PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kopiranje (C:) system diska...



Niko Bellic
05-12-2009, 22:06
Nešto sam čitao da je moguće prekopirati sav sadržaj (C:) system diska s Windowsima i programima, pa to onda sve nakon što neš prdne samo pobrisat laganini u stilu Format C i onda skopirat sve nazad na friško formatiranu particiju kao da niš nije ni bilo? Kak to da napravim i kako to uopće funkcionira? Nemrem se sjetit di sam to čitao o tome...

Frky
05-12-2009, 22:37
Što nije jednostavnije napraviti system restore i izbjeći mučenje kopiranja cijelog diska, koje bi vjerovatno podosta potrajalo (ovisno o veličini)??

IGoR_2803
06-12-2009, 01:26
acronis true image je ono što ti treba... instaliraš taj program i onda imaš razne opcije back upa... mozes recimo napraviti back up samo određenih foldera... mozes klonirati cijeli disk... ako zelis imati backup cijelog OS-a i to mozes... najbolje je to napraviti kada instaliraš friško OS, pukneš sve programe koje koristiš i onda napraviš "kopiju" cijele sistemske particije... posto je ta datoteka redovito po par desetaka GB onda je jednostavno staviš na drugu particiju/fizički disk i ako ti prdne sustav jednostavno je povučeš i staviš sve natrag kako je bilo, bez potrebe instalacije novog sustava, drivera i svih programa koje koristiš... jedino što moraš prije toga napraviti je bootable Acronis rescue disk koji ti omogucuje pokretanje acronisa sa cda prilikom bootanja ako ti se sruši OS... to radiš isto iz samog programa... znači s tim bootable cdom startaš acronis i onda mu samo pokazes di je backup datoteka s drugog diska, odrediš na koju particiju da vrati backup i imaš sve kako je bilo... :)

R@pt0r
06-12-2009, 09:59
Nemrem se sjetit di sam to čitao o tome...
viewtopic.php?f=18&t=36108 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=18&t=36108)

;)

C
26-01-2010, 13:09
Ja sebi sredim C particiju za neki PC (doslovno tjedan dana ga sređujem), i onda cijelu tu particiju spremim u jedan image. I šta god se desi C particiji, obrišem ju i u 15 min zalijepim image nazad, resetiram, i PC je onakav kakvog sam ga sredio.

IGoR_2803
26-01-2010, 22:57
Ja sebi sredim C particiju za neki PC (doslovno tjedan dana ga sređujem), i onda cijelu tu particiju spremim u jedan image. I šta god se desi C particiji, obrišem ju i u 15 min zalijepim image nazad, resetiram, i PC je onakav kakvog sam ga sredio.

njubino jedna, odgovaraš na temu staru mjesec i po... :) šala ofc

C
27-01-2010, 00:24
Ma jbga. :)
Ovdje moderiram, a nisam dugo bio, pa sam danas u jutro samo ovdje napravio jedno 20-30 postova (u ovom podforumu; Software), redom sve teme zašao, redom jednu po jednu, i postao. :)
BTW Rekord mi je, da sam u jednoj temi odgovorio, a zadnji post je bio star 3 godine. :) LOL! :rotfl:
Ne gledam ja datume, samo ono što mi je na prvoj stranici tog podforuma.