PDA

Pogledaj cijelu verziju : Soundtrack za život



Electromaster
02-12-2009, 23:52
Tema potaknuta pjesmom Hladnog Piva, u kojoj vam je zadatak sastaviti popis od nekih petnaestak pjesama, dakle jedan prosječan album, kojima bi ste mogli opisati svoj život, koje vam nešto znače ili vas pak na nekog/nešto podsjećaju, ili vam se jednostavno čini kako bi bile dobra glazbena podloga vašoj svakodnevici. Pomalo nezahvalan zadatak, ali i odličan materijal za razmišljanje. Ja osobno muku mučim s dilemom jesu li mi neke pjesme dovoljno važne da ih na taj popis uvrstim, tako da sam zasad odabrao samo ove tri:
Doors- People Are Strange
Black Sabbath- Paranoid
Doris Day- Sentimental Journey

... Kasno je i ne da mi se razmišljati dalje, tako da ću svoju listu dovršiti drugi puta... Ostali, GO GO GO! :)

EDIT: Usput, pjesme na listi vam uopće ne moraju biti neki all tajm fejvoritsi, dovoljno je da vam nešto osobno znače/predstavljaju.
EDIT 2: Ako netko ima volje, ni obašnjenje odabira pjesama nije na odmet. :)

Jopax
03-12-2009, 00:00
Da budem parti puper mislim da tema postoji/postojala u Alt+f4 ili GMK al nisam siguran :D

Electromaster
03-12-2009, 00:03
:@
... Ma, mislim i ja da je prije dosta vremena postojalo nešto na ovaj đir, ali nisam uspio naći ništa pametno preko searcha, pa eto, odlučih otvoriti ovu temu.

Niko Bellic
03-12-2009, 00:07
btTFMnpPuk0

gliNv1eFF3w&feature=related

vYQXgdBjTMk&feature=related

FeMKM-eQPB4

ahZgsNvVA4I&feature=fvst

Evo prvih pet. Ostatak složim kasnije...

Svaka pjesma je svojevrsni flashback na neki period mog života i malo me štrecnu kad ih čujem...

McPingvin_v2.0
03-12-2009, 00:14
Uf, dobra, budem ujutro :)

IGoR_2803
03-12-2009, 00:28
1. The Pogues - I'm a man u don't meet every day (FJt4y4fH938)
2. Leonard Cohen - Dance Me To The End of Love (7pA5UhNaYw0)S-> za jednu posebnu...
3. Rapalje - Wat zullen we drinken (7CZq051btlE)S-> za sve pijance
4. Men at Work - Down Under (DNT7uZf7lew)
5. The Dubliners - The Town I loved so well (2GlweCUixao)
6. Incubus - I Miss You (z5RltVM49qM)S-> ova stvar mi ima poseban značaj, iako je gayish pomalo... :)
7. Nick Cave - The Ship Song (rKlaV-9Vzsk)
8. Flogging Molly - The Likes of You Again (ZxKWF37OFMw)
9. Dropkick Murphys - Fields of Athenry (10agPj0Vzu4)S-> za sve wannabe irce :)
10. Debeli Precjednik - Farmersko srce (DldQXhaDG60)S-> za buntovničke dane iz osnovne/srednje škole...

eto... :)

Kid A
03-12-2009, 06:56
Zar nisam ja vec otvorio ovakvu temu?

McPingvin_v2.0
03-12-2009, 12:35
Azra - Fa fa fa
Azra - Lijepe žene prolaze kroz grad
Azra - Karta za sreću
Beatles - Can't Buy Me Love
Daleka Obala - Vozim polako
ITD Band - Rođen u Zagrebu
ITD Band - Skidam te pogledom
Frank Sinatra - Fly Me To The Moon (In Other Words)
Hladno Pivo - Planeta
Hladno Pivo - Utjeha kose (original by A.G.M.)
Idoli - Malena
Idoli - Ona to zna
Lips Inc - Funkytown
Letu Štuke - Mjesto za dvoje
Nola - Dio tebe
Paranoja - Čekanje :) (http://www.myspace.com/paranojci)
Plain White T's - You And Me
Queen - Los Palabras De Amor
Queen - Save me
Red Hot Chili Peppers - Make You Feel Better
Red Hot Chili Peppers - Throw Away Your Television
Riblja Čorba - Kad hodaš
Riblja Čorba - Lud 100%
The Animals - Don't Let Me Be Misundrestod
The Beat Fleet - Alles Gut
The Beat Fleet - Guzice i Sise
The Offspring - Staring At The Sun
Vještice - Ljubav se ne trži


Što ja radim, umjesto da učim za kolokvij danas ^^

Ne da mi se tražit jutub linkove, možete to i sami :)

Insert
03-12-2009, 21:47
Zar nisam ja vec otvorio ovakvu temu?
Tehnički nisi, ali dođe na isto.

skitkid
03-12-2009, 23:10
my bloody valentine - sometimes (t0dJqlvOSq4)S- jer poslje ove pjesme uvijek mora proć neko vrijeme da bi mogel pustit neku drugu.
black flag - rise above (rXQtl0ypU44)S- jer je to početak i kraj svega.
the smiths - there is a light that never goes out (INgXzChwipY)S- jer je to najbolja pjesma ikad.
the gun club - the breaking hands (28DbEQoIrGM)S- jer je to najbolji bend ikad a ova pjesma ne zvuči kao njihove druge pjesme.
explosions in the sky - your hand in mine (JzIK5FaC38w)S- jer mi je to super bilo slušat subotama ujutro kad sam išel na sljeme.
sunny day real estate - in circles (vDSsh7Ocv8o)S- jer je midwest emo iz 90ih vrh muzike. :zubo:
analena - the bow and the arrow - jer je to najbolja pjesma našeg najboljeg benda.
kuzma i shaka zulu - dalmatino (6C3G46FZZo4)S- tu zapravo može bit bilokoja pjesma sa prva dva albuma njihova al ova je posebna zbog stihva: "možda jednom opet srest ćemo se mi/na šopingu u trstu/sa ili bez prstena na prstu" ^^
poison idea - just to get away (6sfLouDbFd4)S- jer je najjača JEEM VAM MATER SVIMA pjesma.
husker du - diane (OuZEJS1bxK0)S- jer je najbolje derat se DAJEEEEEEEEN DAJEEEEEEEEN iz petnih žila.

