PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nostalgija...



loo
29-11-2009, 19:48
Znam da na ovom forumu ima dosta ljudi koji se furaju na no-lajfanje i nadam se da će se ti prepoznat u ovom te da će tema biti oslobođena njihovih sranja.

Zadnjih par dana sam počeo malo razmišljat o budućnosti. Sad sam 2. razred srednje škole i svjestan sam da ću za 2-3 godine, kad se preselim u Zagreb (fakultet), zauvijek ostati bez mnogih meni jako dragih ljudi. Neznam, jednostavno razmišljanje o tome me ubedira i uhvati me 'nostalgija', a još ima dosta vremena dok se to ne dogodi.
Kad sam završavo osnovnu uopće nisam mislio o tome da ću izgubit neke prijatelje. Nisam se previše družio s ljudima, a moja jedina (u to vrijeme) 2-3 bliska prijatelja i sada idu samnom u školu pa zapravo ni za kim ne žalim. Ali sad kad imam puno više i puno boljih prijatelja koji planiraju ostati u Osijeku i okolici, sve me više to užasava...

Zanima me što drugi koji su ovo doživjeli misle o ovoj temi. Dali to prestane jednom kad se preselim i nađem nove prijatelje? Jel' normalno razmišljat o tome? Discuss. I za kraj jedna prikladna...

oJCofFX1uJ8

Sickmanno1
29-11-2009, 19:54
Takve stvari se jednostavno dogode. Ja sad sa 24 godie sam u zivotu izgubio pun prijatelja, ali isto tako i upoznao puno novih prijatelja...

Tak ti to ide, jbga....

McPingvin_v2.0
29-11-2009, 20:15
Ljudi dođu i prođu, ali oni pravi će zauvijek biti tu.

Lord Ragnarok
29-11-2009, 20:17
da strasno, evo 4 razred i kad se odselim, opet cu imati tu frendove za razliku od tebe. a znas zato? jer sam u zagrebu!
in yar face!

zaboravih dodati
http://echosphere.net/star_trek_insp/insp_captkirk_preview.jpg

Herr Schnitzel
29-11-2009, 20:28
Nema potrebe strahovati, kako stari prijatelji odu, tako novi dođu, i stalno u krug. Osim ako si asocijalni mizantrop. Ali onda ti i tako nitko neće faliti :)

loo
29-11-2009, 20:30
Ljudi dođu i prođu, ali oni pravi će zauvijek biti tu.

Pa ne. Većina onih za koje ja mislim da su pravi će ostat u Osijeku, a ja idem u Zagreb. I tako stalno. Ko zna kak će bit kad završim faks, pa kad se možda bude moro negdje selit i tak.


Takve stvari se jednostavno dogode. Ja sad sa 24 godie sam u zivotu izgubio pun prijatelja, ali isto tako i upoznao puno novih prijatelja...

Tak ti to ide, jbga....

A znam... meni je najgore kad znam da ću jednog dana razmišljat kako mi je bilo super sa nekim ljudima kojih više nema.

@Ragnarok: To je tako samo u ovom slučaju. Jednog dana ćeš se odselit ti ili možda tvoj najbolji prijatelj ili tvoja cura ili tako nešta. Neće ti onda biti baš tako awesome. I da, ova je 100 puta bolja:

http://www.imagesforme.com/upload/2e8c9082.jpg

Niko Bellic
29-11-2009, 20:39
Ljudi dođu i prođu, ali oni pravi će zauvijek biti tu.
To je najveća glupost ikad izrečena.

