PDA

Pogledaj cijelu verziju : koja europska nacija prica najbolji, a koja najgori engleski



Nizzel
20-11-2009, 14:21
iz mojeg iskutstva rekao bi da nizozemci pricaju gramaticki najbolji engleski na svijetu, bolje od engleza i amerikanaca (zato sto si navedeni mesare vlastiti jezik). A talijani i spanjolci najgori, neznam koji im je vrag, u zivotu nisam vidio ni jednog talijana koji je pricao barem priblizno tocan engleski :D

Njemci za cudo ne pricaju TOLIKO los engleski, uzeci u obzir da vjerojatno u zivotu rijetko cuju i jedno rijec engleskog izvan interneta, zato sto sinkroniziraju filmove na njemacki

Sickmanno1
20-11-2009, 14:27
Ja se zadnjih 7 mjeseci sporazumjevam na engleskom i iz mog iskustva najgore pricaju njemci...

Tyrion
20-11-2009, 14:32
Talijani definitivno. Oni ne mogu nauciti niti jedan jezik osim talijanskog.

croat1gamer
20-11-2009, 15:19
Talijani definitivno. Oni ne mogu nauciti niti jedan jezik osim talijanskog.
Mother.
Fucking.
Agree.

Dok Svedani znaju najbolje pricati engleski.

Deadwalker
20-11-2009, 15:40
Jeste culi mozda kako se na istoku prica engleski? Strahota :)

forumski_user
20-11-2009, 16:34
Mađari. Ljudi ne znaju ni natucati.

McPingvin_v2.0
20-11-2009, 16:36
Engrish :D

Neg, imam jednog Nizozemca u grupi na faksu... Rastura engleski :)

Nodakim
20-11-2009, 16:42
Bosanci.
Nisam upoznao Bosanca koji zna pravilni izgovor ijedne engleske riječi...

King tiger
20-11-2009, 16:46
znaš mene Role.

Talijani.
Mislim da se njima to ne moze ni čekičem utjerat.

serijski samoubojica
20-11-2009, 18:30
Slažem se sa svima da Talijani ne znaju engleski, ali tek španjolci... Tamo nać čovjeka koji na engleskom zna reći bilo što osim: Yes,yes je ono ko da nađeš naftu u dvorištu.

Bartuc
20-11-2009, 19:00
Kaj ne pričamo mi Hrvati najbolje engleski jezik? Čitav život ga učimo, koristimo ENG programe i sustave, gledamo filmove i serije na ENG (90% vremena) itd.

MAFNi
20-11-2009, 19:05
Kakve to veze ima kad 75% ljudi ne zna ni osnove engleskog jezika. Barem u mom gradu :(

Constantine
20-11-2009, 19:05
sumnjam.
nego,jel samo ja nemogu shvatit kako neko moze gledat sinkronizirane filmove,pa to je volesno,nenormalno i zvuci potpuno retardirano,sva sreća da mi nemamo takvo sto kao mađari i njemci.

Sickmanno1
20-11-2009, 19:06
Kaj ne pričamo mi Hrvati najbolje engleski jezik? Čitav život ga učimo, koristimo ENG programe i sustave, gledamo filmove i serije na ENG (90% vremena) itd.

Zapravo ne, jerbo ga slabo koristimo u razgovoru. Ali npr. ak se zaletis u neku English speaking country mozes za 2 mjeseca pricat super....

Bartuc
20-11-2009, 19:18
Da, najbolje što možeš napraviti za sebe je otići na 3-4 tjedna u englesku. Znam nekoliko ljudi koji su to napravili i tih 3-4 tjedna ti više znači nego 12 godina školovanja. Naučiš pre savršeno pričati engleski jezik, fluidno, bez štucanja i sl.

loo
20-11-2009, 19:24
Kaj ne pričamo mi Hrvati najbolje engleski jezik? Čitav život ga učimo, koristimo ENG programe i sustave, gledamo filmove i serije na ENG (90% vremena) itd.

Pa to vrijedi i za dosta ostalih zemalja...