eto. :D malo su fažne pjesme al šta sad. :D

Jopax
04-12-2009, 00:39
Hmm, malo će trebat vremena da sve ovo složim jer većinom sve ovisi kako sam raspoložen, ali postoji onako par pjesama koje uvijek volim čuti i koje baš ono volim :D
Jedna od takvih:
Rise Against-Give it all (8I4nNj1r4uQ), kako me ova stvar zna nabrijati, pogotovo prije treninga, to nije normalno, poslije ovoga osjećam se ko da mogu poletit
O-zone-Numa Numa (puVmKfCwb4M), recite što god hoćete ali ova pjesma je zakon, sjećam se samo skakutanja po kiši sa rajom uz ovu pjesmu, osjećaj je nenadjebiv iako znaš da izgledaš ko totalni debil ne možeš prestati xD
To je to za sada, još kad se sjetim :D

Systematic Reverse
04-12-2009, 14:42
numa numa xddddddddddddd

bananac
08-12-2009, 23:40
Talicni legendo! :pray:
prejake pjesme

Mafioz0r
14-12-2009, 23:16
the smiths - there is a light that never goes out (INgXzChwipY)S- jer je to najbolja pjesma ikad.
Ovo je dosta slično jednoj zaraznoj post-punk/new wave pjesmi koju već neko vrijeme tražim. Nemam pojma kako se zove ni od koga je, ali par puta sam ju čuo na 80's u Boogaloou i nekom sličnom eventu u Močvari. Ispitivanje svih živih i pjevušenje melodije jednoj frendici također nije pomoglo, pa bih bio zahvalan ako itko zna o kojoj je pjesmi riječ.

skitkid
15-12-2009, 01:39
ja neam pojma i fakat mi niš ne pada na pamet iako bi trebalo ak tak dosta slično zvuči ko najpoznatija stvar smithsa. :D

Frky
15-12-2009, 13:09
the smiths - there is a light that never goes out (INgXzChwipY)S- jer je to najbolja pjesma ikad.
Ovo je dosta slično jednoj zaraznoj post-punk/new wave pjesmi koju već neko vrijeme tražim. Nemam pojma kako se zove ni od koga je, ali par puta sam ju čuo na 80's u Boogaloou i nekom sličnom eventu u Močvari. Ispitivanje svih živih i pjevušenje melodije jednoj frendici također nije pomoglo, pa bih bio zahvalan ako itko zna o kojoj je pjesmi riječ.

Možda nešto od Cure-a! Mene je asociralo na ovu pjesmu szua7uP6 ... re=related (szua7uP6agY&feature=related)

i pomalo na ovu iQhh4Xs8 ... re=related (iQhh4Xs8RcM&feature=related)S!

Mafioz0r
15-12-2009, 21:57
Nije. Pregledavao sam još neke njihove spotove, kao i od Joy Divisiona i The Clasha, nisam uspio naći.

Nažalost, ne mogu dati neki detaljniji opis pjesme, još se jedino sjećam spota sivkastih tonova koji se vrtio u pozadini, makar ne pamtim nijednu scenu iz njega. Ni teksta se ne sjećam, ali melodija na izlazi iz glave.

Nee Joe
15-12-2009, 22:25
The Cure: Lullaby (tYtYe9K6zv4&feature=related/)- definitivno njihova najbolja pjesma

Metallica: One (EzgGTTtR0kc/)- MEGA! :D

Creed: One Last Breath (5yY1Nrznh4I/)- tkđ super pjesma

Scorpions: Wind of Change (57CzNqgm8Fc/)- odlična

Toto: Africa (lPT_3PEjnsE/)- 80's mega hit

Dalje se baš nemrem sjetit, al možda nešt poslije dopišem :D

skitkid
15-12-2009, 22:38
svašta nešta

jel OVA (gboTA2E06NQ)? :D

Mafioz0r
15-12-2009, 23:46
Zakon stvar, al nije. :( Mislim da je ipak riječ o poznatijem bendu, pošto sam pjesmu u Boogaloou i Močvari čuo.

rudeboy95
16-12-2009, 00:08
najviše flashbackova mi daju TBF, Bob Marley i sada Paolo Nutini u zadnje vrijeme. Ona muzikaSmi isto daje dosta flashbackova. neda mi se listu sastavljat, možda kasnije.

Mafioz0r
25-01-2010, 21:49
the smiths - there is a light that never goes out (INgXzChwipY)S- jer je to najbolja pjesma ikad.
Ovo je dosta slično jednoj zaraznoj post-punk/new wave pjesmi koju već neko vrijeme tražim. Nemam pojma kako se zove ni od koga je, ali par puta sam ju čuo na 80's u Boogaloou i nekom sličnom eventu u Močvari. Ispitivanje svih živih i pjevušenje melodije jednoj frendici također nije pomoglo, pa bih bio zahvalan ako itko zna o kojoj je pjesmi riječ.

NAĐENO. (EYLmptz_r_o)

Ipak su Smithsi bili. :)