PDA

Pogledaj cijelu verziju : [X360 i PS3]Bayonetta



Ementaler
06-12-2009, 15:10
Znam da ovaj podforum i nije toliko popularan, ipak je ovo PCPlay forum, ali ipak me čudi kako do sada već nema topica o igri Bayonetta. Ako niste čuli za nju, riječ je o hack and slash akcijiskoj avanturi u stilu igara poput Devil May Cry koja je trenutno vani u Japanu, a početkom 2010. izlazi i kod nas za X360 i PS3 platforme.

I da, ovo je jedna od onih igara koja je tu da dobiva samo najviše ocjene. Neki kažu i da je savršena. Poznati japanski časopis Famitusu dao joj je 40/40, ilitga savršenu ocjenu (a oni se ne razbacuju takvom ocjenom previše često), a osim Famitusua i EDGE je odlučio igri dati čistu desetku (10/10 jel). Samo to već govori koliko će igra biti dobra.

Ekipa sa HCL-a odigrala je demo ove igre, pa su stigle i prve impresije u pisanom obliku. Pogledajte ispod detaljnije o tome kakva je igra:

DEMO HANDS ON: Bayonetta (http://www.hcl.hr/vijesti-bayonetta-igrali-smo-demo-3660-27.html)

Što vi mislite o igri? Tko ju nabavlja čim izađe? Ajmo diskusija :friends:

Arbiter of Change
22-12-2009, 10:33
Famitsu više nije ni sjena starog sebe, bar ako je vjerovati javnom mnijenju.

Meni se osobno ne sviđa dizajn i čisto umjetno stvoreni karakter glavne likuše. Nemam ništa protiv snažnih i samostalnih žena, ali da želim gledati toliko, erotskih poza i općenito "kurviš style" koji se danas očito prodaje igrao bi neku H-game.. ili posjetio lokalni bordel. :eyebrows:

wavefunct
22-12-2009, 10:36
Famitsu više nije ni sjena starog sebe, bar ako je vjerovati javnom mnijenju.

Meni se osobno ne sviđa dizajn i čisto umjetno stvoreni karakter glavne likuše. Nemam ništa protiv snažnih i samostalnih žena, ali da želim gledati toliko, erotskih poza i općenito "kurviš style" koji se danas očito prodaje igrao bi neku H-game.. ili posjetio lokalni bordel. :eyebrows:

ILI bi otiso posjetiti majku.


zao mi je, ali sam morao :boohoo:

don't ban me

Arbiter of Change
22-12-2009, 10:39
... wat?

Kako god, recite slobodno da sam plitka osoba kojoj je grafički stil bitan, ali jednostavno ne mogu igrati neku igru ako mi sav dizajn likova ide na jetru i stalno ometa pri igranju, a to je točno moj problem sa Bayonettom. Do mene je dakle.

hansi
22-12-2009, 15:09
Ovo čekam ko Etiopljanin hranu :( . Kupujem ili PS3 ili Xbox 360. U svakom slučaju, igram je.
Ida, čuo sam već prije, naravno. Već je dostupna za xbox na nakim siteovima...

Nee Joe
22-12-2009, 15:16
ne znam, iako mi je Consoleum igranje puno privrženije od PC igranja, ovo mi se nekako čini već viđeno... ali možda se varam :wink:

hansi
22-12-2009, 15:30
Varaš se totalno. Možda ti sliči na DMC, ali ovdje je grafika puno vedrija, eksplozivnija, gameplay je brži, ima više oružja, preludi comboi, pretvaranje u životinje, bossovi veličine cijelog grada....

Kid A
22-12-2009, 15:35
Gledao sam nekoliko gameplay videa i ne svidja mi se.
Lose,ne nudi nista novo.

hansi
22-12-2009, 15:38
Ma da, večini ljudi se ne sviđa. Rijetki su fanovi poput mene :P

Forbs
23-12-2009, 13:40
Svakako igra na koju treba obratiti paznju...Zavrijeduje sigurno ocjenu koju je dobila...Nista jedva cekam da dode kod nas :rotfl:

Nee Joe
23-12-2009, 20:19
Ma da, večini ljudi se ne sviđa. Rijetki su fanovi poput mene :P

Je, je, istina, ali pogle šta si napisao- TI SI FAN. Situacija je u tome da se mora sviditi i onima koji nisu fanovi :wink: . I nemoj se ljutit, igra stvarno možda je super, ali nekako mi se čini već viđeno i posve istrošeno. Ali opet, to su rekli i za GoW kad je izašao za PS2 pa je ispao izvrstan. Stoga, vidjet ćemo :wink:.