McPingvin_v2.0
20-11-2009, 19:28
Da, najbolje što možeš napraviti za sebe je otići na 3-4 tjedna u englesku. Znam nekoliko ljudi koji su to napravili i tih 3-4 tjedna ti više znači nego 12 godina školovanja. Naučiš pre savršeno pričati engleski jezik, fluidno, bez štucanja i sl.
Slažem se.

BTW, moja profa iz engleskog tvrdi da je isti najteži jezik za naučiti... Ja slušam i ne vjerujem, čovječe :)

Ono, za početak: hrvatski je n puta teže za savladati, a di su još i japanski, mandarinski, navajo...

loo
20-11-2009, 19:30
Engleski je prelagan jezik. Nema čak ni padeže...

Arbiter of Change
20-11-2009, 19:30
Da, najbolje što možeš napraviti za sebe je otići na 3-4 tjedna u englesku. Znam nekoliko ljudi koji su to napravili i tih 3-4 tjedna ti više znači nego 12 godina školovanja. Naučiš pre savršeno pričati engleski jezik, fluidno, bez štucanja i sl.
Da, zato jer naučiš govorni jezik. Ono, NITKO ne priča engleski 100% točno ovako kao što ga mi stranci učimo ili pričaju sa takvim naglaskom i regionalnim razlikama da ćeš ih teško razumjeti ako jezik poznaješ jedino iz knjiga... ali ono, danas pored televizije i filmova taj problem više-manje ne postoji. Što se tiče teme... Talijani, definitivno. Kod njih nisam siguran jesu li jednostavno naprasiti i ne žele naučiti ili ne znam što je.

@Sickmanno1:
U pravu si i, malo van Europskih granica, kad pogledaš Japan vidiš da oni pate od točnoStog problema - uče engleski jezik, ali ga nigdje ne primjenjuju i profesori im suxxaju pa zato masivno uvoze profe kojima je engleski materinji jezik. A i ono... što malo jezika znaju treba ti tumač da ih razumiješ.

@McPingvin_v2.0:
Hrvati ni ne shvaćaju koliko je hrvatski jezik težak, posebno pogađanje padeža. :)

McPingvin_v2.0
20-11-2009, 19:46
Hrvati ni ne shvaćaju koliko je hrvatski jezik težak, posebno pogađanje padeža. :)
Čuj, kad ga govoriš i slušaš od malih nogu jednostavno znaš to. Ali gledam strance... Pa, jebote, Dudu i Antimon (onaj iz Večernje škole) još uvijek ne znaju hrvatski kak' bog zapoveda :D

King tiger
20-11-2009, 20:24
Pingu molim te, ko je autor ovih bogovskih kvotova iz siga tvojega.

Sickmanno1
20-11-2009, 20:46
Jep, dosta ljudi mi je reklo da je Hrvatski tezak jezik, ali ljudi ipak Kineski sije sve. A bogami i Albanski je tezak pun kujac...imaju 36 jebenih slova + sh im je s (s sa kvacicom, nemam hrvatsku tipkovnicu ovdje :)) i zh im je z (z sa kvacicom :)), itd. Da nepricam o tome kak imaju glupe izgovore za neka slova kao slovo e sa dvije tocke iznad...to jos nemrem dobro izgovoriti nakon 7 mjeseci :/

Rang€r
20-11-2009, 21:35
jeste ikad čuli kak grci pričaju eng? :D

sad što se tiče najboljeg pričanja engleskog, tu su mi ameri najbolji, vjerojatno jer sam naviko na taj naglasak i sve.. btw jel vam se ikad dogodi da razmišljate na engleskom? xD

e da, sick nije albanac il se men čini?:S

loo
20-11-2009, 21:37
Hrvat je, al' radi u Albaniji...

Rang€r
20-11-2009, 21:38
siguran sam da nije pekar

McPingvin_v2.0
20-11-2009, 21:44
Pingu molim te, ko je autor ovih bogovskih kvotova iz siga tvojega.
Medolina.

Wishmaster
20-11-2009, 21:46
Isto kak Ameri i Englezi masakriraju Engleski taj i mi masakriramo naš jezik.
Mislim da ekipa sa sjevera relativno jako dobro priča ingliš, dok Francuzi i Talijani bježe od njega ko vrag od tamjana.
A stvar s naglaskom - nekak mi se čini da Hrvati točno u sridu pogađaju dok ostali imaju svoje neke specifične naglaske pa odma znaš od kud je.

