PDA

Pogledaj cijelu verziju : malo pitanjce!



RA7R
23-11-2009, 18:05
nešto me u zadnje vrijeme hvata nostalgija za igrama, neznam šta bi od sebe.
imam komp dosta star, i nisam odigro neku noviju igru ima dobrih 2 godine. pa me zanima, pošto nisma baš ni pratio razvoj komponenata u zadnjih godinu dana, da li se isplati i koliko se isplati uzet kakvo kučište , bez monitora, za nekih 3500-4000 kuna, u ovo vrijeme, te koliko bi mogao derat sa time nanjovije naslove,
a i još sam u nedoumici jer imam sad skoro 18 godina, pa gledam i vozački upisat.....
pa ako može i koje mišljenje o igranju igara poslje 18te :D :D :D

KI KI
23-11-2009, 18:34
za te pare se kupi pc koji narednih 2 godine igra nove igre na high detaljima
barem mislim xD ako ne onda barem godinu dana

solo
23-11-2009, 18:39
Za 3500-4000kn ti možeš kupiti dobar stroj, a za igranje poslije 18 se nebrini... Ako si dosad igro i nastavit češ... :) Ništa se neče promjeniti ako ti nepromjeniš, ja sam nedavno napunio 18 i sve ide po starom. 8)

RIDER32
23-11-2009, 19:44
za te pare se kupi pc koji narednih 2 godine igra nove igre na high detaljima
barem mislim xD ako ne onda barem godinu danaA da sada.. :) zavisi koje igre, na kojim detaljima i rezi...

A to dali se isplati... to ovisi o tebi. To moraš sam odlućiti. Dali imaš volje ili ne.

IGoR_2803
23-11-2009, 19:52
za 4000 kn se moze sloziti cisto OK konfa, s kojom ces se i vise nego lijepo igrati 2,3 godine... osim ako ne patiš za nekim iber detaljima i aa/af filterima... no u to, na temelju tvojih postova, čisto sumnjam... što se mišljenja o igranju nakon 18. godine, nije ti ovo TEEN... :D šalim se, no to ovisi o tebi... ovdje imaš članova koji su u 30ima, imaju supružnike, djecu, pa još igraju... :)

ako zelis, netko ce ti slozit vec konfu...

cham3leon
23-11-2009, 20:01
nešto me u zadnje vrijeme hvata nostalgija za igrama, neznam šta bi od sebe.
imam komp dosta star, i nisam odigro neku noviju igru ima dobrih 2 godine. pa me zanima, pošto nisma baš ni pratio razvoj komponenata u zadnjih godinu dana, da li se isplati i koliko se isplati uzet kakvo kučište , bez monitora, za nekih 3500-4000 kuna, u ovo vrijeme, te koliko bi mogao derat sa time nanjovije naslove,
a i još sam u nedoumici jer imam sad skoro 18 godina, pa gledam i vozački upisat.....
pa ako može i koje mišljenje o igranju igara poslje 18te :D :D :D

Mislim da to ne bi bilo loše, iako bi možda bilo pametnije pričekati da malo pojeftini DDR3 memorija, AM3 / intel i7, i5 ploče i tako. Sigurno ti je pametnije kupovat PC nego recimo neku konzolu, jer u biti danas za 4500 kn dobiješ jači stroj od bilo koje next-gen konzole. Plus, takva konfiguracija bi mogla u trenutnim trendovima dosta dugo potrajati, jer u zadnje vrijeme razvoj hardvera pomalo usporava, a igre dostižu vrhunac fotorealizma.

Što se tiče igranja nakon 18-te, to ovisi apsolutno o tebi. Ima nas mnogo koji igramo i u punoljetnosti, i bit će nas sve više dok igre prelaze u mainstream i više nisu rezervirane samo za geeky tinejđere. Ako na to misliš, u današnje doba nitko te neće (ili ne bi smio) prozivati zato jer si "prestar za igre". Ako ti se i poslije 18. igra, igraj.

RIDER32
23-11-2009, 20:07
a igre dostižu vrhunac fotorealizma.
:nonono: takve igre možeš nabrojati na prste. Igre danas samo postižu vrhunac neoptimiziranosti i gladi za hardwareom :yuck:

cham3leon
23-11-2009, 21:00
a igre dostižu vrhunac fotorealizma.
:nonono: takve igre možeš nabrojati na prste. Igre danas samo postižu vrhunac neoptimiziranosti i gladi za hardwareom :yuck:

Al dobro, jebiga, GTA će tražiti istu konfiguraciju idućih 5 ili više godina. Crysis također na svakoj današnjoj up-to-date konfi ići na Very High bez problema. Teško da će se igre toliko razvijat da će ti ubrzo trebat novi hardver. Pogledaj samo da ima ljudi koji sa sad već starom radeonkom 3870 mogu igrati sve što i ja sa novijom karticom iz 4xxx serije, i još ne postoji igra koja ne ide na toj grafi.

RIDER32
23-11-2009, 21:21
Nisam konkretno mislio na GTA4 iako ni on nije van te grupe. Dakako on ju predvodi :D

Nakon CoD4 i Crysisa nijedna igra me nije grafički oduševila kao te dvije, a zahtjevi bezobrazno rastu.

