PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows 7 i igre- DA ili NE?



Nee Joe
05-12-2009, 21:42
Prije 5 dana instalirao sam na sva svoja 3 kompa (različitih konfiguracija- u ta 3 jedan laptop) novi Microsoftov OS- Windows 7 (Inačica Ultimate). Na svakom (uključujući i ovom na kojem pišem) 7-ica radi besprijekorno, usudim se reći puno bolje i brže nego Vista. Za razliku od Viste, 7-ica praktički nema problema sa kompatibilnošču sa programima i igrama, što mi je također bio važan razlog za instalaciju. Na sva 3 računala sve igre koje sam imao na njima ponovno sam instalirao i radile su odlično, "nježno" i puno bolje nego na Visti, ali sa XP-om je tu već negdje na istom. Da li po vama igrači trebaju pribjeći sindromu "modernizma" i instalirati novo, ili bi još uvijek bilo bolje ostati na XP-u? Nadam se da će ova tema pomoći mnogima koji su u dilemi da kupe 7-icu i da ne potroše uzalud puno novaca na kupnju novog OS-a kao što sam ja potrošio na Vistu.

RIDER32
05-12-2009, 22:04
Onaj ko je u dilemi može skinuti Win7 i ima mjesec dana da ga isproba do bola :wink:

Arbiter of Change
05-12-2009, 23:05
Prebačeno za veliku pravdu.

sorzous
06-12-2009, 00:05
ako budem u mogućnosti kupnja win 7 pod obavezno
bio sam skeptičan što se tiče prelaska sa Viste, no sad koristim sedmicu negdje 2 mjeseca i dušu dalo, svakako win7

McPingvin_v2.0
06-12-2009, 00:16
Sedmica svima radi kao podmazana, osim meni. Doduše, meni radi bolje nego Vista, tako da sam zadovoljan :)

Arbiter of Change
06-12-2009, 00:25
Vjerojatno prebacujem čim skinem, napravim backup gomile stvari koju imam (naravno, treba shvatiti gdje je što jer krasni programi nemaju export funkciju), a što se tiče samih igara to je definitivni I-must. Ono, igre će se samo prilagođavati i raditi da funkcioniraju na novijoj infrastrukturi, nema smisla koristiti stari komad softwarea osim ako nisu u pitanju hardverska slabost ili sentimentalni razlozi.

tigerija
06-12-2009, 00:44
Ja sam usporedio neke igrice na win7 sa xp, i na win7 mi rade bolje, ai win7 mi radi brže od xp.
Jedino šta mi je kod xp-a mi se čini da se lakše moglo snač u xp-u. Ovdje mi je navigacija, u biti bolje je ali mi je nekako xp bio jednostavniji pošto je bio primitivniji.

vjever_masni
06-12-2009, 01:41
imam samo dragon age na kompu, na xp je radio besprijekorno na max, a kad sam instaliro sedmicu 64 bit imam jedno 15 fps manje :(

Vedro
06-12-2009, 02:36
Zbog novog DX-a glasam za win7,jedini problemi u igrama kod mene su:skidanje dx dll-ova i kako kolega kaže,pad fps-a(u nekim igrama). :)

tigerija
06-12-2009, 03:05
Kod mene je kod igara bio veči fps.

vex
06-12-2009, 09:06
imam samo dragon age na kompu, na xp je radio besprijekorno na max, a kad sam instaliro sedmicu 64 bit imam jedno 15 fps manje :(

U zadnje vrijeme se vlasnici Ati kartica dosta žale na drivere. Moguće da je do toga.
Probaj staviti neku stariju verziju.

I sam imam x64 sedmicu, xp i vista nisu do koljena win7..

Tola
06-12-2009, 11:04
Uglavnom za koji FPS (2-3) sporije od Viste SP2, ali jos uvjek jednako dobro ili čak još malo bolje nego arhaični XP.
Meni osobno Vista SP2 podešena kako meni odgovara radi definitivno brze i stabilnije od Win 7 i Win XP SP3.

Forbs
06-12-2009, 12:24
Igram igre na sedmici (home premium) i svakako nemam nikakvih zamjerki...

