PDA

Pogledaj cijelu verziju : Infrarecorder vs CDBurner XP



SkunK
26-11-2009, 19:59
Ekipa pozdrav!

Znam da ovo striktno nisu uopce Linux aplikacije no ja jednostavno nemogu naci neku validnu različitost između njih.

Naime, Infrarecorder mi je zapeo već odavno prije za oko no CDBurner XP me služi zasad jako dobro, ali opet - zašto se nebi prebacio na InfraRecorder ako je bolji?


Još jedna stvar - nešto piše u vezi MP3 datoteka za InfraRecorder da treba zasebno LAME instalirati, nisam siguran no mislim da je LAME integriran u CDburner XP... no opet, tko i tako već nema LAME codec na računalu?

Dakle, zanimaju me vaša mišljenja koji je bolji i zašto, evo što me npr. smeta kod CDBurner XP-a:

- Kad pržim nešto onda zauzme CPU do 100% praktički i treba mu dosta dugo (relativno dosta dugo) da pokrene sam postupak prženja. Ovo je testirano na više računala i čini mi se da je autor aplikacije upoznat sa ovime.

- Ne kužim zašto kad pristupim aplikaciji nema odmah glavnog menija gdje mogu određivati opcije nego da bi npr. ako želim update aplikacije napraviti onda moram ici na npr. "Data Disc" pa onda mogu pristupiti updateu.

- Još jedan problem - nisam siguran no što je sa opcijom izbacivanja CD/DVD medija kad je gotov? Čini mi se da za negdje ima (ISO) a negdje nema (kompilacije)??



Što se tiče InfraRecordera - gdje mu je update opcija? Nema.

Još jedna stvar koja me jako jako smeta kod obadvojice: Izabereš npr. "Data disc" i onda kako se vratiti u početni izbornik a da ne moraš ponovo upaliti cijelu aplikaciju?? Ono zagasi ti cijeli program pa moraš opet startati... nema "Back" niti kod CDBurner XP-a niti kod InfraRecordera...ma daj... :(

Nadalje, zanima me vaše mišljenje koji je bolji i zašto? Imaju li identične opcije ili neki prednjači?

Samo povedite diskusiju... čak bi se i prebacio na InfraRecorder zato jer je nešto manji, čini mi se da se brže izvodi i da nema CPU problemčić koji ima CDBurner XP... a i ima kulnije ime :P

Bugove nisam zamjetio u InfraRecorderu.

Diskutirajte.


Od srca hvala :)





Isto tako ako ste našli na netu neku usporedbu slobodno stavite link, ja nisam mogao ništa naći konkretno.

Deadwalker
26-11-2009, 22:28
Malo sam prosvrljao na netu, al nema bas nekih detaljih "pogleda" na ova 2 programa. Probaj svejedno prosvrljat na ovoj stranici (http://thefreewarejunkie.com/2007/06/cd-burning-cd-burner-xp-pro.html#uds-search-results), možda saznaš još nešto korisno u vezi ovih programa i iskustava rada s njima.
Osobno, nisam koristio niti jedan ni drugi, tako da bas i nemam nekog iskustva. Koristim inace Ashampoo Burning Studio 9 i stvarno sam prezadovoljan s njime. Također sam veliki fan opensource aplikacija, pa ako se ovdje dokaze da je program dobar, mozda pređem na njega :P
Glede navedinih problema, well, cesta pojava kod free aplikacija. Fale neke banalne stvari pa ono, moras i nesto "pretrpjeti" ako je vec besplatno. Doduse, najbolje bi bilo da pises mail timu koji je radio na njemu. Iako mi nije jasno kako se pri izradi dese takvi propusti.

Kostolomac
26-11-2009, 22:48
Nisam probao nijedan od ta dva programa, ali mogu ti preporučiti jedan treći :P
ImgBurn. Freeware je, malen, pouzdan, jednostavan, ne hoga resurse... Uglavnom, ček autaj ako hoćeš :)

Don Kihot
26-11-2009, 23:31
http://www.nero.com/eng/downloads-nero9-free.php

What’s better than free? Free forever...

SkunK
27-11-2009, 08:54
http://forum.cdburnerxp.se/viewtopic.php?f=5&t=8042

Ajde podržite ako koristite CDBurnerXP Samo vam je dvije minute da napišete post a možete olakšati svima koji koriste ovaj alat.

Hvala.