Arbiter of Change
20-11-2009, 21:48
Čuj, kad ga govoriš i slušaš od malih nogu jednostavno znaš to. Ali gledam strance... Pa, jebote, Dudu i Antimon (onaj iz Večernje škole) još uvijek ne znaju hrvatski kak' bog zapoveda :D
Vraga, poslušaj malo bolje ljude uokolo pa ćeš vidjeti da dobar dio njih ima problema sa rodovima i padežima (da ne spominjem famozni "htjeo"). Stvar sa hrvatskim jezikom je u tome da ima dosta glasovnih promjena (ne, ne sjećam se koliko točno, davno sam učio za maturu) i solidan broj pravila koja onda opet imaju specifične iznimke u određenim situacijama... ukratko, maloSkompliciranije od engleskog, neizmjerno ako ideš učiti samo iz knjige (hell, ne učimo ga bez veze kroz čitavo školovanje).

Ono, to je još i ako izostavimo govore i narječja. :)

Nizzel
20-11-2009, 21:58
Kaj ne pričamo mi Hrvati najbolje engleski jezik? Čitav život ga učimo, koristimo ENG programe i sustave, gledamo filmove i serije na ENG (90% vremena) itd.

nazalost meni se cini da samo mi gameri pricamo normalan engleski, kad se ja samo sjetim mog razreda u kojem samo ja i moja 3 frenda mozemo slozit jednu recenicu XD

@arbiter_of_change

nama hrvatima se hvala bogu naglasak ne istice i mjesa toliko sa engleskim, ja recimo pricam savrsenim americkim naglaskom bez onog zastajanja kao 'eeeh,,errrr', a kao sto sam i vidio i ostatak hrvatske gamerske zajednice isto tako

loo
20-11-2009, 22:01
Kaj ne pričamo mi Hrvati najbolje engleski jezik? Čitav život ga učimo, koristimo ENG programe i sustave, gledamo filmove i serije na ENG (90% vremena) itd.

nazalost meni se cini da samo mi gameriSpricamo normalan engleski, kad se ja samo sjetim mog razreda u kojem samo ja i moja 3 frenda mozemo slozit jednu recenicu XD

@arbiter_of_change

nama hrvatima se hvala bogu naglasak ne istice i mjesa toliko sa engleskim, ja recimo pricam savrsenim americkim naglaskom bez onog zastajanja kao 'eeeh,,errrr', a kao sto sam i vidio i ostatak hrvatske gamerske zajedniceSisto tako

Kako mi idete na živce s tim 'mi gameri'. Šta su gameri? Ljudi koji igraju igre? onda je 90% ljudi 'gamer'... ili je to samo možda blaži naziv za no lifere?

Ostatak hrvatske gamerske zajednice :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nizzel
20-11-2009, 22:02
mislio sam na ljude koji svakodnevno provode bar 3 sata igrajuci igre. Hrvatska je zaostala i takvi su manjina.

Arbiter of Change
20-11-2009, 22:04
Ovisi kojoj si varijanti bio izložen kroz školovanje.
Ja zbog profe iz srednje pričam "Queen's English", tj. bacam lagano britanski naglasak češće nego što pričam neutralni engleski.

Nizzel
20-11-2009, 22:05
pod neutralni engleskim mislis americki :)

taj nam je naglasak nekako najlaksi i najblizi, iako ja bez problema fejkam britanski, australski i teksaski naglasak 8)

Bartuc
20-11-2009, 22:53
btw jel vam se ikad dogodi da razmišljate na engleskom? xD


Ja od prvog ili drugog srednje sanjam na engleskom (bar dio snova kojih si svjestan). Znači već dobrih cca 7 godina sanjam na engleskom :rotfl:

Electromaster
21-11-2009, 00:19
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>

Ali dosta blebeltanja i bragginga, on topic, hm, talijani nije toliko da loše govore, nego uglavnom jednostavno odbijaju naučiti govoriti, kao i dosta francuza. Japanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak, hah, za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
Koja nacija najbolje špreha zbilja nemam pojma. Teško je reći ono, iako preko ljeta pričam sa puno turista, to više varira od osobe do osobe, nego od nacije do nacije.

