PDA

Pogledaj cijelu verziju : zaštita cd-ova od prženja



iceman94
24-11-2009, 08:47
jel mi netko može reć ime nekog programa za zaštitu cd-ova od prženja?CD-ova ili DVD-ova?koji bilo....

Niko Bellic
24-11-2009, 10:28
Trebaš SecurDisc pržu i to ti je to. LG radi takve prže...

http://www.securdisc.net/eng/index.html

iceman94
24-11-2009, 18:23
meni triba neki program koji blokirao cd il komp kad bi ga netko pokušao spržit(uglavnom da se cd nemože spržit) il da program traži jednu lozinku kad ulazis u cd,a kad ga hoćeš pržit drugu.....il neš slično

C
24-11-2009, 20:03
LOL! Nema nečeg takvog, niti će postojati, niti blizu.
Imaš zaštite koje se mogu provaliti, svaka zaštita se može provaliti, i ako želiš moćnu zaštitu, trebati ćeš je i kupiti, ali čak i takve zaštite se mogu provaliti, npr. ideš presnimiti CD, presnimavanje će trajati 48 sati zbog zaštite, ali se može presnimiti. Zaštite koje su danas besplatne, njih svaki današnji program ni ne skuži.

Frky
25-11-2009, 13:59
Čekaj, ti hoćeš napraviti da se na tvom kompu nemože pržiti cd?

Jednostavno!!! Makni sve programe za prženje i stavi portable nero na usb stick! Tako kad netko proba presnimiti nema s čim, a kad ti hoćeš samo ubaciš usb (kojeg držiš uvijek kod sebe) i peglaj!

Ofc. ovo vrijedi jedino ako neka osoba koja želi pržiti nezna kako skiniti i installirati neki program za prženje!

iceman94
04-12-2009, 19:27
NE NE i NE....želim neki software koji će šifrirat podatke na cd-u tako da se oni nemogu gledat dok se ne ukuca šifra koju ja želim postavit....

Dux
04-12-2009, 19:41
a zapakiraj podatke u RAR i stavi šifru i sprži :)

RIDER32
05-12-2009, 03:22
LOL! Nema nečeg takvog, niti će postojati, niti blizu.
Imaš zaštite koje se mogu provaliti, svaka zaštita se može provaliti, i ako želiš moćnu zaštitu, trebati ćeš je i kupiti, ali čak i takve zaštite se mogu provaliti, npr. ideš presnimiti CD, presnimavanje će trajati 48 sati zbog zaštite, ali se može presnimiti. Zaštite koje su danas besplatne, njih svaki današnji program ni ne skuži.
De mi reci takav nekakav program.

Treba mi da neš presnimim. Ustvari nije zaštičen nego je DVD pržen nekom žnj metodom pa ga ni sa jednim programom nemogu prepržiti.

C
05-12-2009, 03:33
Misliš na presnimavanje ili dodavanje besplatnih zaštita?

Frky
05-12-2009, 13:32
a zapakiraj podatke u RAR i stavi šifru i sprži :)


... i stavi da trebaš upisati šifru odmah nakon otvaranja rar-a!

RIDER32
05-12-2009, 13:43
Misliš na presnimavanje ili dodavanje besplatnih zaštita?
Presnimavanje.

Kada ga kopiram na klasican nacin DVD mi skenira nekoliko sekundi i izbaci i kaže da mogu staviti prazan DVD. Ono koji k...? Pa nemoguce da DVD skenira par sekundi.

C
05-12-2009, 15:57
Mogu biti dva razloga, tehnički, pa ti ne može čitati taj DVD, ili softwareski, zaštite, loše snimljen DVD, itd.

Ako je softwareski, da je DVD loše snimlje, onda ima problema s I/O, pa npr. ideš nešto kopirati, on ne kopira, nego javi I/O Error. Tako da taj I/O možeš isključiti, pa će se tvoj čitač mučiti do beskonačno dok ne pročita podatke i kopira ih na tvoj PC, to nije beskonačno, ali sve dok ih ne pročita znači. Ili iskoristiš neki rescue program za spašavanje.

