajan, treći slabiji )
Terminator (prva dva super, treci :thumbs1: a ovaj novi nisam gledo )
Back to future (prvi mi je najbolji)

Windwalker
13-12-2009, 23:34
LotR - jednostavno mi je ta trilogija uništila večinu filmova.

same here..
LotR je savršenstvo u svakom pogledu.
Ništa mu nemože konkurirati.

Da_killah
14-12-2009, 00:15
ma kakvi

1.Star Wars
2.Godfather
3.Rocky
4.Star Trek
5.nemam pojma

Karlo_from_Bjelovar
14-12-2009, 00:54
star wars, lotr, back to the future... godfathera nisam pogledao, barme ne u cjelosti sva 3... (dada znam, moram...)

Maloki
14-12-2009, 02:03
LotR je savršenstvo u svakom pogledu.
Ništa mu nemože konkurirati.

Pffff, LotR je precijenjen. Ok je, ali ništa više.
b0sc-gS9AqM
Više manje moj stav o istom.

Nego:
1. Star Wars
2. View-Askview ciklus (sa posebnim naglaskom na Chasing Amy i Clerks)
3. Indiana Jones

Sickmanno1
14-12-2009, 08:57
1. Star Wars
2. LotR
3. Matrix
4. Indiana Jones
5. Back To The Future

W3DR4N
14-12-2009, 10:08
LotR je savršenstvo u svakom pogledu.
Ništa mu nemože konkurirati.

Pffff, LotR je precijenjen. Ok je, ali ništa više.
Više manje moj stav o istom.


Oba su do bola precjenjena precjenjena. Al Star Wars ima masu više respekta jer je išao iz nule.



Jason Bourne zabija čavle.http://forum.gamer.hr/images/smilies/icon_hm.gif

Feanor
14-12-2009, 12:11
Bourne je jedan od rijetkih filmova di je radnja praktički kopirana iz knjige (ala kum jedinica), neke scene su jednostavno izvučene iz knjige i to samo dokazuje koliko je Ludlum, ne nužno dobar, već odličan filmski pisac.
Tako da je kao i Kuma cijenim baš zbog toga, iako kažem to dolazi manje do izražaja nego kod kuma di je svaki pogled i pokret mišića na licu prethodno opisan u knjizi.
I na kraju da nebi bilo da kuma cijenim samo zbog odličnog prebacivanja formata, knjigu obožavam ergo obožavam i film za koji je btw Mario Puzo pisao scenarij tako da....

osvetnik_sch3l3
14-12-2009, 12:23
nitko ne spominje matrix? taj film je rasturio kada je prikazan, jurski park prvi dio, dina, aliens, lotr,

Feanor
14-12-2009, 12:24
Matrix ima samo jedan nastavak :(

osvetnik_sch3l3
14-12-2009, 12:27
Matrix ima samo jedan nastavak :(
o cemu pricas ?

Feanor
14-12-2009, 12:29
Prvi matrix je priča ova druga dva su forsiranje slow motiona i cool izjava Mr. Smitha(ili bilokoga drugoga kad smo već kod toga)...Što nisu na kraju krajeva dvica i trica snimani zajedno kao jedan film pa onda podjeljeni u dva dijela.

Wizard
14-12-2009, 15:11
LotR - jednostavno mi je ta trilogija uništila večinu filmova.

same here..
LotR je savršenstvo u svakom pogledu.
Ništa mu nemože konkurirati.
U svakom pogledu nije ni blizu savrsenstvu, LotR je jedna losa ekranizacija ponajboljeg knjizevnog djela, film niti u jednom trenutku nije zasluzio to ime koje nosi, gluma u filmu nije na razini koju bi takav film trebao imat, neki likovi su tak debilno napravljeni da premotavas scene di se pojavljuju, a dok nekih drugih likova opce nema, zapravo jedino dobro u filmu su efekti i glazba i samo po tome idu u vrh, al po opcoj kvaliteti ne, jednostavno se LotR trilogija nemoze mjeriti sa ostalim filmskim remek dijelima

