PDA

Pogledaj cijelu verziju : Snimanje



C
08-12-2009, 19:44
Evo problema. Znači imam laptop, novi, ima pržu Pioneer DVRTD08RS, i sve je radilo normalno dok nisam stavio SP2 za Vistu.

I sada, idem snimiti fajlove sa HDD-a u Complex Evolution programčiću, na 90%, izbaci CD, error, ne može kao dalje snimati, ništa detaljno ne izbaci glede error-a.

Pokušam u Nero 9 Smartu, došao do 52%, crasha se, izbaci CD, pita me "dali da nastavi snimati ili da prekine?", a u pozadini Windows veli da Nero "ne reagira, dali da ga ugasim?"

Pokušam u Nero 9 Express, pokušam na foru DAO i TAO, na DAO dođe do 48%, izbaci CD i veli error, "ilegalni disk", kakav disk(?), snimam podatke sa HDD-a...
A na TAO dođe do 70%, izbaci CD, veli error, "ne zna gdje se nalazi"(WTF?) (valjda ne zna koje sektore treba snimiti, koje je snimio, a koje nije snimio, pa nije toliko senilan bio).

Max. brzina pisanja CD-a je 52, max. brzina pisanja uređaja je 48, ali mi programi daju za max. 24, ne znam, ali čak i kada pokušam na 4, problemi su isti, a na DVD-e koje trebam posnimavati sa HDD-a neću ni ići, jer ako mi CD-i propadaju, DVD-i će propadati šakom i kapom.

Sada, ne znam dali je problem u SP2 od Viste, u mediju (TraxData), optičkom uređaju (tehnički problem), nekim podešenjima koje je SP2 nametnuo i sl., ili nešto drugo.

Frky
09-12-2009, 00:56
Meni su se pjavili takvi problemi nedavno i riješo sam to zamjenom pržilice (odneseš laptop u servis i oni ti stave novu), ali ti imaš novi laptop pa mi je čudno da se to događa!

C
09-12-2009, 09:29
Do medija nije. Prebacujem podatke na drugi PC (stolni) i snimam ih. A brijem da je do SP2, jer od kada sam nejga stavio, PC mi je usporen, a i sada ovi problemi. Nemam pojma.

cham3leon
09-12-2009, 09:52
Čim vidim Pioneer dođe mi slabo... Zamrzio sam te pržilice otkako sam doživio fenomen da ne mogu spržit jedan jedini CD/DVD sa novom novcatom pržilicom. Novi firmware je donekle popravio stvar (Valjda si to probao), ali ni onda to nije bilo to... Bit će da je prža problem.

C
09-12-2009, 10:42
Ma pokušati ću dva dana prije NG staviti opet sliku HDD-a od 40 GB-a na HDD, gdje mi je sve sređeno da radi, sa Vistom SP1, i ako tada ne bude radilo, znači da je do prže.