PDA

Pogledaj cijelu verziju : Smislite mi priču za igru!



rudeboy95
10-12-2009, 19:41
Neznam da ovo postam ovdje ili negdje drugdje...

Znači, kako bi bio malo drugačiji od drugih RPG-ova napravljenih u RPG-makeru, radnja će se događati u budućnosti...Predlažem da se zove igra Boundless(jer će se radnja događati u svemiru, a svemir je beskonačan [eng. boundless]). Trebale bi biti 3 rase, 2 koje su suprostavljene jedne između drugih, i treća je neutralna. 1. rasa će biti human ili nešto slično(suprostavljena protiv 2. rase), 2.rasa će biti nešto slično robotu ili borgu(suprostavljena protiv 1. rase.). 3. rasa će izgledati tebi po izboru(neutralna).
Svaka rasa ima svoj planet. Na vama je da izmislite povijest nastanka rase, ime rase, ime planeta, glavnog heroja itd itd.
Moj prijedlog je da se 1. rasa zove Phrey, a druga Mecha, ili tako nešto :D .

Biti će 2 vrste borbe i 2 vrste questova. Jedna vrsta borbe će se događati u svemiru, dok druga na samom planetu. isto vrijedi i za questove. [Biti će sideview battlesystem ili tako nešto.

Farming i leveling će se sastojati od više stavki: questovi, ubijanje mobova, dungeonsi, trgovanje resursima između naseljenih planeta [trgovanjem ne samo da će te dobijat Gold, nego i EXP.]

note: U priči možete izmijenit ama baš šta god oćete, samo da bude http://www.fileplay.net/content_images/0000/3176/-rlv.zazzle.com-awesome_smiley_photo_sculpture_photosculpture-p153359710604909267220_210_icon.jpg

note2: Igra će biti napravljena u RPG Makeru VX, ali sa djelomično ili potpuno izmjenjenim spritovima, i tile-setovima.

croat1gamer
10-12-2009, 19:55
Prva igra koju radis ili imas vec iskustva?

DragonSoul
10-12-2009, 20:34
Pa evo da počnem:
Bit će jednom 3 rase u svemiru, 2 se ne vole, 1 se drogira pa je neutralna. Prva rasa se zove Goooroooa, druga Aoooaaoo, a za nadrogirane nitko ne zna tko su, pa ih se naziva po standardnom odazivu "Huh". Povijest Huha je nepoznata, jer su im droge pojele mozak, pa ništa nije ostalo zapisano. Pretpostavka je da ni nemaju povijest. Sva flora i fauna su zapravo halucinogeni na tom planetu. Planet Huhima se naziva "Anauhiram". E sad, sukob između one gore navedene rase je što se ne mogu složiti tko ima više samoglasnika u imenu. To nebi bio problem, ali rase su nazvane po vlastitim herojima, a "herojnost" se mjeri po samoglasnicima u imenu. Aoooaaooci tvrde da oni nemaju manje samoglasnika, jer su samoglasnici a,e,i,o,u. Gooooroooaci pak tvrde da je njihovo "r" u imenu slogotvorno, te da se zbog toga smatra samoglasnikom, te su oni vrijedniji. Aoooaaooci ne priznavaju slogotvorno R, jer nemaju R u svom alfabetu. I tako je zapčeo eonski rat između te 2 rase.
Zbog nemaštovitosti rasa, planeti se nazivaju isto kao i rase, tj. njihovi heroji.
Na kraju će se finalna borba odvijati na planetu "Anauhiram", te će tamo vojske otkriti tajne inskripcije u špiljama, na kojima piše ime Huhaca. Oni se zapravo zovu "Aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiquuuuit", također po heroju, ali ne kao planet! U tom trenutku se rase dogovore da će raznijeti planet Huhaca, tj. Aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiquuuuitanaca, da oni mogu nesmetano nastaviti svoju svađu. Pustili su nuklearne bombe na planet, u nadi da se Huhci neće ljutiti (jer su nadrogirani, pa im je svejedno). No, oni nisu pročitali inskripcije do kraja! Naime, drevna civilizacija prije toga je najavila da će baš te godine biti kraj svijeta, na dan bombardiranja, da će doći neki planetozvijezdoid koji se suprostavlja gravitacijskim silama tog solarnog sustava, i da će uništiti svijet mješanjem litosfernih kora i da će se pojavit antikrist koji će praviti roštilj, te će se naravno i sudariti sa tim planetom. Tako su nuklearke udarile u planetozvijezdoid, koji, kako je opće poznato, ima svojstva i planeta i zvijezde, pa se razvila ültra crna rupa, koja je usisala nadrogirane, onda one dvije suprostavljene rase, a onda i dobar dio svemira.
Tako je završio višeeonski sukob između te 2,5 rase.