Jedino sto je ta trilogija mogla unistit je nevjerovatnu Tolkienovu ostavstvinu

Feanor
14-12-2009, 15:18
LotR - jednostavno mi je ta trilogija uništila večinu filmova.
LotR je savršenstvo u svakom pogledu.
Ništa mu nemože konkurirati.
U svakom pogledu nije ni blizu savrsenstvu, LotR je jedna losa ekranizacija ponajboljeg knjizevnog djela, film niti u jednom trenutku nije zasluzio to ime koje nosi, gluma u filmu nije na razini koju bi takav film trebao imat, neki likovi su tak debilno napravljeni da premotavas scene di se pojavljuju, a dok nekih drugih likova opce nema, zapravo jedino dobro u filmu su efekti i glazba i samo po tome idu u vrh, al po opcoj kvaliteti ne, jednostavno se LotR trilogija nemoze mjeriti sa ostalim filmskim remek dijelima

Jedino sto je ta trilogija mogla unistit je nevjerovatnu Tolkienovu ostavstvinu

Mislim da je lotr prilično dobro prenešen, iako je atmosfera samog filma totalno različita od knjige smatram da je film prilično solidan(Extended Version ofc), jedino sto nemogu prebolit je Tom Bombadil i Vrbov Starac.
Knjige su jednostavno preopširne da bih se sve uguralo u samo tri filma tako da mi je jasno da su neke stvari morale biti izbačene i da su neke karakterizacije likova morale biti pojednostavljenje.
Npr. Da su išli razlagat Aragorna kao lika morali bi potrošiti najmanje jedan film...tako da mi je jasno kako to nije moglo funkcionirati.

Uglavnom želio sam reći da smatram da je film prilično dostojna ekranizacija knjige(ali samo onog specifičnog dijela di oni nose prsten u Mount Doom i masovne bitke, bez postraničnih detalja, poput pjesama, cijelog putovanja kroz Moriju koji je uz pjesme bio moj najdraži dio knjige, par mijeseci u lothlorienu, rivendelu itd. itd.)

Sonic_Moronic
14-12-2009, 15:22
Film je čisti akcić, što je meni užasno jer su mi bitke najdosadniji dio LOTR-a.

Raz
14-12-2009, 15:29
Trilogija je sama po sebi dobra, no sigurno da nije dostojna same knjige, a bogami jednostavno je i NEMOGUĆE ugurat sav taj materijal u film.
Ako pogledate ekranizaciju jednog Eragona, vidjet ćete da je moglo biti i mnogo gore. :)

str1k3r
14-12-2009, 15:31
Meni je uvijek Indiana Jones bio favorit što se tiče serijala :)

lulix
14-12-2009, 15:44
Evo ga moj izbor:
-LOTR
-Mad Max
-Američka pita
-Rocky (iako ne volim niš poslije 3.)

bezimeni
14-12-2009, 15:55
1.Kum
2.Alien
3.Matrix
4.Star Wars
5.Smrtonosno oružje
6.LOTOR
7.Umri muški
8.Jason Bourne
9.Rambo
10.James Bond

Ali novi serijal o Batman-u bu mi vjerojatno otišao na prvo mjesto...čeka se treći dio pa ga onda možemo prozvati serijalom...

Nee Joe
14-12-2009, 17:51
1.Kum
2.Alien
3.Matrix
4.Star Wars
5.Smrtonosno oružje
6.LOTOR
7.Umri muški
8.Jason Bourne
9.Rambo
10.James Bond

Ali novi serijal o Batman-u bu mi vjerojatno otišao na prvo mjesto...čeka se treći dio pa ga onda možemo prozvati serijalom...

Evo u petak u 21 sat na RTL-u već pokoji put Kum igra.. I opet ću ga gledati, iako imam sva 3 :D

lulix
14-12-2009, 20:51
I opet će sjebat subtitlove ko i zadnja 2 puta pa gledaš skoro cijeli film bez titlova a pola filma je na talijanskom, koji btw neznam osim tuti fruti parlate italiano!