Raz
21-11-2009, 00:28
za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
Istina xD
Evo i primjer... dobar i loš.
We Gotta Power (MM6byJyb7oU)S :rotfl:

Reveal The World (HO28pvdkyJI)Srekao bih da neka američka pjevačica pjeva, naročito sa tim naglaskom :o

gothic45
21-11-2009, 00:33
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>

Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time.

To isto mi je govorio i jedan nigdjezemac na msn-u pa kad sam ga čuo kako priča više je izgledalo kao da Bruce Lee priča :D

Ja bih rekao da su talijani najgori što se tiče engleskog, a kako smo mi krenuli nećemo za 10 godina biti ništa bolji.

Btw. ja nastojim furati škotski naglasak jer pwna :pray: :rotfl:

Electromaster
21-11-2009, 00:36
Ja nisam nigdjezemac. :>
Ali inače, lol, moji iz razreda preziru taj british naglasak, zvučim kao neki lord, i ide im to na živce ili neznamjaštaveć. ;(

gothic45
21-11-2009, 00:37
Well, mate, what can you do? :D

Ja bi ih poslao u predivno mjesto :D

str1k3r
21-11-2009, 00:39
Kek, i moji nisu neki fanovi britanskog naglaska, al' jebiga mogu ja i "regularno" pričati^^

loo
21-11-2009, 00:39
Ja nisam nigdjezemac. :>
Ali inače, lol, moji iz razreda preziru taj british naglasak, zvučim kao neki lord, i ide im to na živce ili neznamjaštaveć. ;(

Pričaš ko da ti je urođen britanski naglasak :?
A ko što znamo da nije, slobodno ga promijeni kad pričaš...

Electromaster
21-11-2009, 00:45
Engleski učim od sedme godine, i to britanski engleski [kao i svi u hrvatskim školama, u biti]... Također, većina ljudi s kojima pričam na engleski su britanci... Onak, uđe u naviku i teško se toga riješiti... Jedino, kao što sam ranije napisao, kad pričam s nekim tko ima durgačiji naglasak, pokupim taj naglasak od njega... Zbog toga sam pred dvije godine nakon ljeta dugo vremena zvučao kao havajac, samo da bi se to promijenilo kad sam završio u razredu zajedno sa likom iz australije... :)

gothic45
21-11-2009, 00:48
Tehnički gledano, engleski učim od 5. godine, iz raznih emisija i crtića i sl.

A u školi sam ga počeo učiti tek u 4. razredu, znači sa 10 godina.
Ide mi dosta dobro ali općenito imam smisla za strane jezike...

Ali meni nikako nije jasno kako današnja dječurlija koja je praktički okružena nonstop engleskim jezikom nema veze sa istim.

Electromaster
21-11-2009, 00:51
Hah, tehnički gledano, ja sam onda počeo učiti od štajaznam, 4 godine... Ali od 7 godina sam upisao engleski u školi stranih jezika, u koju sam išao do kraja osnovne. Sad samo idem na engleski u srednjoj školi, iako ni tamo ne učim previše, s obzirom da sve već znam. :P [Sve što je u našem gradivu, jel.]S


Ali meni nikako nije jasno kako današnja dječurlija koja je praktički okružena nonstop engleskim jezikom nema veze sa istim.
Sign. Ja ozbiljno ne kontam kako neki ljudi [čitaj: čitav moj razred]Smogu biti toliko nesposobni što se tiče toga. :(

gothic45
21-11-2009, 00:55
Mene stara nije htjela upisat ko klinca na tečaj engleskog :(

ali opet, znam ga dosta solidno i svaki dan se poboljšavam.
U državi sam 52. po redu a u županiji 3. iz natjecanja.

Btw. na državno nisam ni išao (2 boda falila do 1. mjesta :( ) zato što je konj Primorac skresao budžet i samo su 1. iz županija prolazili dalje iako sam trebao i ja proći po broju bodova, ali osvetit ću se u 4. razredu :killyou: :rambo:

Constantine
21-11-2009, 01:00
ja ga ucim od 5 razreda valjjda,onako,ide mi dobro,sve filmove i serije gledam bez titlova i kompletno razumijem ali jos nisam usavršio tečnno govorenje.

