PDA

Pogledaj cijelu verziju : "Preporuka" programa



cpt. Stone
27-11-2009, 23:36
Znači, ja i frend sutra moramo trknut do njegovog ujaka/strica/tetka da mu malo sredimo komp, ubrzamo itd. Ugl optimiziramo i napravimo red, bez rušenja winsa.


Pa me zanima koji bi mu programi bili potrebni.

Ja za sada imam:


TU09
CCleaner
ESET SmartSecurity
Nero 6

C
28-11-2009, 00:01
Tu se može inovirati. Ja svojim pacijentima inače većinom stavim ovo:
-CCleaner
-Glary Utilities (+ TuneUp)
-Power Defragmenter GUI/Diskeeper
-AVG Free Anti-Virus
-Nero 9 (ne znam kako ćeš s Nerom ubrzti PC...jer po tom pitanju trebao bi mu onda staviti K-Lite Mega Codec, Adobeova sranja, browser, itd.)

-RegToy (ja osobno podesim za optimizaciju i speed)
-TuneXP (mala dodatna podešenja ukoliko se radi o XP sustavu; također ja sam osobno podesim)
-TweakUI/VI (također osobno podesim)

To je ono što znam na pamet, inače stavim još puno toga id etaljno sve podesim. Njima je dovoljno korištenje prvog dijela natuknica, točnije 1, 2, 4 i 5. Ali i idem da se prilagodim njima, pa npr. ne žele AVG; nego NOD32, itd.

U glavnom za optimatizaciju i čišćenje, dovoljno ti je Glary Utilities i/ili TuneUp, uz to naravno CCleaner, i to je to, opaki trio.

BTW Sve zavisi u kakvom je stanju PC, šta ima, šta nema, itd., jer praktički na novi Windows trebaš staviti se ukupno 100 drivera, aplikacija, programa, add-onsa, itd., itd., nakupi se svega.

josip_kraš
28-11-2009, 09:43
Uz to sve napraviti Chekdisk i defragmentirati hardove.Također ako je starija kanta možeš uključiti "Adjust for best performance" ali sa zadnje 3 stavke uključene.