PDA

Pogledaj cijelu verziju : misterija



vulcanelf
25-11-2009, 10:38
eh ljudi imam pitanje,
s mojim racunarom se desava nesto ekstra cudno:
sve je pocelo prije nekih mjesec dana kad se racunar poceo sam restartovati, radim nesto (surfam ili igram) on pibikne i restartuje se (kao da sam pritisno reset), prvo jedanput u dva dana a onda sve cesce i cesce dok nije tako ucestalo da se ni win xp nije mogao upaliti a kamoli sta drugo. dodje moj rodjak (ko neki ekpsert za komp) dadne mi ubuntu malo pogleda u kuciste, ja korsitim ubuntu sa cd kroz par dana i fakat se nije gasio. skontamo mi da je nesto do softwera, formatitram disk, napravim jednu particiju da ubuntom idem na net i sve bude ekstra kad kroz sedam dana prvo se restartuje na xp, kad nastavi da se restartuje i u ubuntu. nista pokupim ja racunar i odem na servis, tamo bude 5 dana ali nikako da im se restartuje radi ko podmazan. stacu vratim ga ja kuci i kontam da nije mozda do struje u mojoj sobi posto je tu par stvari crklo, pa ga prebacim u dnevnu sobu. kad kroz nekih sedam dana (to jest sinoc) on se opet restartovo.to je bilo jednom ali imam osjecaj da mi ponovo sljedi ista prica. komp je nov (kupljen prije neka 2 mjeseca), kof je manje vise ovo : dual core, 4 GB rama,nVidia GeForce 9800, maticna je asus P5KPL/EPU, napojna su uzeo jacu radi graficke I ako se ne varam (550W). mislim da nije do hladjenja, jer se znao odmahrestartovat i kad ga tek upalim, a znao je da radi kad sam mu dusu vadio igrama i sl. stvarima.

ko ima prijedlog, savjet nek podjeli

Čux
25-11-2009, 10:46
Hlađenje provjeri tak da temperature pratiš, to moš recimo sa Everestom radit. Al jebiga, moraš sad sistematski sve provjeravat, počni sa hlađenjem pa do individualnih komponenti, čini mi se da je bio jedan sličan slučaj sa defektinm RAMom jednom.

zoky
25-11-2009, 11:13
Kao što je čux rekao, provjeri temperature! Mada je vrlo lako moguće da je napajanje krivo za taj problem! Koja firma napajanja? Jer sam ja imao problem, kada sam nadogradio komp jačom grafom, jednostavno je napajanje bil preslabo i prilikom rada kompa samo dođe do restarta; il se ja igrao ili ne!

Al prvo ti provjeri temperature, pa probaj vaditi memoriju van pa istestiraj komp, a onda na kraju ako bude još problema, probaj uzet napajanje od nekok frenda pa isprobaj...