PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jgp



josip_kraš
13-11-2009, 15:34
Javni gradski prijevoz, jelte.Autobusi, tramvaji itd, itd.
Koristite li ga, kakvi su sutobusi/tramvaji i u kakvom stanju, iskustva s vozačima, iskustva u autobusu/tramvaju, jel se dignete bakici :D...
Također, možete napisati i što ne valja, i što biste promijenili da ga učinite boljim.

Ja ga koristim skoro svakodnevno pošto autobusom idem u školu.Autobusi su u DU ok, 95% (nekih 60 komada) ih je od 2001 pa nadalje, prošle godine stigli novi niskopodni. :D Ono što ima starih koriste se nešto za školski prijevoz (ja ga ne koristim pošto mi ne ide do škole) i nešto malo za direktne prigradske linije.Iako su stari, uređeni su.Podovi su novi isto tako i sjedala.
Eh sad, taj luksuz ima i svoju cijenu 80Kn mjesečno za školski pokaz. :?
Jedino što nekad znaju kasniti i po 5-10min nego što piše na voznom redu :-x , pa onda me stara pita kako to da si zakasnio u školu.
A i kad se horda učenika ukrca pogotovo ljeti kad zna biti nesnosno zagušljivo i vruće, doslovno si kao sardina u konzervi.Vozači su ok, kad se sjetim koliko su me puta pustili bez pokaza... :D

Moja ocjena je 3.
3 najviše zbog sardina i kašnjenja.
Problem sardina bi ja ispravio jednim školskim autobusom koji bi išao do moje škole, a kašnjenje je uglavnom zbog (ne)ažurnosti i lijenosti vozača.

flander
13-11-2009, 15:36
stavi u anketu "ne koristim javni prijevoz"

taj sam, ne koristim ga iz razloga jel mi nije potreban, ako je ljeto tj. lijepo vrijeme provozam se bicom, ako je kiša,hladno itd. starog žicam da me prebaci,ili jednostavno prošetam

forumski_user
13-11-2009, 15:40
2 - Služi svrsi ali ništa više od toga.

cham3leon
13-11-2009, 16:17
Jedna trojčica za autotrolej...

Koristim javni prijevoz uvijek. Čak i da imam auto, ne bih ga uopće koristio za po gradu, osim ako idem u veći šoping i vraćam se sa više od jedne pune vrećice. Općenito nema smisla voziti se na posao autom ako je radno mjesto u užem području grada. Em nema mjesta za parkiranje, em je parkiranje skupo, em je benzin skup. Motor je tu još praktičan, ali za aute stvarno ne razumijem, pogotovo kad jedan jedini čovjek ide na posao sam u ogromnom Touaregu i pridonosi ionako gustoj prometnoj gužvi svako jutro.
Bilo bi lijepo da mogu biciklom na faks i drugamo, ali Rijeka baš nije pogodna za to sa svojim usponima i neravninama, a kamoli subtropskom klimom gdje je po ljeti sparina takva da se znojiš dok sjediš i ništa ne radiš.

Autotroleju nisam dao veću ocjenu jer:

- se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
- Preskupi su
- Samo je nekoliko novih autobusa klimatizirano i tu nabavu novih buseva naplaćuju žestoko preko karata

Ali s druge strane:

- Studentska pokazna mjesečno dođe samo oko 50 kn
- Uvijek dođem kamo želim i obično na vrijeme

Herr Schnitzel
13-11-2009, 16:19
- se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
Vjerujem da govoriš za gradske linije, jer prigradske su redovito točne i pouzdane. Ovo ostalo je istina.

cham3leon
13-11-2009, 16:23
Ma prigradskim linijama se nikada ne vozim, to je nešto drugo. Da, mislio sam isključivo na gradske maderfakere.

Još jedna stvar koja me nervira a nije usko povezana sa samim Autotrolejom su česte situacije gdje se dječurlija (pa i ona malo odraslija) želi prošvercati, pa kad ih šole potjera van počnu se svađat s njim ko da imaju pravo na besplatan prijevoz. I penzionerke koje se deru na šofera ako ovaj ne otvori srednja vrata istog trenutka kad bus stane.

cham3leon
13-11-2009, 16:24
4, ponekad kasne i bakule seru

Da, zamisli, bakuli seru kad nemaš kartu. Zbilja nepošteno, trebali bi ti svejedno dopustit da se voziš koliko god oćeš, ne?

forumski_user
13-11-2009, 16:32
4, ponekad kasne i bakule seru

Da, zamisli, bakuli seru kad nemaš kartu. Zbilja nepošteno, trebali bi ti svejedno dopustit da se voziš koliko god oćeš, ne?
Ne znam kako je u Zagrebu, ali u Osijeku su momentalno butre. Živcira me što klošari samo stoje ispred vrata i kada se uspješno prijaviš, još ti dodatno prekontroliraju kartu (mislim, ako svijetli zeleno - očito valja) čisto da se vidi da nešto rade. Glupost.

cpt. Stone
13-11-2009, 16:35
Seljak sam, neznadem za trambajove.

Da_killah
13-11-2009, 18:29
autotroleju jedna petica, koristim ga samo za ić na fax jer onda nemam auto, inače svugdje idem autom, al cijeli prošli mjesec sam se vozio bez pokazne zbog kasnih upisa i nisam nijedan bus propustio, a kamoli da su me izbacili :)
naravno, petica samo zato

TeraBajt
13-11-2009, 20:01
ja se jebeno bojim tramvaja. uvijek završim u kurcu, ili me skoro pregazi ili nešto.
ali ozbiljno.

cham3leon
13-11-2009, 21:08
Zapravo ne vidim ni smisao preveliki tih tramvaja, osim ako su možda štedljiviji od buseva i to. Ne ide ništa brže od busa, dapače, obično sporije, mora se zaustavljat svuda na semaforima i raskrižjima i još mu znaju kočnice popustit na kakvoj nizbrdici i onda porazbija sve živo prije nego što se uspije zaustavit.

Grim
13-11-2009, 21:34
Jedna trojčica za autotrolej...