Deadwalker
06-12-2009, 13:01
Koristim Windows 7 x64 Professional. Uglavnom podrska za igre je daleko kvalitetnije napravljena i same igre se ponasaju puno bolje na sedmici(barem meni). Problema s kompatibilnoscu do sada nisam imao, sve radi tip-top. Preporuka za svakog gamera

W3DR4N
06-12-2009, 13:05
Individualnim kućnim korisnicima kao što su igrači se svakako preporuča uporaba Windowsa 7, kao logičan nastavak i nadogradnja na Vistu.
Jednako kao što je za iste korisnike Vista bila bolji izbor od XP-a.

keko
06-12-2009, 13:10
Meni sve predobro radi na sedmici, jedino sam imao problem s europom universalis 3 pa sam morao prebaciti na compatibility mod windows xp.

Vedro
06-12-2009, 13:25
Ja sam za EU3 morao skinuti dx dll i ubaciti ga u win system i sada radi.Win7 32bit ult koristim.

rudeboy95
06-12-2009, 13:30
kolko rama/ostalih komponenti treba za sedmicu?

McPingvin_v2.0
06-12-2009, 13:34
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7# ... quirements (http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7#Hardware_requirements)

vjever_masni
06-12-2009, 15:12
a nista, nadam se skorim novim driverima od strane atija :)

Nee Joe
06-12-2009, 15:19
Iako mi je jako mrsko što sad pišem ovu rečenicu, uz sve te pohvale koje smo ovdje naveli, ima jedan, ne velik, ali podosta iritantan podatak u vezi Ultimate inačice, bilo to na 32 ili 64 bitnoj 7-ici. Naime, osim što zahtijeva puno RAM-a (2gb), od ta 2 gb skoro 1gb koristi za rad (cca 979mb)... Stoga kada igrate neke malo jače igre poput GTA IV-a na PC-u (koji koristi za pokretanje i rad otprilike također 1gb, možda malo više), one mogu "štekati" i biti malo usporene, osobito ako imate memoriju od 2gb, pa čak i od 3gb. Takav problem imam ja na svom PC-u koji ima 3gb rama i neke jače igre (osobito GTA IV) mi trokiraju, koristeći preko 2 i pol gb memorije. Stoga je preporučljivo (po mnogima a i po meni) da ako su u mogućnosti da korisnici Ultimate inačice Windows 7-ice nadograde memoriju na 4gb. Vidjet ćete veliku razliku u igranju. Vista koliko god je loša i neprimjerena bila, trošila je kako-tako manje memorije, pri čemu su mi igre jake poput GTA IV malo bolje radile, ali uskorom nadogradnjom na 4gb + još malih nadogradnji (:D) radit će bolje nego prije :D.

Aral
06-12-2009, 16:07
Ma, ja sam na 2gb-a i imam win7 32bit verziju. Nemam top of the line komp ali sasvim lijepo i ugodno mogu igrat 99% današnjih igara...osim gtaIV naravno. Jedno dana sigurno uzimam najmanje 4gb-a i fino 64bit stavljam tak da i komp lakše diše a i da se ima dosta memorije. A s trenutnim stanjem popalo je nešto ispod 1gb-a i ostalo je isto toliko.

Tola
06-12-2009, 16:23
Takoder 32bit verzija i 2GB 800Mhz i MW2, Crysis, trzaju. Pogotovo MW2, popuni zacas cjela 2gb.

06-12-2009, 17:37
Sve te zablude kriva mišljenja i gluposti oko operativnih sustava su ko neki blesavi tarot glupih ljudi.

Ko ima jako racunalo hebe mu se zivo za OS jer ocito da mu milisekunde ne znace zivot, a svaka igra mu ide kak spada bez obzira jel OS trosi sam po sebi 200mb ili 1gb.


Ak imaš šljam nikakva sedmica ti nemre radit bolje od xp-a.

A ako je sedmica tolko gamerski nastrana onda ocekujem da mi neki mr pametni objasni kako moze biti "bolja" u smislu da je brza kada trosi vise resursa od Viste koja je takovima bila spora i loša.

Nit sam ja nit je npr jedan bezimeni koji imamo donekle kvalitetne strojeve nismo bunili da vista ne valja. Mi smo se ugodno igrali i na xp-u i na visti i sad na sedmici. A sam prelazak je nist drugo nego pracenje nove tehnologije (citaj DX) te ljepsi izgled os-a.