Ljudi danas nemaju vremena za sebe i bitne stvari. Evo npr. meni osobno predstavlja veliki problem uskladiti se sa starim frendovima, a i onak, kak postaju stariji, ljudi počinju sve više kukat il' brijat na lovačke, tak da je teško naći uistinu ugodno društvo i s nekim ozbiljno porazgovarati na obostrano zadovoljstvo. Prečesto moram trpit druge ljude reda radi, a ponekad imam feeling da i oni mene isto tako nekad više trpe nego što uistinu guštaju u svemu. Ma njesra, najbolje upalit komp i glumit kretena. To je winwinwinwinwin kako bi rekao PR3DATOR. Meni tu još predstavlja dodatni bed to što sam se dosta izživio u ranoj mladosti dok većina ni nije smjela prismrdit vanka, pa su mi sad mnoge stvari boooring i totalno nezanimljive, a opet volim još uvijek bit neozbiljan...

bezimeni
29-11-2009, 21:19
Frendovi su mi bili bitni samo do određenog dijela života.Većina ima taj dio .Moj je bio sa 25 godina .Nakon toga je postala bitna obitelj. Frendovi su polako ali sigurno postali samo poznanici sa kojima dijeliš neke lude trenutke i nezaboravne provode. Padnu u treći plan .Jednostavno su prestali biti potrebni .U neku ruku sebično ali hebiga .Prioriteti su prioriteti i nikada mi nije bilo žao.Ne možeš biti dijete cijeli život.Kasnije u poslu imaš kolege .Prijateljstvo i posao rijetko idu zajedno.Danas imam nove prijatelje , sutra tko zna...

McPingvin_v2.0
29-11-2009, 22:10
[quote="McPingvin_v2.0":39j2rjtw]Ljudi dođu i prođu, ali oni pravi će zauvijek biti tu.
To je najveća glupost ikad izrečena.

Ljudi danas nemaju vremena za sebe i bitne stvari. Evo npr. meni osobno predstavlja veliki problem uskladiti se sa starim frendovima, a i onak, kak postaju stariji, ljudi počinju sve više kukat il' brijat na lovačke, tak da je teško naći uistinu ugodno društvo i s nekim ozbiljno porazgovarati na obostrano zadovoljstvo. Prečesto moram trpit druge ljude reda radi, a ponekad imam feeling da i oni mene isto tako nekad više trpe nego što uistinu guštaju u svemu. Ma njesra, najbolje upalit komp i glumit kretena. To je winwinwinwinwin kako bi rekao PR3DATOR. Meni tu još predstavlja dodatni bed to što sam se dosta izživio u ranoj mladosti dok većina ni nije smjela prismrdit vanka, pa su mi sad mnoge stvari boooring i totalno nezanimljive, a opet volim još uvijek bit neozbiljan...[/quote:39j2rjtw]
S dvoje troje ljudi iz osnovne s kojima sam si bio dobar sam i ostao dobar, vidimo se s vremena na vrijeme. Danas sam bio u šopingu s dva frenda iz srednje, iako jedan studira u Varaždinu. Strojcom sam na faksu, s ostatkom se čujem s vremena na vrijeme, svakih par mjeseci se nađemo na cugi.

Ako su osobe dovoljno kvalitetne potrudit ćeš se da ostanete u kontaktu. Istina je da, nakon nekog vremena, obitelj i posao dođu ispred toga, ali bez prijatelja je puno teže. Kamo sreće ako su i kolege prijatelji, jel. Ja znam da bez puštanja mozga na pašu s frendovima (ne, nije metafora za droze) ne mogu biti normalan. Uhvati me depresija :)

Niko Bellic
29-11-2009, 22:24
Kamo sreće ako su i kolege prijatelji, jel. Ja znam da bez puštanja mozga na pašu s frendovima (ne, nije metafora za droze) ne mogu biti normalan. Uhvati me depresija :)

:friends:

streetrace777
29-11-2009, 23:42
1 ili 2 mjesec, se selim u ZG,i ostavljam sve iza sebe ovdje,najvise mi jetesko zbog 3 frenda i cure. Najrade nebih isao ali jbg karijera i posao su jedno a cura i frendovi drugo :)

Niko Bellic
29-11-2009, 23:47
...karijera i posao su jedno a cura i frendovi drugo :)
Karijera propadne i ostaneš bez posla? U Zagrebu je to lako moguće... Štaš onda? Frend će ti curi napravit malog crnca i cura će ga varat s vlasnikom šećerane ili ipak ne? Štaš onda?