Autotroleju nisam dao veću ocjenu jer:

- se vozači ne drže voznog reda iz ovog ili onog razloga (tri autobusa iste linije idu jedan za drugim, a kad ih trebaš nema ih 20 minuta)
- Preskupi su
- Samo je nekoliko novih autobusa klimatizirano i tu nabavu novih buseva naplaćuju žestoko preko karata

Ali s druge strane:

- Studentska pokazna mjesečno dođe samo oko 50 kn
- Uvijek dođem kamo želim i obično na vrijeme
Ja mu dajem dvojku, zbog tih tvojih razloga, i zato jer:
- vozači su zakurac, neznaju vozit, koče kao da voze rally, a ljudi lete po busu
- recimo pada kiša, pljusak točnije, autobus dođe na stanicu gdje ljudi čekaju, bus kreće po rasporedu u recimo 18 h, i bus dođe točno u 18 h, vozač izađe iz busa i neda ljudima da uđu iako je pljusak, a on treba krenut i umjesto da barem pusti ljude u bus on zatvori vrata i ode do kioska kupit si cigare i pritom pored kioska, na nadkrivenom popušit malo dok neki čekaju ispred busa bez kišobrana

Ali ajde, kada tada se nađe koji pristojan vozač koji zna svoj posao, ali većina su totalni kreteni koji zaslužuju dobit otkaz. :(

str1k3r
13-11-2009, 21:47
Četvorkica za ZET.^^

Lord Ragnarok
13-11-2009, 22:19
6 za zet, dosada otkako idem u skolu busom ili van nikad nije kasnio (+-par minuta na nekim random stanicama u odnosu na onaj aparat zbog semafora koji su na zagrebackoj krajnje neizbjezni). s kondukterima nemam nikakvih problema jer su oni tolko rijetki da bi mogli biti endemska vrsta+imam free pokaz tak da fkt nemoram se brinuti za karte

cham3leon
13-11-2009, 23:14
- vozači su zakurac, neznaju vozit, koče kao da voze rally, a ljudi lete po busu


Ovo je istina, baš svi šoferi ne štede kočnice :D

A sa kišom je uvijek nekih peripetija. Ja sam inače poznat po pehovima svih vrsta, pa mi se tako jednom dogodilo da me je zalila voda sa krova busa koji je upravo stao na stanici i još se malo ljuljao, dok sam čekao da ovaj vrata otvori.

FaTaL_mRkvA
14-11-2009, 14:54
U mom kraju ima samo Javni Seoski Prijevoz i dajem ocjenu 4, a ZETovcima u ZG bi najradije dao 1 da mogu davat 2 ocjene... Ubrzanje/Kočenje im rula. Prošli tjedan je neka baba odletila na mene, neugodno iskustvo.

Kostolomac
14-11-2009, 15:58
A sa kišom je uvijek nekih peripetija. Ja sam inače poznat po pehovima svih vrsta, pa mi se tako jednom dogodilo da me je zalila voda sa krova busa koji je upravo stao na stanici i još se malo ljuljao, dok sam čekao da ovaj vrata otvori.
Sorry ali :rotfl:

@GrimThe Reaper, slažem se s tobom, ali ipak me najviše živciraju oni njihovi prastari busevi (drvenjače) za koje nisam siguran bi li uopće smjeli na cestu.
I normalno, živcira me cijena karte za srednjoškolce. Za studente je još i ok :)

Sve u svemu, ocjena 3.

Aral
14-11-2009, 16:42
Vozio sam se dok sam bio školarac, od kad imam auto i motor nisam sjeo dva puta u ove nove zetove niskopodne tramvaje.

Lord Ragnarok
14-11-2009, 20:01
@kostolomac

probaj se prijaviti za zetov pokaz ko da si iz zagreba. meni cjeli razred ima te pokaze a 40%razreda je iz Jaske, tak da ono.
niko tam kod njih ne provjerava adrese a bome ni imena (''***** Lav ******* je stavio ime)

gothic45
14-11-2009, 20:23
Živim u malom mjestu u kojemu se sve može obići pješke te zbog toga JGP ni ne postoji ovdje.

loo
14-11-2009, 20:35
GPP u osijeku je sranje. Živim malo izvan Osijeka i svaki dan idem u školu busem pa presjednem na tramvaj. Stvarno ima prejebenopuno ljudi. Često se dogodi da ne stane dosta ljudi u bus pa moraju čekat novi bus. Bus ide svakih sat vremena tako da uvijek prerano dođem u školu, a kad idem kuć ga moram čekat 20-ak minuta. Karta košta 60kuna.
Ocjena 2

josip_kraš
15-11-2009, 10:03
Znam kako ti je.
U Dubrovniku je ista situacija pogotovo ljeti kad su 90% putnika u autobusu glupi strenđeri.I to još se naguraju tako da je od sredine autobusa do kraja poluprazan prostor.Pa se onda niti ne možeš ukrcat na prednja vrata.Ako ti otvori srednja i zadnja uđeš na njih a ako ne otvori onda ga jebi.
Da ne govorim kako je ljeti gurati se sa svima njima.A vruće.
Nabijem ja Libertas i njihov slogan "Budite gospari, neka vas drugi voze".

Anarion.Umarth
15-11-2009, 11:36
Mati mi radi u Autotransportu, tako da imam besplatan prijevoz autobusima, samo se moram prije javiti za međugradski autobus.
Šta se tiče linija, živim u manjem mjestu, pa je tako zadnji bus nazad 9.15, a zadnji u grad u 4.30 (aritmetička sredina).
Ali ne žalim se, kad treba, nije problem stopirati. Sad mi i sve više prijatelja ima položen vozački pa je to još manji problem.

Dreadlock
15-11-2009, 14:35
sto se zeta tice,povecao bih broj nocnih tramvaja,sredio da busevi idu i nocu,a ne da ekipa mora jurit na "zadnji bus" koji im ide u neko zadano vrijeme.
te bi sredio one kretene koji ti ne zele otvorit vrata i onda kad stoje radi svojih malih uzitaka :thumbs1:

rudeboy95
15-11-2009, 14:50
4, nije nešto, stalno kasne i to, al bar nema kontrolora da te izbaci.

loo
15-11-2009, 15:06
E da, zaboravio sam na to da mi zadnji bus ide iz grada u 11 sati -.-

la50
15-11-2009, 15:49
Grime ti si iz Rijeke OoO.
Autotroleju dajem dvojku jer se dosta vozača ponaša čudno(bilo na cesti ili inače,primjer toga je pred kojih mjesec dana je bus na stanici dvorane mladosti ogrebao auto jer nije mogao proći i nakon minutu što je čekao da se vozač pojavi je zbrisao ća...),kod njih mi ide na jetra što kad očekuješ bus recimo 15 minuta(na žabici),u tom vremenu prođe ono dvije 6,dvije petice i tako neka sranja a tvoj bus nikako da dođe....
Najviše mrzim uć u četvorku onako malu,pun drek ljudi u njoj uvijek,onda kad ljudi sa male place ulete sa svakakvim stvarima u bus,umjesto da stave veći a manji neka bude petica ali ne...Možda nije velik bus zbog onih nešto skučenijih cesta kuda vode,ali tada se opet nađe riješenje i vozi polako...