Lord Ragnarok
21-11-2009, 01:29
hmm reko bi rusi sta se tice mog online exp-a da su najgori. nitijednom nisam vidil nekog rusa da ne prica samo ruski i da se obraca imalo na engleskom. zato ih i mrzim akd je online gaming u pitanju :/
dok recimo znam pun kurac sveđana/nizozemaca/finaca koji jebeno fluidno govore engleski

sta se tice talijana, njih gotovo nigdje nisam ikad cuo, mozda na moru da talijanski bleblecu, ali za eng neznam kak im ide.

gothic45
21-11-2009, 01:38
Ah, kako sam mogao Turke zaboraviti, toliko su očajni sa engleskim da Talijani naspram njih rasturaju.

Btw. jeste li vi ostali (PREDAT0R not included) ikada imali priliku pričati sa Amerom/Britancem?

Ja sam prošlo i pretprošlo ljeto pričao sa jednom ženskom iz Amerike, ugl. ona je žena šefa moje majke, ugl. simpatična je dosta i tako smo pričali ugl. o glazbi i sl. stvarima.

Lord Ragnarok
21-11-2009, 01:52
da, ofc, dosta dobro govore, dok one sa pravim britanskim naglaskom prek ventrila je bilo dosta zajebano za razumjeti dok se nisam navikao na naglasak. nakon toga dosta je lakse ih bilo skuziti. sa amerikancima sam samo prek msna chatao (ili ingame chat) sa nekom zenskom koja je bila krajnje nepismena. za ovo mal voica sta sam cuo na teamspeaku lakse mi ih je bilo razumjeti od onih englesza sa pravim naglaskom jer vise manje taj naglasak (americki) cujemo dosta na tv-u, tj puuuuuuuuuuuuuuuuno vise neg britanski aglasak

Maloki
21-11-2009, 01:54
Jep, dosta ljudi mi je reklo da je Hrvatski tezak jezik, ali ljudi ipak Kineski sije sve. A bogami i Albanski je tezak pun kujac...imaju 36 jebenih slova + sh im je s (s sa kvacicom, nemam hrvatsku tipkovnicu ovdje :)) i zh im je z (z sa kvacicom :)), itd. Da nepricam o tome kak imaju glupe izgovore za neka slova kao slovo e sa dvije tocke iznad...to jos nemrem dobro izgovoriti nakon 7 mjeseci :/
Ajd da si rekao da se mučiš sa th i dh, ali sa ë?
Zamisli da obavljaš veliku nužda i treba to potjerat van, pa se napinješ. :)


JJapanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak
Uf, pričaj mi o tome.
Zvala prošli tjedan neka japanska ženska iz neke reklamne tvrke (ili tako nešto) i traži direktora (moj otac, jel) kako bi mu postavila par pitanja.
On, naravno, ne zna engleski pa sam ja morao obaviti razgovor. Par puta sam joj morao objasniti da direktor ne zna engleski i da može reći meni dok nije shvatila što joj pričam i odlučila da će zvati neki drugi put.
Nakon tog razgovora sam se dobrih pol sata smijao naglasku. Svaki dan se sjetim načina na koji je izgovarala "OK".

Wishmaster
21-11-2009, 02:01
Par puta sam joj morao objasniti da direktor ne zna engleski i da može reći meni dok nije shvatila što joj pričam i odlučila da će zvati neki drugi put.
"Nazovite sutra ujutro. Direktor trenutno nezna engleski..."

osvetnik_sch3l3
21-11-2009, 02:02
sumnjam.
nego,jel samo ja nemogu shvatit kako neko moze gledat sinkronizirane filmove,pa to je volesno,nenormalno i zvuci potpuno retardirano,sva sreća da mi nemamo takvo sto kao mađari i njemci.

njemci imaju najbolje sinkronizacije u filmskoj industriji

Constantine
21-11-2009, 02:12
nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda :)

osvetnik_sch3l3
21-11-2009, 02:30
nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda :)
nije random svaba, kod njih jednog glumca prati jedan sinhronizator kroz sve njegove filmove :thumbs2:

Constantine
21-11-2009, 02:34
svejednno glupo zvuci,barem bi meni glupo zvucalo da gledam neki engleski film sinkroniziran na hrvatski,ma koliko god da sinkronizacija bila dobra.

