PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sastavak(book rewiew) .na engleskom jeziku...Pomagajtee!!



miska10
23-11-2009, 21:18
Postovanje....u gabuli sma totalnoj.. :shock: .profa nam iz engleskog jezika dade zadatak...za srijedu....napisati book rewiew neke knjige...nama na izbor...hm....kao prvo..nit nisam nikad cital lektiru..pa ni neznam kaj odabrat...a nit pa se hapit...jer neznam abs perfektno engleski jezik...znam dobro..al..treba znat perfektno...a ja imam jedva 3...al fkt se moram potrudit sad...jer mi je ta ocijena vrlo bitna....a ja neam blagee....hm...

-ja cu napisat..kaj treba...pa..molim savjete...ili...ako mi ko moze kako pomoc, bilo kako.....ili ak ima vremena, da proba nekj sastavit otprilike..bio bih jako zahvalan.....jer..nije tesko...zna se nac na netu...jer..kazem..bilo koja je knjiga i to..al treba znat engleski ko vodu pit..i onda nebi trebal bit problem..

Mora imat 4 odlomaka....ne treba pisat detaljno...

uvijeti-...mora sadrzavat veznike poput despite, although, however
- u zadnjem odlomku treba biti all in all, To sup up, In sonclusion..

-- u 1. treba bit...basic information about the book...tu spada kad je knjiga izdana, tko je pisac....pa napisat koji je žanr knjige i reason why the review is written

--2. odl......summary of the plot(sažetak sadržaja )....presentation of the man characters....

--3. odl.ovako..advantages /disadvantages..odnosno strenghts /weakness( dobre i loše strane knjige).....The books greatest strenghts /weakness are......The book has a strong moral message.......The book is world sending(šta svijetu preporuča) because of its..The reader will like the book because.

--u 4,treba...recommendation of the book (preporuke)..conclusion

I to je to...ovak..Te uvijete imam napisane na papiru, profa pisala....ja tu pola rijeci nit ne razumijem...ahh..==(((

Fkt bih molio, ako moze ko bilo kako pomoc, mozda je neko vec to pisao...pa da mi skopira svoj...a i da se na netu nac neke stvari pa spojit i to....al neznam bas engl ono...pa...badava mi....
Vremena ima....ako si ko uzme malo truda da mi pomogne...do navecer kakvih 5..pa da ja jos sve skupa sredim i prepisem i to...plss Helpp.... :pray: :pray:

Wishmaster
23-11-2009, 21:42
...









A sad ozbiljno. Wikipedija ti je prijatelj.
Šanse da ti neko napiše sastav su 50%, a sto posto da ti ga nebude niko napisal.
:D

Arbiter of Change
23-11-2009, 21:46
Ono, rano si se sjetio pitati... dobro da nisi u srijedu ujutro pitao.

str1k3r
23-11-2009, 21:49
Sve ti piše. Tvoj je zadatak da napraviš "recenziju" na knjigu, ništa više nego li radiš na hrvatskom kada predaješ lektiru.
Moja ti je preporuka da otvoriš neku svoju staru lektiru, tamo ćeš dobar dio toga naći. Pod uvjetom da zapravo jesi lektiru pisao. :)
Ako nisi posudi od prijatelja/ice.
Nećeš puno profitirati ako ti to netko samo napiše, nema ničeg lošeg u traženju pomoći no da netko drugi radi umjesto tebe je krivo^^

EDIT- u jbte, sad vidim da to trebaš u srijedu predati; pomoli se bogovima. Svim.

croat1gamer
23-11-2009, 21:50
I dobro da mu se profa nebi iznenadila kada ispadne da je napisao perfektan sastav. :)

Reci kao prvo koje si usmjerenje da netko tko ima vremena zna kako bi trebalo biti napisano.

Sgt. Bull
23-11-2009, 21:51
Nabavi si neko Penguin Book izdanje. Kratko, jasno i na engleskom. Ne može bolje. Tako sam ja radio u osnovcu. Evo ti link (http://www.penguin.co.uk/)Sna PB, nađi neko izdanje i potraži u lokalnim Bookshopovima.

Grim
23-11-2009, 21:52
Šanse da ti netko napiše recenziju na knjigu, su... pa nikakve.
To što neznaš dovoljno dobro engleski ti ne daje razlog da ti ne napišeš što trebaš i ne obaviš svoju obavezu, trebao si barem pokušat pa što bude, bude, barem bi ti ispravili pogreške da si nešto napisao. A ovako, eh, Google is your friend, a ako ništa ne nađeš, dobit ćeš jedan.
Eh, life is cruel. :D

Bartuc
23-11-2009, 22:07
Točno, sam si napiši book review, prekopiraj ga ovdje i netko će ti pomoći ispraviti pogreške...

Herr Schnitzel
23-11-2009, 22:12
Ono, rano si se sjetio pitati... dobro da nisi u srijedu ujutro pitao.
Da, jer pisanje takvih zadaća obično traje minimalno tri tjedna, jelda? :)

croat1gamer
23-11-2009, 22:25
Mogao je u petak/subotu pitati, mozda bi netko i pomaknuo straznjicu radi njega.
Ali samo mozda.