Ponovo za primjer dajem CoD4 koji je toliko optimiziran i savršen da ga moja grafa vrti bolje već 3 godine stariji CoD2, a ista igra je crysisu koji je izažao istog mjeseca, pred oćima proždirala nagrade za najbolju grafiku.

bezimeni
23-11-2009, 21:23
Ne uspoređuj 2D i 3D igru :D .

RA7R
23-11-2009, 22:45
ok, super, hvala vam puno, sad ste mi malo proširili vidike, uglavnom, kad skupim lovu, javim se ovdje naravno :D

RA7R
24-11-2009, 00:00
e, da smao još pitam, šta je sa laptopima u tom cijenovnom rangu ?

IGoR_2803
24-11-2009, 00:14
e, da smao još pitam, šta je sa laptopima u tom cijenovnom rangu ?

sa laptopom za 3.5-4 tisuće kuna igrati nećeš... mozda cod 2 ili igre u tom rangu... i to na low detaljima... ne kazem da nema dobrih laptopa za tu lovu, ali nema dobrih za gejmanje...

RA7R
24-11-2009, 13:07
ok, a šta je sa winima, jel se još koristi XP, il ako budem kupovo novi komp da instaliram vistu?

marijanovic
24-11-2009, 13:13
ok, a šta je sa winima, jel se još koristi XP, il ako budem kupovo novi komp da instaliram vistu?

Vistu ne, ali Windows 7 DA.

RIDER32
24-11-2009, 13:23
64bit oavezno. :wink:

osim ako nisi ko ja da ne možeš bez XPa... :eyebrows:

cham3leon
24-11-2009, 13:43
ok, a šta je sa winima, jel se još koristi XP, il ako budem kupovo novi komp da instaliram vistu?

Definitivno Windows 7. Ne isplati se sada XP instalirati. Što se tiče 64bit verzije, nećeš pogriješiti ni ako uzmeš 32-bitne.

RA7R
24-11-2009, 23:01
e, a glede monitora, imam 17" Lcd, jel mogu an toem igrat il bolje kupit neki novi monitor

RIDER32
24-11-2009, 23:03
Ništa se ne mora. Samo se umrjeti mora :D

Ako ti je monitor premali>kupi si veci.
Ako ti je monitor taman>još bolje :)


Moraš biti subjektivniji u donošenju odluka koje ćeš ti sam koristiti. Ne mi.

cham3leon
24-11-2009, 23:06
e, a glede monitora, imam 17" Lcd, jel mogu an toem igrat il bolje kupit neki novi monitor

Ja isto još uvijek imam 17" LCD, pa mi ne smeta. Kupovat ću veći eventualno ako nađem neku dobru eksternu TV karticu za kupit.

Ako ti ne smeta mali ekran i rezolucija, pusti. Prednost je ta šta će ti igre ić brže na manjoj rezi.

marijanovic
24-11-2009, 23:09
e, a glede monitora, imam 17" Lcd, jel mogu an toem igrat il bolje kupit neki novi monitor

To isto ovisi o količini novca s kojim raspolažeš.
Recimo da dobar monitor košta barem 1500 Kn.
Dakle bolje je uzeti samo kućište s unutrašnjošću za 4000 Kn nego kutiju za 2500 + monitor 1500.
Ali ako se npr radi o 6000 Kn izbor jači komp + 17" ili slabiji komp + npr 24" FullHD ja bih išao na drugu opciju.

RIDER32
24-11-2009, 23:45
Ili cekaj dobru priliku. Kao ja npr... :D

Prije otprilie godinu dana mi se svidio monitor BENQ E2400HD na preporuku forumaša. Cjena muje tada bila 2200kn i mogao sam samo sanjati o njemu. I zimus se ispostavi da sam mogao dobiti novi monitor ali do nekih 1200-1300kn. Ali ja nisam htjeo nekakav fuš za male pare jer monitor je ipak monitor i mora (po meni) biti dobar i kvalitetan. I nisam nista kupovao nego sam ostao na starom 17' CRT Samsngu 793DF.
I proljetos cjena toga BENQ E2400HD ode na 1600-1700kn, ali nije bilo para pa mije pomakao. I pokazao sam ga frendu i on ga kupi. Uf jesam bio ljubomoran :( i prije par mjeseci frend odluci kupiti neki ogroman oLED TV i proda mi taj BENQ za 1000kn. I eto. Prcekao sam godinu dana i ustedio sam 1200kn (tj sestra mi je kupila taj monitor).
Vjerojatno naj isplativija kupnja u zadnje 3 godine :D

cham3leon
25-11-2009, 09:28
Fantastično. Mislim da sam i ja spazio taj monitor jednom na stranicama neke trgovine u Zagrebu koja ga je prodavala za nekih 1400 kn. Možda i manje. Naravno, nestalo ga je ubrzo.

Danas sam primijetio da je puno monitora u prodaji sa ugrađenim DVB-T tunerom, i naravno to ih poskupljuje za jedno 800 kn.

bezimeni
25-11-2009, 09:42
To onda više i nije monitor nego televizor koji može služiti kao monitor.

cham3leon
25-11-2009, 09:47
Da, može se i tako reći. No većinom je to dosta skuplje rješenje nego uzeti jedan "samo" monitor, pa se opremiti i zasebnom tv karticom.

Razmišljao sam da i ja kupim jedan takav umjesto zasebnog TV tunera, ali to bi mi onda izbacilo mogućnost snimanja koja mi je dosta bitna.