Tako da vi svi koje ocekujete performanse xp-a na sedmici nemojte biti tolko naivni jer su to gluposti. I ocekivati da ce vam jedan jednojezgreni šljam tjerati crysis 2fps-a bolje nego vista ili xp jer su to bedastoce.

Deadwalker
06-12-2009, 18:24
Istina što kaže Doctor Freak. Doduse, kada sam ja pričao o nekakvim boljim perfomansama, pričao sam o dosta malim, ali meni primjetnim razlikama.

kikeron
06-12-2009, 18:28
windows 7 i igre? DA! DA! ITEKAKO DA!

ovako besprijekorno kompatibilan os sa moje strane može dobiti samo gomilu pohvala! rastura sve odreda! i da, kako već prije rečeno, poželjno je dograditi memoriju... za potpuni užitak!

:pray:

tigerija
06-12-2009, 18:35
Eh ja iam 4gb rama 64bit win7...

Nee Joe
06-12-2009, 20:14
Sve te zablude kriva mišljenja i gluposti oko operativnih sustava su ko neki blesavi tarot glupih ljudi.

Ko ima jako racunalo hebe mu se zivo za OS jer ocito da mu milisekunde ne znace zivot, a svaka igra mu ide kak spada bez obzira jel OS trosi sam po sebi 200mb ili 1gb.


Ak imaš šljam nikakva sedmica ti nemre radit bolje od xp-a.

A ako je sedmica tolko gamerski nastrana onda ocekujem da mi neki mr pametni objasni kako moze biti "bolja" u smislu da je brza kada trosi vise resursa od Viste koja je takovima bila spora i loša.

Nit sam ja nit je npr jedan bezimeni koji imamo donekle kvalitetne strojeve nismo bunili da vista ne valja. Mi smo se ugodno igrali i na xp-u i na visti i sad na sedmici. A sam prelazak je nist drugo nego pracenje nove tehnologije (citaj DX) te ljepsi izgled os-a.


Tako da vi svi koje ocekujete performanse xp-a na sedmici nemojte biti tolko naivni jer su to gluposti. I ocekivati da ce vam jedan jednojezgreni šljam tjerati crysis 2fps-a bolje nego vista ili xp jer su to bedastoce.

Doctor Freak, slažem se sa tobom, ali cilj ove teme i ovih rasprava je u tome da onima koji nisu toliko imućni novcem i znanjem približimo neki tzv. "novi" svijet OS-a u kojem mogu i oni uživat, te im pokušati pomoći da i oni uzmu dio kolača, iliti u ovom slučaju jako fine torte, umjesto da uvijek samo kupe mrvice 3 tjedna stare pogače. Svaka čast na tvom postu, ali svaka medalja ima dvije strane. :/

06-12-2009, 20:34
Da al zato sam ja fejmos a ti ne :D

Nee Joe
06-12-2009, 20:39
Da al zato sam ja fejmos a ti ne :D

a lol :D... e pa svaka ti dala zato :D

Hidraulicar Kreso
06-12-2009, 23:29
Takoder 32bit verzija i 2GB 800Mhz i MW2, Crysis, trzaju. Pogotovo MW2, popuni zacas cjela 2gb.

ovo što se tiče mw-a je istina, ja sam morao nadograditi rame na 4 gb jer mi je na win 7 64bit igra previše trzala. Ali meni igre isto rade svugdje, čak sam nakon prelaska na sedmicu zamrzio xp.

Aral
07-12-2009, 06:19
A meni pak mw2 uopće nije trzao...niti jednom. A imam 2gb. Mora da su to neke mračne sile xD

keko
07-12-2009, 09:33
A meni pak mw2 uopće nije trzao...niti jednom. A imam 2gb. Mora da su to neke mračne sile xD

+1

07-12-2009, 09:41
Nebumo pisali +1 i govorili meni je štekalo a onome tam nije već bumo rekli da se takve stvari doagađaju s razlogom.

Zašto?

Prvo i osnovno svaka konfiguracija drukcije dise i nije svaka sposobna vrtjeti sve, postoje ono koje to radi bolje ali i one koje to rade sporije.