Daj mi sad 1000€ za džep!!


Prva igra koju radis ili imas vec iskustva?
Kak ga tak šta još možeš pitat -_-?

rudeboy95
10-12-2009, 21:06
Prva igra koju radis ili imas vec iskustva?
cijelo ljeto sam se za*bavao u RPG Makeru i to... znam dosta o radjenju eventa, mapa i sl....iako nisam do sada nisam ni jednu igru do kraja dovršio...

cerberi
10-12-2009, 22:13
okani se tog rpg maker-a jer to nije radjenje igara. kreni uciti neki programski jezik kao C++ ili C# pa onda nakon mjesec-dva ponovo razmisli je si li STVARNO spreman raditi neku igru. A sad cemo ti sa sigurnoscu reci da nisi spreman. Samo si jos jedan od onih koji imaju uber cool odjednom volju al i ne znanje. Zato nauci C++ ili C# prvo... NHF, samo dobar savjet...

Vedro
10-12-2009, 22:32
Prva igra koju radis ili imas vec iskustva?
cijelo ljeto sam se za*bavao u RPG Makeru i to... znam dosta o radjenju eventa, mapa i sl....iako nisam do sada nisam ni jednu igru do kraja dovršio...
Samo ti radi u RPG makeru i zabavljaj se i pusti one nadrogirane Huhce i to... :thumbs2:

rudeboy95
10-12-2009, 22:41
okani se tog rpg maker-a jer to nije radjenje igara. kreni uciti neki programski jezik kao C++ ili C# pa onda nakon mjesec-dva ponovo razmisli je si li STVARNO spreman raditi neku igru. A sad cemo ti sa sigurnoscu reci da nisi spreman. Samo si jos jedan od onih koji imaju uber cool odjednom volju al i ne znanje. Zato nauci C++ ili C# prvo... NHF, samo dobar savjet...
ne želim potrošit par godina svog života na to da bi na kraju napravio neku malu igru tipa Snake... Dosta ljudi očito ne shvaća šta se sve može napravit sa RPG Makerom.

cham3leon
10-12-2009, 22:46
Predlažem da se zove igra Boundless

Može se gotovo reći da si već napravio prvu grešku. Što god da počneš od naslova nikad ne ispadne dobro. To naravno ne mora značit ako možeš usprkos tome smislit neku dobru priču i setting.

Nadalje(TM), čini mi se da tražiš priču u settingu koji je već toliko preplavljen da je jako teško osmisliti nešto originalno. Nemoj se nikako držati nikakvih žanrovskih standarda i sličnog.

Luka
10-12-2009, 22:53
okani se tog rpg maker-a jer to nije radjenje igara. kreni uciti neki programski jezik kao C++ ili C# pa onda nakon mjesec-dva ponovo razmisli je si li STVARNO spreman raditi neku igru. A sad cemo ti sa sigurnoscu reci da nisi spreman. Samo si jos jedan od onih koji imaju uber cool odjednom volju al i ne znanje. Zato nauci C++ ili C# prvo... NHF, samo dobar savjet...
ne želim potrošit par godina svog života na to da bi na kraju napravio neku malu igru tipa Snake... Dosta ljudi očito ne shvaća šta se sve može napravit sa RPG Makerom.

