PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko kompa, nešto ne valja :/



hansi
02-12-2009, 23:00
Ovako, već 3-4 mjeseca mi se nešto čudno događa sa kompom. Ovakva je konfiguracija : Fortron 400 w pnf, ati hd 4850 gigabyte (ona sa zalmanom), amd athlon 64 x2 5200 sa stock coolerom, 2x1 giga ddr2 rama ( nisam 100 posto siguran ali mislim da su buffalo, uglavnom, imali su 10 godina garancije u vemilu, jedan hdd od 250 Gb i jedan eksterni od 250 Gb. Kompjuter je kupljen ima godinu dana u vemilu.
Sada na problem.
Primječujem da mi igre zastaju, laggaju. Cod 4 nisam mogo ni 20 fps-a izvuc u kampanji, modern warfare 2 mi je dosta laggao u kampanji, dragon age origins mi ponekad zalagga, većina igara.
I ne samo to, vidim da su mi teksture nekako zamuljane i neravne, kao da su cik cak.
Neznam do čega bi moglo biti. Mislim da napajanje nije, jer može povući i puno snažnije konfe. Rami mislim da također nisu, očistio sam ih par puta detaljno, i izvadio sam ih, pa ih ponovno vratio. Procesor mi je najveća briga. Mislim da je do njega, nekako mi nije baš u redu, a i njega nisam nikada ni čistio ni premještao. Grafa može biti, jer se dosta pregrijava.
Probati ću skinuti grafu, skinuti cooler, njega obrisati i cijelu je detaljno obrisati, pa staviti nazad. Skinuti ću cooler sa procesora, oćistiti ga i vratiti nazad. Ne znam bi li trebalo stavljati novu pastu za procesor, nisam to dosada radio, pa ni ne znam kako to obaviti. Probati ću i to. Ako mi ništa od toga ne uspije, nositi ću na reklamaciju, ali zakurac mi to kada se vemil raspada.
Eh, zaboravio sam nešto važno. 3 puta sam formatirao diskove, i stavljao nove windowse, ali ništa nije pomoglo. Imate li neki savjet, da probam nešto drugo, neznam što bi više.
Hvala unaprijed.

josip_kraš
03-12-2009, 09:36
Ne moraš mijenjati pastu na procesoru, može ona još trajati i trajati.
Nego, prije će bit da ti se na grafičkoj nakupila prašina pa ti se pregrijava pa ti zato laga.Prije nego počneš s čišćenjem provjeri temperature, procesora i grafičke.Imaš zgodan programčić Gpu-Z mislim da se zove za grafičku, a za procesor imaš Cpu-Z ili Everest.

cham3leon
03-12-2009, 09:48
Čuj, neki preporučuju mijenjanje paste na procesoru svakih godinu dana, ali ne bi trebalo ništa bit ako stoji ista malo duže. Očistiti sve od prašine i to bi trebalo bit to.

hansi
03-12-2009, 11:35
Cijelu grafu sam već očistio, samo nisam cooler očistio :/ . To ću ovaj vikend sve porediti, vidjet ćemo što će biti.

Čux
03-12-2009, 11:56
Moguće da se grafa grije, najbolje da temperature gledaš malo. Svakako je preporučljivo prašinu počistit bar jednom godišnje jer se, pogotovo u coolere, zna nakupit govana puno.

hansi
03-12-2009, 22:37
Evo, uhvatio sam par slika.
Grafa: http://i50.tinypic.com/10xyhxf.gif
Nisam mogo uploadat sliku iz cpu-za . Neznam zašto, nije mi htjelo ni na jednom image hosteru. Btw, nešto se čudno dešava. U cpu-zu Core speed ispod Clocks (Core #0) mi nije normalan. Inače bi trebalo biti 2700 MHz-a, ali ovdje varira od 1000 do 2700 MHz-a :? . Također i multiplier. Kada je 1000 MHz-a, onda je x 5.0, a kada je 1800 MHz-a, bude na x 9.0. Za 2700 MHz-a nisam uspio uhvatiti. Nije mi jasno, stalno se mjenja. Mislim da je problem u tome negdje. Može netko molim vas molim vas pomoć