Btw jel vam se ikad dogodilo da ste pozrdavili bakulu sa "dobar dan gospodine bakula" i da vam je uzeo pokaznu xD.

Da_killah
15-11-2009, 15:52
petica da bude manja? nisi čist...

Lord Ragnarok
15-11-2009, 15:54
autotrolej=autobus ili?

la50
15-11-2009, 15:56
petica da bude manja? nisi čist...
Zašto nisam čist,zašto bi se u 4 guralo pun prozor ljudi kad može bit da petica ima jedan dugi i jedan kraći,da isto tako bude i sa četvorkom?

Kostolomac
15-11-2009, 16:40
autotrolej=autobus ili?
Javni gradski prijevoz u Rijeci.

Da_killah
15-11-2009, 18:16
petica da bude manja? nisi čist...
Zašto nisam čist,zašto bi se u 4 guralo pun prozor ljudi kad može bit da petica ima jedan dugi i jedan kraći,da isto tako bude i sa četvorkom?

pa puno više ljudi ide peticom, a zajedničke su im valjda ukupno 3 stanice...

Chappi
15-11-2009, 21:38
3,prosjek...

rudeboy95
15-11-2009, 21:42
Danas u busu idem radit krug s prijateljem i bus odjednom stane i tako smo stajali 5 min... vozač neče reč šta je..

Frky
16-11-2009, 14:54
U mom gradu nema javnog prijevoza jer se u mom gradu usmrćuju taxisti!

C
23-11-2009, 13:31
Šoferi su uvijek živčani, naglo koče, naglo kreću, pod gasom u zavoju, bezobrazni (ovi mladi vozači nisu), nekada ne otvaraju vrata, nekada ti namjerno zatvore vrata pred nosom ili dok ulaziš, itd. Bakule stari frendovi, besplatna karta za sve zone. Dao bi ocjenu 3.

Chupacabra
24-11-2009, 22:15
ČUJTE OVO: Vozač mog autobusa se zove Posavac. Jel' u rodu sa našim Posom, e, to ne bih znao reći.

cham3leon
24-11-2009, 22:17
ČUJTE OVO: Vozač mog autobusa se zove Posavac. Jel' u rodu sa našim Posom, e, to ne bih znao reći.

I eto vijesti za naslovnicu. Btw, je li tko od Riječana skužio onaj kratki bezharmonički Mercedes bus sa serijskim brojem 666? Obično vozi na liniji 2A/7A.

C
24-11-2009, 22:21
Onaj mini bus s 10 sjedećih mjesta?

cham3leon
24-11-2009, 22:22
To sam i rekao. Kratki bez harmonike u sredini.

C
24-11-2009, 22:26
U njemu sam se đikao par puta. Njih voze na relacijama gdje nema puno putnika. 10 sjedećih mjesta ti sve govori.

Da_killah
24-11-2009, 22:48
na krivi mislite, chameleon vjerojatno misli na onaj šatl koji zna vozit kao 5A ili 1B, a ne na kratke buseve

cham3leon
24-11-2009, 23:04
na krivi mislite, chameleon vjerojatno misli na onaj šatl koji zna vozit kao 5A ili 1B, a ne na kratke buseve

Autobus ko svaki drugi u Rijeci, mečka. jedino šta nema još harmoniku i onaj dio otraga. Ne oni Iveco sandučići na kotačićima. Znate na koje mislim.

Da_killah
25-11-2009, 11:28
lol, pomiješao sam imena, c je mislio na šatl, ti na obični kratki bus :)

C
25-11-2009, 11:39
Ja sam mislio na kratki bus...kao i on, ne?

Da_killah
25-11-2009, 13:20
da ga jebeš, kratki bus nema samo 10 sjedećih mjesta, to imaju oni mali šatlovi s električnim vratima

angel eye
25-11-2009, 19:43
da, vozila sam se, prečudno je to, kao neki kombi :eyebrows:

angel eye
25-11-2009, 20:07
ocjena:2
jedino pozitivno je to što me odbaci do željenog mjesta.

najgora varijanta:
karta-preskupa
mjesta-premalo
kašnjenje-učestalo

usaftane bakice, :killyou: znoj i mirisi, srdelice sa place u poluprozirnim vrećicama gdje nemožeš a da ne pogledaš šta je u toj vrećici,......................................... ........... onda ti se počne rigat, ALI dobro je ako si blizu prozora pa ga možeš otvoriti, ako ne: pati i gutaj,

ili ako želiš- a nemožeš otvoriti prozor jer ga NEMA, tj. bus je pod klimom, a ti su mi najgori- ekstra luksuzni i ekstra smrde jer nema prozoraa!!S- dakle svi miomirisi se zadržavaju, ne odlaze

žvakaće na sjedalici, vijci sa stolica ti čupaju kosu (u škripalinama)
bakule -koje su počele i tući putnike (da ima i toga)
- od kojih ti se krv sledi u žilama iako imaš kartu...

pozitivno:
odbaci me do željenog mjesta

negativno:
ja se i dalje vozim busevima :(

cham3leon
25-11-2009, 20:43
Zaboravila si onaj klasik kad se u prekrasno Riječko ljetno popodne na 31 stupanj i 70 % vlage u zraku ideš busom i crkavaš jer nema klime, a onda baba zabundana u vunenoj majici koja sjedi do tebe brzo zatvara prozor da joj ne puše.

O da.

loo
25-11-2009, 20:55
Joj kako bi ubio te babe u busevima. Di one uopće idu??? U bolnicu? Na tržnicu? Pa jebote stvarno... one bi trebale ić mrtvačkim kolima, a ne busevima.

angel eye
25-11-2009, 20:57
Zaboravila si onaj klasik kad se u prekrasno Riječko ljetno popodne na 31 stupanj i 70 % vlage u zraku ideš busom i crkavaš jer nema klime, a onda baba zabundana u vunenoj majici koja sjedi do tebe brzo zatvara prozor da joj ne puše.

O da.

o da


ps. što je brže od brzine svjetlosti?
- bakica kada vidi prazno mjesto u busu

loo
25-11-2009, 21:06
Da, najbolje mi je ono, uđe u bus, baci se na koljena i dere se:'Joj, jadna ja ne mogu stajat ko će mi ste ustat?!' i taka sranja. Čim se neko digne, ova skoči i za pol sekunde je na drugom kraju tramvaja...

cham3leon
25-11-2009, 21:13
Joj kako bi ubio te babe u busevima. Di one uopće idu??? U bolnicu? Na tržnicu? Pa jebote stvarno... one bi trebale ić mrtvačkim kolima, a ne busevima.

