PDA

Pogledaj cijelu verziju : Amaterski film



Chappi
09-12-2009, 00:39
Pozdrav,planiram napraviti s par frendova neki amaterski horror film od 15-20 minuta nešto kao blair witch project,postoji li koja stranica koja ima neke savjete za nas početnike...Pa ako nešto napravimo,možda i mi zaradimo 50-60 milijuna :) Odnosno postam film tu pa dajte ocjenu...

Frky
09-12-2009, 00:49
Savjet: ako hoćeš nešto kao Blair Witch, mlataraj s kamerom što više i ubaci zvukove vriska!

Ali, ako hoćeš nešto stvarno dobro napraviti, najbollje bi bilo da to sam (ili u društvu) sklepaš u svojoj glavi!

The Boz
09-12-2009, 00:52
Pročitaj Stephena Kinga. Kad to kažem, ne mislim "pročitaj neku knjigu koju je napisao Stephen King." Mislim "pročitaj sve što je njegovo tipkalo ikad dotaklo."
Pogotovo intervjue s njim, njegov pogled na horor, itd. Bar buš imao s tim dobar početak.

Chappi
09-12-2009, 00:53
Scenarij imam...Srao sam u gaće dok sam ga pisao...Planiramo s dvije ili tri kamere to napravit.Poslje ubacit zvukove i malo to doradit...Nemora to bit nešto posebno..Ovo je vise kao hobi.

Frky
09-12-2009, 01:06
I ja sam oduvjek htio napraviti neki kratki film, ali nemam kameru!

Feanor
09-12-2009, 01:09
Pročitaj Stephena Kinga. Kad to kažem, ne mislim "pročitaj neku knjigu koju je napisao Stephen King." Mislim "pročitaj sve što je njegovo tipkalo ikad dotaklo."
Pogotovo intervjue s njim, njegov pogled na horor, itd. Bar buš imao s tim dobar početak.

Steven King ne piše knjige već scenarije :) , ali zato ga i obožavam....

Grim
09-12-2009, 07:54
Pročitaj Stephena Kinga. Kad to kažem, ne mislim "pročitaj neku knjigu koju je napisao Stephen King." Mislim "pročitaj sve što je njegovo tipkalo ikad dotaklo."
Pogotovo intervjue s njim, njegov pogled na horor, itd. Bar buš imao s tim dobar početak.

Steven King ne piše knjige već scenarije :) , ali zato ga i obožavam....
Ehm, bome piše i knjige, like so (http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=stephen+king&x=16&y=20).
A filmovi su mu najčešće po knjigama, kao npr. Riding The Bullet. :D

Feanor
09-12-2009, 12:57
Samo želim reći da su mu knjige toliko detaljne da su prije scenariji nego knjige. :D

str1k3r
09-12-2009, 13:00
Zašto sam ja pomislio na nešto drugo kad sam pročitao "amaterski film"? :(
OT- Probao sam ja jednom napraviti nešto slično sa frendovima, no većina je jednostavno izgubila volju. Moj ti je savjet da se prvo uvjeriš da li ostali žele, kao i ti, do kraja doći sa ovim filmom, jer ćeš se jako razočarati kad pokažu nezainteresiranost u polovici produkcije.

bananac
09-12-2009, 13:08
nemojte citat stevanove knjige, imat ce te nocne more

09-12-2009, 14:48
Prvo i osnovno kaj vam treba je dobar ambient. Znaci mjesto snimanja (šuma, polje, neka prazna napuštena kuća i slično, čija pojava aludira na jezu)
Drugo ne tolko dobra kamera koliko dobra osoba koja zna snimat. Od silne trešnjave zna se dogodit da snimka ne valja ništa. I koliko god neki mislili da je to jednostavno, e nije.
Treće napravit nekaj u trajanju od maksimalno 10 min...


Ak vam to sve ispadne kak spada, tek onda krenite na pravi posao i izmislite pravi scenarij....mada tek onda krece pravi posao...

Chappi
09-12-2009, 20:18
Imamo 3 kamere,šume ko u priči,imamo dvije napuštene kuće(jebeno jezive),dva kamermana(ja i frend)glumaca imamo..Jedino još tražimo u kojem ćemo to programu to sve uredit(ono dodavanje zvuka,rezanje itd..)

str1k3r
09-12-2009, 20:21
Opcije koje se plaćaju je Sony Vegas i Corel Video Studio, mada to sve možete riješiti u Movie Makeru. Preporučam van Corel Video Studio, imate test opciju od (mislim) 30 dana, što vam je dovoljno da napravite sve.

Jopax
09-12-2009, 23:48
Pogledaj Jambrekove uratke, Ukleta baraka i njezini nastavci, the scariest shit i have ever seen

W3DR4N
10-12-2009, 00:04
Jambrek, the scariest shit i have ever seen

fixed

Norther
10-12-2009, 00:11
ugledaj se na severinu, otprilike bi to tako trebalo izgledati. guglaj, nece ti biti veliki problem pronaci njen amaterski uradak.
sretno sa filmom^^