Pa nije RPG Maker slab, niti mu to itko predbacuje (iako je, dakako, u usporedbi s programiranjem, to samo igračka). No većina ljudi se kroz igru želi izraziti na neki način - bilo programiranjem, bilo pričom, bilo drugim sadržajem. Game makeri to ne omogućuju, omogućuju samo prerasporedbu gotovih stvari, pretežito među ljudima koji neznaju niti što uople žele (autor teme, npr.).

Pa, programiranje (ako zanemariš prednosti samog programiranja - i koncentriraš se samo na opipljive rezultate) jest gubljenje vremena. No game makeri ne nude prednosti čak niti u procesu njihove uporabe. Iako se ja ne namjeravam baviti programiranjem, smatram da mi je znanje OOPa neprocjenjivo, jer omogućuje out-of-box razmišljanje, proširuje način na koji gledaš na svakodnevne probleme.

@DS - da nije tako duga, priča bi mi išla u sig! :pray:

Dux
11-12-2009, 11:25
pa ako će biti spritesetovi i tilesetovi izmjenjeni tvojima koje si napravio i to još setting u budućnosti, moglo bi biti zanimljivo...no naravno ništa ne možemo govoriti sve dok ne vidimo neki demo ili tako nešto.

cerberi
11-12-2009, 14:39
okani se tog rpg maker-a jer to nije radjenje igara. kreni uciti neki programski jezik kao C++ ili C# pa onda nakon mjesec-dva ponovo razmisli je si li STVARNO spreman raditi neku igru. A sad cemo ti sa sigurnoscu reci da nisi spreman. Samo si jos jedan od onih koji imaju uber cool odjednom volju al i ne znanje. Zato nauci C++ ili C# prvo... NHF, samo dobar savjet...
ne želim potrošit par godina svog života na to da bi na kraju napravio neku malu igru tipa Snake... Dosta ljudi očito ne shvaća šta se sve može napravit sa RPG Makerom.

Neku malu igru tipa Snake? Pa onda bis stvarno potrosio godinu života uzalud. Al ako naucis programirati, a uopce ti ne treba godina dana za nauciti to. Naravno one advanced stvari ce ti trebati duze, naravno, kao i svima drugima. Ali osnove programiranje mozes nauciti za koji mjesec, osim ako nemas FT posao, zenu i copor djece.

Ja mislim da se tebi neda uciti programiranje, ti bi samo radio drag&drop i mjenjao tile-ove. Ne kazem ja da to nije uredu, ako to volis, samo izvoli. Sam ces onda uvidjeti za godinu-dvije ovo sto smo ti mi sad govorili.


Btw, kupi si novi VIDI. Tamo(ako se ne varam) imas vodic(tutorial) o tome kako raditi sa UDK-om. Unreal Engine 3 tocnije... Pa vidi kako ti to izgleda...

cham3leon
11-12-2009, 15:03
U Udk-u možda ne treba znati nijedan programski jezik, ali svejedno da bi napravio nešto kvalitetno trebaš sate i sate rada, kao i nekakve logike jer opet moraš na neki način isprogramirati ono što se događa u igri.

cerberi
11-12-2009, 16:57
ma znam ja sve to, nisam govorio o tome... nego da pogleda taj UDK vodic u VIDI-u i nek procita to, mozda cemu se svidjeti vise od tih MAKER-a.