Arbiter of Change
23-11-2009, 22:27
Da, jer pisanje takvih zadaća obično traje minimalno tri tjedna, jelda? :)
Nije stvar u pisanju nego oslanjanje na to da će mu forum pomoći oko ovakve stvari za samo 3 dana.
Ono, zna se da 1. dan ode na komentiranje, 2. na komentiranje komentara, a 3. donosi lock zbog spama i flamea. :)

Grim
23-11-2009, 22:28
Da je respektabilan član ovog foruma, i da je temu lijepo otvorio i lijepo napisao svoj problem, netko bi mu moždaSnapisao.
Ovako, tough luck. :D

str1k3r
23-11-2009, 22:30
u zadnjem odlomku treba biti all in all, To sup up, In sonclusion..

"u zadnjem odlomku treba biti all in all, To sumSup, In conclusion..."
My two cents. :)

miska10
23-11-2009, 22:41
A sta ces...profa nam dns zadala...tako da....hm...objasnil sam otprilike kak bi trebalo izgledat...hmm....neznam..nesto cu morat smislit sutra popodne...ahh.... :shock: :shock:

Khorne
24-11-2009, 00:35
Kako ces napisati sastavak na engleskom kad ni hrvatski neznas pisat jbt

Da_killah
24-11-2009, 09:24
:bravo:

miska10
24-11-2009, 14:20
Pa da, u tome i jest problem..hah...dajte ljud zaista, ako mi moze ko pomoc, da mi barem sastavi par recenica, o bilo kojoj knjizi, pa ja onda nadjem na netu ostalo, pa nekak prbacim na engleski....fkt neznam kaj da napisem, nit o cemu..jaoo...

miska10
24-11-2009, 14:24
I dobro da mu se profa nebi iznenadila kada ispadne da je napisao perfektan sastav. :)

Reci kao prvo koje si usmjerenje da netko tko ima vremena zna kako bi trebalo biti napisano.

Ekonomista.. :? ...bilo bi fkt zahvalan, samo par natuknica, pomoglo bih...

Sgt. Bull
24-11-2009, 15:09
Harry Potter and Philosopher's Stone

Nothing important comes into my mind but from what I can remember, this book is about kid with a wand (real wand you pervs). So his parents were killed by big mean guy we will meet somewhere later in series (book 5), which frankly sucks since he is supposed to be main character. Anyway, this kids parents were killed, he was adopted and he lived happily ever after.
Oh wait, that's another book. So this kid is like boo-fucking-hoo in this world only chosen can see/visit/whateva. On his way to this world he met some dumbass Ron and some chick (she's cute +7 yrs later and boob job) named Hermione (no, they don't do groupie). So they go to school, they get some real fun, they don't go home for Christmas, they kick some big ass (ogre or something) and after that they put to sleep some seriously big dog and kick some more ass, profesor Quirell (gay name, eh?). And they all lived happily ever after...
And there was no groupie. Assholes.
I hope you like it. If you don't then go screw urself.
Asshole.

Chupacabra
24-11-2009, 21:40
Eh, life is cruel. :D

And so am I.

Mali, sam si si kriv. Imao si dosta vremena da razmisliš, negdje nabaviš ili nekoga zamoliš ( :roll: ) da ti pomogne u tome, a ne u zadnji čas. To... nije dobro. Dobit ćeš kulju. Sorry.

Grim
24-11-2009, 21:41
Imaš 13 godina i drugim ljudima govoriš mali, a lik kojem govoriš ima 17?

Chupacabra
24-11-2009, 21:45
Imaš 13 godina i drugim ljudima govoriš mali, a lik kojem govoriš ima 17?

Hebe mi se. Znam bolje english od njega.

loo
24-11-2009, 21:54
I zato je on mali? Moš mislit što bi mu to u facu reko... jebote ovi sajber voriori postaju sve mlađi i mlađi...

Chupacabra
24-11-2009, 22:00
ALI!

Drugo je RL, a drugo je forum. Ovdje bismo svi trebaliSbiti jednaki.

miska10
24-11-2009, 22:02
Imaš 13 godina i drugim ljudima govoriš mali, a lik kojem govoriš ima 17?

Hebe mi se. Znam bolje english od njega.

A nemoj bit tak siguran....znam ja engleski...ali ne tako dobro da mi taj sastavak nebi predstavljao problem..jer kao što vidiš, ako si uopšte čitao, uvijeti koji su postavljeni, i nisu baš jednostavni zahtjevi za malu dječicu, tako da...A ono s "malim", Ne smeta me, al rađe zadrži takve spike za sebe...

btw- Napisal sam sastavak! Eh sad, vidjet ćemo sutra kaj bude s toga... :shock:

str1k3r
24-11-2009, 22:04
Ako ga slučajno imaš u digitalnom obliku postaj ga ovdje da ti korigiramo, ili, alternativa, prepiši ga tu.

Chupacabra
24-11-2009, 22:07
Imaš 13 godina i drugim ljudima govoriš mali, a lik kojem govoriš ima 17?

Hebe mi se. Znam bolje english od njega.

A nemoj bit tak siguran....znam ja engleski...ali ne tako dobro da mi taj sastavak nebi predstavljao problem..jer kao što vidiš, ako si uopšte čitao, uvijeti koji su postavljeni, i nisu baš jednostavni zahtjevi za malu dječicu, tako da...A ono s "malim", Ne smeta me, al rađe zadrži takve spike za sebe...

btw- Napisal sam sastavak! Eh sad, vidjet ćemo sutra kaj bude s toga... :shock:

Ajd čestitam što si stigao, očekujem rezultat.