Lord Ragnarok
21-11-2009, 02:35
zamislite da ste u njemackoj i pocnu neki shpagetti westerni. kauboji i indijanci na njemackom. uzas isuse
/thread sta se tice njemacke sinkonizacije

Feanor
21-11-2009, 06:15
Ah, kako sam mogao Turke zaboraviti, toliko su očajni sa engleskim da Talijani naspram njih rasturaju.

Btw. jeste li vi ostali (PREDAT0R not included) ikada imali priliku pričati sa Amerom/Britancem?

Ja sam prošlo i pretprošlo ljeto pričao sa jednom ženskom iz Amerike, ugl. ona je žena šefa moje majke, ugl. simpatična je dosta i tako smo pričali ugl. o glazbi i sl. stvarima.

Upozo škota prije tjedan dana u disku, tip je na moj nagovor citirao braveheart za ekipu(i onda kad su ga svi cudno pogledali je nadodao: William Walace, Mel Gibson, no?), hahahaha još mi i kasnije pifkana platio. Škoti su zakon.

Sickmanno1
21-11-2009, 09:39
Ajd da si rekao da se mučiš sa th i dh, ali sa ë?
Zamisli da obavljaš veliku nužda i treba to potjerat van, pa se napinješ. :)

eeee, tooo, to me jebe...zajebao sam se :D

Jos me onda namjerno tu Albanci jebu da nepricam dobro engleski jer nekazem thank you kao oni sa tim th :D

Edit: Jedhim? lol

Frky
21-11-2009, 12:57
nema veze,glupo bi mi bilo gledat neki klasik tipa terminator 2 sa glasom nekog random švabe umjesto arnolda :)

Hey now! Arnolda njemci netrebaju sinkronizirati, NIKAD!

osvetnik_sch3l3
21-11-2009, 13:09
svejednno glupo zvuci,barem bi meni glupo zvucalo da gledam neki engleski film sinkroniziran na hrvatski,ma koliko god da sinkronizacija bila dobra.

meni je to ok, gledao sam dosta filmova ("na njemackom") i serija.
pratio sam simpsone na pro7 i postalo mi je normalno, bilo mi je cak cudno nakon nekog vremena slusati ih kako pricaju na engleskom.
stvar je navike, no mora se priznati da u svojim sinhronizacijama naprave odlican posao (za razliku od poljaka koji imaju naratora)

Sonic_Moronic
21-11-2009, 13:11
Par puta sam joj morao objasniti da direktor ne zna engleski i da može reći meni dok nije shvatila što joj pričam i odlučila da će zvati neki drugi put.
"Nazovite sutra ujutro. Direktor trenutno nezna engleski..."

:))))

Norther
21-11-2009, 15:28
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>

Ali dosta blebeltanja i bragginga, on topic, hm, talijani nije toliko da loše govore, nego uglavnom jednostavno odbijaju naučiti govoriti, kao i dosta francuza. Japanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak, hah, za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
Koja nacija najbolje špreha zbilja nemam pojma. Teško je reći ono, iako preko ljeta pričam sa puno turista, to više varira od osobe do osobe, nego od nacije do nacije.


/thread

Electromaster
21-11-2009, 15:37
Eh?

GeraltofSmeg
21-11-2009, 15:40
Eh?
Kavaj.

Nizzel
21-11-2009, 19:40
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>


haha meni su profesori takodjer davali knjige za vise razrede! :D

engleski sam ucio od 6 godine (u vrticu), ali ustvari do 11-e godine mislim da jednu rijec nisam mogao slozit. Sa 11 godina sam poceo igrat prvi MMO- legend of ares :D pa sam od tamo ustvari za pravo poceo ucit engleski. Nakon toga je uslijedio voyage century pa world of warcraft tako da sam do 14-e godine pricao kao najnormalniji amerikanac

GeraltofSmeg
21-11-2009, 19:42
haha meni su profesori takodjer davali knjige za vise razrede! :D

engleski sam ucio od 6 godine (u vrticu), ali ustvari do 11-e godine mislim da jednu rijec nisam mogao slozit. Sa 11 godina sam poceo igrat prvi MMO- legend of ares :D pa sam od tamo ustvari za pravo poceo ucit engleski. Nakon toga je uslijedio voyage century pa world of warcraft tako da sam do 14-e godine pricao kao najnormalniji amerikanac
Nisu ti sigurno dali one na razini predatora, ne pokusavaj pobrati tuđu slavu.