Drugo, razlicite postavke unutar igre takoder mogu narusiti gameplay.

Trece, iako svi mi imamo svoje originalne sedmice (pa normalno buraz) to ne znaci da su one sve iste. OD osnove sedmice pa do ultimate verzije ima razlika i ima nekih stvari koje terete memoriju.

Cetverto samo naštopavanje winsa nekim stvarima takoder moze ugroziti perofmanse, pa nije isto dal se usporeduje sa nekim kojem je trenutno upaljena opera,firefox,explorer,winamp,photoshop,dt.... ili onome koji je prije igranja sve poiskljucio samo da mu igra ide laganije.

A di su jos razlicite inacice drivera koje popravljaju perofmanse, OC-ane komponente....itd itd itd....

Nee Joe
07-12-2009, 16:38
Nebumo pisali +1 i govorili meni je štekalo a onome tam nije već bumo rekli da se takve stvari doagađaju s razlogom.

Zašto?

Prvo i osnovno svaka konfiguracija drukcije dise i nije svaka sposobna vrtjeti sve, postoje ono koje to radi bolje ali i one koje to rade sporije.

Drugo, razlicite postavke unutar igre takoder mogu narusiti gameplay.

Trece, iako svi mi imamo svoje originalne sedmice (pa normalno buraz) to ne znaci da su one sve iste. OD osnove sedmice pa do ultimate verzije ima razlika i ima nekih stvari koje terete memoriju.

Cetverto samo naštopavanje winsa nekim stvarima takoder moze ugroziti perofmanse, pa nije isto dal se usporeduje sa nekim kojem je trenutno upaljena opera,firefox,explorer,winamp,photoshop,dt.... ili onome koji je prije igranja sve poiskljucio samo da mu igra ide laganije.

A di su jos razlicite inacice drivera koje popravljaju perofmanse, OC-ane komponente....itd itd itd....

Uzeše mi riječi uz usta :D

Hidraulicar Kreso
08-12-2009, 11:29
Nebumo pisali +1 i govorili meni je štekalo a onome tam nije već bumo rekli da se takve stvari doagađaju s razlogom.

Zašto?

Prvo i osnovno svaka konfiguracija drukcije dise i nije svaka sposobna vrtjeti sve, postoje ono koje to radi bolje ali i one koje to rade sporije.

Drugo, razlicite postavke unutar igre takoder mogu narusiti gameplay.

Trece, iako svi mi imamo svoje originalne sedmice (pa normalno buraz) to ne znaci da su one sve iste. OD osnove sedmice pa do ultimate verzije ima razlika i ima nekih stvari koje terete memoriju.

Cetverto samo naštopavanje winsa nekim stvarima takoder moze ugroziti perofmanse, pa nije isto dal se usporeduje sa nekim kojem je trenutno upaljena opera,firefox,explorer,winamp,photoshop,dt.... ili onome koji je prije igranja sve poiskljucio samo da mu igra ide laganije.

A di su jos razlicite inacice drivera koje popravljaju perofmanse, OC-ane komponente....itd itd itd....

Sve to stoji, i ja to znam. Ali mw 2 mi je na bilo kojim postavkama štucao, isprobao sam sve. Čim sam nadogradio na 4 gb je radilo. I nisam jedan od onih korisnika koji dok igra otvori još pet programa u pozadini, iako mislim da bi mi računalo bilo sposobno sve to izdržati, i windowsi su uredno održavani.

08-12-2009, 12:26
A o cem sam ja pricao u pretproslom postu nego o tome kako sedmica zdere puno memorije? :(

keko
08-12-2009, 20:40
Ja sam za EU3 morao skinuti dx dll i ubaciti ga u win system i sada radi.Win7 32bit ult koristim.

Možeš mi reći gdje si to skinuo, jer mi sad EU3 opet ne radi?

tigerija
08-12-2009, 22:04
Mislim da je preporučljivo imat 4gb... ja iam 4 sve super radi. Odnosno sve brzo radi.