Ako je softwareski, zaštite, dosta zaštita Nero 6 provaljuje automatski (zbog toga su imali problema), ali ako je neka jača zaštita, onda treba neki program koji će to moći probiti. Ja sam par takvih programa već znao, ali sada imam samo Complex Evolution, gdje ćeš za presnimavanje jednog DVD-a čekati možda tjedan dana, neće biti errora i presnimiti će ti ga, ali dugo traje, jer su zaštite takve, da npr., uspore na najmanju moguću brzinu (npr. presnimavati DVD brzinom od 1 KB/s), opcije laser locka, pa mu nedaju čitati fileova, itd. Ima svašta tu, i mnogih programa. Neki će isto javiti I/O Error ako ideš kopirati neki file, ovisno o zaštiti, tako da npr., ako ti Nero 6 to ne želi presnimiti, ugasiš I/O i ide kao u prvom primjeru, isto bude uporan. Jedino je loše, kada ti neki program toliko dugo presnimava CD/DVD, može otkazati, npr. napuni memoriju i mora se prisilno ugasiti, ili radiš svašta na PC-u, pa ga s nečim smutiš i crasha se, ali ako je sve OK, u konačnici ćeš presnimiti taj DVD.

Znači možeš inovirati s jekim programima, I/O i sličnim pizdarijama, ili uzeti neki program koji je napravljen da provaljuje i kojeg zaštite ne zanimaju, pa je uporan.

Ja sam si jednom morao nabaviti Serious Sam 2 igru, a ona mislim da ima 5 zaštita. I trebao mi je original. I presnimio sam ju preko Complex Evolutiona, presnimavanje je trajalo par dana, i bilo je uspješno, zaštite su zadržane bile, itd., dok bi mi npr. Nero 6 izbacio samo da ga ne može kopirati, zbog zaštita, a C/P tehnika je javljala I/O Error, itd.

Kid A
05-12-2009, 16:00
Gdje se iskljucuje I/O opcija?

C
05-12-2009, 16:19
Generalno u Windowsu ne znam, pa za to koristim programe. Malo progooglaš.

vahaman
08-02-2010, 22:58
OK, glavna poruka je da nema apsolutne zaštite. Možeš jedino da otežaš kopiranje. Moje pitanje za sve vas u dubokim tminama cyberspace-a:" Kako postaviti šifru npr: na neki .rar paket i da ona poslije nekog odredjenog vremena sifra istekne (dakle ko nakva trial verzija) ?" Da li postoje neki gotovi programi ili bi morao napisati neku spostvenu aplikaciju?

SkunK
09-02-2010, 11:01
Na kraju dana vam je sve to jako slabo. Bilotko tko se bavi reverse-engineeringom takve zaštite lako dissasembla. Od svih, jedino sam problema imao sa Armadillom jer se jmp-ovi u lokacijama unutar programa gdje je kod koji štiti aplikaciju mjenjaju ovisno o broju pokretanja, hardveru računala itd.

C
09-02-2010, 11:17
Impresivno.

@vahaman - Možeš eventualno snimiti CD/DVD sa uključenim opcijama kojeg točno datuma će se moći koristiti, a kojeg točno datuma će isteći njegovo korištenje. Neki to koriste, ja nikada nisam, pa ne znam koliko je to pouzdano, jer ga je lako prevariti. Npr. na CD staviš da radi od 01.01.2007, do 01.01.2008., a sada je 2010 godina, i taj CD neće raditi, pa jednostavno promjeniš datum na PC-u u npr. 02.02.2007, i CD odmah radi. :)

iceman94
27-03-2010, 14:47
oke.jel ko zna neku zaštitu za otežavanje prženja.
to da traje 48 sati il vise?

C
27-03-2010, 17:08
Da, LaserLock to može, pa ti presnimavanje može trajati mjesec dana, he, he.