Sonic_Moronic
21-11-2009, 20:27
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>

Ali dosta blebeltanja i bragginga, on topic, hm, talijani nije toliko da loše govore, nego uglavnom jednostavno odbijaju naučiti govoriti, kao i dosta francuza. Japanci, s druge strane imaju mnogo čudan naglasak, hah, za neke pjesme na engleskom koje pjevaju japaci sam mislio da su na japanskom. xD
Koja nacija najbolje špreha zbilja nemam pojma. Teško je reći ono, iako preko ljeta pričam sa puno turista, to više varira od osobe do osobe, nego od nacije do nacije.

Pametni moj Predo. :oops:

Constantine
21-11-2009, 22:03
:rotfl:

Nizzel
21-11-2009, 23:05
Nisu ti sigurno dali one na razini predatora, ne pokusavaj pobrati tuđu slavu.
:D
pa nisu bas davali tolikoSnapredno gradivo, nisu niti njemu, mogu se kladit, al se sjecam u osmom razredu da mi je profa davala ispite za srednju skolu, neznam za koji razred, i u 1. i srednje nisam uopce morao pisat diktate 8)

gothic45
22-11-2009, 01:04
Ja sam za natjecanje dobio nekoliko Oxford udžbenika, i full mi se svidjelo jer ima 70% više textova nego u našim normalnim udžbenicima.

Maloki
22-11-2009, 13:27
I koji si bio na natjecanju, odnosno koji si postotak imao?

Nizzel
22-11-2009, 19:48
I koji si bio na natjecanju, odnosno koji si postotak imao?
on im je siljio olovke

r0rschach
22-11-2009, 22:45
Ja sam praktički jebeni englez ovo ono. :>
Stranci obično ostanu razrapljenih usta kad čuju kako dobro špreham, a nekoliko ih je, uključujući amere i britse, mislilo da mi je to maternji jezik. :>
Generalno imam britanski naglasak, ali trudim se ne pretjerivati s time. Također vrlo lako pokupim naglasak od ljudi s kojima pričam, tako da nakon nekog vremena zvučim kao amer, irac, australac...
Nastavnica engleskog mi je u prvom razredu srednje dala knjigu za četvrti razred gimnazije, i rekla da učim iz nje, jer je to ''prikladnije mom stupnju''. Prije par dana uvalila mi je knjigu Paula Austera, ''Moon Palace'' da pročitam preko vikenda, na engleskom naravno.
Razmišljam i sanjam na engleskom svakodnevno. :>
Da te ja čujem kako rasturaš odjebao bih te perfektnim britanskim naglaskom. :>

Zeryx
23-11-2009, 02:51
u zadnje 2 godine sam dosta radio sa turistima.
francuzi, talijani, njemci, rusi, španjolci, slovenci i jos mozda neke nacije ali u manjini

sto se tice francuza: oni definitivno NE ZELE pricati engleski. znalo mi se dogoditi da mi pridu i pitaju me: "do you speak english" kad im kazem da pricam onda mi pocnu srat na francuskom :S. ne zele pricati engl.

rusi pricaju definitivno najgori engleski :D
kao prvo, malo ih zna engleski a oni koji znaju, rijetki su da ga pricaju tocno.

španjolci se trude pricati

njemci su oke sto se tice engleskog

Grim
23-11-2009, 09:07
Britanci najbolje pricaju, najgore balkanci.

bezimeni
23-11-2009, 10:02
HN2xdY6ipks

:D

McPingvin_v2.0
23-11-2009, 10:20
Britanci najbolje pricaju, najgore balkanci.
A onda ti pričaš najgore, s ispravnim naglaskom? :P

Mirko L
23-11-2009, 10:45
Ovi trener hajduka je kul :D

Inače, što se tiče Engleskog, tu sam OK (najbolji u razredu, ali ništa više)...
Bolji sam u izgovoru nego u svemu ostalome u Engleskom...uglavnom zbog tih pustih (bogatih :D) rođaka iz Kanade koji dođu i tako pričamo Engleski...