Raz
23-12-2009, 20:31
Ne posjedujem neku konzolu tako da je neću nabavit, no u potpunosti se slažem sa ovim što Arby kaže...


Nemam ništa protiv snažnih i samostalnih žena, ali da želim gledati toliko, erotskih poza i općenito "kurviš style" koji se danas očito prodaje igrao bi neku H-game

hansi
23-12-2009, 20:41
[quote="Hansi Kürsch":32sl2x37]Ma da, večini ljudi se ne sviđa. Rijetki su fanovi poput mene :P

Je, je, istina, ali pogle šta si napisao- TI SI FAN. Situacija je u tome da se mora sviditi i onima koji nisu fanovi :wink: . I nemoj se ljutit, igra stvarno možda je super, ali nekako mi se čini već viđeno i posve istrošeno. Ali opet, to su rekli i za GoW kad je izašao za PS2 pa je ispao izvrstan. Stoga, vidjet ćemo :wink:.[/quote:32sl2x37]
Ja sam govorio o Europi, Americi, a u Japanu su svi ludi za igrom.

Arbiter of Change
25-12-2009, 13:56
Japan si našao koristiti kao argument, tamo se ljudi žene curama iz igre. :)

Aral
26-12-2009, 11:21
Evo reviewa...

Bayonetta Review (http://xbox360.ign.com/articles/105/1056885p1.html)

Must have :) Šteta kaj to nikad neću igrat :(

Aral
06-01-2010, 09:54
A evo i reviewa sa GT-a, bolesno.

Bayonetta Review (http://www.gametrailers.com/video/review-hd-bayonetta/60471)

SHODAN
06-01-2010, 18:14
Mnogim ljudima se vjerojatno nikad nece sviditi jer je tipicna ''japanska'' igra u DMC stilu s over-the-top akcijom i pricom kao iz nekog anime serijala - napravljena za njihovo trziste uglavnom... mislim da to ameri vise puse nego evropljani. Meni se osobno svida sve sto izade iz japana (hajde, sve osim glazbe :D ) tako da cu igru nabaviti kada bude platinum ili kada joj padne cijena.

Igrao sam demo, igra je totalno luda, predobri combovi, prekrasna grafika (PS3 verzija koja je popljuvana, meni se cini ok), Bayonetta (lik) je precool s onim gunovima na petama i u duelu s katanom izgleda kao... wet dream svakog anime geeka. Osobno mislim da je @Arbiter of Change u krivu kad kaze da je Bayonetta "kurviš style", tesko da je vidio o igri vise od 1min gameplaya...

Eh da, jedini minus mi je prelosa J-Pop glazba koja mi je jako iritantna, ali to je osobni dojam, znam brdo ljudi koji vole J-pop.

flander
07-01-2010, 01:27
a oni igra mi sva blještava, dobit epilepsiju od toga

ipak mi je draži Dante :D tako da se njega držim

Arbiter of Change
07-01-2010, 10:36
Osobno mislim da je @Arbiter of Change u krivu kad kaze da je Bayonetta "kurviš style", tesko da je vidio o igri vise od 1min gameplaya...
Kako sam u krivu kad sam komentirao likušu, a ne igru? Sad mi samo reci da je nisam dobro opisao kao lika. :)

SHODAN
07-01-2010, 13:01
Ma daj, zena summona demone iz kose :rotfl: , definitivno nebih opisao lik kao ti.

Kid A
27-01-2010, 19:15
Evo reviewa (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/zero-punctuation/1420-Bayonetta)
Smece najobicnije,kao sto smo i ocekivali.
U recenziji je sve receno.
Izbjegavati u sirokom luku.

hansi
27-01-2010, 19:20
Kao što rekoh
Najebem se majke tom retardiranom prokletom idiotu sa govornom manom.
Btw, na popularnijim siteovima je dobila 90+, kao i gameplayu, 19/20, a svaki čovjek kojeg ja osobno znam da je odigrao igru je prezadovoljan i sviđa mu se igra.
I mass effect 2 je popljuvao. Koja se igra tom liku sviđa da mi je znati? Barbie?

Kid A
27-01-2010, 19:27
Kakvom govornom manom pa lik je Australac.
A ono,ocigledno je da si konzolaski fenboj.
Vjestica cije su noge dvaput vece od nje same i ima pistolje na stiklama.....daj pa nisam retardiran da gutam ta sranja.
I jos igra pokusava prodati neku smislenu pricu,jadno.
Zakljucak: :thumbs1:

Aral
27-01-2010, 19:28
Ma ko sluša tu budalu od "recenzenta"? Bayonetta je jedan od najboljih konzolaških naslova ikad, pure akcija i brijačina. Tu stranicu bi trebalo ukinut i njegove iskompleksirane recenzije.