Zavisi. Kad je hladno i kad je zima penzići u Rijeci se često voze u autobusima. Kamo? Nikamo, samo se voze. U busu im je lijepo i toplo, prijevoz im je besplatan i mogu gledat ljude kako žure na posao, umjesto da doma lože peć s to malo drva šta im je ostalo.

Vjeruj mi, zvuči čudno, ali to je u Rijeci jako česta pojava.

Nego, sad ste me podsjetili na jednu zgodu iz busa koju mi je kolega iz srednje pričao.

Kaže, sjedi on u busu, vruć dan, lijepo se namjestio na sjedalicu kod prozora da mu puše, kad ono neka žena ga spazi pa pita:

- Bi li mi se molim te ustao, jer ja se vozim skoro do zadnje stanice, a jako mi je vruće.
- Ma, izvinite, ali i ja ću se daleko vozit, a danas već cijelo jutro hodam okolo po gradu, tako da...

I sad ona ostane pored njega, i sve se onako teatralno hladi s rukom (efektivno, moš mislit), i gunđa kako joj je vruće. Frend ne reagira i smijeh ga hvata.
Dođe bus na stanicu, ova počne gunđat kako će morat presjest u neki drugi bus jer joj je prevruće, ali frend opet ne reagira, i na kraju je izašla iz busa. Lik je pobjedio :D

loo
25-11-2009, 21:17
Ma te babe su odvratne. Ja i frend jednom idemo iz grada kuć preko ljeta. Jedna strana tramvaja je onak na suncu, a druga u 'hladu'. Ova sunčana strana skoro cijela prazna, a u hladu taman 2 mjesta za mene i frenda. Odemo mi tamo i sjednemo i čim smo sjeli, neka baba iza nas kaže:'E, sad će se neko od vas dvojice ustat.' Mislim kako može bit tolko jebeno bahata i retardirana? To stvarno nije normalno. Ne moram ni reć da joj se nismo digli jer ima još 20 mjesta za sjest. Kurva. Došlo mi je da ju pošaljem u kurac.

angel eye
25-11-2009, 21:22
loo nešto si mi ogorčen na bakice, nešto ti se desilo,,,
?

dobro, oni su stari, jasno mi je da ih ne podnosimo baš, to je iz više razloga- SMRDE, GRUNĐAJU da si nepristojan jer se nisi dignuo s mjesta u roku odmah, zatvaraju prozore kad netreba,

i ako im se digneš malo kasnije nego što su očekivali,(pazi dobrovoljno im prepustiš svoje cijenjeno mjesto) seru kako smo mi mladi nekulturni itd.. ma babo slomi nogu i budi doma


i pitao si se kamo idu,evo:

od 5-9 na placu (doma ručaju)
onda od 10- 15h se vozikaju i griju u busu- imaju besplatnu kartu i toplinu
od 15-15.30h nešto pojedu
onda se opet vozikaju do 20h
i onda idu spavati

loo
25-11-2009, 21:24
loo nešto si mi ogorčen na bakice, nešto ti se desilo,,,
?


Pa evo, pročitaj svoj zadnji post opet i ako treba moje opet pa će ti valjda bit jasno zašto ih mrzim :D

angel eye
25-11-2009, 21:27
loo nešto si mi ogorčen na bakice, nešto ti se desilo,,,
?


Pa evo, pročitaj svoj zadnji post opet i ako treba moje opet pa će ti valjda bit jasno zašto ih mrzim :D


da već sam postala a ti si već to napisao

McPingvin_v2.0
25-11-2009, 21:58
ps. što je brže od brzine svjetlosti?
Svijetlost koja putuje crvotočinom.

TeraBajt
25-11-2009, 22:04
Flash.

josip_kraš
26-11-2009, 14:59
Heh, meni se jedanput dogodilo da idem sjest a neki deda iza mene štapom me spriječi da sjednem.Zapriječio mi je put do sjedala štapom.
I što da radim, da se svađam?
Mislim, samo krive nas kako smo nekulturni i ne puštamo starije da sjednu.Da me je lik pitao može li sjest dao bi mu, ionako se ne vozim dugo.Ali ne.

angel eye
26-11-2009, 17:33
Heh, meni se jedanput dogodilo da idem sjest a neki deda iza mene štapom me spriječi da sjednem.Zapriječio mi je put do sjedala štapom.
I što da radim, da se svađam?
Mislim, samo krive nas kako smo nekulturni i ne puštamo starije da sjednu.Da me je lik pitao može li sjest dao bi mu, ionako se ne vozim dugo.Ali ne.


bezobrazluk!! ja bi mu rekla da je nepristojan, zločest i agresivan, i da nije lijep primjer nama mladima. U koga da se ugledamo??

Jerry
26-11-2009, 18:17
0 da ima u anketi

imamo najgluplji sistem u osijeku,a to su Butre.Obračunava po nekim kilometrima,pizda materinama,najjeftinija košta 40 kn.Ako oćeš ovu za 20 kn,onda te vožnja u pravcu košta 10 kn,išo ti 1 stanicu ili 10 stanica.Klasične karte su bile dobre,16 kn povratna,furam se kolko oću i kad oću,a ovo je teško njesra.

la50
26-11-2009, 18:25
Meni je naj stvar u Rijeci što većina vozača gleda samo dal imaš pokaznu,tako da samo prebaciš prst preko mjeseca gore ili mu na brzinu pokažeš i to je to xD,tako mi frend ide u 11 mjesecu sa pokaznom od 10....

cham3leon
26-11-2009, 18:44
Yup. Ja sam jednom skoknuo do Viškova sa pokaznom od 1. zone :>

la50
26-11-2009, 18:47
A i to,do opatije se bez beda sa pokaznom prvom zonom može ić,ili kad ćekaš tamo kod autotroleja pokažeš pokaznu(1 zona) i odeš do opatije,druga stvar je kad se vraćaš iz opatije...

