PDA

Pogledaj cijelu verziju : Visual C# Knjiga



Ghost_Rider
20-11-2009, 19:51
Momci krenuo bih sa ucenjem C# 2005/2008 i sada bih zamolio da mi preporucite najbolju knjigu na nas jezik,knjiga mora biti za pocetnika i da opisuje sve opsirno.Ja sam nasao OVU (http://www.knjizara.com/index.php?gde=@http%3A//www.knjizara.com/pls/sasa/knjizara.knjiga%3Fk_id%3D126747@)Sknjigu i skinuo sam Poglavlje 1. samo da vidim kako izgleda ucenje u njoj.Pglavlje 1 mi se mnogo svidjelo i izgleda mnogo lahko za pocetak,dal ce mi ova knjiga sto sma je pokazao pomoci da naucim C#.Molim vas sto prije javite jer mislim sto prije naruciti.

BTW: Umal da zaboravim,kada bih narucivao preko neta knjigu npr. iz Hrvatske dal cu placati sta dodatno osim postarine i knjige,i dal ce izaci mnogo.

Luka
20-11-2009, 19:58
BTW: Umal da zaboravim,kada bih narucivao preko neta knjigu npr. iz Hrvatske dal cu placati sta dodatno osim postarine i knjige,i dal ce izaci mnogo.

Nećeš - a što se tiće poštarine, neki daju besplatno, a kod nekih zna biti poprilično skupa (sjećam se da je negdje bilo 50kn :O)


Iako me se ne tiće, zanima me koji je točno razlog želje za kupnjom knjige o C#u? Subjektivno, C# je, iako ekstremno funkcionalan, fantastično dosadan i suhoparan jezik; a gradivo koje pokriva većina knjiga će ga učiniti još dosadnijim. Iako se to kosi sa standardnim pravilima, čak bih ti preporučio da - ako i samo ako učiš iz hobija, naravno - učiš preko tutoriala.

Ghost_Rider
20-11-2009, 20:39
BTW: Umal da zaboravim,kada bih narucivao preko neta knjigu npr. iz Hrvatske dal cu placati sta dodatno osim postarine i knjige,i dal ce izaci mnogo.

Nećeš - a što se tiće poštarine, neki daju besplatno, a kod nekih zna biti poprilično skupa (sjećam se da je negdje bilo 50kn :O)


Iako me se ne tiće, zanima me koji je točno razlog želje za kupnjom knjige o C#u?SSubjektivno, C# je, iako ekstremno funkcionalan, fantastično dosadan i suhoparan jezik; a gradivo koje pokriva većina knjiga će ga učiniti još dosadnijim. Iako se to kosi sa standardnim pravilima, čak bih ti preporučio da - ako i samo ako učiš iz hobija, naravno - učiš preko tutoriala.

Pa razlog je taj sto zelim da u njemu pravim Windows Aplikacije,ima sve sto je potrebno i tu je njegov elegantni GUI koji ima potrebne tool.ove za izradu aplikacija.Na prvi pogled program mi izgleda mnogo lahko i mnogo jednostavan a mozda mi se i cini,pa tu je valjda sansa da pokusam napraviti koju malehnu aplikaciju. C++-u necu ni prici jer je mnogo tezak za nauciti,znam da je i mnogo mocan program ali nisam ja za c++ :( ,otice mi mnogo vise mjeseci i godina na ucenju c++ nego kao za c#.

Luka
20-11-2009, 21:21
Sudeći prema mojem iskustvu, ne možeš se ni nadati nekom dubljem razumjevanju C#a bez poznavanja C++a (ili nečeg naličnog, lowlevelastog). No, to je vjerojatno moja specifičnost, pa te neću upućivati u tom (anti)smjeru :D

Što se tiće knjige, mogu ti dati samo prijedlog za knjigu na engleskom - nisam bio u prilici čitati prijevode/naše knjige o C#u. Jedina knjiga na hrvatskom za koju sam dobio minutnu recenziju je trenutno nepronalažljiva na netu, pa ju neću niti spominjati : )