PDA

Pogledaj cijelu verziju : Asus x59sl pregrijavanje



pHo3nyX
19-11-2009, 13:31
Ovako imam problem... Naime temperatura procesora na laptopu u idle stanju (win 7) je 55-60 stupnjeva... Otvorio sam zadnju plocu i pocistio vent i ispuhao, al opet, dobio sam smanjenje od kojih 2-3 stupnja. Neznam u cemu je problem. Pogledam iza, vidim rupice na ploci kod hard diska, a ostale rupice koje se nalaze iznad memorije su pokrivene crnom plasticnom trakom koja je zalijepljena.

Posto te rupice vjerojatno sluze kako bi vent vukao zrak, neznam kolko je sigurno maknut crne trake sa tih rupica.. Mislim da su te crne trake nekakvi filteri koji sprijecavaju da prasina udje unutra, al opet....


Dal netko ima taj problem ili nekakvo rjesenje za to... Postoji li kakav hotfix il nest :)



Hvala

marijanovic
19-11-2009, 18:41
Ma to ti je ok temperatura za takav laptop.
Koliko ti ide pod opterečenjem grafe i procesora (npr u igrama)? Ako se gasi nije dobro.

Možeš si nabaviti neko postolje s ventilatorom/ima za laptope.
Pomogne ohladit, pogotovo ako odolje imaš rupa za zrak.

Možda da i termalnu pastu zamjeniš na procesoru i grafičkom čipu?

pHo3nyX
21-11-2009, 19:14
Pod opterecenjem ide do 80 stupnjeva... Nemam problema sa gasenjem i to... nego me zivcira vec zvuk ventilatora, okrece se ko lud i kad je u idle-u i kad je u igri... a rupe za zrak imam kod hard diska, a imam i ostale rupice, al sam naveo vec u prvom postu da su one prekrivene crnom trakom, nesto kao neki filteri, ni sam neznam