Lik se valjda hoće isticat, ono 999999999 ljudi se kune igri a on jedini je faca. Kako jadno.

Arbiter of Change
27-01-2010, 19:29
Shvatite više da Yahtzee nije ozbiljan recenzent i da njegove "recenzije" ne treba ni tako shvaćati. Samo se treba nasmijati. :)
Ja isto osobno ne podnosim Bayonettin dizajn i karakter kao lik, ali to ne znači da je igra loša.

hansi
27-01-2010, 19:30
Australac...
Meni se čini da je iz nekog drugog svijeta. Ne poznajem nikog tko tako brzo i nerazumljivo govori. Ne, nisam konzolaški fenboj. I mrzim tu riječ. Naravno, da je igra za pc i da ju ovaj kreten nije popljuvao igra bi ti se svidila. Ne, nisi retardiran. Smislena priča je bolja od priča večine novijih igara.
Yahtzee
....
Yahtželimbitikulialternativanzee

Aral
27-01-2010, 19:30
Jel ti uopće gledaš anime Arby? :D Artwork je malo blesav al je još luđi nego u ff-u.

str1k3r
27-01-2010, 19:32
=))))))))))))))))
Koji rage. :)

Also, on je Britanac koji živi u Australiji.
Also, also, on jebe majke :)

Arbiter of Change
27-01-2010, 19:33
Jel ti uopće gledaš anime Arby? :D Artwork je malo blesav al je još luđi nego u ff-u.
Ne kontam. :)

@str1k3r:
Ako ga sad ne razumiju zamisli kako bi bilo da lik STVARNO priča australskim naglaskom onako brzo.

Aral
27-01-2010, 19:34
Ma meni ima neke poveznice i nekak imam osjećaj da bi mogli napravit Bayonetta anime, tek toliko ^^

Kid A
27-01-2010, 19:35
After the battle Bayonetta retrieves Cereza and, using her clock watch, she manages to open a time portal to bring the child, her younger self, back to her original timeline. However, this causes her to regain all her memories upon returning to the present time, causing her to collapse. A seemingly unharmed Balder then reappears, stating that the Left Eye had now been awakened. He then levitates himself and Bayonetta towards the statue on top of the tower in order for them to begin the resurrection of Jubileus, and take their place as the Right and Left Eye who would oversee a new reality for all eternity. As they both enter into the eyes of the statue, the tower's outer structure crumbles to reveal a missile which launches into space....
Dalje sam prestao citati.
Prica je retardirana i genericna.

hansi
27-01-2010, 19:36
=))))))))))))))))
Koji rage. :)

Also, on je Britanac koji živi u Australiji.
Also, also, on jebe majkeS:)
Siguran sam da sa onakvim stavom nebi pičke vidio da krave u njegovom selu nosaju gaćice...

hansi
27-01-2010, 19:37
After the battle Bayonetta retrieves Cereza and, using her clock watch, she manages to open a time portal to bring the child, her younger self, back to her original timeline. However, this causes her to regain all her memories upon returning to the present time, causing her to collapse. A seemingly unharmed Balder then reappears, stating that the Left Eye had now been awakened. He then levitates himself and Bayonetta towards the statue on top of the tower in order for them to begin the resurrection of Jubileus, and take their place as the Right and Left Eye who would oversee a new reality for all eternity. As they both enter into the eyes of the statue, the tower's outer structure crumbles to reveal a missile which launches into space....
Dalje sam prestao citati.
Prica je retardirana i genericna.
Nisi pogledao prokletih 10 minuta ni gameplaya ni priče...

Kid A
27-01-2010, 19:37
Hansi zasto ne posjetis gametrailers.com
Raj za fenboje.

Aral
27-01-2010, 19:38
@xarabas: Pa nije ti to neki rpg da je priča bitna, koga tog briga; daj mi xyz načina da skretim muke bizarnim monsterima :)

edit: Pa kaj si ti fenboj kad ga tolko spominješ, strašno :o Ak se neš isplati gledat na netu onda je to gametrailers. Ne mine ti konzolitis ni kad sereš na wc-u, teška su vremena.