Da_killah
26-11-2009, 19:09
Yup. Ja sam jednom skoknuo do Viškova sa pokaznom od 1. zone :>

ja ne znam ako sam ikad kupio dodatnu karticu za neku drugu zonu, možda jednom ili dvaput, većinom samo pitaš šoleta

forumski_user
26-11-2009, 19:35
[quote="josip_kraš":v4xysxng]Heh, meni se jedanput dogodilo da idem sjest a neki deda iza mene štapom me spriječi da sjednem.Zapriječio mi je put do sjedala štapom.
I što da radim, da se svađam?
Mislim, samo krive nas kako smo nekulturni i ne puštamo starije da sjednu.Da me je lik pitao može li sjest dao bi mu, ionako se ne vozim dugo.Ali ne.


bezobrazluk!! ja bi mu rekla da je nepristojan, zločest i agresivan, i da nije lijep primjer nama mladima. U koga da se ugledamo??[/quote:v4xysxng]
ONA JOŠ UVIJEK IMA DUŠU :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

C
26-11-2009, 19:37
[quote="angel eye":1jsjypvm][quote="josip_kraš":1jsjypvm]Heh, meni se jedanput dogodilo da idem sjest a neki deda iza mene štapom me spriječi da sjednem.Zapriječio mi je put do sjedala štapom.
I što da radim, da se svađam?
Mislim, samo krive nas kako smo nekulturni i ne puštamo starije da sjednu.Da me je lik pitao može li sjest dao bi mu, ionako se ne vozim dugo.Ali ne.


bezobrazluk!! ja bi mu rekla da je nepristojan, zločest i agresivan, i da nije lijep primjer nama mladima. U koga da se ugledamo??[/quote:1jsjypvm]
ONA JOŠ UVIJEK IMA DUŠU :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:[/quote:1jsjypvm]
Upgrade liste šta cure misle o meni:


izluđivač
lukav
zločest
nenormalan
zaboravljiv
zlopamtilo
pronicljiv
pretjerivač
provokator
neposlušan
inatlija
okrutan
grozan

angel eye
26-11-2009, 19:51
A i to,do opatije se bez beda sa pokaznom prvom zonom može ić,ili kad ćekaš tamo kod autotroleja pokažeš pokaznu(1 zona) i odeš do opatije,druga stvar je kad se vraćaš iz opatije...

je, tako sam i ja pa dobila kaznenu prijavu :(

angel eye
26-11-2009, 19:53
@C
ja sam cura i ne mislim tako :P

C
26-11-2009, 20:11
Dodano još:

freak

angel eye
26-11-2009, 20:38
:nonono:

Da_killah
26-11-2009, 20:47
A i to,do opatije se bez beda sa pokaznom prvom zonom može ić,ili kad ćekaš tamo kod autotroleja pokažeš pokaznu(1 zona) i odeš do opatije,druga stvar je kad se vraćaš iz opatije...

je, tako sam i ja pa dobila kaznenu prijavu :(

baš kaznenu? što si još i šoleta šakom odvalila? ada bi i to možda bilo samo prekršajno

angel eye
26-11-2009, 21:01
@Da_killah
ma nee, nisam ti ja agresivna. švercala se (ja i frendica išle na sajam šminkanja),
sa prvom zonom u opatiju koja je treća zona.
Došle bakule, kažem im da se vozimo do kraja prve zone, i mislila ma zaboravile su, i tako se mi skrivamo a kad prođe ta prva zona- evo njih do nas.

Uzele nam pokaznu i napisale na papirić da su kod njih pokazne i da dođemo sa 100kn po pokazne.

pri povratku te iste bakule su bile unutra i mi smo lijepo stale i počele ih tlačit da nam vrate pokazne i da pošalju kaznu doma!(po zakonu ti nesmiju uzeti pokaz) i tako mi vrištimo, a one se (kuurve) usrale i pobjegle van!

a štaš mi smo već cvikale i nebismo se nikako vratile..

uglavnom su mi dolazili sudska rješenja, da se moram pojavit na sudu blabla bla, ja sam odbijala i onda mi je došlo pismo:

K R I V A J E

e, majkemi čula sam lupanj sudskog čekića,,,
i tako platila globu 300kn, da ih skinem s ----

pouka: napadaj u većim skupinama

McPingvin_v2.0
26-11-2009, 22:19
Heh, meni se jedanput dogodilo da idem sjest a neki deda iza mene štapom me spriječi da sjednem.Zapriječio mi je put do sjedala štapom.
I što da radim, da se svađam?
Mislim, samo krive nas kako smo nekulturni i ne puštamo starije da sjednu.Da me je lik pitao može li sjest dao bi mu, ionako se ne vozim dugo.Ali ne.
"Oprostite, Vaš štap je na mome mjestu."

*miče štap rukom*

*sjeda*

*???*

*PROFIT!!!*

C
26-11-2009, 22:31
Tako je bilo i meni, na zadnjim vratima, prvo sjedalo do prozora, ja krenuo tamo sjesti, i taman da sjednem, baba preko rukohvata baci svoju torbicu na to mjesto. Ja uredno uzeo torbicu, sjeo, i vratio joj torbicu preko rukohvata, i rekao "izvolite." -.-

Isto tako, kada sam bio srednja škola, neka baba se nasadila na druga vrata i sada, autobus stane na stanicu, gdje će iz busa izletjeti svi učenici (srednjoškolci), i baba se nasadi na vrata, ja ju uredno pitam da se skloni, da možemo izaći, baba nabrijana, neće se maknuti. I tako bus stane, baba se ne miče, ovi iza ne znaju šta je i počnu gurati, i tako smo babu odgurali van iz autobusa (nisam im mogao pružiti otpor, nego se pustiti i odgurati babu van busa), pala je, pa su je uredno svi pregazili, dok se ona dizala s poda sa spikama kako smo mi mladi neodgojeni, bezobrazni, itd., a sama je to tražila. -.-

A događalo mi se i da sam izlazio na stanicu nakon koje trebam izaći, jer se neka baba tako nasadi na pola busa, pa ne mogu proći do vrata.

Jednom kada je bus bio krcat, šole nije zatvorio zadnja vrata, a ja na ulazu samo što ne visim vani, i on tako vozi. Pošto znam cestu, izvirim vani, mahnem desnom rukom, i on zatvori vrata. A neka baba mi dobacuje, eh, jadan ti dijete, nemaš mozga. Nisam ništa odgovorio, ali šta sam trebao, čekati da netko iz te mase izleti van? Tj. ja prvi, jer sam visio vani, kao i ovaj do mene na vratima tik dô.

cham3leon
26-11-2009, 22:55
A kad ti se samo dogodi da se neka babetina počne svađat sa tobom zbog toga šta se guraš...

I to bi bilo ok, ali to kaže u autobusu šestici poznatoj kao konzerva za sardine u kojoj često ima mjesta samo za dvije muhe. Pa jebote šta ću nego se gurat. Ja bih najviše volio da sam Petar Pan pa da preletim preko nje, ali šta da radim?

