PDA

Pogledaj cijelu verziju : Struganje venta na grafi



SorrorSuiExcidium
06-12-2009, 13:19
Kao što naslov kaže, vent je samo odjednom počeo strugat k'o blesav. Upalim komp, pa je miran par minuta i kad krene nikako da prestane. Prčkao sam ja nešto oko toga ali bez uspjeha. I kaj da ja sad s njim radim ?
Pa rekoh idem pitati za savjet a ako ništa onda šarafciger, čekić i idem skinut grafičku pa pregovarat s njom ...

zoky
06-12-2009, 13:33
Pa skini lijepo grafu. Pogledaj u čemu je točno problem.

Možda ti je toliko prljav da misliš da se struže vent. Ako ne, probaj nešto iskemijat. Nije to neka mudrost...

Javi ostale pojedinosti kada isprobaš...

SorrorSuiExcidium
06-12-2009, 13:35
ma jok, čistio sam ga prije pol sata. Idem onda odvalit grafičku. brb, nadam se :D

zoky
06-12-2009, 13:39
Onda si vjerojatno nešt shebo :D :D

Pogledaj kak si vent namjestio... uglavnom ja puno što pametovat!

Otovriš, pogledaš, popraviš i amen :rambo:

SorrorSuiExcidium
06-12-2009, 14:42
Mislim da sam skužio gdje struže, al nemam pojma kak da to riješim. Evo slika dolje ...
Dakle, čini mi se da struže po donjoj (tiskanoj?) pločici, jer vidi se i tu da je na jednoj strani podignuta gore.

A dobro, sluškalice na uši a starci nek ga ignoriraju u pol 4 ujutro kad struže :D

http://img69.imageshack.us/i/pb280006.jpg/

zoky
06-12-2009, 15:02
Hm... može biti da te ležajevi hebu....

Ako znaš probaj odvojiti tu doljnju pločicu i provjeri! Mada nebi bilo loše ni kapnuti kap ulja...

ili ako baš nikako nemožeš složiti, kupi neki 120mm vent i namontiraj ga na ovo postolje od grafe... još će bolje hladiti i bit će manja buka :roll:

SorrorSuiExcidium
06-12-2009, 16:15
pošto je to radeon 9550, mislim da ću radije dati 250kn frendu za MSI 4350 pa sam miran :thumbs2:

SorrorSuiExcidium
06-12-2009, 16:23
btw netko bi mogao nešto krivo zaključit ..


Možda ti je toliko prljav


ma jok, čistio sam ga prije pol sata

josip_kraš
07-12-2009, 17:37
Na donjoj strani ventilatora ti ima naljepnica (od proizvođača), skini naljepnicu i vidjet ćeš mali ležaj.Kapni ulja (bilo kakvo, samo ne biljno) na njega, pričekaj sat vremena da se ulje rasporedi. Ako ti opet ventilator bude bilo gdje škripao znaš postupak.