PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvucna,ide li slusalice i zvucnici istovremeno??



Shaka
08-12-2009, 19:39
Ovako imam znaic tu integriranu zvucnu na maticnoj...maticna je 790gx,znaci AC 888 zvucna
ja bi htio spojiti slusalice i zvucnike 2.1 ali da istovremeno oboje radi i po potrebi stisam samo ove zvucnike,da ne moram stalno vaditi iz maticne konektore
nazovite me njubom ili vec cime ali nemam pojma kako to namjestiti...pa ako netko zna neka slobodno kaze

tnx

Viper33
08-12-2009, 20:59
mozes ukopcat oboje npr zvucnike normakno iza a sluske npr u fornt panel..i onda imas u donjem desnom kutu dole ikonu proziran zvucnik..na njega desni klik playback devices i onda kad oces zvucnike nijj stavis ko default a kad oces sluske njih stavis za default..nadam se da sam pomogao

josip_kraš
08-12-2009, 21:04
Ili to ili možeš u programu od zvučne prenamjeniti jedan utor (plavi recimo) da ti preko njega rade slušalice.
Tako ćeš imati zvuk istovrmeno na slušalicama i zvučnicima.

C
08-12-2009, 21:52
Najlakše ti je kupiti mali 1 u 2 jumper, kojeg ukopčaš u izlaz zvuka (tako gdje ukopčaješ slušalice/zvučnike), i onda u njega prikopčati zvučnike i slušalice skupa, i naravno, svako posebno pojačavaš, pa na tom principu svako posebno pališ/gasiš.

Shaka
08-12-2009, 21:53
Najlakše ti je kupiti mali 1 u 2 jumper, kojeg ukopčaš u izlaz zvuka (tako gdje ukopčaješ slušalice/zvučnike), i onda u njega prikopčati zvučnike i slušalice skupa, i naravno, svako posebno pojačavaš, pa na tom principu svako posebno pališ/gasiš.

e ovo mi je najbolja solucija...jel ima tih jumpera u chipoteci? sjebani su zesce ovi driveri od realteca a ne da mi se ulagati u neku zvucnu...

C
08-12-2009, 21:57
Ima. Imaš ih i u Elektromaxu u robnoj kući, odmah na ulazu neki od po X kn neki fuš, a tamo do grijalica gdje je zavučeno imaš one prave od XX kn. Nisu skupi, možda 15 kn max.

Niko Bellic
09-12-2009, 09:32
Ja imam isto taj 1x 3.5 mm male > 2x 3.5 mm female Bandridge razdjelnik i platio sam ga maksimalno 30 kuna...

C
09-12-2009, 10:43
Da, za te govorim, ali su sada još jeftiniji, a oni fuš su od po 9 kn, tako nešto.

Niko Bellic
09-12-2009, 10:59
Ti fuš ne valjaju niš. Često jedna sluška ili zvučnik zbog loše kvalitete adaptera jednostavno prestanu radit, pa moraš cimat ulivo i udesno da proradi kako triba...

C
09-12-2009, 12:49
To i govorim.

RIDER32
09-12-2009, 14:09
maaaaa... kompliciranje. Meni su vjecno ustekani zvucnici, slušalice i mic i sve radi savršeno.
Samo pokonektuješ sva 3 jacka u maticnu i u zvucnoj namjestis sta ti je sta. Kad koristiš zvucnike stišaš slušalice na onom kotacicu na kablu od slušalica, a kada koristiš slušalice ugasiš zvucnike sve super. :wink:
Tako ja to radim vec dosta dugo :)

Shaka
09-12-2009, 14:12
da ali iz nekog nepoznatog razloga ne mogu to mjenjati...jednostavno kad stisnem desnim klikom na jack u hd audio manageru izbaci "audio device settings" kada sam imao p45 plocu to je islo bez problema neznam zasto sad nece...
bi li pomoglo update audio managera i drivera? ili preostaje samo taj jack...

josip_kraš
09-12-2009, 14:13
Otvori control panel->realtek manager->audio i/o->uključi slušalice u plavi utor recimo->klikni na znak do plavog utora->odaberi "headphones".

Shaka
09-12-2009, 14:16
Otvori control panel->realtek manager->audio i/o->uključi slušalice u plavi utor recimo->klikni na znak do plavog utora->odaberi "headphones".


ne ide nece mi otvorit ni jedan padajuci prozor kada to odabirem...
znam kako mislite ali jednostavno ne ide...

C
09-12-2009, 14:20
Uradi kako ti velim, i ja tako radim, jer mi se neda zajebavati s podešenjima.

josip_kraš
09-12-2009, 14:20
Možeš li doći u audio i/o?


Uradi kako ti velim, i ja tako radim, jer mi se neda zajebavati s podešenjima.
Ovo uopće nije neka velika zajebancija, uostalom uštediš novac i vrijeme.

C
09-12-2009, 14:29
Da, uštediš 20 KN, a vremenski, ovo samo prikopčaš u kućište u 2 sec, i još 3 sec da u jumper uštekaš slušalice i zvučnike.

Shaka
09-12-2009, 14:45
evo ovako...mogu uci u audio manager i ostale ali ne mogu postavit sta ce mi koji jack predstavljat/izlazit ...prije sam mogao na p45 ploci ali ovdje ne mogu nista mjenjat

evo slika dakle ovo sto je u crvenom je tako kako je ne mogu nista mjenjat
a ovako sam sada ukopcao zvucnike u front panel pa kada ih ne trebam samo iskopcam...

mozda ce me netko sad shvatit

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_a545f572.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/840480_hdaudio.jpg)