Grim
26-11-2009, 22:58
Opsovaj je na drugom jeziku. :D

Kostolomac
26-11-2009, 23:02
Klingonskom npr. :P
Jedva čekam da popravim gumu na autu pa da se ne moram hebat sa busevima :roll:

C
26-11-2009, 23:03
Ma postao sam imun na to. :)
A i babe se nađu voziti rano u jutro kada idu đaci, da protegnu noge, pa se nađu đikati popodne kada jedni idu iz škole, a drugi u školu, jer tada moraju na placu, da im ne pobjegne friška riba, i na večer se nađu đikati kada đaci idu doma iz popodnevne smjene, jer su nakon spavanja mamurni, pa da malo prošetaju na svježem zraku. Ne bi pričekali 15 min, da se đaci raščiste, nego s njima. A interesantno je da su takve samo babe, djedovi su većinom onako, OK ljudi.

Na drugom jeziku?
Ja znam iebati mater na ciganskom. Mislim da ide ovako:
"Šćifće majmüne."
To znači "iebem ti mater."
:D Ali nisam 100% siguran.

la50
26-11-2009, 23:13
angel eye agresivna cura,lajkam,oćemo se nać(haha)?
Je samo kod mene tako ili je i kod ostalih da nakon 22 sata šoferi često zaborave otvorit vrata.Primjer je vraćam se s treninga u 10 i pol mi dođe gore kod doma na vežici bus i kad dođemo u grad majstor zna često ne otvorit zadnja vrata pa se moram derat ko zadnji specijalac da mi ih otvori....

angel eye
26-11-2009, 23:17
angel eye agresivna cura,lajkam,oćemo se nać(haha)?
Je samo kod mene tako ili je i kod ostalih da nakon 22 sata šoferi često zaborave otvorit vrata.Primjer je vraćam se s treninga u 10 i pol mi dođe gore kod doma na vežici bus i kad dođemo u grad majstor zna često ne otvorit zadnja vrata pa se moram derat ko zadnji specijalac da mi ih otvori....

nije samo kod tebe tako, to je po cijeloj Rijeci :(

ma nisam ti ja uopće agresivna, malo nagla po potrebi, ali kada stvarno zaslužiš ili ako me je netko prije naživcirao, teže se kontroliram (sve ovisi).

inače sam miroljubiva, peace&love :oops:

la50
26-11-2009, 23:20
Aha,djeca cvijeća i te spike :D.
Kad mi šole ne otvori vrata prvo mi žila iskoči tu iznad oka a onda se počnem derat da ih otvara...

angel eye
26-11-2009, 23:22
dobro, ali nelupaš valjda šakama??

C
26-11-2009, 23:25
Za mene kažu, "nedaj bože da te lupi šakom, ima ugrađeni boxer u šakama." :)

GeraltofSmeg
26-11-2009, 23:26
Kul, barem nemate vozaca (tip s naocalama) koji te pozove u prednji dio autobusa ako napravis nesto sto mu se ne sviđa, jebote, valjda ga je ravnatelj poprilicno cesto zvao u ured tijekom skolovanja :/

loo
26-11-2009, 23:31
Mi imamo u tramvaju. Zovu ga Brko :D
Prvo otvori samo prednja vrata da svi uđu na njih, a tek onda zadnja. Ako netko slučajno uđe na zadnja, on ga zove naprijed iste sekunde da kupi kartu ili ga istjera iz tramvaja.

la50
26-11-2009, 23:38
To mi je najgore,tamo na Mlaci kad čekam nakon završetka nastave često šole zna otić 15 metara od stanice,ili kad se netko šverca da lijepo ostavi vrata otvorena i počne se derat da "šverceri" odmah izađu van.....

angel eye
26-11-2009, 23:50
ah Rijeko bajna

la50
26-11-2009, 23:54
Meni je dobro da živim 15 metara od Žabice tako da mi je bilo koji dio grada pri ruci i nemoram se lomit kako bi došo iz jednog dijela grada u drugi.
U utorak sam od 19:50 do 20:15 čekao da dođe 7A ili 7,katastrofa,nemam pojma šta im je bilo.Da nisu šoferi ošli na kavu.....

Da_killah
27-11-2009, 00:38
cut

al to ti nije kaznena prijava, daleko od nje :)

@geralt, imamo, jedan mlađi tip sa sivom, sijedom kosom, malo na milanovića liči, taj je stvarno u kurcu

i kad je netko spomenuo brkota, zna li netko brkota (zdenka) koji osmicu vozi? :D

la50
27-11-2009, 00:39
Je to onaj mršavi brko,koji se stalno smije?

Da_killah
27-11-2009, 00:41
i ne baš, stariji je, a ima prave let3 brčine, čak i bolje. legenda koja pored sušačke na zavoju vrti volan jednom rukom, a drugom ždere sendvič :D

cham3leon
28-12-2009, 12:18
Vozeći se u autotroleju čovjek lako postane mizantrop, ali čini se i ako radi u istome.

Svi Riječani dobro znaju kakva je situacija na tržnici ujutro u udarne sate. Tako ja idem danas busom, a hrpetina penzionera pretrčava preko ceste (4 trake) da slučajno ne zakasni na tržnicu, i to ne slučajno pothodnikom, ili čak pješačkim prijelazom, nego na random mjestu samo preko ceste pretrčat. Na to šole naglo koči i trubi im, a ovi se još i čude da im trubi, jer valjda misle da mogu prelazit cestu gdje god im padne na pamet.
Šole skoro da krene, kad ono još jedna grupa penzionera mu uspije pretrčat, da, pretrčat ispred busa, a među njima i neka pogrbljena baba sa štapom u ruci.

"Aha, vidi ih! Vidi pa ovu sa štapom, kada uđe u bus samo čeka ne bi li joj se netko dignuo sa stolice, a sada kad treba radit prometni prekršaj trči ko atletičarka. Jebovampasmater, ne bi van bilo dosta ni još dva pothodnika da van naprave pod guzicu.
Ma ja se odsada dižem u autobusu samo trudnicama i ženama sa djecom, ma ne ovakvima." - reče šofer.

KI KI
28-12-2009, 12:32
nekoristim ga... bicikal kad god je moguce, a ako kisa pada ili mi guma zbusena, prosecem ili me stari vozi... nije karlovac tako velik da ga se neda pjeske proc...

la50
28-12-2009, 12:52
E ste vidjeli koji brojevi će di vozit od 11,1,2010 u Rijeci,ako niste upoznati sa time Klik PREZENTACIJA O PROMJENAMA GRADSKE MREŽE LINIJA (http://www.autotrolej.hr/default.asp).Jedinica sad vozi na pećine a duja na trsat,a više ni nema drugog busa koji staje u gradu a da ide na trsat tj staje ali na pomeriu.