Hidraulicar Kreso
08-12-2009, 23:45
A o cem sam ja pricao u pretproslom postu nego o tome kako sedmica zdere puno memorije? :(

Znam samo sam rekao što se meni događlo. Ne znam koju verziju sedmice ima Aral, ali on kaže da mu mw2 radi odlično i sa 2 gb, što kod mene nije bio slučaj baš zbog 64 bitnog sustava. Pretpostavljam da on koristi 32 bit.

v4MP1r3
09-12-2009, 15:22
imam sedmicu s updateovima (FER pomaže, nema šta) i sve mi vrti kako spada.
za sad ništa negativno. al prvo drugo sranje, vraćam se na XP

Vedro
09-12-2009, 16:20
Ja sam za EU3 morao skinuti dx dll i ubaciti ga u win system i sada radi.Win7 32bit ult koristim.

Možeš mi reći gdje si to skinuo, jer mi sad EU3 opet ne radi?
Upiši u google točno koji ti "dll" piše kada ti izbaci grešku i dodaj riječ "download".Primjer:d3dx9_35.dll download
Uđi na neku od ponuđenih stranica,downloadaj "dll" i iskopiraj ga u Windows/system,mada je meni radio i kada sam ga iskopirao u direktorij same igre.Jednostavnije ne može biti! :thumbs2:
Edit;ja sam odavde skinuo http://www.dll-download-system.com/docm ... tails.html (http://www.dll-download-system.com/docman/d-dlls-not-system-/d3dx9-35.dll/details.html)

Nee Joe
09-12-2009, 17:46
A o cem sam ja pricao u pretproslom postu nego o tome kako sedmica zdere puno memorije? :(

Dječaci, pročitajte Freakov i moj post stranicu- dvije unazad u kojima lijepo piše da se preporučuje imati 4gb sa Ultimate verzijom 7-ice, a ne bi bilo loše i sa "slabijim" verzijama :wink: . Nije sve samo u sudjelovanju u razgovoru :wink:

goran15
04-05-2010, 14:57
Dali je moguće da radi 7-mice ne rade neke igrice???
molim vas odgovorite!!!!HITNOO!!!

ScorpiuS
04-05-2010, 15:15
Mgouće je, iako su to jako rijetko primjeri.

Akul
04-05-2010, 20:33
Reci koja igra ti ne radi Gorane. Velike su šanse da se to da riješiti.

goran15
05-05-2010, 14:09
može li još odg... molim vas!!!

goran15
05-05-2010, 14:11
dali je moguće da zbog 7-mice mi ne rade neke igrice!!!
MOLIM VAS ZA ODG.!!!hITno!!!

flander
05-05-2010, 14:12
Dali je moguće da radi 7-mice ne rade neke igrice???
molim vas odgovorite!!!!HITNOO!!!


ako meni radi HOMM 3 onda neznam kaj nebi trebalo radit

Akul
05-05-2010, 14:49
dali je moguće da zbog 7-mice mi ne rade neke igrice!!!
MOLIM VAS ZA ODG.!!!hITno!!!

MOLIM TE RECI ŠTO TI NE RADI!!
Logično je da je moguče da ti neke igre ne rade radi 7-ice. Ali isto je tako mopguće da neke igre ne rade iz drugih (puno banalnijih) razloga kao što je i postavljena rezolucija monitora.

Reci KOJA ti igra ne radi i kakvu POGREŠKU javlja i reći ćemo ti je li to radi 7-ice ili je razlog neki drugi. Veća je šansa da ti igra ne radi iz nekog drugog razloga a ne zato jer imaš Windows 7 instalirano.

I ako želiš da ti više ljudi odgovori, opiši detaljnije situaciju jer većina ljudi neće ponavljati ono što je netko drugi već rekao.

Rang€r
05-05-2010, 23:03
meni WAR ne radi kak spada na 7ici... video glitchevi, bugovi, pizdarije, pa crashevi, što mi najviše ide na qrc, iz čista mira me na desktop pošalje. onda imam wlan pa mi svako malo na minutu neš provjerava OS, što dovodi do prekida konekcije, te lagga i vrlo vjerojatnog crasha, to mi je guildie reko da je imo prob na visti i da je rješio nekim toolom.

ScorpiuS
06-05-2010, 06:52
Goglaj ovako >ime igre< windows 7 fix