Jopax
29-11-2009, 23:58
Donekle se slažem s pingvinom, imao sam dosta frendova od kad sam bio mali i većina tih prijateljstava se svela na zdravo kad se sretnemo, iz osnovne ih dosta ide samnom u školu, ali sam sa samo par dobar kao prije, većinom zajedno izlazimo i radimo sranja, ako se preselim kada pođem na fakultet namjeravam ostati u kontaktu, ako ništa svako nekoliko doći kući i izdivljat se.A dali mi nedostaju stari frendovi, pa neki da neki ne, za neke sam shvatio da mi je bolje bez njih, a sa nekima bih se i sada igrao u pjesku ili lunjao po mračnim podrumima zgrada u lovu na mačiće :D

Niko Bellic
30-11-2009, 00:04
Alkohol. I car je gol! :eyebrows:

Sgt. Bull
30-11-2009, 01:53
Mislim da će te najviše iznenaditi kako će se ustvari tvoji najbolji prijatelji odnositi prema tebi. Siguran sam da češ nakon toga poprilično brzo naći nove i vjerojatno bolje prijatelje. Lično, uvidio sam kako koliko god da su ti potrebni prijatelji, ima nekih kojima češ uvijek ti biti potrebniji i koji će u veoma kratkom roku naći prigodnu zamjenu za tebe. Iskusio sam to iako vjerovao ili ne, nisam se odselio u drugi grad već svega 40tak minuta od mjesta gdje sam prije stanovao i unatoč silnim pokušajima da održim kontakt uvidio sam da nije do mene već do tih ljudi, stoga neka te ne iznenadi ako ti se što ovako desi. Moja ti je preporuka da se skoncentrišeš na obitelj koja je tu za tebe uvijek bila i biti će i kada odeš, sa njima su ti kontakti najvažniji, a prijatelji? Sve u životu je prolazno, pa i oni.

Niko Bellic
30-11-2009, 04:02
Nije sve u životu prolazno. Bog je uvijek s nama tu. Njegov zločesti brat također... :eyebrows:

Paran0a
30-11-2009, 09:11
vwQVsQXJFps

MILF hunter
30-11-2009, 09:57
Imam dvojicu najboljih prijatelja koje znam od djetinjstva, jedan studira u ZG, drugi se već oženio, ali uvijek nađemo vremena pa se nađemo i odemo na pokoju pivu ili partiju PES-a, za dobra stara vremena. :) Uz obitelj, oni su jedina konstanta u mojem životu; posao, stan, djevojka, to sam sve mijenjao. Jebiga, oni su uvijek bili tu i bit će, bez obzira na sve.

Kad mi se život svede na puko ispunjavanje obveza prema zajednici, obitelji i plaćanje računa bez potrebe za prijateljima, znat ću da sam mrtav. A do tada :friends:

A nostalgičan i nisam previše, jer se nisam doveo u situaciju da mi fale. Uvijek smo u kontaktu.

streetrace777
30-11-2009, 10:56
...karijera i posao su jedno a cura i frendovi drugo :)
Karijera propadne i ostaneš bez posla? U Zagrebu je to lako moguće... Štaš onda? Frend će ti curi napravit malog crnca i cura će ga varat s vlasnikom šećerane ili ipak ne? Štaš onda?

A Odbijem dobru ponudu vodenja tvrtke i cura me odjebe tjedan dana kasnije ?

gothic45
30-11-2009, 12:24
Ja sam se nekim ljudima ''razišao'' iako smo ostali u istom gradu, jednostavno kako smo uspisali različite smjerove u srednjoj sa većinom nisam u kontaktu, isprva sam oko toga razbijao glavu ali sad me više uopće ne dira to, upoznao sam neke nove ljude i tako u krug, kad odem na fax, pa sa faxa u inozemstvo...

Ali sa nekim ljudima sam ipak ostao u kontaktu, bolje rečeno sa 2-3 ponajbolja prijatelja.