Da_killah
28-12-2009, 13:06
kako ću se ja sjebat svaki put kad budem išao do bake ili na nogomet bez auta...

la50
28-12-2009, 13:16
Bome da,a dobro hvala bogu piše sprijeda di vozi bus pa će bit nešto teže sjebat se i uć u krivi bus.

cham3leon
28-12-2009, 13:21
Ne moraš ni sumnjat da će takvih bit koliko god hoćeš, pogotovo penzionera koji su već programirani da znaju da jedinica ide na Trsat

la50
28-12-2009, 13:28
LoL,programirani,da baš,evo primjer kako penzići idu na potrebno odredište busem.
Uđu u bus i onda pitaju druge penziće koji je broj,i kad kažu 1(u mom slučaju danas kad sam se vraćao iz dv mladosti) samo se nasmiju i zbrišu iz busa...

Da_killah
28-12-2009, 14:45
Ne moraš ni sumnjat da će takvih bit koliko god hoćeš, pogotovo penzionera koji su već programirani da znaju da jedinica ide na Trsat

pa tako i ja :) još ako ulaziš na zadnja vrata...

C
05-03-2010, 09:25
Pazi anketu JGP-a, od Autotroleja...

Kojim prijevoznim sredstvom se najčešće koristite za dolazak u centar?


Autobusima KD Autotrolej d.o.o. Rijeka
3,83 %

Vlakom
8,18 %

Ostalim prijevoznim sredstvima
88 %


POČETAK ANKETE: 29.9.2008
BROJ GLASOVA: 152162

Aral
05-03-2010, 09:32
lol :rotfl:

angel eye
05-03-2010, 10:47
Haha! Da vlakom xD
Vidi se da su se 90% riječana samo sprdali :D

C
05-03-2010, 11:25
Fora je u ovome:

Autobusima KD Autotrolej d.o.o. Rijeka
3,83 %

Očekivalli su da će biti 90%. A na 150 000 glasova, oni imaju niti 4%...a to su oni penzići kojima je centar grada - placa.
Za badava se sramote na službenim stranicama.

Inače, BTW, ako vam se ne svidi neki vozač, znači da ne radi svoj posao kako treba, ako nema kulture, ili vas hoće bez veze zajebavati, nemojte ići u taj bus, pričekajte drugi, ali zapišite si u tom trenutku datum, sat, minute, mjesto i broj tog autobusa (broj mi piše na krovu, iza na busu oko registracije negdje, itd., obično su troznamenkasti). I uredno otiđite do Autotroleja, i žalite se na tog vozača. Pošto mu ne znate ime i/ili prezime, oni znaju koji je vozač u to vrijeme vozio koji broj autobusa, i taj vozač neće dobiti odmah otkaz, ali će mu plaća biti smanjena, po jednoj žalbi do 200 KN, i +1 žalba na listu. Znači kada skupi 5 žalbi od građana, slijedi mu otkaz, a do tada samo smanjenje plaće, po žalbi.

Da se zna. ;)

cham3leon
05-03-2010, 13:18
Zapamtit ću to...

Ali nije valjda da 4% ljudi ide s busom... A tolika gužva u šesticama!

C
05-03-2010, 13:46
A čuj. Oni ne idu svi u centar, nego iz centra. :D

Danas me šole istjerao iz šestice kao posljednjeg kera sa svojom histerijom i dernjavom na mene, jer je mislio da nemam pokaznu pošto sam ušao na druga vrata (LOL!). Vozam se šesticom svako jutro već dvije godine. Ima da mu se svetim k'o sivi. Za početak sam šutio, sada ću početi lajati.

Da_killah
05-03-2010, 14:14
to mi je glupo kod rijeke, da se ulazi samo na prednja vrata (prije nije bilo tako, sjećam se kad su to uveli da su oblijepili sva vrata i bakule su stajale na ostalim vratima da se ljudi naviknu), u većini ostalih gradova u kojima sam bio, normalno se ulazi na sva vrata, ali onda ako te ulove lijepu kaznu platiš. a tu kad neki šole počne paničarit zbog toga jer netko nije ušao na predanja vrata, popizdim

C
05-03-2010, 14:19
I sada u to uključi opciju da imaš pokaznu za svih 5 zona, godišnju. :-x

Ja znam, od uvijek, ulazio sam na sva vrata. Nekada na prva, nekada na druga, nekada na zadnja, ali mi nikada niti jedan šole nije srao, pa me još istjerao iz busa, jer sam ušao na druga vrata, tvrdeći da nemam kartu. Nisam mu je onda tek niti pokazao, šutio sam i izašao vani, i zakasnio na fax.

Isto mi se jednom dogodilo, kasnim isto na fax, dolazi šestica, trčim da stignem na zadnja vrata ući, šole ih zatvori, trčim na drugada stignem ući, on ih zatvori, mislim si, hoće da uđem na prva, izvadim pokaznu, trčim do prvih vrata, vidim na retrovizoru da me gleda, dođem do prvih vrata, on ih zatvori, gleda ravno cestu, kao ne vidi me, i krene voziti dalje...

U svakom slučaju, ja podržavam kada netko polomi nekog vozača.
-Zašto?
-Zato što niti jedan građanin neće polomiti vozača autobausa iz čista mira. Vozači autobusa to zasluže, pa dobiju. Čak ih niti jedan huligan neće napasti palicom bez razloga.
Naravno, ima OK vozača, starijih i mlađih koji su tu samo da voze, a ne da pregledavaju karte i sl., i baš ih briga.
Ne može mi nitko reći da je neki vozač pobrao batine, bez razloga. Uvijek postoji razlog. Ako nikakav, zbog prkosti, bezobrazluka i riječnika vozača, jer misle da ih štiti zakon s obzirom da su na radnom mjestu. Ali ne znam koliko te zakon može zaštititi od doživotnog invaliditeta nanesenim metalnom palicom.

cham3leon
05-03-2010, 14:48
Ne mora značit. Ako neka sirovina uleti na srednja vrata a šole mu ih zatvori na knap, pa ga ovaj napadne zbog toga, šole ima potpuno pravo.