A onda nek se uhvati ucenja toga i vidjet cemo koliko ce izdrzati hehe

rudeboy95
14-12-2009, 23:33
evo napravio sam prvi sprite za igru recite mi šta mislite i i šta treba popravit:
http://img30.imageshack.us/img30/6951/testwrt.png
edit:pls nemojte rec da je R2D2 ripoff!!!

cham3leon
15-12-2009, 09:09
Nije loše, dobro izgleda! Iako ćeš ga zapravo u pravom izdanju vidjet tek kad ga oživiš i animiraš, ali ovako izgleda apsolutno neloše.

I ne brini za SW rip-offove. Ima nas još koji smo prokleti na nemogućnost izmišljanja ičega a da ne kopiramo od Star Warsa :(

rudeboy95
15-12-2009, 09:58
ma već sam isprobao, treba još okrenit sjenu na 3. redu jer je naopako stavljena :) . Moram i napravit plamen da treperi i malo ismijenit na 2. i 3. redu onu tubu iz kojeg ide plamen jer je malo mutno. I nisam uopce mislio na SW kad sam crtao ovo, prvo sam bio krenio od lopte pa dodavao te gluposti... Slučajno je tako ispalo.

Dux
15-12-2009, 12:01
fora je, jel to crtaš sa mišem ili sa grafičkim tabletom? Iako mislim da ćeš najviše posla imati sa humanoidima, ako će ih biti u toj igri.

rudeboy95
15-12-2009, 20:52
fora je, jel to crtaš sa mišem ili sa grafičkim tabletom? Iako mislim da ćeš najviše posla imati sa humanoidima, ako će ih biti u toj igri.
Crtam s mišem. Humanoide i neke tako teže stvari planiram nacrtat na papiru, skenirat, i onda malo doradit i obojat u photoshopu zato jer mislim da ce to bit lakse.. ako bude pre komplicirano idem sve normalno mišem i to.

rudeboy95
15-12-2009, 21:45
sori za double post.. edit nesta..
http://img26.imageshack.us/img26/751/testsl.png
evo manji edit: sjene su popravljene (sada su na pravoj strani) i plamen sada drugačiji na svakom frame tako da izgleda kao da treperi.

DragonSoul
15-12-2009, 22:37
U čemu kako radiš?

rudeboy95
15-12-2009, 23:39
U čemu kako radiš?
nekužim pitanje. ako si mislio pitat u čemu radiš, odgovor je u fotošopu.

CrazySmurf
16-12-2009, 12:32
Priča dobro napreduje. Dobar sam dio smlatio. Sad će brzo i questovi. I ne, rase se neće zvati huh, alooooooo ili kako već.

DragonSoul
16-12-2009, 15:31
U čemu kako radiš?
nekužim pitanje. ako si mislio pitat u čemu radiš, odgovor je u fotošopu.

Htio sam pitati u čemu radiš (aplikaciji; odgovorio si -> Photoshop) i kako (mouse, tablet, rukom pa skeniraš pa dodatna obrada ili nešto drugo?


Priča dobro napreduje. Dobar sam dio smlatio. Sad će brzo i questovi. I ne, rase se neće zvati huh, alooooooo ili kako već.
Šteta XD

CrazySmurf
16-12-2009, 16:35
Pa igre je ozbiljna. Neće biti nadrogirani, ali akob ude išlo dobro, očekujte humorističnu igru.

rudeboy95
16-12-2009, 21:51
Htio sam pitati u čemu radiš (aplikaciji; odgovorio si -> Photoshop) i kako (mouse, tablet, rukom pa skeniraš pa dodatna obrada ili nešto drugo
prije sam vec nekome odgovorio, isključivo miš i photoshop. Oko božića/nove godine cu nabavit tablet oujea!

LichGa
19-01-2010, 22:59
Mogo bi ti ja izmislit priču jer se već 7 godina bavim pisanjem sci-fi i fantasy priča. Ukoliko te zanima pošalji privatnu poruku.

CrazySmurf
21-01-2010, 08:00
Prića je već gotova :P
Ime ćemo promjenit zato jer sam na internetu našao jednu igru koja se već zove Bundless