Arbiter of Change
27-01-2010, 19:38
Ovaj... je li itko od vas dvojice uopće odigrao igru ili se raspravljate na, ono, teoretskoj razini? :)

hansi
27-01-2010, 19:39
Da, fenboje... Oke, ti si pc fenboj. Ne, zapravo nisi FEN BOJ nego si fanboy. FEN BOJ bi značilo......... pročitaj ovo...
Ali, lik baš nađe neku dobru igru i bezveze ide pljuvati po njoj.
Da, igrao sam igru, jedno dva-tri sata.

Kid A
27-01-2010, 19:40
@xarabas: Pa nije ti to neki rpg da je priča bitna, koga tog briga; daj mi xyz načina da skretim muke bizarnim monsterima :)
Meni prvi dio Devil May Crya daleko rastura ovu igru u svakom pogledu.

Aral
27-01-2010, 19:40
Ovaj... je li itko od vas dvojice uopće odigrao igru ili se raspravljate na, ono, teoretskoj razini? :)
Hahah, da znaš kako mi ovo uveseljava dosadnu na faxu, strašno xD Neznam koji je bolji :rotfl: Kaj se mene tiće ovo je teoretska razina, sumnjam da itko od nas špana intenzivno po konzolama.

edit: Pa i meni DMC rastura, daleko od toga. Činjenica je da igra owna, samo to velim ^^ Sad čekamo Vedrana xD

Kid A
27-01-2010, 19:42
Ak se neš isplati gledat na netu onda je to gametrailers.
To da,proslim postom sam mislio na forum i sustav ocjenjivanja korisnika jedni drugih putem komentara na trailere i sl.

Aral
27-01-2010, 19:47
Ah, tam ni ne visim. Za trailere raj, ostalo :thumbs1: Dovoljno se ekipi ovdje nasmijem :)

str1k3r
27-01-2010, 20:01
Kul, e. Zato što kaže nešto protiv igre njegovo mišljenje je nevažeće jer on nema pametnijeg posla nego pljuvati po "dobrim" igrama. FYI ne pljuje on po svim igrama, samo po onima koje mu se ne sviđaju, što je logično, a kao osoba on ima pravo na svoje mišljenje. Ako se tebi svidjela igra, njegova ocjena te nebi trebala previše dirati... osim ako ne postoji sumnja da igra nije tako dobra koliko bi ti želio da je, i ne zabavljaš se onoliko koliko bi ti htio ( da, znam, citirao sam ga :) ).

Doduše, nema puno igara koje mogu zadovoljiti Yahtzee-a :)

@Arbiter, nebi bilo :D
Vidiš i sam da je na ovaj, sadašnji, način nekim ljudima prebrz ^^

W3DR4N
19-03-2011, 13:04
Odigrao Bayonettu s malim zakašnjenjem. Igra je prebrutalnobolesno predobra. A to dolazi od čovjeka koji prezire anime.
Najdotjeranija mehanika borbe ikad, fantastični fatality-i (torture attack u igri), bossovi veličine nebodera, prezabavni dijalog, odlične lokacije i težina koja od igrača traži stpljenje i učenje.

Prošao sam na Normal, što je teže od drugih igara na hard, a sad slijede još Hard i Very Hard težine. Mogu se otključati dodatna oružja, poput Lightsabera i drugih divota. Jedno od oružja su i klizaljke koje zaleđuju neprijatelje.

Deadwalker
19-03-2011, 13:24
Znači isplativa investicija? :)

Arbiter of Change
19-03-2011, 13:41
Igra je s jednom rukom.

hansi
19-03-2011, 16:33
Odigrao Bayonettu s malim zakašnjenjem. Igra je prebrutalnobolesno predobra. A to dolazi od čovjeka koji prezire anime.
Najdotjeranija mehanika borbe ikad, fantastični fatality-i (torture attack u igri), bossovi veličine nebodera, prezabavni dijalog, odlične lokacije i težina koja od igrača traži stpljenje i učenje.

Prošao sam na Normal, što je teže od drugih igara na hard, a sad slijede još Hard i Very Hard težine. Mogu se otključati dodatna oružja, poput Lightsabera i drugih divota. Jedno od oružja su i klizaljke koje zaleđuju neprijatelje.
a kad sam ja hvalio igru srali su mi :(

Kid A
19-03-2011, 16:38
Pa kad je W3DR4N hvali sad definitivno znamo da je sranje

W3DR4N
19-03-2011, 17:02
Znači isplativa investicija? :)

Dobio sam preowned na Game.co.uk za nekih 60 kuna. Disk u savršenom stanju, tako da možeš slobodno ciljati na te stvari.