PDA

Pogledaj cijelu verziju : Internet, modem... hmmmm



Sanja_69
09-12-2009, 06:47
Pozdrav svima imam problem znaci trebam spojit adsel-ov modem a nemam na kucistu tj na maticnoj ulaz za zuti kabl moje pitanje jest jel se moze kupit neki nastavak za maticnu ( neki kontroler ili sta ti ja znam) ili se to spaja na neki 10 ti nacin.... hvala :)

Aral
09-12-2009, 07:51
Pozdrav i tebi. Po ovome kaj govoriš imaš mrežni modem a na matičnoj nemaš di ukopćat, što mi je jako čudno al pretpostavljam da je to stariji model matične.

Rješenje ti je nešto ovako:
http://www.links.hr/index.php?naziv=Mre ... 53.503.016 (http://www.links.hr/index.php?naziv=Mre%9Eni+adapter+PCI%2C+D-LINK+DFE-530TX%2C+10%2F100+Mbps%2C+za+%9Ei%E8nu+mre%9Eu&option=artikl&id_kategorija=053503&id_artikl=053.503.016)

Sve se vrte oko 50-100kn, možeš ih kupit u svakom malo bolje opremeljenom dućanu koji prodaje takve pizdarije.

fear
09-12-2009, 11:54
Jesi li dobila usb kabel?

Sanja_69
09-12-2009, 11:56
Ne, nisam zato i pitam.....

fear
09-12-2009, 11:57
E onda brzo u trgovinu i ovo što Aral kaže osim ak nisi uzela wirless paket

Sanja_69
09-12-2009, 18:47
Kupila sam mrezni adapter i ustekam ga u maticnu i nece se ocitat, ako probam instalirat drivere sa cd-a pise not found adapter u cemu moze biti problem; jel moguce da je negdje u BIOSU ili negdje onemoguceno da ga ocita?

Aral
09-12-2009, 19:09
Pa u pravilu je plug&play, al mislim da i dobiješ cd za svaki slučaj. Nisam siguran al u slučaju da imaš mrežni adapter na matičnoj(kao skoro svaka matična unazad par godina) onda bi pretpostavljam morala u biosu disableat tu na matičnoj da ova nova koju si stavila može radit.

Al pošto ti to nemaš ova nova bi trebala radit bez problema. Ja sam nedavno sestri na njezinom kompu to baš rješavalo i radilo je bez problema. Stvarno ne vidim razlog zašto ti ne bi radilo. Probaj zgasit komp, izvadit je, opet je stavit pa ispočetka.

Sanja_69
09-12-2009, 20:09
Ma 10 puta sam to napravila i nece jednostavno je ne ocitava probala sam 4 razlicita utora i nece moje pitanje jest jel moguce da je negdje na disabled u BIOS-u ili negdje u windowsima inace imam XP SP 2 a kartica je 10/100M PCI NETWORK ADAPTER

fear
09-12-2009, 20:41
A koju ti točno matičnu imaš?

Sanja_69
09-12-2009, 21:18
Uffff ma ugl nije moja maticna niti moj komp to samo tako pisem, ne mogu pogledat koja je maticna ali je neka stara sugava.... ali kakve to ima veze uopce??????

weird1
10-12-2009, 03:02
Drivere obavezno instalirati. Zadnji put, na tvomSkompu, je bio isti slucaj. Nije radilo dok nisi instalirala drivere od mrezne. Plug and cry radi eventualno na win7.

Moguce da ta mrezna koju si kupila neradi. Malo vjerovatno, ali provjeri na svom kompu i vidi jel radi. Iako je moguce da, unatoc tome sto kod tebe radi, na toj drugoj ploci moze imati konflikte.

Isto tako ubaci malo slicica. Npr od device managera kada ukopcas tu mreznu jel ima kakvih zutih upitnika i usklicnika i mozda od everesta da vidimo jel ima sta pod "pci/pnp network(mreza)".

Sto se tice maticne. Svaki podatak je koristan primjerice obicno guglanje imena ploce i problema(opcenito, bilo kojeg) moze izbaciti rijesenje jer nisi jedina s tom plocom npr mozda je potreban flash biosa(ne mislim na to u tvom slucaju), ima li ta ploca mreznu koju mozda treba disable u biosu ili nesto trece uglavnom sto vise podataka to bolje.

Tvoj problem trenutno je sto ti neradi nova mrezna koju si utakla na plocu tu moze biti ili mrezna ili maticna ili jednostavno driveri. Usput daj nam tocno ime tog tvog "10/100M PCI NETWORK ADAPTER-a".

Sanja_69
10-12-2009, 10:28
Na neku foru je proradilo windowsi je ocitali ??!?!?!??!!?!? :o :o :o :o :o ... i sad radi.....Hvala svima koji su se trudili oko mene, ali izgleda da necemo doc do odgovora zasto prije nije radilo????
Ugl. hvala svima pusa