Btw, hrvatska sinkronizacija je UŽASNA.Strava!

Uvijek isti likovi (tj. istih 5) sinkronizira sve govore u svim emisijama uopće.

Nemoram spominjati da netko tko ne razumije engleski bi radije slušao izvorne glasove nego ovu, takoreći, sinkronizaciju.

Da_killah
23-11-2009, 12:12
HN2xdY6ipks

:D

jebemu, a ja zaboravio na ovo :(

Nizzel
23-11-2009, 12:53
ma balkanci pricaju u redu, barem sto se tice svih studenata i starijih. Ovi nasi teenageri su kreteni. Kao sto sam rekao, ja i moja 3 frenda jedini znamo slozit jednu recenicu u cijelm razredu. A nas razred nazalost nije iznimka, sjecam se po ovim svim MMO igrama svi mladji od studenata traze nas ostale iz guilda da im prevodimo, uzasno, sramota.

Hvala bogu nacija smo koja izumire tako da imamo puno vise starijih ljudi nego teenagera.

Outmind
23-11-2009, 13:25
Nrću sad stereotipizirat, ali velik broj francuza je loš u engleskom, i to jer ga iz inata ne žele učit, go figure...

Lord Ragnarok
23-11-2009, 13:34
da, to sma cuo, bila je mama u francuskoj nesto poslovno i kaze da nitko ne prica eng, kao recimo u apoteci (za recimo kupiti aspirin ili ens tako treba vam znanje fr), ducanima itd. i uz to je jo s napomenula da to nije jer ga nemaju di nauciti, vec ga ne zele nauciti

gothic45
24-11-2009, 13:46
I koji si bio na natjecanju, odnosno koji si postotak imao?

97.5% testa na školskom

80% testa na županijskom

1. sam završio na školskom, 3. u županiji(2 boda do 1. mjesta :( ) i gamad me nije zvala na državno jer je konj Primorac srezao budžet i mogli su ići samo oni koju su bili 1. u županiji bez obzira što sam ja imao dovoljno bodova za daljnji prolazak, jebem ti naše školstvo :twisted:

Po ukupnom poretku sam 52. u državi, s tim da je razlika između npr. 40. i 10. mjesta max 3 boda.

1. u državi je bila neka cura iz neke tehinčike škole u Zagrebu.

Chupacabra
24-11-2009, 22:08
Talijani najgori, Balkanci najbolji (osim Britanaca).

Maloki
24-11-2009, 22:37
97.5% testa na školskom

80% testa na županijskom

1. sam završio na školskom, 3. u županiji(2 boda do 1. mjesta :( ) i gamad me nije zvala na državno jer je konj Primorac srezao budžet i mogli su ići samo oni koju su bili 1. u županiji bez obzira što sam ja imao dovoljno bodova za daljnji prolazak, klanjam ti naše školstvo :twisted:

Po ukupnom poretku sam 52. u državi, s tim da je razlika između npr. 40. i 10. mjesta max 3 boda.

1. u državi je bila neka cura iz neke tehinčike škole u Zagrebu.

Ček, jesi ti sad 3. ili 4. razred?

Ja sam 4. i kad sam išao na natjecanje u 2. onda je na državno išlo prvih 12 najboljih u ukupnom poretku.
Bio sam 39. po ukupnom poretku sa 81 bod, a u županiji 2.

Assasin`s
26-11-2009, 11:12
Moj stari zna sam psovat na engleskom :)

Wolfwrath
26-11-2009, 18:58
Hmmm, rado bih reko francuzi, no prokleti žabari ne da ne znaju engleski, oni ne žele znati nijedan drugi jezik. Čak i između francuskih narječja ima problema...
Ali,slažem se da su talijani i njemci. Kako je krenulo, uskoro će švabe prevoditi i strane pjesme...