PDA

Pogledaj cijelu verziju : program za editiranje npr teksta slican ms dos-ovom edit.com



zvrk22
29-11-2009, 15:43
edit. com inace koristim ali imam problema sa "replace" opcijom u njemu. Nemogu u "replace with" upisati simbol koji trebam pa mi treba program u kojem bi to mogao.

Ako neznate o cemu govorim evo primjera
notepad
http://www.imagesforme.com/upload/52303586.jpg

edit
http://www.imagesforme.com/upload/be13164a.jpg

Kao sto vidite u edit.com editoru nema enter za novi red ili tab za odvojit sve je spojeno.
enter predstavljaju 2 simbola, a tab predstavlja jedan simbol.

Kao sto sam rekao ja bih napravio replace nesto sa nesto, a to u notepadu nemogu je nemogu dobit text u tom formatu, a u edit.com editoru nemogu upisati taj simbol u replace opciji
(u normalnom tekstu u editoru edit.com mogu. Npr za tab je ctrl+i, a za prvi simbol od entera je ctrl+p pa ctrl+m, a drugi simbol od entera je ctrl+j )
takodje copy paste u "replace retke" neradi jer je ctrl+c i ctrl+v opcije nerade kada sam na replace opciji.
Trebao bih napravit jednu zamjenu u file-u sa 1250 redaka pa manualno nije neka zabava.

Slobodno napisite ako imate neku ideju i unaprijed hvala

croat1gamer
29-11-2009, 16:38
Notepad++

zvrk22
29-11-2009, 18:39
Mozda negdje grijesim ali to jednostavno nije to.

Ista stvar kao i kod edit.com editora u replace je nemoguce ubaciti simbole kombinacijom tipki ili copy past funkcijom. Jedini nacin bi bio da cijeli text convertiram u binary(to neradi) ili da cijeli text konvertiram u hex pa nadjem sto zelim promjeniti napisano u hex obliku upisem u replace(radi jer sada upisujem sam brojeve i par slova ne simbole) i upisem u sta zelim promjeniti u hex obliku obavim replace i convertiram nazad.

Ovo sa hexom radi ali nisam odusevljen. Napravio je zamijenu 1093 puta a trebao je 1250 mozda 1249 puta. Zbog toga sto se trazi da 0d 0a zamijeni, a svakih recimo 6 ili 7 redova se desi da 0d bude u jednom redu. a 0a u drugom pa nepravi zamijenu.
Znaci
00 00 00 0d 0aS tu ce mijenjati

a
00 00 00 00 0d
0aS00 00 00 00
tu nece.

Tamo gdje nece opet bih morao manualno sto je nekih 160 zamjena ali me jednostavno polovicno obavljen posao ne odusevljava.



Ako netko ima neko bolje rijesenje, jos uvijek trazim, neka napise.