Inače, gdje se to može požalit na šofere, u onom uredu za karte?

angel eye
05-03-2010, 17:53
U svakom slučaju C, thx na informaciji, mislim da će mi koristiti :D

la50
05-03-2010, 18:03
lol C planira atentat na šolu...Najgori mi je onaj brkati konj koji vozi sada jedinicu(prije duju) i ako ti on nije vidio kartu odma se počne derat "EJ KLNJO DOĐI VAMO" sere jede govna,a taj isti zna dole na Mlaci umjesto da stane normalno na stanicu on produži 20 metara i na cesti iskrca one koji žele van a ako tko slučajno uđe na zadnja odmah počne radit haos....

angel eye
05-03-2010, 18:10
Haha, neznam tko je taj...
Mene jedan crni (ima opaku facu) uvjek tlači, i prije je bio jedan divljak (izgleda kao majmun), nema šanse da prođeš pored njega bez karte...uvjek bi se derao na bakice:"Ajmo brže, nije vam ovo revija xD"... Budala...
A uglavnom su ok, bar što se tiče prema meni :P

la50
05-03-2010, 18:13
To je zato jer si devojka....xD.
Ajme a ovaj isti gore jednom nije babu od kakvih 70 godina htio pustit u bus bez da kupi kartu,ono mislim u sebi "koji ti je prozor".

Da_killah
05-03-2010, 18:17
Haha, neznam tko je taj...
Mene jedan crni (ima opaku facu) uvjek tlači, i prije je bio jedan divljak (izgleda kao majmun), nema šanse da prođeš pored njega bez karte...uvjek bi se derao na bakice:"Ajmo brže, nije vam ovo revija xD"... Budala...
A uglavnom su ok, bar što se tiče prema meni :P

mislim da znam na koga misliš, ako je to taj, mene je jednom izbacio iz jedinice na fiumari jer sam ušao na srednja bez pokazne. rekao mi je da kako se usuđujem, i to još ispred zgrade autotroleja :D

la50
05-03-2010, 18:17
E tako što može samo taj debil reć.

angel eye
05-03-2010, 18:18
Meni samo nije jasno, zašto šoleti moraju biti takvi? Ono, bakule su tu da rade svoj posao, ali zašto pobogu tlačit ljude? Imaš plaću vozio ti jednog putnika ili 110.
Možda osobna satisfakcija? :>

la50
05-03-2010, 18:20
Ma seru jedu govna.Evo već jedno mjesec dana nisam doživio neku anegdotu s njima :D.

angel eye
05-03-2010, 18:22
Ha! Niti ja. Ne vozim se više, idem pješke xD

la50
05-03-2010, 18:23
Zašto,recesija ovo ono ili kao zdrav život furke xD?

Da_killah
05-03-2010, 18:24
što nije neka fora bila da im oduzimaju od plaće i tako nešto

angel eye
05-03-2010, 18:26
Zašto,recesija ovo ono ili kao zdrav život furke xD?
Zdrav život i lijepo vrijeme, a neda mi se trošit na kartu kad ne idem svaki dan u grad. Pa se prošetam kojih 5km xD
A i ljeto će ubrzo...

Neznam, poseban gušt mi je kad se dokotrljam do centra po lijepom vremenu...


@Da_killah - nisam to znala...

la50
05-03-2010, 18:29
Da_kilah pročitaj o tome na prošloj stranici C je sve lijepo objasnio.
A angel eye štaš za ljeto u opatiju na odbojku na pijesku pjege ić? hh

angel eye
05-03-2010, 18:32
A angel eye štaš za ljeto u opatiju na odbojku na pijesku pjege ić? hh
A dobro sad... :D
More mi je puno bliže nego Op.

la50
05-03-2010, 18:34
Da,tebi do kostrene svega 10 min.

angel eye
05-03-2010, 18:35
Da,tebi do kostrene svega 10 min.
Neznam, nisam nikad išla pješke do kostrene, vjerujem da je puuuno više... Šta ciljaš :D ?

la50
05-03-2010, 18:37
Ja ne ciljam,a i nemam čime ciljati(osim kad šampi).

angel eye
05-03-2010, 18:38
:rotfl: :D

C
05-03-2010, 19:35
Ne mora značit. Ako neka sirovina uleti na srednja vrata a šole mu ih zatvori na knap, pa ga ovaj napadne zbog toga, šole ima potpuno pravo.

Inače, gdje se to može požalit na šofere, u onom uredu za karte?
Da, ali u većini slučajeva šole se istresa na putnike.
Recimo u vlaku, kada je netko vozača prebio? Nikada. A zašto? Pa jednostavno zato jer šute i rade svoj posao, i baš ih briga dali vozi putnike s kartom ili bez karte, njemu je plaća ista, satnica ista, itd.

Velim ti, istresaju se, jer misle da su zastićeni zakonom, znači, šta god ti on napravi, i ako traži batine, ti ga ne smiješ lupiti, jer je on na radnom mjestu. Znači, ako ga i lupiš, ti si kriv, jer je on na radnom mjestu i ne smiješ ga napadati, šta god ti on napravio. Baš zato huligani ga neće lupiti, nego polomiti, i to organizirano, tako da samo ulete i ubiju Boga u njemu, "bez razloga." A u biti nije bez razloga, nego mu nisu vratili odmah, nego tek kasnije, da mu ne ostanu dužni.

Prijavljuješ ih tamo na stanici gdje su ostali vozači. Ili odeš na njihovu stranicu i pošalješ e-mail direktoru/šefu, a on sigurno neće tolerirati negativne prijave na njegove radnike.

angel eye
05-03-2010, 20:26
C, vidim da si ogorčen...molim te bez sukoba! :D

C
05-03-2010, 20:29
Ma ne brini se. :)

Da_killah
05-03-2010, 20:35
je, al u vlak se ne ulazi kroz lokomotivu. i mislim da sam davno čuo da im oduzimaju i ako bakule uhvate nekog u njihovom busu, al ne vjerujem baš to, možda kakvu opomenu dobiju ili nešto

C
05-03-2010, 21:45
Ma kakvi. Čak su i frendovi bakule i vozači. :)
Vozač vozi, a bakule provjeravaju karte. Vozači mogu samo tako vidjeti kartu, bez veze, čisto radi reda da smanje šverc. :)

cham3leon
07-03-2010, 18:34
Ne mora značit. Ako neka sirovina uleti na srednja vrata a šole mu ih zatvori na knap, pa ga ovaj napadne zbog toga, šole ima potpuno pravo.

Inače, gdje se to može požalit na šofere, u onom uredu za karte?
Recimo u vlaku, kada je netko vozača prebio? Nikada.

:rotfl: To je zato jer se iz vagona ne može u lokomotivu, genijalče... :D

C
07-03-2010, 20:46
Može se. Ne pričamo o parnoj lokomotivi. :)

Pa vidiš da su i u autobusima stavili one plastične zaštite, još malo, pa će vozača izolirati u posebnu kabinu. :)

cham3leon
07-03-2010, 21:10
Da, može se, ako se ideš igrat Đemjsa Bonda i skakat s vagona na lokomotivu i upast kroz vrata... :)