PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pomoć oko prženja



hansi
02-12-2009, 20:02
Ovako, imam neki cd sa Božičnim pjesmama, kupio u jutarnjem listu prije koju godinu. Trebam sadržaj toga cd-a prebaciti na kompjuter, ali neznam kako. Kada kliknem da otvorim sadržaj cd-a prikaže mi se ovo http://www.imagesforme.com/upload/3311baeb.pngS. Kada iskopiram te fileove na komp i pokušam ih pokrenuti, otvori se windows media player i ništa se ne događa. Kada normalno pokrenem cd sve je u redu. Molim vas pomozite, hitno mi treba. Neznam da li je ovo piratija, ali samo želim pokrenuti pjesme sa moga kompa bez cd-a.

cham3leon
02-12-2009, 20:06
Mislim da ne bi smjela bit piratija zato jer svaki vlasnik CD-a mora imati i pravo da si skine te pjesme na HDD. Ako ne ide klasično, probaj koristeći Rip opciju u WMP, ili nekim specijaliziranim programom za ripanje.

josip_kraš
02-12-2009, 20:10
Copy-Paste?

hansi
02-12-2009, 20:11
Pročitaj moj post ponovno josipe. To sam već napravio ii nije uspjelo.

rudeboy95
02-12-2009, 20:12
ja sam to oduvijek radio sa AudioGrabber-om. Koristan programćić.

Kid A
02-12-2009, 20:12
Pa ripuj preko WMP-a pobogu.Ako ti je autoplay enabled kad ubacis cd sam ce ti ponuditi rip opciju.

hansi
02-12-2009, 20:16
Ova verzija wmp-a na csedmici je totalno bezveze. Stisnem rip i cujem samo cd kako se ono brze vrti. Ne daje mi nikakvu mogucnost. Eh, da, i imam samo jedan dvd čitač na kompu.

Kid A
02-12-2009, 20:19
Hebiga onda probaj winamp

rudeboy95
02-12-2009, 20:20
Ova verzija wmp-a na csedmici je totalno bezveze. Stisnem rip i cujem samo cd kako se ono brze vrti. Ne daje mi nikakvu mogucnost. Eh, da, i imam samo jedan dvd čitač na kompu.
ja ti kazem AudioGrabber ako nista drugo neradi.

hansi
02-12-2009, 20:52
Puno ti hvala rudeboy95, uspjelo je, yay! Hvala još jednom.

C
04-12-2009, 11:02
To ti je AudioCD, koji računa minute i sekunde pjesama, tako da npr. 2 minute neke pjesme ne možeš prebaciti na PC, jer PC ne zapisuje podatke po satima, minutama i sekundama, nego po veličini memorije, npr. MB, GB, itd.

Da bi mogao te minute prebaciti u megabajte, pjesme moraš izripati. Znači staviš CD u pogon, pokreneš neki program koji ima u sebi opciju RIP-anja, ako nemaš ništa pri ruci, tu je uvijek Windows Media Player 10+, odeš na RIP, na podešenja, staviš npr. MP3, max. kvaliteta, itd., podesiš po volji, staviš u koji folder da ti ih spremi (po defaultu ti sprema u My Documents\My Music\), i klikneš na RIP, nakon toga pričekaš i eto ga.

rudeboy95
04-12-2009, 11:14
Puno ti hvala rudeboy95, uspjelo je, yay! Hvala još jednom.
np.

@C postoji već program koji to sve radi umjesto tebe i puno je brže---

Da mi je znat za šta će ti božićne pjesme... :?

C
04-12-2009, 11:21
Puno ti hvala rudeboy95, uspjelo je, yay! Hvala još jednom.
np.

@C postoji već program koji to sve radi umjesto tebe i puno je brže---

Da mi je znat za šta će ti božićne pjesme... :?
LOL! Ti nemaš pojma dječače. WMP ima svega 5 opcija za RIP (kvaliteta, format, save as), i radi puno brže i kvalitetnije RIP-anje.
U njemu, to podesiš jednom u životu, u 10 sekundi, i dalje sve što trebaš je samo kliknuti na RIP ili podesiti da RIP-a odmah čim ubaciš svaki AudioCD, a to su već dodatne opcije.

BTW A vidim da nisi shvatio. Ja ne mogu minute pretvoriti u MB, ali njemu kao laiku objašnjavam zašto ne može Copy/Paste, a vidim da to ni ti ne znaš.
I WMP10+ verzije imaju RIP, samo su u novijim verzijama zakomplicirali, da se ne mogu ni oni sami snaći vizualizaciom, ali je u njemu najjednostavnije.

Ako trebaš samo presnimiti taj CD, takav kakav je, uradi Copy CD u svom programu za prženje. Ukoliko ne radi, napravi kako ti velimo, znači prebaciš pjesme na PC, i onda ih možeš snimiti ponovno kao AudioCD, pa će ti doći isto, ili možeš snimiti kao MP3.

Frky
04-12-2009, 17:01
Da mi je znat za šta će ti božićne pjesme... :?


Sad će sv. Nikola pa biće zato!

Don Kihot
05-12-2009, 01:55
EAC
http://www.exactaudiocopy.de/

CDex
http://cdexos.sourceforge.net/?q=download

Audiograbber
http://www.audiograbber.com-us.net/


Sve oldschool.

Preferiram EAC zbog svoje moćnosti, i raznih proširenja.
EAC je temeljen na CDex-u (bar je tako prije bilo), a CDex je također malen i moćan,
mogućnosti proširenja su premoćne.

Jedini razlog zašto uzeti EAC naspram CDex-u je taj, ako imaš veeeliikuuu origigi CD kompilaciju
na regalu koju ćeš digitalizirati, EAC će većinu titlova naći sam, tako da ne moraš pješke upisivati imena pjesama.

Eh da, od kodeka, koristi LameMP3 u 256kbs 48khz HQ formatu (danas imaju svi veliki HDD, šteta gubiti kvalitetu),
ili neki drugi HQ codec.